Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zotya32 2008. 04. 10. 08:26
Előzmény: #478  Törölt felhasználó
#480
de nem is bicskával, meg kaszával, meg baltával ölt; a tehetősebb gyilkos modernebb fegyverekkel öl. Ettől függetlenül mégis a cigány származású bűnözőkből van több a rácsok mögött....
kissherceg 2008. 04. 10. 08:18
Törölt hozzászólás
#479
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 08:16
Előzmény: #477  Törölt felhasználó
#478
Ne feledjétek: Móron 8 embert gyilkolt meg valaki, akiről eddig csak annyit tudni, hogy nem volt cigány.
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 08:15
Előzmény: #472  Törölt felhasználó
#477
GG

Az természetes, hogy az ember első reakciója az, amit itt sokan leírtak.
De a második már nem szabad, hogy az legyen.
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 08:06
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#476
"falra tudok mászni a van a nekem is van zsidó/cigány/arab/perzsa/örmény barátom kitételtől."

Igen. Mindig így kezdődik a szöveg, hogy aztán e mögé bújva mégiscsak az ellenkezőjét igyekezzenek bizonyítani.
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 07:48
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#475
örülök hogy a lényeget sikerült leszűrnöd...
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 07:45
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#474
falra tudok mászni a van a nekem is van zsidó/cigány/arab/perzsa/örmény barátom kitételtől.
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 07:39
Előzmény: #472  Törölt felhasználó
#473
Józsi!

ne legyünk már ennyire álszentek, persze hogy nem a társadalom azon tagjairól van szó akik valamilyén formában hasznosak vagy legalábbis nem kártékonyak. Hanem azokról akik nagyrészt önhibájukból nem tudnak (és sokan nem is akarnak) ezen felülemelkedni. (a "nagyrészt" hangsúlyos)

ha példát mondtál engedd meg nekem is:
beszéltem egy fiatal velem egyidős ismerős romával aki panaszkodott,hogy milyen kevés most a zseton. Erre rákérdeztem (én naív),hogy miért nem megy el gyárba melózni, ha nincs más.(a környékünk tele van meló lehetőséggel, aki akar tud) erre a következő választ kaptam:
"ugyan már menjek el havi 80-90 ezerért 3 műszakba...." és egy huncut mosoly ült meg az arcán.
persze kifejtette,hogy alaból ő rokkantnyugdíjas és ezenkívül kap még vmiféle segélyt is. A lényeg,hogy így közel 50ezer forint jár neki és mellette robog a biznisz is.

az egyik legjobb barátom roma volt , többre becsültem mint jónéhány magyart együttvéve

Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 07:26
Előzmény: #463  Törölt felhasználó
#472
Conqui,

A hangvételről,
Kínosnak értékeled a helyzetet amiből azt hiszed nyerőben jösz ki. De, azon gondolkodtál már, hogy azokról az emberekről van szó akik elkövették (és a hozzájuk hasonlókról), nem pedig azokról akiket én értékteremtőnek tartok.

Kifogás sokmindent ért az elmult napokban az olaszliszkai esettel kapcsolatban. Szélsőséges, vallási, politikai, egyéb megfontolások alapján próbáltak, próbáltunk, megoldást keresni. Az eset minden, hangsúlyozom, minden józan gondolkodásu ember idegeit borzolja. Származásától függetlenül ...

A korábban leírt nézeteimen pedig nem változtatok. Hasonló esetbe kerülnék, megvédeném magam és családom - mindenáron.
TrendMan 2008. 04. 10. 01:23
Előzmény: #470  enigma
#471
Ez egy kulcs félmondat volt:

"amit csak a pénzért csinál az ember, az már eleve egy halálra ítélt dolog.. "

enigma 2008. 04. 10. 00:46
Előzmény: #454  Törölt felhasználó
#470
Már vártam, Józsi meddig bírja, mikor szólal meg. Szerencsére józanabb, toleránsabb, mint a hozzászólók többsége.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 23:54
#469

...no valami ilyesmiről is beszéltem...
link
kissherceg 2008. 04. 09. 23:15
Törölt hozzászólás
#468
kissherceg 2008. 04. 09. 23:14
Törölt hozzászólás
#467
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 22:30
#466

nos..az ember is csak egy állat a sok közül...az állatokat 2 féleképpen tanítják...ostorral vagy cukorral...
..ez nem kell, hogy különbözzön az ember esetében sem...

A) az ostor...
1. kőkeményen kőkemény törvénnyel rendet rakni ....az olyan magyarországon élő szülőket (legyen az magyar, roma, sváb, kínai), akik basszák taníttatni a gyerekeküket (legalább 8álti és egy szakmunkás), börtönbe velük, sóbányába az ilyen szülőket...

2.az olyan társadalomból kilógó egyedeket, akik falkába, csoportba tömörülve még "lehetetlenebbül" viselkednek (lopnak, csalnak, agyonvernek), azokat darabokra szedni és szétszórni a társadalom normális tagjai között, hogy végre szocializálódjanak is egy kicsit..
3.a magyar médiában, csakúgy, mint a nagy freedom amerikában, kötelezően romákat képernyőre, filmekbe rakni, azért, hogy a nem romák szokják a gondolatot, hogy, ami sötétebb bőrű, az nem feltételenül maga az ördög
4. elvenni a kisebbségtől minden csak nekik járó támogatást, mert a túlzott kényeztetéstől, simogatástól valami teljesen másra vetemedik, ahelyett, hogy talpra állna
(a pozitív diszkrimináció végtére is egy diszkrimináció!!!) ...ha én, mint nem roma azt látom, hogy az állam a romákkal nagyvonalúbb, én meg nap nap után szopom a f..szt és semmit nem kapok..naná, hogy elkezdem utálni a támogatottakat

B) a cukor...
..erre nincs ötletem, mert a cukor osztással csak elrontja az ember a gyerekek hasát, sok pénzbe kerülne.....és különben is, amit csak a pénzért csinál az ember, az már eleve egy halálra ítélt dolog..

Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 22:14
Előzmény: #464  Törölt felhasználó
#465
majd megszólal mindenki gondolom sorban szvsz.Mit lehet erre mondani?senki nem tehet róla,hogy hová születik,de ettől függetlenül mindenkinek lehetnek személyes tapasztalatai,amit átélt az adott témakörben.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 22:04
Előzmény: #463  Törölt felhasználó
#464
jonasjozsi után sokaknak nehéz megszólalnia.

Én is szégyellem magam például, amiért személyesen leginkább a "félénk" jelzőmön vagyok megütközve. Másoknak azért ennél komolyabb problémái is lehetnek...
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 21:13
Előzmény: #462  Törölt felhasználó
#463
Hihetetlen, hogy finomodott itt a hangvétel délelőtt óta...
Köszönhetően, hogy jónásjózsi is bekapcsolódott e kedves kis beszélgetésbe..
Bezzeg, amikor én kifogásoltam egyik-másik megszólalás hangnemét és tartalmát, rögtön feketeseggű lettem.
Pedig a lényeg mindig: ne ítélj, hogy ne ítéltess!
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 20:49
Előzmény: #461  Törölt felhasználó
#462
Vagyok olyan öntelt, hogy csak a műveltség, a praktikus műveltség felé tudok tisztelettel fordulni.
Ezt el lehet fogadni vagy sem.
Én - mint önző állat - ilyen vagyok. :)
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 20:46
Előzmény: #459  Törölt felhasználó
#461
Fiuk,
Korábban írtam :
- Sosem érdekelt kinek mi, mennyi van a tárcájában.

Fretek,
Olvasd el mégegyszer amit írtam.

Ha pontatlanul fogalmaztam akkor jelezzétek.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók