Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 11:32
Előzmény: #539  Törölt felhasználó
#540
nem tetted túl magasra a mércét, az egyszer biztos
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 11:30
Előzmény: #538  Törölt felhasználó
#539
Van min. 50 bennszülött, akit személyesen ismerek, aki kulturáltságban és szellemi fejlődésben magasan feletted áll.

Ha több egy szál sincs, akkor csak 50-ért is, mindennap elutasítom a te általánosító, lenéző szövegedet.
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 11:28
Előzmény: #537  Törölt felhasználó
#538
"A TE humanizmusod ebben az esetben naiv , de aranyos , hasonlít azokhoz , akik elmentek az emberevők közé a 19 század derekán , és magyarázni akarták a kereszténység nagyszerűségét.........megették őket.

Előbb meg kell győzödnöd arról-ha valóban voltál tanár-, hogy mi az a szint , ahol el kell kezdened a tanítást , a befogadóképesség meddig terjed ki........

TE naivan megpróbálsz egy commodore 64-en egy csúcsmodern 10 gigás játékot lejátszani........szerintem naivitás , szerinted meg menni fog ."

Szerinted naivitás, ami nekem személyes tapasztalatom. Nem ettek meg a bennszülöttek (milyen kulturált vagy valóban).
Én tapasztalatból tudom, hogy nem commodore 64-ről van szó, fut rajta a 10 gigás játék is.

Te mire alapozod, hogy én naiv lennék? Van személyes tapasztalatod? Próbáltál 10 gigás játékot a bennszülöttekkel, de nem ment? A végén megettek téged?

"és kérlek , ne menj arra , ahol cigánypuját gázolhatsz , mert utána vérző fejjel( ha egyáltalán túléled) fogsz mindenben másképpen látni."

Volt, hogy ésszel kellett túlélnem. Ettől még nem általánosítok úgy, mint te. Nem látok semmit másként attól, hogy volt rossz tapasztalatom. Nyitott vagyok a jó tapasztalatokra is, és így azok meg is találnak.

A fehérekre sem általánosítom azt a véleményemet, amit rólad gondolok. Van ilyen is, olyan is. A bennszülötteknél is.
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 11:14
Előzmény: #536  Törölt felhasználó
#537
Egy dolgot nem értesz meg , kedves Tözsdenyúl , ha ez a népcsoport(látod azért tudok kulturáltan is fogalmazni---bár a minősítés rájuk túl pozitiv!!!)

sok száz év alatt nem tudott szocializálódni , és a legalapvetőbb emberi értéket , hogy gondoskodok a gyerekemről ---nem tudják megélni----ne én legyek már a rossz.

A magyar fehér embernek azért van 1-2-3-4 gyermeke , mert fel tudja őket nevelni és tud róluk GONDOSKODNI , ezzel lennénk az állati világ felett........a mondat tartalmazza a lényeget.

ETTŐL LENNE EMBER AZ EMBER !
GONDOSKODIK A GYERMEKÉRŐL !

---lelencek száma?
--"éhező" gyermekek száma(persze mert a segéllyel jó be lehet rúgni és sokat lehet füstölögni is!!!)

lehetne sorolni ...felesleges...nem én akarok előbb aratni és soha nem vetni!!!

A TE humanizmusod ebben az esetben naiv , de aranyos , hasonlít azokhoz , akik elmentek az emberevők közé a 19 század derekán , és magyarázni akarták a kereszténység nagyszerűségét.........megették őket.

Előbb meg kell győzödnöd arról-ha valóban voltál tanár-, hogy mi az a szint , ahol el kell kezdened a tanítást , a befogadóképesség meddig terjed ki........

TE naivan megpróbálsz egy commodore 64-en egy csúcsmodern 10 gigás játékot lejátszani........szerintem naivitás , szerinted meg menni fog .

Sok szerencsét hozzá !

Ha a primitivségem (ahogy TE írtad) , előrelátást , ember és fajismeretet jelent , és a meglévő tapasztalatok és történések révén leszűrt és meglévő konfliktuskerülést jelent , akkor köszönöm a bókot.Ezt próbálom meg élni....
szívesen megváltoztatom a véleményemet , akkor , ha az élősködőkből olyanokká válnak , ahol a kölcsönös előnyök és nem a másik kihasználása fog dominálni.

és kérlek , ne menj arra , ahol cigánypuját gázolhatsz , mert utána vérző fejjel( ha egyáltalán túléled) fogsz mindenben másképpen látni.

Egyébként Afganisztánba továbbra is keresnek önkénteseket, azaz öngyilkosjelölteket .
Próbáld ki azt , is , és maradj ott is örök humanista......szerintem csak naiv így egyszerűen !
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 10:50
Előzmény: #535  Törölt felhasználó
#536
Elolvastam amit írtam, milyen más lehetőséget tartasz lehetségesnek - olvasás nélkül írok?

Most olvasd el te is az enyémet mégegyszer:
"az ottani házakat az adófizetők pénzéből ingyen kapták a tisztelt .....k és most meg lehet nézni , hogy néz ki."
Ezt én hol helyeseltem?
Azt mondtam, ez nem a cigányok hibája, hanem a törvényhozóé, tisztviselőé, aki ezt lehetővé teszi, feltétel nélkül.
Talán helyesebben tennéd, ha nem a romákat akarnád elgázolni, hanem a törvényhozóinkat.
Ha már felszerelted a vadrácsot, és nem bírod ki sehogysem hogy emberen használd.

A selejt az selejt, ebben egyetértünk. Nem védem a barnát se, de a te féle fehéret sem.

U.i: többféle minőségben is dolgoztam roma környéken. Tanítottam is "alternatív" iskolában.
Bármit meg lehet tanítani nekik, ha valaki igazán akarja.
A hozzáállásodal te nagyobb selejt vagy mint ők, mert te nem fogsz már újat tanulni, ilyen nyitottsággal.
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 10:34
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#535
Kedves Tözsdenyúl !

Leírtad , de nem érted a lényeget.
Olvasd el légy szíves amit írtál.

A magyar ember megtermeli a minimálbérét , a roma(tisztelet a kivételnek ) pedig élősködő módjára feléli ....látod TE a lényeget , csak rossz hozzá a szemüveged!!!!

Menjél már el egyszer légy szíves a szegedi cserepessorra , az ottani házakat az adófizetők pénzéből ingyen kapták a tisztelt .....k és most meg lehet nézni , hogy néz ki.

Megmutattam a keresztfiamnak az itteni leírásokat , aki félig az apja révén , akit cigányok brutálisan megöltek , szintén roma is , ő is azt valotta , hogy a selejt az selejt ...lehet a bőr fehér-barna vagy fekete....

Tehát a végén még kiderül , hogy az a néhány itteni "emberbarát" csak rossz szemüveget helyezett fel.

Meg kell nézni a Nyirkátai felvonulásról készült filmet , ott áll a siserehad élén kolompát orbán barátunk , alias dugocska, és látszik rajta , hogy nekirontana a felvonuló gárdistáknak.......szóval ha a fej ........, akkor a többitől sem sokat kell várni !
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 10:19
Előzmény: #533  Törölt felhasználó
#534
Azt kétlem, hogy nagy számban fordulna ez elő. Néhány eset lehet, ahogy azt is el tudom képzelni, ha néhány esetben ez "sikeres", akkor rámozdulnak többen.

De könyörgöm, kinek a felelőssége ez a helyzet? A cigóké, vagy a törvényhozóké, akik ilyen törvényeket hoztak?

A fehér ember minimálbérre jelenti be magát, a cigány szociális juttatásokkal próbál csalni.
Mindenki azzal ügyeskedik, amivel tud, és amivel a törvények lehetővé teszik.
Talán normális törvényeket kellene hozni, ahol nem lesz érdeke senkinek az ügyeskedés.

(Szoc. támogatások esetén szerintem pl. alap lenne a munkaviszonyhoz, és oktatáshoz kötése a juttatásoknak. Pl. a családfő munkaviszonya mellett kapnak csak juttatást - szerintem növekedne a munkaerőpiaci "aktívum")

Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 09:56
Előzmény: #532  Törölt felhasználó
#533
én speciel nem tudom honnan lehet ilyen adatot megszerezni.

De a kérdés valóban érdekes, lehet egyedi esetről van szó.
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 09:21
Előzmény: #531  Törölt felhasználó
#532
Számomra az az érdekes kérdés, hány gyereket vesznek ki intézményből?

Erre szeretnék látni valami adatot, ha lehet összehasonlítva a korábbi évek hasonló adataival...

Előre is köszönöm.
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 09:14
Előzmény: #529  Törölt felhasználó
#531
tényleg ez is érdekes kérdés, vajon a tanult romák akik ezt átlátják segítik a nyomorban előket azzal ,hogy megosztják az infókat velük, vagy netán jogvédő fehérek?
stb?
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 09:09
Előzmény: #528  Törölt felhasználó
#530
"Ezért nem lehet kormányozni egy hajót ha mindenki más irányban evez.."

Jaja. De ki evez rossz irányba?
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 09:06
Előzmény: #528  Törölt felhasználó
#529
Mellesleg megsúgná valaki, hogy ki súg ezeknek a romáknak hol találnak ilyen kiskapukat ?!
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 09:01
Előzmény: #526  Törölt felhasználó
#528
"Te is magyar állampolgár vagy és én is. Mégis egész más az érdekünk. A többi magyar állampolgárról most nem is beszéltem. Mindenkinek más az érdeke."

Ezért nem lehet kormányozni egy hajót ha mindenki más irányban evez..
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 08:54
Előzmény: #526  Törölt felhasználó
#527
ez érdekes.

"Újabb bőrt húznak le rólunk intézményesen a cigányok. Már rajtam nincs több bőr. Ez volt az utolsó.

Tegnap hallottam, hogy jutnak még több pénzhez természetesen munka nélkül a cigányok. A módszer egyszerű: szülnek sok-sok gyereket. (Eddig ez nem új.) De mostmár nemcsak a családi pótlékkal, segéllyel, lakhatási támogatással húznak le bennünket, hanem beadják a gyerekeket intézetbe, majd egy közeli hozzátartozó kiveszi őket. Aki kiveszi, gyerekenként 80.000,- Ft-ot kap érte. Ez öt gyereknél kapásból 400.000,- Ft. Ehhez jön még a családi pótlék, GYES, segély és a lakhatási támogatás. Mindennel együtt összejön úgy 550.000,- Ft havonta. A pénzen pedig megosztoznak, a gyerekek pedig gyakorlatban természetesen visszakerülnek az eredeti szülőkhöz.

Mi meg minimálbérrel küszködünk, nem tudjuk kifizetni a gáz, víz, villanyszámlánkat sem, nem beszélve az adókról.

Juj Magyarország. Szép jövő.

Üdvözlettel:

Valesz
"
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 08:50
Előzmény: #523  saru
#526
"őszintén szólva nem tudna érdekelni, hogy kinek milyen vér folyik az ereiben és milyen arányban, csak a magyar állampolgárok érdekét képviselje, de azt nagyon... !"

Hát nekem herótom van az ilyen demagóg, sztereotip, hülye általános dumától: a magyar állampolgárok érdeke.
Te is magyar állampolgár vagy és én is. Mégis egész más az érdekünk. A többi magyar állampolgárról most nem is beszéltem. Mindenkinek más az érdeke.
Fejtse már ki valaki, hogy mi a lóf@sz az a közös érdek, amit egy kormánynak képviselni kell és nem teszi!
Törölt felhasználó 2008. 04. 16. 06:20
#525
Napokban hallottam, hogy egyes településeken élo kisebbség, megélhetési szándékból a
következo trükkel húzza ki az adófizeto állampolgárok keservesen megkeresett és befizetett adójából származó pénzt az állam zsebébol.Adott egy familiárisan hiperpegmentált pár. Egyik sem dolgozik, segélybol élnek. Az asszony 5 év alatt szül 5 gyereket, akiket megélhetési problémákra hivatkozva állami gondozásba adnak.A hatóság kimegy, nyomor, kosz, szegénység - elveszik tolük a gyerekeket.
Pár hónappal ezután, jelentkezik a hatóságnál a keresztapa, testvér vagy rokon (hiszen mindenki rokon), hogy szivesen nevelné tovább a "szerencsétlen" sorsú család gyerekeit. A hatóság örömmel megszabadul az állami gondozásban lévo gyerekektol és örül, ha valaki gondozásba veszi oket.
Sot fizet is a gondozóknak. Fizetést. Erre megy ki a játék. Az örökbefogadó szülo kiveszi a gyerekeket.
A gyerekeket nem hivatalosan visszaviszik az eredeti családhoz, hiszenrokonok, miért ne lehetnének ott.
És ott tovább élnek, mintha mi sem történt volna.
A neveloszüloknek gyermekenként nettó 80.000 Ft-ot fizet ki az állam.
Van olyan család, ahol öt ilyen gyereket nevelnek. Az nettó 400.000 Ftplusz a családi pótlék meg a segély.
A pénzen szépen megosztozik a "család" és mindenki jól megél és röhög a markában. Jut pénz kocsmára, játékgépre, csavargásra, Merci-re. Hülyék lennének dolgozni. Nem baj
mi megkeressük az árát, hiszen most is dolgozol vagy nem?
Ez a szomorú magyar valóság ...
Az E-mailhez, még hozzátenném, hogy Magyarországon (Hazánkban... még) a 8
év alatti gyerekek 50 %-a kisebbség. Erről persze nem beszél senki! Ha, felnőnek,
mert MI felneveljük őket!!, majd surranhatunk a fal mellett, mert MI leszünk a kisebbség. DE,
ha véletlenül erről nyíltan beszél valaki az büdös náci.. Így tűnik el a Magyarság a Kárpát-medencéből.
Csak halkan kérdezem, ha nem kapnának annyi segélyt??? Lenne ennyi belőlük?
A valóságtartalma nem tudom mennyi,úgy kaptam emailen
kissherceg 2008. 04. 15. 20:08
Törölt hozzászólás
#524
saru 2008. 04. 15. 19:44
Előzmény: #509  Törölt felhasználó
#523
" ő ügyesen titkolja, hogy cigány... ";

őszintén szólva nem tudna érdekelni, hogy kinek milyen vér folyik az ereiben és milyen arányban, csak a magyar állampolgárok érdekét képviselje, de azt nagyon... !
Törölt felhasználó 2008. 04. 12. 19:21
Előzmény: #521  Törölt felhasználó
#522
Olvass vissza ...
Törölt felhasználó 2008. 04. 12. 19:16
Előzmény: #520  Törölt felhasználó
#521
Menj el az Ormánságba! Ne a Kurucinfo- val csisztas! Szálj ki az autódból. Aztán utána legyél nagypofájú jogvédő!

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek