Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:45
#280
Nem gyerekekkel példálóztam, csak feltettem egy kérdést.
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:44
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#279
".....És lehet a 15 cigánygyerek közül lesz az egyik miniszter évek multán,és ...."

DEUTSCH FÜR TAMÁS !!!!

Ő megcsinálta, az első ROMA MINISZTERUNK, biztos ő is járt oviba!!! :)))))
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:41
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#278
A hekket én is szeretem, a macskagyújtogatásról meg inkább nem írok semmit, mondjuk nem lepődtem meg rajta:)

A többieknek meg nem ismétlem magam, lapozzanak vissza. Középkori felfogással nehéz értelmesen vitázni 2006-ban, be is fejezem. Ha pedig leküzdhetetlen empátiát éreznek a család iránt, akkor azt ne értelmetlen hőbörgéssel fejezzék ki, hanem segítsenek rajtuk.
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:41
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#277
És lehet a 15 cigánygyerek közül lesz az egyik miniszter évek multán,és a "magyar"-gyerekből meg segédmunkás?Van ennek esélye?Nem,nincs a beskatulyázás miatt!
Pont gyerekekkel példálózol?
Tehet szerencsétlen gyerek arról,hogy hová született?
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:38
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#276
jonasjozsef

Tényleg sok fajta roma van, én a nyockerben annak is a közepén ( rákoczi tér) laktam sokáig albérletben.
Tényleg sok fajta roma volt, de mindig elkulunülten jártak általában.
Kulsöleg, a ruházatuk alapján meg lehetett kulönböztetni oket.
Egy vmire már akkor is kiváncsi voltam:
akiken ilyen svájcisapka szeru ( kicsit megnyultan szemellenzövel) sapkavolt mindig, azok kik? :)
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:33
#275
Szerintem hiba volt az emberi jogokra hivatkozva eltörölni a halálbüntetést. A szemet-szemért, fogat-fogért elvet helyesnek tartom! Aki Életet vesz el, nem érdemli az Életet. És az édes mindegy, hogy azért gyilkoltak, mert azt hitték, hogy a gyermek az autó alá került. Az összes gyilkosnak ugyanúgy venném el az Életét, ahogy õ tette az áldozatával. A kislányt felgyújtó Mukit (és tettestársait) elevenen gyújtanám fel, az olaszliszkai gyilkosokat addig verném, amíg mozognak, és még sorolhatnám a közelmúlt gyilkosságait.... Amennyiben élne a halálbüntetés intézménye, mindenki kétszer meggondolná mit tesz!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:31
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#274
Cigányok miatt nem fogok magyar emberrel veszekedni, ne haragudj, azért ettől már tényleg kímélj meg.
Vicces fiu vagy, tök jó neked, meg annak is örulök hogy utaltál, én akkor fogok ha lecsekkoltam a tuti számlát, már jártam meg sajnos.....

Kutya: szeretem öket, nem harapdálom öket, max elfutok négykézláb a labdáért a játszótéren, csakhogy bizonyitsam a kutyámnak hogy milyen gyors vagyok.

Macska: allergiás vagyok rájuk piszkosul, ha meglátok egy macskát azonnal belerugok vagy meggyujtom és benzinnel oltom.

Nyul: közömbös vagyok veluk szemben, max a napi dugások számában tudom felvenni veluk a versenyt.

Hal: max a hekket szeretem, azt is jol átsutve.
mustérral, házikenyérrel, kovászos uborkával.
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:30
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#273
tudod pénznyelő lehet, hogy ilyen gondolkodással, hogy pisztoly kéne az ilyeneknek de a lényeget itt és most globus1400 írta le és ez itt a kulcsszó..ezt a tanárt KIVÉGEZTÉK......

ezt nem lehet megmagyarázni stb....max arra leszek kiváncsi mikor jönnek elő a cigányok azzal hogy ők ártatlanok csak ott voltak meg a tanár meg két szerencsétlen gyereke volt a hibás és mindenki rasszista ebben az országban.....
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:30
Előzmény: #260  Törölt felhasználó
#272
Sziasztok.No várjunk csak.Mondjuk menjünk vissza egy pár 100 évet.Amikor a "magyarok"(a cigányok is magyarok,csak más a bőrük szine),Úgymond jól éltek,mi volt a cigányokkal?Mire is használták a cigányokat?Elnyomták,,kihasználták őket amennyire csak lehetett.A cigány örült,és jól élt,ha ennie volt mit.Házról,tulajdonról,álmodni sem mertek.Ugyan akkor mi volt a magyar szegénységgel?Ők is szegények voltak,őket is sarcolta az"állam",de ha ügyes volt gazdagodni,erösödni tudott,háza lett,stb.A cigányság akkor kb 100 éveket veszitett a fejlődésböl.Bizonyára behozható ez a lemaradás,de ehhez idő kell,no meg persze akarni kell.Ezt én nem todom,de gondolom,hogy igy,vagy ehhez hasonló képpen müködhetett annak idején.

Nem tudom,hiszen nem tudhatom,mert soha nem folalkoztam ezzel a témával,csak amit apámtól hallottam,azt tudom elmondani.
Ciganyból is sok féle van,mint ahogy "magyarból".Ahány tájegység,ahány megye,annyi féle szokás,ember.
A cigányság is többféle.
Pontosan nem tudom hány féle lehet.De 10-12 féle biztosan.
ezek annyira különböző emberek,hogy egymás nyelvjárásait sem ismerik.
Pl egyszer az öregem próbált beszélni egy oláh cigánnyal,és nem értették egymást.
Az apám kőműves családból származik,anyám zenész családból.A rokonságunkban soha nem voltak,és nem is lesznek hasonló esetek,mint olaszliszkán.
Viszont apám,ő olyan romás forma,sokszor megkapta a "magyaroktól a büd... cigány jelzőt,amire abszolút,soha nem szolgált rá,mert mindig,amióta az eszemet tudom becsületesen dolgozott,és fokról fokra mászott fel az a ranglétrán.
Nekem nem tetszett ez a cigányozás,ezért nősüléskor nem roma lányt vettem el,hanem "magyart",hogy a gyerekeim "fehérebbek"legyenek,és ne cigányozzák le őket,ha nem szolgáltak rá!
De biztos van a fórumon olyan roma,aki erről többet tudna beszélni,csak elbujik,mert fél a sósavtól,meg a sortűztől!Hát én nem félek egyiktől sem,senkitől sem,mert nincs miért.
Egyébként kóstoltátok már a lecsót nokedlival?Ha nem kóstoljátok meg.
Romák eszik igy,én is.Roma specialitás.
És még sok ilyen van,miért nem erről beszéltek?vagy valami ilyesmiről.

Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:28
#271
Pénznyelő, félreértész. Természetesen én is azt mondom, hogy egy embert a tettei alapján kell megítélni, nem a bőrszine alapján. De azért feltennék egy kérdést, ha a magyarok és a cigányok között is vannak becsületes és galád emberek is (ami alapjában véve igaz is), te járatnád olyan osztályba a gyermekedet, ahol mondjuk 15 cigánygyerek és 5 magyar jár.
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:24
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#270
"empátiával birnak a szerencsétlen tanárember felé"
Marhanagy empátiával bír itt az összes hőbörgő, amikor 2 napja megkérdeztem, ki az aki a hőbörgésen és az álsajnálaton (mert ezt annak hívom) kívül segített is? Senki nem válaszolt.
Én valóban empátiával bírok felé és családja felé. Utaltam is. És közben nem akarom kinyírni az összes cigányt, csak az elkövetőket kívánom a sittre.
Érted a különbséget?
Vagy kezdjek el hőbörögni veled, mert az elméleted szerint "állatokkal nem lehet kommunikálni", tehát veled is úgy kénye, ahogy te eddig tetted...?

(csak zárójelben jegyzem meg, hogy én az állatokkal is emberként bánok, nem tudom, te például harapdálod-e a kutyád, vagy odadörgölöd-e a segged a macskádnak, esetleg megrágcsálod a nyuladat és úszkálsz egyet tátogva a halaiddal, nem tudom...)
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:19
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#269
Ennek oka pedig a tehetlenség: sajnos az életben vannak olyan szituáciok, amikor szinten kell kezelni a dolgokat, ha ezt elmulasztod akkor a természetes szelekció áldozata leszel.
Magyarul: állatokkal nem lehet kommunikálni, mert nem értik. Hiába kezdenék el mesét olvasni az oroszlánnak, bizva abban, hogy elalszik és nem fal fel.

A TANÁR MEGÁLLT SEGITENI JÓEMBER!!!!!
EGY MAGYAR A GYEREKÉVEL FOGLALKOZOTT VOLNA NEM PEDIG ÁLLAT MODJÁRA VISELKEDNI!!!
AZONNAL KIVÁGEZTÉK!!!!

Akik ide beirkálnak, empátiával birnak a szerencsétlen tanárember felé, megprobálnak tudat alatt a helyébe lépni és megoldást keresni megelőzve a kivégzését.
Addid öruljenek a cigányok, amig ez neten megy, nem pedig az életben.
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:12
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#268
Eszembe sincs védeni őket. Nekem is volt már rossz tapasztalatom (jó is). Csak mindig elszörnyűlködök, hogy elvileg értelmes emberek között hogyan lehet ilyen mértékű gyűlölet, indulat, előitélet, primitivizmus.

"a romáknál a kor és a fizikai erő a törvény".
Érdekes, az itteni durva hozzászólók (jó sok volt ilyen) is csak bosszúról, "nem hagyom magamat"-ról, megütni, megverni, kinyírniról beszéltek. Ez pedig pont az amiről te írtál. Az erő. Mind romák vagytok?:)
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:12
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#267
Egyébként a vérfertőzés és az olaszliszkai barbarizmus nálam ugyanolyan elbirálás alá esik: elevenen megnyuznám őket, vagy uthengerrel átmennék rajtuk oda-vissza,amit az összes média élőben kell, hogy közvetitsen.
Szerintem lenne hatása.....
pampa 2006. 10. 19. 20:10
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#266
Pénznyelő

Nekem kárt okoztak,és én nem követeltem tőlük kártérítést,mert tudtam,hogy nehéz helyzetben vannak. Szerinted egy roma ha én okozok neki kárt nemhogy nem ver meg,és még a kártérítési igényéről is lemond?
Tudod én már azzal is kiegyeznék,ha csak a verés elmaradna az esetek teljes egészében.És akkor ezeket a vitás eseteket a bíróságokon tiztázhatnánk. De szép is lenne!
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:07
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#265
A cigányok ugyanugy gyulölik a magyarokat, mint a magyarok a cigányokat.
A " magyar" szó ugyanolyan sértő, mintha mi magyarok cigányozunk.

Két teljesen más kultura: a romáknál a kor és a fizikai erő a törvény, ami apárol fiura száll. A komcsi rendszerben ezt jol tudták a politikai vezetők, ezért nem engedtek soha csoportosan romákat a magyarok közé: se étterembe, kocsmába, társadalmi összejövetelekre. Mert tudták, hogy szarnak a törvényre, ezt pedig egy "hibátlan" rendszer nem turheti. Cserébe az alja munkákat ök kapták és saját törvényeik voltak, amit elintáztek egymás között. Ha vki ezt megszegte a rendörök utötték vágták.

Rendszerváltás: filmszakadás a romák és a hatalom között. Lecsusztak, de a saját kulturájukat a mai napig továbbviszik:csakis az erő számit, ami nekunk magyaroknak furcsa. A fő ellenségképp pedig a magyar!!!

Ezért nem is értem, hogy miért véded őket!!!!!??????

HA OLASZLISZKÁN CIGÁNY A SOFŐR AKKOR MÉG MINDIG ÉLNE!!!!!!!!

És ezért ne védd őket, cigányozni pedig addig fogunk, amig ők magyaroznak.
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:03
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#264
Függetlenül attól, hogy az elkövetőket életük végéig bezárnám oda ahová valók, rohadjanak ott meg.
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:01
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#263
Jellemző a gondolkodásodra, amúgy:) Az még véletlenül sem merül fel benned, hogy nem kell ahhoz feltétlenül romának lenni, hogy nem tetszésemet fejezzem ki a "minden cigányt ki kell nyírni" szövegekre.
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 19:59
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#262
Nem
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 19:58
Előzmény: #260  Törölt felhasználó
#261
Pénznyelő

Te roma vagy?

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek