Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 16:30
Előzmény: #4619  Törölt felhasználó
#4620
És abból volt valami hasznod ?
Mennyit nyertél rajta hmmm ?
Akkor meg mit nyüglődsz itt (is) ))))
Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 16:14
Előzmény: #4618  higins79
#4619
pubi

ahol én megjelenek ott esés lesz
nem kicsit..............

rábát én már 2600 tól eladásra mondtad

hol voltál te még akkor?

higins79 2009. 09. 13. 15:37
Előzmény: #4616  Törölt felhasználó
#4618
örülök neki h megjelentél...nálam ez egy jó indikátor az emelkedésre:)..lásd rába:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 15:36
Előzmény: #4607  Törölt felhasználó
#4617
A kérdés ilyenkor mindig az, hogy meddig akarják / engedik lenyomni. Én valahol 640 és 670 közé tenném a fordulós jelet, de jön a közlemény.

Egy biztos, a további esés nem nekik sem lehet érdeke. A cég 950-960 Ft körüli vételi opciót kötött a nyáron - bízom benne, nem alaptalanul...
Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 15:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#4616
a cégnek forrásbevonásra jó ez

hidegen hagyja az árfolyam

Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 14:19
Törölt hozzászólás
#4615
Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 13:03
Előzmény: #4613  Törölt felhasználó
#4614
Komoly lehetőségek és veszélyek a geotermikus szektorban - Portfolio cikk

"Jelentős fellendülés előtt állhat a geotermikus energia szektor, miután az elmúlt hónapokban két kis társaság is komoly mértékű tőkebevonásra volt képes"

"A befektetők egyre inkább felismerik, hogy a megújulók közül, az időszakosan szolgáltató széllel és nappal szemben, a föld melege kiváló zsinóráram termelésére képes, és hosszú távon még jóval olcsóbb is az említett két versenytársánál."

"A geotermikus energia kitermelésével foglalkozó társaságok értékelése rendkívül nehézkes, mivel általában olyan hosszú távra nyúló tervekkel rendelkeznek, amelyek csak évek múltán hoznak majd profitot. Az elemzők általában nettó eszközérték alapján, vagy diszkontált cashflow alapján próbálják beárazni a cégeket, de klasszikus módszerek a hosszú időtáv miatt korlátozottan alkalmazhatók."

Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 11:55
Előzmény: #4604  Törölt felhasználó
#4613
És tegyük hozzá: valójában közel egy hónapja emelkedne már a részvényár, de jelentősebb pakkokkal folyamatosan nyomva tartották az árakat, aminek én szintén komoly jelentőséget tulajdonítok és úgy gondolom, hogy teleologikus.

-> Az árak leszorítása egyetlenegy befektető "típusnak" jó, mégpedig annak, aki vásárolni akar, hovatovább nagy tételben.

Eddig kb. jelentéktelen 50 milliót áldoztak a kisbefektetők kifárasztására, és az árak taposására. Valljuk be, ez nem is nagy összeg.

Továbbá volt itt ez a kis félretájékoztatós kommunikációs baki pár hónapja, szerintem teljesen szándékos, tudatos hangulatrombolás céljából. Már önmagában az is sokat mond, hogy mennyire kínosan kerülik a transzparencia leghalványabb látszatát is.
-> Egy korrekt, transzparens módon működő, a befektetőkkel folyamatosan kapcsolatot tartó vállalat részvényeit senki nem öntené le a legnagyobb ralli kellős közepén.

Tehát továbbra sem tudok mást mondani, ez egy erősen spekulatív papír. Minden hír, minden kommunikációs baki és tartós hírhiány mögött koncepció van!

Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 11:34
Előzmény: #4608  Törölt felhasználó
#4612
Hoffa, teljesen igazad van. A pályázatokon egyszer eredményt hirdetnek és a szentlőrinci munkák is egyszer befejeződnek.

A CEO ugye őszre átfogó tájékoztatást ígért, amiből én a következő "messzemenő" következtetéseket vonom le.

1. Most már biztosak abban, hogy a próbafúrás ősszel befejeződik.
-> Az, hogy fúrnak eddig is tudta mindenki.
-> Az önkormányzat sem véletlen keresi a forrásokat.

2. Egyéb lényeges dolgok is el fognak hangzani a tájékoztatón, mivel a szentlőrici próbafúrás csak "része lesz" a tájékoztatónak.
->mi fontos lehet még? Azt mondod, a synergon értékesítésre 1-1,5 hónap van, talán nem erre gondolnak?
-> Elnyert pályázati pénzről nem lehet szó, mert arról már tudnánk, előre meg nem tudhatják az eredményt.

Összegezve: Biztos vagyok benne, hogy 1-2 hónapon belül piacmozgató információk érkeznek.

Törölt felhasználó 2009. 09. 13. 00:32
Előzmény: #4610  higins79
#4611
Aminek persze semmi befolyása sem lesz, mert az idén már nem fűtenek vele Szentlőrincen, sajnos.:(
higins79 2009. 09. 12. 23:15
Előzmény: #4608  Törölt felhasználó
#4610
föleg h a fütés szezon okt.15el elkezdődik
Törölt felhasználó 2009. 09. 12. 23:10
Előzmény: #4608  Törölt felhasználó
#4609
amennyiben a synergont tényleg értékesíteni akarják arra nincs több idejük mint 1-1,5 hónap,

(a pályázat elbírálása ebben az évben mindenféleképpen megtörténik)

ezaz intervallum elég rövidnek tünik
Törölt felhasználó 2009. 09. 12. 23:03
Előzmény: #4606  Törölt felhasználó
#4608
értem és figyelek :-)

de viszont azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a dolgoknak van egy sajátos folyamata amit persze tudnak késleltetni, de feltartóztatni nem!!

1.)tehát a pályázati pénzek sorsa nyilvános
2.)illetve a munkálatok is ideig óráig húzhatóak de azért folynak és az önkormányzatok is mint hajtóerő ott lihegnek a nyakukon
Törölt felhasználó 2009. 09. 12. 22:55
Előzmény: #4605  higins79
#4607
Higins, erre igazán kár elemzést készíteni olyan illikvid. :)

Csak trend van, és az 4 hónapja "downtrend", de az éves mélypontot elérve, jó esélye van egy fordulónak.
Törölt felhasználó 2009. 09. 12. 22:52
Előzmény: #4602  Törölt felhasználó
#4606
Májusi csúcspontjához képest mostanra közel 30%-ot esett, ami nem kevés. Különös tekintettel arra, hogy tette mindezt akkor, amikor az összes többi részvény 50-300% közötti emelkedést produkált.

Egyetértek abban is, hogy a geotermia-sztori teljesen kiárazódott a papírból, ami az eredményeket és a befektető-tájékoztatási attitűdöt tekintve, talán nem is annyira alaptalan.

Én is úgy gondolom, hogy 650 alá nem nagyon van oka lecsorogni, de a tudatos információ visszatartás és a kisbüfik kirázása le fogja vinni odáig. Akkor majd bedobnak egy hírt, ugranak a spekik.

Ismerve ezt a Synergon-Pannergy gárdát, garantáltan távirányítással mozognak a részvényárak.

Ha már összeesküvés-elmélet, opciós program, meg Synergon-business, akkor azt mondom, hogy úgy a logikus talán, hogy előbb a Synergont felstrófolni az egekbe bármi áron, eladni a pakkot, betenni a Pannergybe és szintén felspekulálva az árfolyamot, érvényesíteni a vezetői opciókat. Egy banda, tehát megtehetik, és meg is teszik.

Én azt mondom, hogy azért figyeljünk a Synergonnal kapcsolatos korrelációra...

Ezek dörzsölt üzleti klikk, ők keverik a lapokat.

higins79 2009. 09. 12. 22:41
Előzmény: #4604  Törölt felhasználó
#4605
próbáltam egy elemzést csinálni de egy fiboszint sincs már ami megállitaná:)
de abban igazad van h esni nem lehet a végtelenségig:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 12. 22:32
Előzmény: #4603  higins79
#4604
azt még elmondanám az esés dinamikája biztos nem marad fenn sőt valahol az alja is közel van, a korábban is elért lokális minimum a 670 ft, ezaz érték körül már szerintem hír hijján is stagnálás várható
higins79 2009. 09. 12. 22:17
Előzmény: #4602  Törölt felhasználó
#4603
:) én is azért szemezek velle..ilyenkor szokták a spekák megrángatni...lásd rábát is...
...abban szerintem igazad van h 640 alá biztos nem megy..
Törölt felhasználó 2009. 09. 12. 22:10
Előzmény: #4594  Törölt felhasználó
#4602
érdekes:

a részvény abszolut minimuma 640Ft volt 2006-ban
a részvényt ettől az árfolyamtól 8% esés választja el
utolsó hónapban több mint 10%-ot esett
amennyiben a dinamika fennmarad 636 ft lesz egy hónapon belül

a Pannunion cég javuló teljesítménnyel rendelkezik és a részvényből a geotermia hasznosításának lehetősége "felár" gyakorlatilag mára már kiárazódott

A véleményem szerint még egy negatív bejelentés esetén sem esne a részvény árfolyama 640ft alá maximum "egy pillanatra".

Tehát egyik oldalt áll -8% veszteség a másik oldalt min +30%

kinek mi a véleménye

higins79 2009. 09. 12. 21:58
Előzmény: #4600  Törölt felhasználó
#4601
nézd a jó oldalát:) a cégnek ez csak jó...
persze csak akkor ha részvényes vagy hosszú távon:)
hétfőn valószínüleg szüztelenitem magam/még nem volt ilyen részvényem ,de lesz:)

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók