Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2022. 03. 18. 15:49
Előzmény: #7677  qpec
#7680

Csak az összehasonlítás miatt ez egy 2014-es cikk. Azóta sem nagyon növekedett a mezőgazdasági termelésük, mivel az ottani oligarchák uralják a termőföldeket. Csak társulni hajlandóak, ők adják a földet, minden mást a partner teremt be. Általában a bevétel 50%-át kérik bérleti díjnak, ami a költségek miatt a bérlőnek csak veszteséget hoz. A kollégáim 2015-ben voltak ott egyezkedni. Semmi kompromisszum, csak a saját elképzeléseik szerint tárgyalnak.
Állítólag azóta a kínaiaknak sikerült belépniük.
Murdoch 2022. 03. 18. 15:08
Előzmény: #7678  totoro
#7679
Én speciel nem szeretném, hogy komolyabb fegyverekkel avatkozzon be a nyugat. Még filmként is sokkolt, kábé hasonló volt benne az előzmény, mint most.
https://youtu.be/ABGJtQrS-a0?t=112
totoro
totoro 2022. 03. 18. 13:58
#7678
Én azt látom a háborút elnézve ebben a pillanatban, hogy olyan messze van egymástól a két fél, hogy esélytelen a megegyezés. Ha a nyugat elkötelezett Ukrajna mellett, akkor még az eddigieknél is több pénz és fegyver kell, komolyabbak mint az eddigiek, mert így Ukrajna kivérzik, ők nem tudnak még előrántani a hátországból 100k katonát, ha elfogy a harcoló erő, akkor végük. Ezért is lenne fontos, hogy ne vesszen el Mariupol, de úgy látom teljesen esélytelen bármilyen segítség nekik, szép lassan felmorzsolják őket :(
qpec 2022. 03. 18. 13:37
Előzmény: #7668  szieszta
#7677
https://www.agronaplo.hu/szakfolyoirat/2014/03/gazdasag/kornyezo-orszagok-mezogazdasaga-2014-ukrajna
Csak a pontosítás miatt!Ha a hatékonyság triplázódik az sem okoz gondot,mert a logisztika miatt a fő piac továbbra is a Közel kelet és Ázsia lesz.Az emberek mindig éhesek lesznek! Munkeerő meg előkerül,ha a bérezés megfelelő lesz.A lengyelektől nagyon sokan dolgoznak a német és angol gazdáknál.Nyelvi hasonlóság miatt könnyen mehetnek az ukránokhoz is.
A hazai mezőgazdasági exportnak nem konkurencia az ukrán.
Fagylaltárus 2022. 03. 18. 13:27
Előzmény: #7667  sanka
#7676
Tudják csak meg, de tapsoljanak akkor is. Ha itt nem lenne EU tagság, már régen Belarusz lennénk. 
Fagylaltárus 2022. 03. 18. 13:25
Előzmény: #7664  szieszta
#7675
Szépen? Azért kezdték el irtani egymást? Bár nyilván szerinted arról is az USA tehet. Véletlenül se a szemétláda helyi vezetők akik nyomatták ezerrel a gyűlöletkampányt. 
Ahhoz képest hogy Irakban mi volt előtte, ott kifejezetten jót tett az amerikai belepofázás.
Afganisztánt elengedték, nézd meg azóta mi megy ott...mióta "visszatért" a szabadság a tálib vezetőkkel...
Én értem ezt a logikát hogy gyűlöltök mindent ami nyugati vagy onnan jön, elvégre ti ebben nőttetek fel még. Az anyatejjel szívtátok magatokba azt hogy a Nyugat gonosz.
Fagylaltárus 2022. 03. 18. 13:22
Előzmény: #7662  Placi82
#7674
Az megvan hogy ezeket a szankciókat  az EU hozta meg és nem a gyűlölt USA? Katonai válaszcsapást kellett volna adni? 194x-ben azt adtak. Most már kicsit civilizáltabbak vagyunk.
Nyilván nem kellene semmit csinálni. Gondolom akkor is ez lenne a véleményed ha az orosz medve minket cincálna.
Fagylaltárus 2022. 03. 18. 13:20
Előzmény: #7661  totoro
#7673
 A mostani kurzus Nyugat ellenes hangjai egy az egyben a kommunista időkre emlékeztetnek, félelmetes amúgy.
De ha ennyire utáljuk a Nyugatot, minek vagyunk az EU-ban? 
Ki lehet lépni, aztán jöhet a Belarusz út, be lehet verni az ellenzék pofáját is, onnantól tényleg szarni lehet mindenre.
Úgyis utálnak ezek mindent ami nem Orbán, hazaáruló ügynök mindenki aki nem Orbánista stb.
szieszta 2022. 03. 18. 13:02
Előzmény: #7669  totoro
#7672
Ebben teljes mértékben egyetértek. Ha Ukrajnában elkezdenének intenzíven gazdálkodni, az a környékbeli gazdák elszegényedéséhez vezetne, mivel a gabona árak nem fedeznék az előállítási költséget. Arról nem is beszélve, hogy óriási egybefüggő parcellák. Amerikában is hasonló a helyzet, csak ott kevésbé termékeny talajokon.
szieszta 2022. 03. 18. 12:51
Előzmény: #7670  totoro
#7671
Pontosan ezért annyira aktív Amerika. Majd a felújítást ők végzik, aztán megkérik az árát.
totoro
totoro 2022. 03. 18. 12:47
Előzmény: #7668  szieszta
#7670
Elhiszem, de ha elindul valamiféle felzárkózás, konvergencia, akkor könnyebben meg tudja tartani az embereket az ország. Meg kell tolni őket EU-s pénzekkel, ez nem kérdés. A károk mértéke sem olyan katasztrofális még, van pár város ami tényleg oda van, azokat újjá kell építeni, de az ország infrastruktúrájának nagy része még sértetlen.
totoro
totoro 2022. 03. 18. 12:44
Előzmény: #7668  szieszta
#7669
Nekem meg a gazda barátom azt mondta, hogy nekünk addig jó amíg az ukránok nem tanulnak meg normálisan gazdálkodni. Sok tartalék van ott a mezőgazdaságban, EU érdeke is lenne, hogy összenyissunk, aztán ha a támogatások is mennek majd, akkor EU-nak az életben nem lesz gabona gondja.
szieszta 2022. 03. 18. 12:31
Előzmény: #7654  totoro
#7668
Ukrajnában eddig sem volt, aki dolgozzon. Most akkor ki fog kimenni a földekre. Ott ám nem 100 hektáros kisgazdák vannak, hanem egy egy gazdaság 120 ezer hektáros. Többen próbálkoztak ott  vállalkozni, de az oligarchák mindent a kezükben tartanak. Ha nem viszel oda traktoristát, akkor áll a traktor. Igaz, ez 5 évvel ezelőtt volt, de gondolom a háború miatt most rosszabb a helyzet. Voltak ott kollégáim, azok mondták.
sanka 2022. 03. 18. 12:25
Előzmény: #7659  Fagylaltárus
#7667
Ezek még nem tudják mi az igazi diktatúra, ha orbán maradni fog, aztem lesz rá alkalmunk megtudni, miattuk mi is szívni fogunk, vagy elhúzunk.
sanka 2022. 03. 18. 12:23
Előzmény: #7659  Fagylaltárus
#7666
Hat az agymosás, ez van, elvagyunk átkozva.
szieszta 2022. 03. 18. 12:14
Előzmény: #7661  totoro
#7665

Ez így van. A rendes diktatúrában tudod hogy diktálnak, a demokráciában meg nem, pedig ugyanúgy működik az egész. 
Ha a békát forró vízbe dobják, az kiugrik, de ha folyamatosan melegítik fel a vizet, élvezkedve megfő.
Batya nem azért hozott a cipőgyárába orvost, hogy a munkásai ne szenvedjenek, hanem azért, hogy betegség miatt ne hiányozzanak a munkából.
Az egyik osztrák gazda reggelente a román napszámosoknak tablettákat osztogatott. Mondom mi ez? Fájdalomcsillapító. A szőlőmetszést jobban bírják, nem fáj a kezük. Ez 2015-ben volt. Persze ők azt hitték, valami ételkiegészítő csodaszer.
szieszta 2022. 03. 18. 12:02
Előzmény: #7646  Fagylaltárus
#7664

Jugoszláviában milyen szépen éldegéltek egymás mellett az emberek.
Irakban nem jártam, de úgy tudom, több millió iraki menekült Szíriába. Nem tudom, mennyire rakott rendet Amerika.
Hasonlóan , mint Afganisztánban, ahol hosszú évek alatt csak ráerőszakolták akaratukat, de nem tudtak rendet tenni.
tanrek 2022. 03. 18. 12:02
Előzmény: #7662  Placi82
#7663

A te véleményed szerint mit kellett volna csináljon az EU az orosz invázióra válaszlépésként?
Komolyan érdekel. Azt tudjuk, hogy a szankciók szerinted nem jó ötlet, katonai beavatkozásról nem is beszélve. Akkor mi lenne az a nyilvánvaló jó reakció, amit te látsz, de nagyon sokan nem?
Placi82 2022. 03. 18. 11:30
Előzmény: #7659  Fagylaltárus
#7662
Na erre nincs időm.  Ha usa allampolgar lennék, es ott elnek, akkor tapsolnek a szankcioknak, mivel az USA gazdasagi fellenduleset hozza. De mivel az EU ban élek, ezért nem tudok tapsolni,mert gazdasagi recessziot,es sokkal rosszabb eletszinvonalat ,sulyos valsagot fog okozni. Majd megérted, csak hiaba fogod szidni az aktualis kormanyt akkor, ezen valtoztatni nem lehet majd. Ennyi. Es mivel barmi vita oka fogyottá valt veled, ezert ezt engedjuk el a tovabbiakban .
totoro
totoro 2022. 03. 18. 11:28
Előzmény: #7659  Fagylaltárus
#7661
Nézd ezek a kétbites Fidszesek nem érzékelik a rendszert, mégis mit vársz tőlük? Mindenük megvan, van ellenségkép akit köpködni lehet, meg jut este egy sör a tévé elé. Fel sem fogják, hogy már most sem demokráciában élnek, hanem irányított módon bégetnek.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók