2006. május 09. | 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story

A társaság bemutatása, áttekintése

..

A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..

A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..

A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..

A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..

A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..

A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..

De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..

Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..

A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..

Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
péntek, 23:55
előzmény: #44369  nyomjadocsem
Nyáron meg pont fordítva volt, Konzit rángatták és az Opus volt a nyugisabb. Szerintem meg fog ez fordulni megint és újra a Konzi jön majd. Ha a tőkeemelés után itt is nagyobb lesz a közkéz és alapok erre is ráugranak + jön még egy két hír is, akkor újra itt lesz az őrület. Jelenleg én is ezt venném inkább.
péntek, 23:39
előzmény: #44309  Metwolf
Érdekes egy napirendi pont.
Az utolsó sorban lévő fogalmakat érdemes egy kicsit ízlelgetni:
Jegyzési jogot biztosító kötvény: a gazdasági társaságokról szóló törvény értelmében a részvénytársaság elhatározhatja olyan névre szóló kötvény kibocsátását, amely utóbb, az alaptőke új részvények nyilvános forgalomba hozatalával történő felemelésekor - a részvényeseket követően - jegyzési jogot biztosít. A jegyzési jogot biztosító kötvény kibocsátásával a részvénytársaság kívülálló személyektől kötvény formájában hitelt vesz fel. Amennyiben a kötvény futamideje alatt a társaság alaptőke-emelést hajt végre, a kötvény a tulajdonosai számára - a részvényeseket követően - jegyzési jogot biztosít. A kibocsátó a futamidő lejártával köteles a kötvény alapján teljesíteni.
Átváltoztatható kötvény: a részvénytársaság az alaptőkéjének feléig olyan névre szóló kötvényt hozhat forgalomba, amelyet a kötvényes kérésére részvénnyé kell átalakítani. Az átváltoztatható kötvény kibocsátásával a részvénytársaság hitelt vesz fel. A kötvénytulajdonosok a futamidőn belül, a közgyűlés által meghatározott időtartam alatt írásban - a kötvényeknek az igazgatóság részére történő benyújtásával - kötvényeik helyébe részvényt igényelhetnek. Ha a kötvényeket a részvények névértékénél, illetve kibocsátási értékénél alacsonyabb összeggel bocsátották ki, a bejelentéssel egyidejűleg a kötvény és a részvény névértéke, illetve kibocsátási értéke közötti különbözetet a részvénytársaságnak meg kell fizetnie. Az átváltoztatást követően a részvénytársaság az éves beszámoló elfogadásakor hoz határozatot az alaptőke felemeléséről. Átváltoztatás hiányában a kötvényt lejáratkor vissza kell fizetni.
péntek, 22:24
előzmény: #44369  nyomjadocsem
OK. Megfogadom.
péntek, 22:23
előzmény: #44367  zsoltee77
200 körülröl van egy kis pakkom opusban. Azóta nem vettem,de veszek konzit, Kösz a tippet.
péntek, 22:19
előzmény: #44366  Atletico
Konzi nem csapkod annyira össze vissza nyugodtabb papír.
Nekem  főpapírom Én még bővítem neked is inkább ezt ajánlom.
péntek, 22:16
előzmény: #44365  HARDCORETERROR
Konzum, opi ezek alap!!
Cig, csepel, master, set, est , ezekből van.
péntek, 22:16
előzmény: #44366  Atletico
Az emelkedő trendhez viszonyítva Konzum lemaradó jelenleg, Opus meg kicsit előreszaladt. Konzum kicsit talán nyugisabb.
péntek, 22:10
előzmény: #44364  nyomjadocsem
Van egy kis tőkém. Szerintetek érdemes még beszállni a Konziba? Vagy még az Opin gondolkodom.
péntek, 22:04
előzmény: #44363  nyomjadocsem
ott egyszer voltam benne, de tartottam a beragadástól én is és pár száz (!) huf nettóval elengedtem :)
 még jó is lehet, de egyelőre vannak más lehetőségek is, amik vlsz hamarabb beérhetnek, lásd CIG és BIF, meg persze a Konzum.
A feltörekvők közül a bif az első nálam, azt árgus szemekkel figyelem, konzum alap, a többivel észnél kell lenni (opus beszállóra vár)
péntek, 22:00
előzmény: #44362  Atletico
Jó lesz az , majd ki ragasztja konzum meg opi:-)
péntek, 21:59
előzmény: #44361  HARDCORETERROR
Nekem is szándékomban visszaszalni.
Masterplast ba vettem nagyobb pakkot kicsit félek nehogy be ragadjak.
péntek, 21:56
előzmény: #44360  nyomjadocsem
Én enyhén beragadtam, de remélem jövő héten:UP
péntek, 21:55
előzmény: #44360  nyomjadocsem
off: bif-ben volt két köröm nekem is a héten, de egyelőre eladtam mindet.
Lehet benne potenciál a SZIT nagyúrrá válással :D
Ki fog lőni hamarosan .s limitre megy, kedvencek között ott is van, 1500-nál visszaszállok ;)
péntek, 21:52
előzmény: #44359  Atletico
Igen
Abból vettem bifet még hét elején amit nagyon szépen eladtam
péntek, 21:42
előzmény: #44325  nyomjadocsem
Az Appeninből kiszálltál már?
péntek, 21:08
előzmény: #44353  nyomjadocsem
Remélem lesz rá lehetőségem, max használtan venni. Az Ignis még nem okozott csalódást, gondolom az sem okozna.A kedvenc még a Honda Accord. Suzukiban meg az új sx4 scross is jó. Na de elég is az autókból.
Szép estét!
péntek, 20:53
előzmény: #44356  zsoltee77
corollám cseréltem le, mondjuk én alapból több mint 1 misit lealkudtam az árából, aztán zártvégű lizing...
péntek, 20:49
előzmény: #44346  ramones
Közben megnéztem a hahu-n, hát a CH-R kissé drága. Sajnálok ennyi pénzt egy személyautóra, függetlenül attól, hogy megtehetném-e. 
péntek, 20:35
előzmény: #44350  trump
Sokan eleve politikai indíttatásból tartották távol magukat és nem hitték el a sztorit. Aki elhitte és eleve bízott bennük, ők voltak a pionírok ezekben a papírokban, és a nagy pénzt is mi tesszük el. Én már nem aggódom a kimaradókért, 310-nél még a kétkedők is felugorhattak az Opus vonatra, miután bizonyítékot láthattak arra, hogy a vezetés korrekt. Azóta duplázott az árfolyam. Ennyi.
péntek, 20:30
előzmény: #44351  zsoltee77
Jó választás lesz Hidd el, elmész szalonba azonnal kipróbálhatod.
péntek, 20:29
előzmény: #44347  croker
Köszönöm.
Próbáld ki valamelyik szalonba.
Én akkor csak bámészkodni érdeklődni mentem ,be azonnal beültettek egybe ,menjek vele pár kilométert.
Hát egész más érzés volt mint az Ignis.
Két hét múlva már hoztam is el:-)
Nem bántam meg ,neked is Csak ajánlani tudom!!
péntek, 20:27
előzmény: #44344  HARDCORETERROR
Á nem 4-5k lesz, hanem majd a bux is elbújhat mellette. Mindenkinek sok sikert. Hamarosan mindenhol kolbászból lesz a kerítés.  :)))))))
péntek, 20:24
Köszi fiúk, többiektől meg bocsánat az autós offért. :)
CH-R nekem nagyon bejön, de hátul szűk és sötét, gyerekek nem látnak ki belőle.
A Yaris jópofa és nekem is tetszik, de családi járgánynak kicsi. Két lány, sok cucc. :)
Auris esetleg, nem tudom, még semmi nem dőlt el.
Feleslegesen viszont nem akarom szórni a pénzt még akkor se, ha a Konzum 5000 lesz Karácsonyra. :)
Az automata Vitara GL+ kétszínű metál fényezéssel 4,74M. Méretben szerintem optimális, magam mögé is be tudok ülni kényelmesen, pedig én is 180+ cm vagyok.
péntek, 20:20
előzmény: #44338  zsoltee77
Ezért maradt ki sok nagyokos mert azt hitték hogy ez a csapat is csak a kisbufik pénzére hajt.annyi agyuk sem volt hogy átgondoljak hogy mi a különbség a piti tolvajcegek és a ner között
nem rakták össze a mozaikokat. Bét fejlesztés, Mészáros, ner, 2018-2022, magyar nagytőkés csoportok megerősítése, bankrendszer energetika média hazai kézben történő összpontosítása stb.
péntek, 20:18
Ez most nesze semmi,fogd meg jól.....a köv 5 évben azt csinálnak amit akarnak......gondolom majd,itt is csepegtetnek híreket,aztán majd rángatózunk rá......
péntek, 20:17
előzmény: #44341  zsoltee77
a yaris hybridet nem nézted? Én tökre bele vagyok szeretve. 5.5 ért már elég jól felszereltet lehet kapni. meglepően tágas. Én 190 cm és közel 100 kiló és simán beférek. 100 le és 1500 cm3
péntek, 20:13
előzmény: #44342  nyomjadocsem
Nekünk is ignisünk van. 3éve. 2 műszaki elött össz.40-50 ezret raktam bele. 40 ezer volt a benzinszivattyú. S 13 éves... S jó lenne egyszer vitara is. Gratula hozzá.!
péntek, 20:12
hello,bocs,hogy közbeszólok... nekem egy c-hr van, hibrid, automata.a Prius4 hajtását kapta meg tokkal vonóval. most voltunk Prágában 4-en megpakolva, autópályán, 135-ös tempóval 5,5-re jött ki az átlag. a papír gyári adatokat el lehet felejteni, de szerintem így is jó
péntek, 20:08
előzmény: #44344  HARDCORETERROR
Ezt jól összefoglaltad Hard...
Én már csak nevetek ezeken, a döntés és az idő minket igazol!!
Míg itt sokan kárognak ,mi nevetve hátradőlünk és zsebre vágjuk a jól megérdemelt nyerőt!!:-)
Sok sikert kedves fórum társam!!!
péntek, 19:59
előzmény: #44339  karildo
Minek csinálod itt a hangulatot? Minden információmorzsába az armageddont látod bele és sulykolod itt a lufit; Ezek a papírok mindannyiszor bizonyították, hogy a nagy volatilitással együtt is meghatározó tagjai a a Bét-nek!
Ha van neked is (kizártnak tartom, mert akkor nagy önkínzó lennél :D, aki saját magát bünteti), akkor úgyis megtudod, merre tovább az a fel :D, ha meg nem, minek kellemetlenkedsz ezekkel az kizárólag bizonytalanságot sejtető felvetéseiddel, aminek egy ponton túl semmilyen relevanciája sincs?
Aki benne van, nem véletlenül vett, és nem véletlenül osztja meg ezirányú várakozásait, de az ilyen ámokfutásokból már tele a padlás nyár óta..A lebeszélők mind eltűntek a süllyesztőben, vagy belátták, hogy energiáikat egy rally hasznainak learatására is fordíthatták volna..
Megértettük, hogy szted drámai a helyzet és fújtak az egész sztorinak, a részvényesek pedig készülhetnek a következő quaestor bulira, de majd szeretném az páratlan hsz-idat is élvezni, amikor 4-5k lesz az árfolyam és sokan közülünk a sokadik sikeres kört teljesítik benne ;)
péntek, 19:53
Nagyon dicsérik az automata verziót is. Hát ki kell próbálnod
péntek, 19:52
Igen február Végén vettem vitarát nagyon meg vagyok vele elégedve!!
Gl+ 4,26 milla, használt Ignisemet  nagyon korrekt áron számították be.
Fogyasztása nagyon szuper 5,8 átlaggal Persze nem autópályán.
Csakis ajánlani tudom!!:-)
péntek, 19:43
előzmény: #44339  karildo
Oké főnök, beszopjuk. 105Ft-ról volt az első pakkom. Azóta is szívunk. Nincs több mondandóm, nyár óta belefáradtam én már abba, hogy bárkit győzködjek, ne legyen a saját pénztárcájának ellensége. 
.
.
Nyomjadocsém: Jól rémlik, hogy új Vitarát vettél? 17 éves Corsa helyére nézünk valamit, de nem jutunk dűlőre. Automata kell, ez a biztos. Új Vitarát is néztük, tetszik mindkettőnknek, nekem viszont a Prius is tetszik. Új Vitara vs használt Prius (esetleg Prius+)?  Nem egy liga a kettő, de 5MFt-nál többet nem nagyon akarnék autóra költeni.
péntek, 19:33
előzmény: #44338  zsoltee77
Na megyek az adok kapok, ki hogy mikor jár jól:-)
Nem két napra kell venni ezt a részvényt!
Ahogy eddig is ezután is k**** jól jár vele Aki türelmes ,és hosszabb távon gondolkozik!!
Bizony jól írod Zsoltee , ez életünk egyik legnagyobb lehetősége!! Nekem legalábbis eddig ez meg opus!!
Szép hétvégét kívánok!!!
péntek, 19:26
előzmény: #44337  zsaver
Hát nem a részvényesek fognak jól járni az biztos.
péntek, 19:12
előzmény: #44337  zsaver
Kimaradtál? Azt vártad 116Ft óta, hogy kidurran a lufi? Kihagytad életed legnagyobb lehetőségét?
Nem tudod semmivel bizonyítani, hogy ML és a mögötte állók megszivatnák a kis részvényeseket. Semmivel.
péntek, 19:03
előzmény: #44329  karildo

" Hogy ők is jól járnak. "  - Kik azok az Ők? 
Ha ML-re gondoltál,- hát ŐK TÉNYLEG JÓL JÁRNAK A ZÁRTKÖRŰVEL, főleg bármikor és bármilyen áron felhatalmazással. EZ NEM A KISBÜFIK ÉRDEKÉT SZOLGÁLJA.
Nem is tudom miért csodálkozom ezen,- hogy ezt az utat választották!
péntek, 18:51
előzmény: #44330  Turkiz
Csodálom a türelmedet. :)
Opus tőkeemelés mikéntje és korrektsége mutatja az irányt.
A Ki tolna bele kápét kérdés pedig rém egyszerű. Az egyik magántőkealap.
péntek, 18:43
előzmény: #44334  signal2
hmmm :)
péntek, 18:42
előzmény: #44321  karildo
Attól függ, ki veszi meg :)))
péntek, 18:40
előzmény: #44332  Turkiz
Apport általában mutyi szokott lenni. Kp-t meg ki tolna bele, főleg ennyit. Kíváncsian várom mi lesz. 
péntek, 18:33
előzmény: #44331  karildo
Azt nem mondták, hogy ez egy lépésben valósul meg. Biztosan fognak még részvényt eladni, ami szerintem nem baj, ha utána nem verik vissza az árát. Csak egy példa. Tőkét emelnek 3100 Ft-on, jelenleg bárki kap itt, aztán vesznek valamit, megindul az ár, közben adogatnak el 4000 körül, keresnek vele pénzt, vesznek még valamit, megy tovább az ár 5000-re. Jól jártak ők is, több a közkéz, és jól járt az is, aki kapott tőlük 4000-nél:) Persze ez csak egy elmélet.
De a kérdésemre nem válaszoltál:)
péntek, 18:28
előzmény: #44330  Turkiz
Egy dolgot nem értek. Ha az a céljuk, hogy a közkéz hányad  növekedjen, akkor miért zártkörűen emelnek tőkét. Vannak itt azért ellentmondások. 
péntek, 18:21
előzmény: #44329  karildo
Aki akar, vehet még most részvényt, mielőtt emelkedne az ár. Pontosan ezért emelték Opit is akkori záróáron, sőt, utána még egyszer le is tolták ugyanarra az árszintre mesterségesen, így aki akart tudott venni. Ha nem vett, így járt. Neked van amúgy részvényed?Amúgy teljesen mindegy, hogy apport kerül bele 30 Mrd Ft értékben, vagy kp, amiből 30 Mrd értékben vesznek valamit. Úgysem te döntöd el, meg nem is én, hogy mit vesznek belőle. Ha kp. jön bele és megveszik a Gránitot, vagy beapportálják a Gránit részesedést, nem mindegy? :-P A lényeg a megszerzett "termék" értékelése. Ha az apportálás jó áron történik a cégnek, az jó. Ha áron felül, az nyilván nem. Ha kp-t kapnak, és vesznek valamit ár alatt az jó, ha ár felett, az  nem. Magyarázd már el légyszi, miért olyan fontos most tudni, hogy apport lesz vagy kp? Nyilván ha kp lesz, az is azért lesz, mert kb azonnal kell valamire, amit megvesznek.
péntek, 18:14
előzmény: #44327  zsaver
Hogy ők is jól járjanak. Mivel nem tudnak jegyezni, ezért drágábban majd megvehetik később tőlük. :)))))))
péntek, 18:12
előzmény: #44322  Turkiz
Igen, az Opus emelésnél is és a konferencián is azt hangoztatták, hogy a tőkeemelés a befektetők érdekeit szem előtt tartva fog megtörténni.
péntek, 18:10
előzmény: #44326  karildo
Mitől szolgálná már a részvényesek érdekét a zártkörű?
péntek, 18:08
előzmény: #44324  philosopher
A részvényesek érdekében, védelmében lesz zártkörű. :)))))))
péntek, 18:03
előzmény: #44304  wallasz
Köszi!
Vezér papírjaim konzum, opi.
Másodsorban Csepel, masterplast, cig, est, set, bif:-)
Szép kilátások ezekben is!!!
Viszont kívánok neked is sok nyerőt,  kedves befektető társam!!!
péntek, 18:02
előzmény: #44317  Metwolf
Ja, azzal akkor nincs gond, OPUS-os legutóbb korrekt volt, inkább a névérték lenne irreális jelenleg. Bár én eleve a zártkörű tőkeemeléseket nem preferálom. Akkor már legyen nyílt, és minden részvénnyel rendelkezőnek legyen elővásárlási joga.
péntek, 17:58
előzmény: #44314  karildo
Bármikor, bármilyen,- csak sikerült meglepetést okozni.
péntek, 17:58
előzmény: #44321  karildo
Az Opusban is jobb lett volna nekik ha 25 Ft-on emelnek, mégis 310-en tették.... Nem kell itt károgni. Felesleges. Meg fogjuk látni, mennyin emelnek. Nem tudja senki. Se Te, se én, se más, rajtuk kívül...
péntek, 17:53
előzmény: #44320  Metwolf
Azért azt Te se gondolod komolyan, hogy minél magasabb áron akarnak tőkét emelni. Nekik minél alacsonyabb áron lenne jó, hogy minél több részvény legyen. 
péntek, 17:50
előzmény: #44319  karildo
Gyakorlatilag bárhol történhet, akár fölötte is.
péntek, 17:49
előzmény: #44317  Metwolf
Ami 180 napos átlagon is történhet és nem csak aktuális árfolyamon.
péntek, 17:47
előzmény: #44315  philosopher
Nyilván azért, mert nem akkora névértéken lesz a tőkeemelés, így ha pl. 3000, vagy 4000 Ft-on lesz, kevesebb részvény darabszámot tudnak emelni. Márpedig a közkéz emelése a céljuk, ezt mondták. Szóval szerintem addig kb. itt fog mozogni az árfolyam, hogy elég legyen a 30 Mrd-os keret.
péntek, 17:46
előzmény: #44315  philosopher
"Ráadásul más névérték bevezetése is szerepel"
Ilyet nem írnak az előterjesztésben. Azt írják hogy a névértéktől eltérő kibocsájtási értéket is meghatározhat az igazgatótanács. Lásd Opus tőkeemelés legutóbb.
péntek, 17:43
előzmény: #44310  andaxin
E-star-nál is volt kötvény kibocsátás. Siker történet lett a vége. Kp-s vagy Apportos lesz, mert nem mindegy. Ettől nem fog elszállni az árfolyam. Továbbra is kivárás van közgyűlésig. Valószínűleg az a céljuk, hogy minél magasabb áron legyen tőkeemelés. :)))))))
péntek, 17:42
előzmény: #44313  Metwolf
Jelenleg fél milliárd Ft az alaptőke, ezt emelhetik akár 30 milliárd Ft-ig. Nem nagyvonalú egy kicsit ez a felhatalmazás? Ráadásul más névérték bevezetése is szerepel, ami az FHB-nál is zűrös volt. Kvázi a közgyűlés teljhatalmat az igazgatóságnak. Bár a kisrészvényesek eddig is ML-ben bíznak, így még jobban kiszolgáltatottak lesznek.
péntek, 17:36
Sokkal okosabbak nem lettünk. Kp-s vagy apportos lesz???? Ettől nem fog elszállni az árfolyam. Közgyűlésig nem lesz érdemi elmozdulás. Speka próbálkozások lehetnek, de vissza fogják nyomni. :)))))))
péntek, 17:34
előzmény: #44310  andaxin
Az előadáson volt is róla szó a Random konferencián, említette ezt is Fekete Péter úr.
Kíváncsi leszek milyen hatása lesz hétfőn a tőkeemelés bejelentésének, mert ugye ezt biztosan megszavazza a közgyüli. A viszont világos, hogy ennek a tőkeemelésnek oka van.
előzmény: #44287  nyomjadocsem
Sajnos az 1400t mar eladtam. De van 2100rol es 3000en is belevettem meg.
péntek, 17:33
"Kötvény kibocsátására" Múlt héten direkt kihangsúlyoztam ezt a beszámolómban, ez már tipikusan európai megoldás. 
péntek, 17:27
Ennyi a lényeg:
"1. napirendi pont:Az Igazgatóság felhatalmazása a Részvénytársaság alaptőkéjének felemelésére. Az Igazgatóság javasolja a Közgyűlésnek, hogy a Közgyűlés hatalmazza fel az Igazgatóságot a Társaság alaptőkéjének felemelésére, azzal, hogy az Igazgatóság bármely gyakorisággal, bármely alaptőke-emelési móddal jogosult az alaptőke felemelésére és jogosult a névértéktől eltérő kibocsátási érték meghatározására. Az Igazgatóság javasolja a Közgyűlésnek, hogy a felhatalmazás 5 (öt) év határozott időre szóljon, és a felhatalmazás alapján az Igazgatóság hatásköre biztosított legyen arra, hogy az alaptőke összegét HUF 30 000 000 000,-, azaz Harmincmilliárd Magyar Forint összegig történő felemelésről határozzon. A felhatalmazás alapján az Igazgatóság jogosulttá válna átváltoztatható és jegyzési jogot biztosító kötvény kibocsátására, vagy erre történő garanciavállalásra is."
péntek, 17:21
előzmény: #44292  thinkpositive
Igen, felét megvették egy tételben 35 millióért :)))
péntek, 17:20
Dobpergés a közleményre, az árfolyam megtette a magáét ;)
péntek, 17:19
előzmény: #44301  nyomjadocsem
Növeled a munkaerőhiányt :) Örülök neki, sok nyerőt még, a konzi nagyon jó lesz!
péntek, 17:16
előzmény: #44300  thinkpositive
Szép hétfő lesz 
péntek, 17:15
előzmény: #44299  andaxin
Csupa veletlen ez a nap...
péntek, 17:07
előzmény: #44296  bluebalu
Januártól leteszem a lantot soha többé 3 műszak!!
péntek, 17:07
3099. (hétfő napi max 3563 :) )
Végre eljött amit vártam, egy nyugodt nap itt is és OPUS-ban is. Most már mehet fel. :)
péntek, 17:06
Csak visszatolták 3099-re. Azért örülhetünk, jó hetet zárunk.
péntek, 17:06
Mennyi a záró?
péntek, 17:02
előzmény: #44296  bluebalu
ma jön a tőkeemlési hirdetmény
péntek, 17:00
előzmény: #44287  nyomjadocsem
Köszönöm hálásan, viszont...:)
lassan ott hagyhatod a 3 műszakot...:)
péntek, 16:59
előzmény: #44292  thinkpositive
Így se rossz azért...
Ez az menjen,  lehet, hogy lesz vmi hír esti mesének? :-)
előzmény: #44289  Snapsz
Hétfőn parádé lesz!
péntek, 16:58
előzmény: #44288  adooptimalizalo
Felét megvették, fele kiállt, ahogy nézem.
péntek, 16:57
Csak szólni kell? :D
3124
Aztamindenit, szépen kitört. :)
péntek, 16:54
előzmény: #44284  Metwolf
De szép lenne, ha megvennék azt a 24k-t így a végére! :)
péntek, 16:53
előzmény: #44283  bluebalu
Én 2310 óta tartom , Eszem ágában sincs még eladni:-)
A türelem kifizetődő lesz!
Sok sikert sok ,nyerőt:-)
péntek, 16:51
Péntek 16:48-kor. Mondanám, hogy irgum-burgum. Picit vissza is tolták. Azért ha itt fent zár, azt elég pozitív jelnek értékelhetjük.
péntek, 16:50
Real mennyi? Meglehet a 100 záróra.
péntek, 16:47
Kitörési ponton az árfolyam, 3100 a kulcs, figyelni!
péntek, 16:31
előzmény: #44282  zsoltee77
Szavak nélkül is értjük egymást...:) Minél magasabban akartam venni most, mert akkor nem adom el, ha 2400 veszek eladtam volna, de ezt most tartom....cigem, meg ottom van még 300 és 150 ezeket is tartani akarom jövőig mindenképp, de konzumot leginkább, a többit meglátom, ezért is adtam olajat, ami ma full zöld persze...:) de számítottam erre is, talán a lentebb vett tegnapi cigek visszahozzák majd, ami elmarad olajban...amúgy se számoltam nyerővel olajnál...
péntek, 16:06
előzmény: #44279  pickpepe
Hát ez azon múlik, hogy az Erste ad-e Lombard hitelt Opus fedezettel. Augusztusban nem adtak. Az ingatlant meg csinálni kell és most az arra félretett pénzből vettem Konzumot. :)
Jövő héten bemegyek. :)
Balu: Reggel volt egy olyan gondolatom, hogy mondjam neked, nem biztos, hogy kapsz 3000 alatt, nehogy lemaradj, állj feljebb, de aztán elvetettem, mert semmiképp nem akartam beleszólni a dolgodba.
Na ez egy gyönyörű összetett mondat lett. :D
péntek, 16:02
előzmény: #44280  Snapsz
Finoman meg van mutatva, meddig szabad ma menni. Hétfőn kapkodás? :)
péntek, 15:42
előzmény: #44278  pickpepe
23-an gondolták "véletlenül", hogy pont ott akarnak eladni. Nyilván addig akarják egyelőre engedni, erős ellenállásnak tűnik.
péntek, 15:42
előzmény: #44256  hibaz
Ámen!
Zsolti nem várod meg a 7000-et?? :))
péntek, 15:39
Úgy látom 24.411 db áll bent eladáson 3100-on, vajon ez véletlen?
péntek, 15:37
előzmény: #44276  atikasz
na megkaptam 3059 átlaggal 
péntek, 15:23
előzmény: #44271  thinkpositive
3100ig majdnem annyi van mintf a mai eddigi forgalom.
péntek, 15:20
előzmény: #44271  thinkpositive
egy próbát megér mára részemről..
péntek, 15:19
előzmény: #44269  Metwolf
Semmi extra nem lesz benne. Egyebek pontba meg sok minden belefér.

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE