Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch péntek, 11:26
Előzmény: #79074  Fsociety
#79080
Ne becsüld alá a dolgot, azért a magyar hírszerzés sem hülye, sejtették, hogy itt probléma lesz, ez szervezett dolog volt. A Hendét is leváltották, mert nem lett kész időben a kerítéssel. Az európai társadalmak totál megváltoztak, nagy kár. A nagyvárosokra rá sem ismerni, szerintem ez már visszafordíthatatlan. És természetesen az illegális migrációról van szó, szóval a többivel egyetértek, letelepedési kötvénnyel is. De mit tettek a németek az illegális migráció ellen? Hazaküldtek a százezerből 28 afgánt? Meg van tessék-lássék határellenőrzés. Ezért hozom fel jellemzően a globalistákat, mert szemlátomást itt az egyes nemzetek nem döntethetnek, tilos még csak gondolkodni is bármire. Ott volt még asszem az a svéd filozófus is, aki gyakorlatilag szégyellte az országzászlóban a keresztet, hogy ez mennyire sértő az idegen kultúrákra. Ide jutottunk, Trumpéknak tökéletesen igaza van abban, hogy ha nincs változás, akkor a régi Európának 10-20 éven belül vége. 
Dehogynincs
Dehogynincs péntek, 11:23
Előzmény: #79077  Murdoch
#79079
Vastag a bőr nálad.
Nem voltam és nem vagyok a kerítés ellen. Nem tudsz tőlem ilyet idézni. Az illegális migránsokat kellett volna megállítani.
Tudtuk, hogy jönnek. Még a kormány is teleplakátolta az országot azzal, hogy nem vehetik el a magyarok munkáját.
A mainstream őrjöngése kezelhető.
Orbán is engedte Pressman nagykövetet, hogy a budapesti Pride élén masírozzon. Azzal magyarázta, hogy engedett a mainstreamnek.
Aztán Pressman nélkül már tízszer akkora volt a Pride. Ezt nem magyarázta. Engedett a tömeg erejének, amit ő maga tüzelt föl a gyülekezési jogunk korlátozásával, amihez a köztársasági elnök bábként (szatyorként) asszisztált.
smallinv péntek, 11:13
Előzmény: #79075  Dehogynincs
#79078

Bizony, bizony hiszen a Kárpátoktól nyugatra mindig az Orosz birodalom része volt igaz ?  :)
Ezért jogos az aggodalmad ! :)))
Murdoch péntek, 11:11
Előzmény: #79073  Dehogynincs
#79077
Ez nem igaz. Az eus mainstream örjöngött, hogy át kell engedni a tömeget, aminek a jelentős része a csürhe volt. El tetszett felejteni? Hát humanitárius folyosót akartak nyittatni Európa szívébe. Azért vastag az a bőr nálatok, állítsa meg Orbán a migrációt, de nehogy kerítést merjen építeni. Te hogy állítanál meg 400k migránst? Láttad mi volt Röszkén? Ahol ott volt rögtön a CNN, hogy a magyar diktatúra hogy bánik a szerencsétlen békés tömeggel? Megjegyzem a migránsokat Merkel hívta be, eszük ágában se volt itt maradni. És a németek xartak rá, hogy kicsodák, elég volt egy kamu nevet bemondani. Hagyjuk már a baromságot, tessék tükörbe nézni. Van Orbánnak elég vaj a füle mögött, ezt cseszi el az eu is, tojik a valóságra, a választókra, az igazságra, mutogat ide-oda, utána meg megy a csodálkozás, hogy hasítanak a szélsőségesnek vélt ellenzéki pártok.
Én jól emlékszem 2015-re, követtem az eseményeket, undorító, amit a neoliberális baloldal művelt. Na ez volt az igazi háború ny-európa ellen, nem az orosz drónok. És eltelt néhány év, majd hirtelen előjöttek az infók, hogy ez bizony szervezetten történt, mily meglepő.
Fsociety
Fsociety péntek, 11:08
#79076
Ja,es akkor ugye nem mehetunk el itthona 2000 embercsempesz szabadon engedese mellett sem...ami ugye mint kiderult,eleg jo biznisz,es lehajol erte itthon is,akinek kell..ez sem az illegal migracio megallitasa.
Dehogynincs
Dehogynincs péntek, 10:42
Előzmény: #79069  Murdoch
#79075
Nekem is vannak fenntartásaim az ukrán rezsimmel szemben, de ennek ellenére jobban tartok az orosz birodalmi terjeszkedéstől.
Senki sem tökéletes (0:58)
https://videa.hu/videok/filmklub/film-animacio/van-aki-forron-szereti-senki-film-animacio-QY33VwnnJbGUyina
Fsociety
Fsociety péntek, 10:41
Előzmény: #79072  Murdoch
#79074
A kerites nem Orban otlete volt,innen inditsunk,hihy az igazat beszeljuk,hanem emlekeim.szerint a Toroczkai dobtak be,a vajda meg koszonte szepen,csak meglatta benne a politikai lehetoseget. Meg mondjuk.a.fidesz eroszeretettel keveri a migraciot az illegalis migracioval. Az illegalis verziot en sem tamogatom,ezt zarhatjuk is. A migracio mas kerdes,az mindenki,aki nem a szuletes szerinti/vagy eletvitel szerinti lakhelyen dolgozik,legalisan. Ezzel nincs bajom,ha minden szabalyos,ugye nem kell kerdeznem,h ki dolgozik innen nem a szuletesi orszagaban,de ez rendben is van. Merkel hivta a MIGRANSOKAT,rajtunk atmentek,a fidesz csak felhasznalta oket pokitikai celra,hanyan akartal szerinted europa egyik legcsorobb.orszagaban maradni..a vallasi fanatistak mas kerdes,nem tamogatom,de a letelepedesi kotvenyrol sem nagyon olvasom,h ellenezned,pedig azzal azert beengedtunk mindenkit,akit nem kellett volna,csakhat ugye azok lejattoltak,es ugy rendben volt Tonieknak (bizonyitekok meg veletlenul elegtek,fene se hitte volna) es akkor ismetlem, az iszlam meg egyeb europai szemmel idegen kultura beengedeset hatalmas hibanak tartom,ilyen tekintetben mindenkeppen jobber vagyok. 
Dehogynincs
Dehogynincs péntek, 10:34
Előzmény: #79072  Murdoch
#79073

Orbán a kerítésépítésnek úgy állt neki, hogy előtte négyszázezer illegális migránst (köztük bűnözőket és terroristákat) ráengedett Németországra a schengeni határszakaszunkon keresztül.
Nem kell választani a nemzetietlenítés és az orosz birodalmi terjeszkedés között. Lehet mindkettő ellen küzdeni egyszerre.
Murdoch péntek, 10:26
Előzmény: #79071  Fsociety
#79072
Az illegális migráció tökéletesen mutatja a totál gyenge és ostoba európai bábpolitikát. Az jött be aki akart, terrorizmus felfutott, bűnözés felfutott, a családegyesítések meg szociális segélyek elviszik a lovét. Orbánnak tökéletesen igaza volt a kerítésépítésben, csak éppen teljes ellenzéki és európai uniós hátszélben indult neki. A megmosolyogtató ez volt:
https://444.hu/2015/10/28/osztrak-kancellar-ez-nem-kerites-lesz-hanem-kapu-oldalso-szarnyakkal
És az van, hogy ezt nyomja mélyállam, a német aggályoskodó hírszerzési vezetőt is kibaxták, nincs ellentmondás. Jó példa amúgy a migráció szigorításának következménye, mivel már felépült egy jókora migráns szavazóbázis:
https://www.portfolio.hu/global/20251119/fajdalmas-szulinapi-meglepetes-122-ev-utan-esett-el-a-szocialdemokrata-fellegvar-800756
Már lehet visszafordíthatatlan a folyamat, a nemzetietlenítéstől én jobban tartok, mint az oroszoktól. 
Fsociety
Fsociety péntek, 10:16
Előzmény: #79069  Murdoch
#79071
Azert amikor Orban eladja a bullshitet,h a migransoktol mi vedjuk europat,az is hasonloan megmosolyogtato,nem? Aztan kb a szerb hatar,meg az ukran hatar az,ami szamit,na,ez van eladva a vilag nyolcadik csodajanak..
Murdoch péntek, 09:35
Előzmény: #79068  bigyula
#79070
Mert akkor a rémgyenge oroszok frontot nyitnak a nato-országok felé? Ja, bocs, nem nézem a napokat, hogy a páros-páratlan napokon éppen mit lódítotok.
Murdoch péntek, 09:31
Előzmény: #79067  Dehogynincs
#79069
Rögtön könnybelábad a szemem, hogy az aranybudis ukrán rezsim védi Európa határait. Kik is? Az össze-vissza vert kényszersorozottak? A 300k dezertált ukrán katona? Mondjuk ettől az ukrán rezsimtől én jobban tartok, elnézve a mutatványaikat. 
És most az oroszoktól lehet, hogy tartasz, azonban - és erről értekeztünk tegnap - az ukránok ténylegesen megtámadták az EU-t. Persze Pityu értetlenkedik, de vádirat van:
"A gyanúsított ügyvédjei szabadon bocsátását kérik, arra hivatkozva, hogy szerintük az ukrán kommandós egy „legitim katonai célpontot” támadott meg, mellyel Oroszország, az országát megtámadó ország hadiiparát finanszírozta. Emiatt szerintük nemzetközi jog alapján a német hatóságoknak nincs joga fogva tartani a szabotőrt – írja a Portfolio. A német törvényszék ezzel szemben azzal érvel, hogy Szerhij K. és csapata polgári célpontot támadtak meg, ráadásul ebben az akcióban nem katonákként, hanem titkosszolgálati szereplőkként vettek részt. A támadás szerintük ráadásul Németország szuverenitása ellen is irányult, tekintve, hogy a gázvezetéken keresztül Németországot látták el."
A német választóknak már ökölbe van szorulva a kezük, hogy egy korrupt rezsim ezt megteheti a világ 4-5. legnagyobb gazdaságával. Meg nyom egy európát fikázó primitív bunkó beszédet az elnökük. Itt most erőt kéne mutatni Ukrajna felé (is), na ahhoz először a globalista bábokat kell elzavarni. 
bigyula péntek, 09:22
Előzmény: #79067  Dehogynincs
#79068
Ez hülyébb, mint trumpli: közvetlen frontvonalat akar az oroszokkal.
Dehogynincs
Dehogynincs péntek, 09:02
#79067
Orbán ma reggel a királyi rádióban:
"az ukránok nem tudják megvédeni az Európai Uniót Oroszországtól, a mi védvonalunk Oroszországgal szemben nem Ukrajna, hanem a NATO-tagországok vonala, Ukrajnát pedig „köztes állapotban kell tartani", ütközőzónaként."
____________ ezzel szemben ________
Az ukránok már négy éve védenek minket az orosz birodalmi terjeszkedéstől.
Ha nem védenének, akkor a nato-tagországok védvonalának magyar szakasza a jelenlegi ukrán határon lenne.
Az valóban érdekünk, hogy a szuverén Ukrajna ütközőzóna maradjon, de ukrán kapituláció esetén nem maradna pufferzóna és nem látom, hogy az oroszbarát kormányunk mit tesz a pufferzóna fenntartása érdekében.
Istvan78 csütörtök, 22:53
Előzmény: #79065  Murdoch
#79066
Az első cikkben ilyenek vannak: "utalt arra", "nagy valószínűséggel", semmi egyértelmű, hogy ukrán állami paramncsra történt volna.
Az meg, hogy egy webszakértő szerint valaki üzent...ja hát ez olyan városi legendának hangzik, hogy aszongya, a kocsmában hallottam, hogy az egyik tag anyósa azt hallotta a piacon..
Murdoch csütörtök, 22:18
Előzmény: #79063  Istvan78
#79065
https://index.hu/kulfold/2026/01/17/eszaki-aramlat-gazvezetek-tamadas-ukrajna-nemetorszag-birosag-hatarozat/
Szerhij K. ügyvédei azzal érveltek, hogy a támadás az Ukrajna és Oroszország közötti háború része volt, és a nemzetközi jog lehetővé teszi a kulcsfontosságú infrastruktúra megrongálását, az elkövetők az akcióban nem katonaként, hanem titkosszolgálati szereplőkként vettek részt”
A lengyelek megköszönték az usának, az angolok meg:
https://exxpress.at/politik/its-done-schrieb-das-liz-truss-tatsaechlich-an-den-us-aussenminister/
Az ukránok itt max végrehajtók voltak szvsz, csak akkor ugyebár az egyik nato szövetséges megtámadta a másikat. Na ezért nem lesz a történetből semmi. Mert nem lehet. És ez még biden-művek, ugyebár.
Fsociety
Fsociety csütörtök, 22:08
#79064
Gyor-Moson-Sopron megyei szeparatistak tervezik,h Ausztriahoz csatlakoznak.
 https://telex.hu/kulfold/2026/01/29/kanada-alberta-talalkozok-elszakadas-szeparatistak
Istvan78 csütörtök, 22:01
Előzmény: #79062  Murdoch
#79063
Még nincs egyértelmű bizonyíték, hogy állami megrendelésre történt a robbantás. Ha mégis úgy lett volna, nagyon szerencsétlen akció volt. Nyilván az oroszoknak akartak ártani, de a németeknek is ártottak.
Murdoch csütörtök, 21:46
Előzmény: #79059  Istvan78
#79062
Nem kell hozzá más, csak a folyamatos ellehetetlenítés. Csak százszor beszéltünk róla.  Mindenesetre tanulságos volt az afd beszéde az ukrán északi áramlatos terrorcselekményről. Nyilván ilyen attrakció után kell belépni az EU-ba. Majd ezt is átgondolják a választópolgik.
Fsociety
Fsociety csütörtök, 21:42
Előzmény: #79059  Istvan78
#79061
Az afd tor.elore mert a vilagban az inga most jobbra leng. A tortenelem ismetli onmagat,az emberiseg nem tanul..majd lesz vilagbeke is,csak most a gazdasagi problemak miatt (igen,tudjuk, a globalis hatterhatalom..) ez lesz..aztan kicsit rendezodik a dolog,es majd az inga balra leng. Az a rovidlato,aki elhiszi,h csak az egyik oldalnak van igaza,mert a sajat igazat keresi. Igazabol egyiknek sincs. 

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek