Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
atikasz 2018. 02. 08. 10:10
Előzmény: #51516  signal2
#51520
pedig vannak olyanok akik csak azért indulnak,gondolom meg kapják érte a honoráriumot.
viszont én azt még nem látom,hogy ha az ellenzék meg is nyerné utána mit csinálnának,hogy egyeznének meg,hogy ki mit kap hol irányít stb.
sőt azt se igazán látom,hogy ha az ellenzék nyerne mondjuk 10 (vagy öbbel nem tudom az arányokat)mandátummal is a fidesz %osan akkor is nyerhetne és ök kapnának kormányalakításra felkérést a jánostól.
PEPE67 2018. 02. 08. 10:04
Előzmény: #51516  signal2
#51519
Hiteltelenné vàlna a kprmànyvàltó legerősebb ellenzéki pàrt duma
PEPE67 2018. 02. 08. 10:03
Előzmény: #51513  Konzumocska
#51518
https://kozvelemenykutatok.hu/ ez alapjàn sok jóra nem szàmíthat az ellenzék, rosszabbul àllnak mint 4 éve. Kontrollàlt jelölt àllítàsban nem bíznék, lesz mindenhol egy jobbikos egy vagy 2 szoci és egy Lmpes jelölt, még az orszàgos listàn sincs olyan összefogàs mint 4 éve( -DK).A kampànyban erősen kétlem , hogy a korlàtozott média felülettel bíró ellenzék érdemben tudna erősödni se pénz se csatornàk.
Snapsz
Snapsz 2018. 02. 08. 10:01
#51517
Ez a 3150 hasonlít a korábbi 3000 árfolyamra. 1 hónapig rostokolt ott. Aki itt vásárol, az gyors gyarapodásra nem számíthat. Választások közeledtével annál inkább. És jogy beszop@tták a népet 3000 nél. Mindenki bevásárolt ott, azután a kitörés elött leöntötték 2600 ra. Jó vásárlást kívánok mindenkinek.
signal2
signal2 2018. 02. 08. 09:55
Előzmény: #51514  NyeretlenKeteves
#51516
Pedig teljesen felesleges ott jelöltet indítani, hol csak 1-2%-ot szerezne. 
signal2
signal2 2018. 02. 08. 09:54
Előzmény: #51513  Konzumocska
#51515
Az LMP-Új Kezdetnek nem 10% kell?
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 02. 08. 09:53
Előzmény: #51512  kimpaa
#51514
Finoman szólva sem vagyok fidesz szimpatizáns, de azt szinte kizártnak tartom, hogy az ellenzéknek reális esélye lehet a választási győzelemre. Amennyiben minden körzetben csak egy ellenzéki jelölt indulna(jobbikot is beleértve) a fidesz ellen akkor talán lehetne szoros az eredmény. Azonban a jobbik nem igazán fog sehol sem visszalépni és a jobbik javára sem lépnek vissza az ellenzéki pártok.  Az meg csak néhány helyen működhet, hogy a legesélyesebb ellenzéki jelöltre  annyi szavazat érkezzen ami elég a körzet megnyerésére. Egyetlen esély a fidesz leváltására az lenne, ha az összes ellenzéki párt a jobbikot is beleértve "összebútorozna". Nagyon meglennék lepve ha ez megtörténne...  
Konzumocska 2018. 02. 08. 09:52
Előzmény: #51512  kimpaa
#51513
Szerintem: LMP, DK, Fidesz-KDNP, Jobbik jut be. MSZP-PM nem fogja megugrani a 10%-os küszöböt.
kimpaa
kimpaa 2018. 02. 08. 09:33
Előzmény: #51506  Metwolf
#51512
nem szimpátia, hanem direkt ellenszavazás.
te meg úgy írtad mintha 0%-l majd minden ellenzéki párt kiesik a parlamentből.
lehet látni a médiából, hogy mennyire pörögnek, mit össze nem hazudoznak mindenkiről.
áprilisban kiderül. Ha nyernek akkor Opus/Konzum az égbe megy, tisztában vagyok vele :)
treff
treff 2018. 02. 08. 09:28
Előzmény: #51506  Metwolf
#51511
Az ellenségem ellensége a barátom!
Tehát az ellenzék nem a minősége miatt fog kapni szavazatot, hanem a Status Quo irányába történő elmozdulás miatt.
vetranio
vetranio 2018. 02. 08. 09:22
Előzmény: #51509  Clint
#51510
Ebben is van valami, nem tudjuk. Én azért (rátartással) 2018 első félévét ráteszem az ügylet lebonyolítására biztos ami tuti :) Nyílván az árfolyamot jóval hamarabb be tudja indítani egy konkrét hír erről
Clint
Clint 2018. 02. 08. 09:18
Előzmény: #51508  adooptimalizalo
#51509
Az biztos, hogy decemberben már tett utalást Jászai az ügyletre. Aztán Lázárnak volt egy nyilatkozata ez ügyben januárban. 2 hete pedig kiszivárgott, hogy tett a Konzum már egy nem kötelező érvényű ajánlatot, ezt a tulajdonos is elismerte. Van már néhány hónapos előzmény, valóban nem tudhatjuk, hogy milyen stádiumba van az ügylet előkészítése. Én úgy gondolom, hogy minden előzetes egyeztetés, kapcsolatfelvétel nélkül nem tett volna a Konzum (nem kötelező érvényű) vételi ajánlatot.
adooptimalizalo 2018. 02. 08. 09:13
Előzmény: #51505  vetranio
#51508
Honnan tudjuk, hogy mióta egyeztetnek és mikor tettek ajánlatot? Lehet, hogy már decemberben elkezdődött és már a finisben vannak...Én biztos, hogy nem hagynám a választás utánra, mert ha véletlenül rosszul sül el nekik, akkor egy pillanat alatt borulhat minden, a felügyeleti szervek se biztos, hogy ilyen vajszívűek lennének...
tbalint20
tbalint20 2018. 02. 08. 08:52
#51507
Indulás 3190 ról
Metwolf
Metwolf 2018. 02. 08. 08:49
Előzmény: #51504  kimpaa
#51506
Ez pont úgy hangzott, mint ha álmodtad volna. Nem gondolod, hogy van bárki is aki a jelenlegi ellenzékre szavazatot adna? Persze a showder klubban megnézném a Ferit egyszer, de az más téma. :D
vetranio
vetranio 2018. 02. 08. 08:38
Előzmény: #51502  Clint
#51505
Abszolute egyetértek. Ha összejön az üzlet, az minimum az első félévet felemészti (előkészítés, tárgyalások, engedélyezés, felügyeletek stb) Az árfolyamra gyakorolt hatása viszont jóval hamarabb érződhet, tekintve, hogy a kiszivárogtatások a mai világban szinte azonnaliak. ML eddig is nagyot "alkotott" mind a Konzi mind a többi cég tekintetében, de azt gondolom, hogy a szóban forgó ügylet mindezekhez képest is nagyot fog szólni. Nem vagyok híve annak, hogy előre tippeljük meddig mehet el az árfolyam, de ebben az esetben szignifikáns emelkedésről beszélhetünk. (mint vagyon elem és mint új üzletági tevékenység egyaránt) Ezek fényében a long pozik felvétele időszerű a 3000 körüli szinteken. (persze mindez saját vélemény)
kimpaa
kimpaa 2018. 02. 08. 08:34
Előzmény: #51480  HARDCORETERROR
#51504
Hát én meg azt látom, hogy elkezdődtek az ellenzéki visszalépések, megy is a pánik narancséknál. 2 hónapjuk lesz lezongoràzni mindent, érzik ők is, ha nem csinálják akkor biztos bukás. Szóval ha sok helyen összejön az 1 kormánypárti, 1 ellenzéki jelölt akkor nem hogy a kétharmad de a feles többség is veszélybe kerül. A fideszes kamupártok nem számítanak, képben lesz a nép, hogy àtverés. 
Szóval még nem lefutott ez.
sylard 2018. 02. 08. 08:12
Előzmény: #51502  Clint
#51503
Így már értem és egyetértünk! :)
Clint
Clint 2018. 02. 08. 08:00
Előzmény: #51500  sylard
#51502
Ugyanarról beszélünk, annyi különbséggel, hogy én a hivatalos bejelentés előtt várok már emelkedést az árfolyamban. Egy ilyen döntést, nagyon komoly előkészítő folyamat előzi meg.
sylard 2018. 02. 08. 07:54
Előzmény: #51500  sylard
#51501
Ja és long poziból beszélek, bárcsak tévednék:)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek