Topiknyitó: FeherTibi 2023. 07. 27. 09:33

Külföldi tapasztalatok  

Sziasztok
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki szivesen mesélne külföldi élettapasztalatairól, az itt (is) meg tudja tenni. Több topicban is az ilyen téren tapasztaltabbak megosztották tapasztalataikat, de talán jobb lenne itt egybe gyüjteni ezeket, mert ekkor a topicok homogénebbek maradnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2023. 12. 22. 14:58
Előzmény: #699  Mammabear
#700
Bocsi, én úgy gondoltam, hogy azért költöznek vissza, mert külföldön nem tudnak beilleszkedni. Nagyon érdekes volt hallgatni, mikor a béjbiszitter panaszkodott, hogy a londoni néger asszonyság folyamatosan kioktatta, meg alázta.
Mammabear 2023. 12. 22. 14:10
Előzmény: #697  szieszta
#699
Én nem nagyon láttam még embert magyarországra visszaköltözni, 1-2-t. 
Ők szemmel láthatóan jól megtalálták a számításukat, nem panaszkodnak. 
Nem hallottam még ilyet, hogy a külföldről hazaköltözőket kinézik. 
Olyat már igen, hogy valaki nem tud visszaszokni a mentalitásba. Illetve nagyon más kell ahhoz hogy sikeres legyél nyugaton. Legalábbis az én buborékomban. 
slash 2023. 12. 22. 08:51
#698
Nagyon egyszerű: Aki nyugati nyugger és bekopog az 1500-2000 euro nyugdíj havonta  a postaládába annak már nem kell a munka  meg a város.  Minek? Nyilván a német helyében  én is jönnék a Balaton felvidékre ahol kinyalják a se..em mint Münchenben kerülgessem az utcán a szakállas  Aladdinokat.  Orvoshoz hazamennék, ennyi.  
Én is már rég lent dekkolnék a nyaralóban mint itt Pesten üljek az irodában. sajnos nem tehetem meg
szieszta 2023. 12. 22. 08:44
Előzmény: #693  unidentified user
#697

Csak azt kellene megtudni, hogy akik nyugatról ide költöznek, illetve itt vesznek ingatlant, állandóra tervezik az ittlétet? Mert az el kell ismerni, hogy itt nekik ez fillérekbe kerül. Hasonló helyzet volt a gengszterváltás után is, az osztrákok amit tudtak, felvásároltak. Mosonmagyaróvártól  Győrig számtalan ledőlt épület osztrák tulajdon. Majd jó lesz valamire, című beruházás volt.
Ráadásul ez úgy működik, hogy az egyik letelepszik és viszi a hírt a többieknek.
Nekem van több kivándorolt ismerősöm, eszük ágában sincs visszaköltözni. Akik visszajöttek, általában arra panaszkodtak, hogy nem tudnak beilleszkedni, kinézik őket, illetve nem sikeresek. Sokukat meg a honvágy és a baráti, rokoni kör vonz vissza.
Nagyon jó barátom is több mint egy évtized után költözött haza. Nekem az az érzésem, nem találja  a helyét. Felesége bevallotta, hogy 2 év után már össze voltak csomagolva, hogy mennek vissza, de mikor kiutaztak, hogy előkészítsék a terepet a visszaköltözésre, valami egészségügyi gond miatt lefújták. Ha összeülünk, soha nem beszélünk erről, egyértelmű, hogy őrlődnek emiatt, még 10 év után is.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 12. 22. 07:56
Előzmény: #695  unidentified user
#696
Sajnos amiket leirtal reszben a felelem az ami riasztja az embereket majd a lakhatasi valsag. Pl. Ausztraliaban jovore lefelezik❗️a bevandorlok szamat es mar ott is olvasni tobb posztban redditen, hogy 50%-al siman megemelik a lakasok berleti dijat, mert mashogy nem megy… szep vilag jon mindenfele.
unidentified user 2023. 12. 21. 21:39
#695
Az sem leet vételtlen, hogy Németország sok tartományában, Hollandiában pedig országosan is olyan ideológiájú párt a legerősebb, akikhez képest a narancsosok egy mérsékelt, polgári-konzervatív jobbközép formáció (EU-ból kilépés kérdésében, például).
unidentified user 2023. 12. 21. 21:18
Előzmény: #663  Benzedrine
#694
Talátam német tükörstatisztikát is - ők valóban kisebb nettó kivándorlást "látnak", mint a magyar KSH, sőt 2022-ben már újra hozzájuk mentek valamivel többen, mint onnan ide, de ez lényegében stagnálás csak a 2011-2015 közötti hatalmas kivándorlási hullámhoz képest: https://imgur.com/a/ysQehNN
unidentified user 2023. 12. 21. 21:05
Előzmény: #661  unidentified user
#693

Kezd egyre érdekesebb lenni a vándorlási irány megfordulása... az hagyján, hogy a munkahelyemen kb. minden második új belépő vagy közvetlenül külföldről pályázott, vagy hazatérés után max. 1 magyar munkahelye volt előttünk, de vidéki, ellenzéki szavazó rokonoktól rövid időn belül 2 különböző Ny-Mo.-i falu kapcsán is hallottam, hogy tényleg elkezdték felvásárolni az üres házakat idősebb németek, és a szomszédoknak, ha megvan a kellő bizalom, bevallják, hogy rohamosan romló kinti közbiztonság volt a fő motiváció. Második pedig a nehezen kifizethető németországi rezsi, főleg gázszámla. Azt pedig nem mondhatjuk, hogy odakint sok M1-et néztek, hiszen magyarul sem beszélnek.
 És nemcsak nálam, hanem a 444-en is kezdi átütni a liberális véleménybuborékot, hogy itt bizony már rég nem csak, sőt nem is elsősorban kifelé mennek az emberek (egy messziről jött kutatónak nyilván fogják azt mondani, hogy a közbiztonság, értsd a sötétedés után randalírozó migránsok miatt költöztek ide... a szomszédjukról viszont úgy tudják, hogy igen):
"– Mit lehet tudni azokról a hollandokról, akik igen nagy számban a magyar vidéken, Baranya, Somogy, Nógrád aprófalvaiban telepednek le? Őket mi riasztotta el Hollandiától? A bevándorlás korszaka előtti Hollandiát akarták megtalálni Magyarországon? Vagy túlzás ideológiai hátteret keresni?Kicsit részt vettem egy ezt célzó kutatásban. Nem sikerült egyértelmű összefüggést felfedezni az ideológia és a migráció között.
– A legfőbb szempont inkább az volt, hogy Hollandiában ennyi pénzért ilyen nagy házat, ennyire szép környezetben nem engedhetnének meg maguknak. Magukról soha, mindig másokról mondták, hogy amúgy meg hallottak olyanokról, akik a bevándorlás előtti fehér Hollandiát akarták megtalálni a magyar falvakban. Hogy pontosan mekkora szerepe van az ideológiának a migrációban, azt későbbi kutatásoknak kell kideríteniük, akiknél ugyanis ez szempont, azok rejtőzködőbbek."
EURHUF_goes_to_haven 2023. 12. 12. 11:09
Előzmény: #691  Vodafonelive
#692
Hál istennek nekem még azért nem tart ott, bár néha mikor megszalad akkor azért ránézek a költésekre... Eddig attól függetlenül plusz, bár most adót kell vissazfizetnem, .. Adó kategórára kell nagyon figyelni még!
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 12. 12. 10:07
Előzmény: #690  EURHUF_goes_to_haven
#691
En csak a testvereimre tudok hivatkozni, most mar megnezik a boltban a termek arat, eddig kevesbe tettek, ingatlant nem lattam de erdekes tema.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 12. 12. 09:50
Előzmény: #689  Vodafonelive
#690
Inflációt inkább tavaly lehetett érezni, idén ~0. vagy pár terméknek akár még csökkent is az ára. Aminek mocskosul felment, az a használtautó. 
Ingatlan árak csökkennek. 
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 12. 12. 09:44
Előzmény: #688  EURHUF_goes_to_haven
#689
Nekem eleg volt az, hogy az euros fizut meghagytam 90-100%-ban. Mivel a lakhatas, bejaras biztositva volt csak elelmiszer vagy egyeb szolgaltatasra (kondi) kellett fizetni. Azert eltelt tobb, mint 4 ev, tavaly karacsonykor voltam kint. Az arak nem sokban valtoztak (rewe, netto) de lehet iden mar mas a helyzet az ottani inflacioval.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 12. 12. 07:35
Előzmény: #687  Vodafonelive
#688
Hát abból azért most annyira nem élsz meg kint...
Nekünk közepes városban 1k€ az albérlet rezsivel , biztosításokkal stb stb, kb 5-800€ a kaja 2 főre, úgy hogy húst-hússal kb a többit meg te tudod mire kültesz. 
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 12. 11. 18:13
Előzmény: #680  BKKT
#687
Hát én is amikor eljöttem akkor bruttó 220 volt a fizum amit nem 0,665-al kellett szorozni, mert biztosítást nem kellett fizetni, így jobb volt a buli, próbaidő végével pedig a nettósított euróm 1014€/hó volt, egyszerű rajzoló droid melóban (szállást 90 m^2-en laktunk 2-3-an, munkába utazást fizetett a cég, a céges mobilt nem :D ) amikor eljöttem nettó 512e forint volt a fizum de akkor történt az, hogy az euró elkezdett Magyarországon kicsit felfele menni a 330-ról.
Ezt azért jó tudni, volt az ottani vezetőtől valami elszólás, hogy nem lesz nyugdíjam ebből a pénzből én meg csak néztem, hogy miért? Mindenesetre ha majd egyszer lelépek akkor nem így szeretnék ahogy akkor, hanem először vízum megszerzés, aztán azután lesz 1 évem munkát találni (esetleg cégen keresztül kimenni ha abba az államba vesznek fel de ez még nagyon a jövő) addig idén kicsit elkezdtem jobban élvezni az életet. :)
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 12. 11. 18:09
Előzmény: #679  EURHUF_goes_to_haven
#686
Na igen, pont amit a legvégén írsz az volt a legutolsó dolog, hogy milyen vallásom van (nincs) és akkor ott ikszeld be. Jó tudni az ilyet...
EURHUF_goes_to_haven 2023. 12. 11. 15:28
Előzmény: #684  EURHUF_goes_to_haven
#685
@egy szintén hangya aki fixálta és úgy fizeti a hitelét.... De ez itt a tücskök országa... itt hegedülni kell tudni kéremszépen... Akinek egy jachja sincs az annyit is ér! Lázár után szabadon.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 12. 11. 14:58
Előzmény: #683  BKKT
#684
Néhány hetet én is dolgoztam anno így a magyar cégen keresztül, de ott tény volt, hogy ez egy fizetésen kívüli juttatás (45 € volt talán bruttó napi) és , hogy az nyugdíjjba stb nem számít vele, én úgy vettem hogy akkor azok a hónapok jók voltak, de nem csináltam volna így már 3 hónapot se,nem hogy 20 évet.
BKKT 2023. 12. 11. 14:44
Előzmény: #681  EURHUF_goes_to_haven
#683

Amikor egy külföldi vállalat kiadja alvállalkozóknak a munkát, olyant amit saját maga nem tudna elvégezni vagy nem is akar, akkor működik... Rengeteg román, magyar, szlovák stb. vállalkozás dolgozik így külföldön saját munkavállalóival alvállalkozóként.
Sanya 2023. 12. 11. 14:36
#682
Sziasztok nem tudom hol tehetném fel ezt a kérdést hatha itt valaki tud okosat mondani.
Közeledik az év vége, az usa-magyar kettős adóztatás elkerülésének egyezménye lejár, próbálok minél többet megtudni ezzel kapcsolatban. 
Felmerült egy kérdés, (vagyis rengeteg a szürke folt) ha jelenleg Erste értékpapír számlán van részvényem olyan vállalt papirjaiba amiket USA tőzsdén jegyeznek, de a cégek szekhelye, bejegyzése pl Kína vagy London, akkor ha jól értelmezem a hallot infókat ( https://youtu.be/qqUV-4m1ASg?si=8-DaA2kQw7iQ6RKc )
7:40 percnél 
Akkor mivel a cégek nem Amerikai székhelyűek akkor nem változik semmi, azaz nem vonatkozik rájuk a lejáró egyezmény hatásai, vagy rosszul értelmezem?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 12. 11. 13:02
Előzmény: #680  BKKT
#681
Én úgy tudtam, hogy nem lehet "időtlen időkig" ilyen szerződéssel dolgoztatni, hogy 1 év után max fél év hosszabbítás és utána a kinti cégnek el kellett dönteni hogy átveszi e (pontosan ahogy a német közvetítő cégeknek is). De lehet azóta már csináltak egy kiskaput bele... 

Topik gazda

FeherTibi
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek