Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
broccoli 2022. 04. 23. 10:08
Előzmény: #2517  Törölt felhasználó
#2520
Ezek mellett azt is érdemes megemlíteni, hogy Putyinnak nagyon jól bevált a háborúskodás. Akárhányszor súlyosabb népszerűségvesztést szenvedett el odahaza, azt mindig egy bűnbakképzésre irányuló propaganda hadjárat és egy háború követte, amely segített elfelejtetni az oroszokkal a gazdasági és életszínvonalbeli problémákat: https://444.hu/tldr/2017/02/01/putyint-az-oroszok-2-szazaleka-akarta-elnoknek-aztan-felrobbantak-a-lakohazak-es-megvaltozott-az-orszag Ez a népszerűség növekedés az Ukrajna ellen indított háború esetében is megfigyelhető: https://www.szabadeuropa.hu/a/putyin-nepszeruseg-haboru/31785214.html
Törölt felhasználó 2022. 04. 23. 05:31
Előzmény: #2480  broccoli
#2519
Szóval propagandaáldozatok. Ühüm. Nem ismersz, de nem a mosogató réteget említettem.
 
Nagyvonalú leszek. Ha pár év múlva szeretnéd a mostani fotóidról a kék-sárga "kokárdát" leretusáltatni, megszervezem neked ingyen, csupa jóemberségből.
kukker 2022. 04. 23. 04:38
Előzmény: #2485  mereszZenesz
#2518

"A lényegén nem változtat . Ukrajna egy szuverén ország és a botoxosképü törpe megtámadta "
Ez oké.
Én meg sokan mások speciel mondjuk olyanokért magyaráznak itt, hogy van a másik oldalon az, aki mindenki más szuverenitásába belepofázik akkor, mikor az az ő elképzeléseinek nem megfelelően cselekszik az adott ország.
És ezzel párhuzamosan állítjuk azt, hogy ezen szuverenitás elleni cselekedete ennek az országnak - ami a mindennapi élet befolyásolásában nyilvánul meg fű alatt, sunyiban, aljas módon - volt előbb és volt egy kiváltó ok.
Ha az USA nem lenne ekkora sz@rkavaró gép - ahogy most kinéz - akkor nem lenne ez, ami.
Kérdésem:
A lehallgatási botrány mondjuk - Obama kormányzatnál, Merkeléké mondjuk - mennyire tisztel bármilyen szuverenitást?
Demokráciaexportok mennyire tisztelnek bármilyen szuverenitást?
Ez nem felmentése az Oroszoknak, hanem azt kellene észrevenni, hogy ha holnap az Oroszok behúzott farokkal hazamennének és soha többé egy pisszenést sem hallanánk róluk többet, akkor is ugyan úgy tele lenne a világ az USA mindennapi beleugatásaival bármelyik országnak a viselkedésébe, és az azt valamilyen gazdasági fenyegetéssel való megtoldással, amit ugye az ő "bíróságuk" kierőszakol majd, mert igazából az USA sunyiban teszi azt a katonai erejével, mint amit nyíltan most az Orosz.
Törölt felhasználó 2022. 04. 23. 02:42
Előzmény: #2516  broccoli
#2517
Ezt én is hasonlóan látom,hogy a háború kirobbanásának oka,Putyin nosztalgiája a Szovjetunió iránt,abban a közegben volt sikeres és érezte,hogy egy erős országot képvisel,amelyre odafigyelnek.Ezután jött a SZU felbomlása,munkájának az elvesztése és összeomlott minden amiben valószinüleg hitt.Ezután valakik hatalomra juttatták,és elég jól elvolt eddig,de történnie kellett valaminek ami miatt a rögeszméje előkerült a Nagy Oroszország felélesztése.Valószinüsitem,hogy idegrendszeri betegsége lehet és ez csak ráerősitett a rögeszméjének a megvalósitására.A tekintélyelvű rendszer mint minden ilyen rendszer,pedig előre vetítette,hogy olyan információkat fog kapni amit hallani szeretne.Ez mindig így történik ha valaki a birálóira ellenségként tekint.
broccoli 2022. 04. 23. 02:20
Előzmény: #2496  Törölt felhasználó
#2516
Köszönöm, hogy ismét elküldted a linket, végigolvastam, és nagyon hasznosnak találtam. Összességében azt tudom mondani, hogy a leírtak 95%-ával egyetértek, de mivel viszonylag alapos és valóban tényszerű történelmi információátadás tette ki a cikk legnagyobb részét, így ez nem is lehetne másként. Van persze néhány apróság, amivel nem értek egyet. Szerintem az itt leírtakkal szemben nagyon valószínű, hogy Putyin tényleg nem így tervezte ezt a hadjáratot. Erre két bizonyítékot tudok említeni, egy nem túl jó időpontban élesedett cikket: https://index.hu/kulfold/2022/02/28/ria-velemenycikk-pjotrakopov-/ illetve azt a tényt, hogy a háború kezdete után lefejezték az FSZB hírszerzését: https://444.hu/2022/04/11/150-tisztet-rughattak-ki-az-fszb-tol-az-5-szamu-focsoport-vezetoje-mar-racs-mogott-van   Az az 5%, amivel nem értek egyet, az viszont a cikk szerzője által levont következtetés, nevezetesen, hogy a NATO a keleti bővítésekkel és egy USA-báb miniszterelnök delegálásával maga provokálta ki Ukrajna orosz lerohanását. Azt egy percig sem tagadom, hogy az általa felvázolt gondolatmenet zárt logikai láncot alkot, vagyis nagyjából ellentmondásmentes leírását adja a történéseknek. A legfőbb hibáját így inkább abban látom, hogy számos tényezőt alulsúlyoz, vagy pedig egyáltalán nem vesz figyelembe. Szóval ezzel a modellel is le lehet írni azt, ami történt, de a végén ott fogunk állni jó néhány olyan fontos mozaikdarabbal, ami valahogy kimaradt az összképből.   Az első ilyen Putyin Szovjetunió iránti nosztalgiája („a XX. század legnagyobb geopolitikai tragédiájának nevezte a Szovjetunió összeomlását.”): https://www.szabadeuropa.hu/a/putyin-ejszakankent-taxizott-a-szovjetunio-osszeomlasat-kovetoen/31606562.html Ezt nagy valószínűséggel az orosz lakosság is így éli meg, hiszen azóta még jobban elszegényedett, és még a nagyhatalmi rang is elveszett. Szerintem nem kérdéses, hogy Putyin szívesen bekerült volna az orosz történelemkönyvekbe Ukrajna Oroszországhoz csatolásának kivitelezőjeként, és a kozmetikázott FSZB jelentések is azt sugalmazhatták, hogy ezt a csatlakozást az Ukránok is kívánatosnak tartanák. Szép elképzelés volt, csak hát kiderült, hogy hamis: https://444.hu/2022/04/11/150-tisztet-rughattak-ki-az-fszb-tol-az-5-szamu-focsoport-vezetoje-mar-racs-mogott-van,   A második hiányzó elem az a 14 év, ami eltelt Ukrajna NATO csatlakozási szándékának deklarálása óta. Ez alatt az idő alatt nagyjából semmilyen további lépés nem történt a csatlakozás irányába: https://hu.euronews.com/2022/02/21/miert-nem-lehet-ukrajna-a-nato-tagja Biztos vagyok benne, hogy az oroszok is tisztában voltak azzal, hogy Ukrajna nem fog tudni csatlakozni a NATO-hoz egészen addig, amíg az annektált területek helyzete nem rendeződik. Az Oroszországgal közvetlenül határos Észtország és Lettország ráadásul 2004 óta NATO tag, az nem okozott eddig álmatlan éjszakákat Putyinnak?  A harmadik kimaradt tényező az ukránok EU- és nyugat iránti elkötelezettsége. Mivel az ország elég szegény, így ukránok milliói vándoroltak nyugatra munkavállalás céljából hosszabb-rövidebb időre. Amit ott láttak, az úgy tűnik, hogy vonzóbb lehetett, mint az ex-szovjet szférához való tartozás tapasztalata. Nem lehet véletlen, hogy az EU tagságra törekvés bekerült az alkotmányba, valamint Ukrajnában már évek óta kint van az EU zászlója majdnem minden középület homlokzatán vagy pedig az épületen belül. Én ebben semmi meglepőt nem látok, hiszen Oroszország jelen állapotában nem sok emberre gyakorol vonzó hatást. Persze a gazdasági hanyatláson kívül az Oroszországban tapasztalható elnyomás sem lehetett szimpatikus a szabadságszerető ukrán népnek, amelynek felmenői egykor létrehozták a cikkből kifelejtett Zaporizzsjai Szicset és a Mahnovscsinát. Ilyen előzmények után mit is keresnének egy elnyomó autokráciában, amely hírhedten könyörtelen még a saját lakosságával is? Szóval az arany vécékefés oroszbarát diktátor elkergetését rá lehet fogni az amerikaiak aknamunkájára, de ez nem ad magyarázatot arra a mély, nyugat iránti elkötelezettségre, amely Ukrajnában tapasztalható.   Szóval én továbbra sem tudom elfogadni azt a narratívát, amely szerint a naiv ukránokat egy, az amerikaiak által a nyakukba ültetett báb elnök oroszellenessé tette, a NATO meg a nyögvenyelős és csigalassúságú keleti terjeszkedésével addig provokálta szegény Putyint, amíg nem maradt más lehetősége, mint Ukrajna lerohanása. Sokkal plauzibilisebbnek tűnik nekem ennél az a magyarázat, hogy a covid izolációja magányát történelmi témájú könyvekkel enyhítő Putyin megragadta az energiaárak növekedése által kínált lehetőséget, és a haragjától rettegő FSZB-sek kozmetikázott jelentéseitől megrészegülvén óvatlanul belefogott egy eredetileg pár naposra tervezett hadműveletbe, amelynek keretében vissza kívánta ültetni az oroszbarát arany vécékefés bábját az ukránok nyakára, hiszen az milyen jól bevált már Fehéroroszországban és Csecsenföldön is. A folytatást mindannyian ismerjük.
mereszZenesz 2022. 04. 23. 02:03
Előzmény: #2514  Placi82
#2515
Egyet értek! Nincs harag ;)
Placi82 2022. 04. 23. 01:43
Előzmény: #2513  mereszZenesz
#2514
Hát, neked kellene eldontened. Az előbb sötét voltam, most meg magas lorol beszélő értelmiségi. Előtte meg Moszkvába akartál küldeni, a más véleményem miatt. Ne szemelyeskedjunk. Érveljunk. Annak van értelme. Szemelyeskedesnek nincs. Engedjük el ezt a temat szerintem. 
mereszZenesz 2022. 04. 23. 01:13
Előzmény: #2511  Placi82
#2513
Ezt a listát már másnak is megosztottad itt a fórumon.  :D
Nagyon gáz,  hogy valami felsőbbrendű értelmiségnek próbálod beállítani magad.  Nem tudom kinek hiszed magad, de magas lóról szokás jól pofára esni  :D
Placi82 2022. 04. 23. 01:07
Előzmény: #2509  mereszZenesz
#2512
Ja, és nem akartam nyelvtani hibakon lovagolni veled szemben de evvel tartoztam neked, ha már Moszkvába küldtél volna🤣
Placi82 2022. 04. 23. 01:05
Előzmény: #2509  mereszZenesz
#2511
Felőlem, beszélgethetünk a sztoikus filozofiarol, komolyan. De történelemről is. Vagy a szankciók ertelmetlensegerol, és káros hatasairol,az EU gazdaságra vagy  a rubel aranyra konvertalhatosaganak  és az olaj árához kapcsolt függvényében. Vagy az EU gazdasági jövőjéről, a zöld politika és a meregzoldek hirtelen elhallgatasarol a LNG tankerek nagyon káros hatásai, vagy az LNG terminálok kiepitesenek szintén káros hatasairol. A minimum kiepitesenek várható 4-6 éves idejéről, úgy hogy az idén le akarnak valni a vezetékes gázrol, és embargozni. Az infláció, amit az EKB, és Fed hozott létre felelőtlen monetaris politikajaval amelyet tovabb tetézte evvel az öngyilkos szankciókkal, és közben recesszióba, válságba taszitjak a gazdaságot. A legrosszabb válságot a stagflaciot idézve elő. Vagy Corenlius Sulla eroskezű politikajarol a Római birodalomban, mely megalapozta a császárság, és cézár színre lépéset. 😀De szerintem hagyjuk. 😀. Mert égni fogsz. Az előzményeket meg már lejjebb leírtam. Szóval van a 2 dologon kívűl is azért pár dolog amihez értek. De miért, te és a többiek, akik nem túl nagy eszbeli tehetséggel vannak megaldva h.lyeztek, ostobaztok másokat. Bár erre is meg van a válasz a Dunning-Kruger effektusban:).  Na joccakat kívánok. 
dniel
dniel 2022. 04. 23. 00:47
#2510
Láttátok a vörös zsarut? Mikor a vegen belushi kap egy kis szuvenirt? https://youtu.be/UdpRhtWLijk jo kis film lazuljatok rajta sztem ddd
mereszZenesz 2022. 04. 23. 00:40
Előzmény: #2508  Placi82
#2509
Na ,nyelvtani hibákon is tudsz lovagolni . Akkor már két dologhoz is értesz  ;)
Placi82 2022. 04. 23. 00:39
Előzmény: #2506  mereszZenesz
#2508
Figyelj ez a te "szuvenír" döntésed, mit gondolsz 🤣.  
mereszZenesz 2022. 04. 23. 00:36
#2507
Tapsikoljál csak putyin háborújához,  ahoz legalább értesz 
mereszZenesz 2022. 04. 23. 00:35
Előzmény: #2502  Placi82
#2506
Nem mindjárt, azonnal megmondom neked, hogy sötét vagy :)
Van egy haverod németbe aki fél és akkor már az egész ország fél , mi? Okos vagy: D
dniel
dniel 2022. 04. 23. 00:15
Előzmény: #2504  Placi82
#2505
most már az is büntetendö lesz ha a metron rá nézel egy nöre már zaklatásnak minösül asszem angoloknál olvastam detovvább nyomtammondom egy ujjab idiota baromság de azé ez is szög a libsi koporsoba :DDD
Placi82 2022. 04. 23. 00:08
Előzmény: #2475  Törölt felhasználó
#2504
Nem fifikasabb az a német. Tudom mert nekem is van régi jó barátom kint. Fosnak. A véleményét, csak megbízható módon, régi ismerősnek merik már csak elmondani. FB felejtős. Félnek a retorziotol. Ugyan ez van Svédországban, bár ott a migrans téma a meleg, feszültségel teli veszélyes téma. Éljen a liberalizmusnak csúfolt neoliberalis vélemény fasizmus. :). Más vélemény, vagy a másik oldal meghallgatása, na az tilos, sőt büntetendő. 
pantya100 2022. 04. 23. 00:06
Előzmény: #2502  Placi82
#2503
a vége nagyon csúnya lett,de ki fogja vajon ujjáépíteni a korrupt maffiozó bandát???
Placi82 2022. 04. 22. 23:58
Előzmény: #2501  Törölt felhasználó
#2502
🤣 Most olvasom. Tozsdeztem, meg más munkám volt még. Ez jó volt. Kis vidámság estére. Szuvenir ország. Jovan az úgy. És leszól mindjárt minket, hogy mi milyen tájékozatlan buták vagyunk. 🤣.
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 23:26
Előzmény: #2500  mereszZenesz
#2501
KisLily ma, 19:35 Előzmény: #2414  mereszZenesz 
szuvenir? :D
jo' van akko' 
mereszZenesz ma, 21:11 Előzmény: #2426  KisLily 
Bizony az ! A kutya oroszok is elismerték, aláírták.  Néha lekéne venni a fólia sisakot és tájékozódni műveletlen barátom  ;
mereszZenesz ma, 22:47 Előzmény: #2466  KisLily 
Látom zavarba jössz ha tényeket hallasz.  Szokjad csak  ; )
***
ne egesd mar magad tovabb
engedd el

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók