Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gazmber 2022. 03. 06. 18:08
Előzmény: #5625  WLM
#5640
téves lehet az a következtetésed, hogy ha megölik, azzal putyler minden gondja egycsapásra megoldódik.., mert sztem ott nem csak 'Ukrán' mindenki,  Zelinszky is !☺ szvsz
Istvan78 2022. 03. 06. 18:07
Előzmény: #5633  WLM
#5639
"Reménytelen" az oroszoknak?
safilaci 2022. 03. 06. 18:07
Előzmény: #5633  WLM
#5638
Megint " Dragóber bácsi" keveri a szart !
Istvan78 2022. 03. 06. 18:05
Előzmény: #5630  Törölt felhasználó
#5637
Mire gondolsz itt, amikor bólogatásról beszélsz? Ha kérhetem, kicsit részletesen fejtsd ki a véleményed!
-
"Nekem sem hiányzik a háború".
 Nekem úgy tűnik, hogy annyira nem veszed a lelkedre, hogy sokezren meghalnak, milliónyian menekülnek, a fél országot lerombolják és az oroszok is nagyon megsínylik. Messze van ez a problémahalmaz tőled, de te megmondod a jó vaskos tutit, bátor ember vagy, hisz téged nem bombáznak le már holnap esetleg.
Robben 2022. 03. 06. 18:05
#5636

sokan tezsnek ki a közösségi oldalon  ukrános profilkép-keretet...Már ha létezne valami olyan hipotetikus zászló, amelyik csakis az ukrán népről szól. Mert a hivatalos ukrán zászló az ukrán államot is jelképezi.
Azt az ukrán államot, amely a Ceaușescu-féle Románia legsötétebb napjaihoz hasonlítható módon bánik az ország területén élő kisebbségekkel, köztük a kb. 150 ezer magyarral is. És aki ezt kétségbe vonja, okoskodik meg jobban tudja, az bátran kérdezze meg a Kárpátaljáról ezekben a percekben is érkező nemzettársainkat. Sajnos sokan jönnek most...Az ukrán néppel maximálisan szolidárisak vagyunk mindazért a gyötrelemért, amit most a háborúban elszenvednek. Ez a szolidaritás bőven meg is mutatkozik mind a magyar állam, mind pedig a VALÓDI civil szervezetek és a magyar állampolgárok részéről. Akik pénzzel, szállással, logisztikával, amivel csak lehet, segítik a VALÓDI menekülteket.Nem csak a magyar nemzetiségűeket, hanem mindenkit, köztük sokezer ukránt is. Rájuk nem haragszunk, ők is áldozatok.
Áldozatai a saját kormányuknak, amely korrupt, aljas emberekből áll, akik személyes becsvágyuk és meggazdagodásuk érdekében épp a saját népüket áldozzák fel egy geopolitikai játszma részeként. Nem csak hogy beáldozzák, de hazafias szólamokkal még bíztatják, tüzelik is, hogy minél tovább tartson a háború -  a sík idióta, fegyvert küldeni akaró nyugati politikusok és Márki-Zay egyaránt! A média pedig partner ebben. Átveszi a szólamokat, hősnek állítja be ezeket a politikusokat, akik valójában háborús bűnösök.Aki tehát az ukrán zászlót lengeti most, az akaratán kívül egy gengszterállamnak és háborús bűnösöknek szurkol. Nem az ukrán népnek.
Aki pedig orosz zászlót lenget, az egy háborús agresszor mellett áll ki – még akkor is, ha a háborús helyzet kialakulásának komoly felelősei vannak nyugaton, pláne Amerikában is. De ettől még Oroszország nyomta meg a gombot.)
Aki az ukrán népnek szurkol, az azonnali békét, kompromisszumot, és Ukrajna gazdasági talpraállítását akarja, az EU és Oroszország által közösen. Az USA ne kavarja tovább a szart! - de ez sajnos csak illúzió.... A politikai megoldás nyilván egy semleges, NATO-tagság nélküli Ukrajna lenne – amennyiben Ukrajna lakossága valóban választhat, és valóban emellett döntene.
gazmber 2022. 03. 06. 17:58
Előzmény: #5622  Törölt felhasználó
#5635

üzenném a fiataloknak én is, hogy akkor kaphatnak hiteles informácót, ha utána járnak...
én úgy emlékszem, o1izé már akkor is csak egy ócska ripacs volt, aki akkor merte megugatni a tankokkal már távozó utolsó orosz vagonokat, amikor azok már záhonynál lépték át a határt... ahhoz, hogy a ruszkikat kitessékelték, valójában szinte semmi köze nem volt. mert ő közben a rendszerváltás előtti időkben a soros ösztöndijjal amcsiban a 'libernyákok' vendégszeretetét élvezte, miközben a szabadságért itthon pl.a Demszki, és társai stb. voltak azok akiknek pl.márc.15.-én is a 'fakabátok' gumibotozásának élvezete jutott...(?) szvsz
Tibi0002 2022. 03. 06. 17:57
#5634
"A British expert (Lawrence Friedman) said that the war waged by Russian President Vladimir Putin on Ukraine is costing daily (15 billion pounds), equivalent to 20 billion dollars. And if Kiev held out for just 10 days, Russia will run out of money and weapons." - ez egy február 27-i cikk, az elemző azt mondja, hogy napi 20b$-ba kerül Ru-nak a háború, és nagyjából 10 nap után kezd bajossá válni a fegyver és pénz utánpótlás. A mai a 7. nap. Próbálok keresni további  költség becsléseket, de nem sokat találtam.
WLM 2022. 03. 06. 17:56
Előzmény: #5631  safilaci
#5633
Pont semmire lenne elég. Nesze semmi fogd meg jól. Undorító ahogy táplálják a reményt, miközben ők tudják a legjobban, hogy mennyire reménytelen az egész. 
________
________ 2022. 03. 06. 17:55
Előzmény: #5630  Törölt felhasználó
#5632
Nem ez az egyedüli konfliktus a világban.
Mégis csak itt van háború.
Egyeztetni, tárgyalni.
pityunnak viszont világmegváltó igényei vannak, mondta is, hogy nem megtárgyalhatóak
Úgy nehéz...
safilaci 2022. 03. 06. 17:49
Előzmény: #5629  WLM
#5631

Az USA fontolóra vette, hogy F-16 repülőket ad Lengyelországnak  és a lengyelek továbbadják a régi MIG21-es  és néhány MIG29-es repölőiket az Ukránoknak.
Az ukrán elnök " kérése " nyitott fülekre talál?
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 17:42
Előzmény: #5608  ________
#5630

Te mit tennél, ha  olyan szituációban lettél volna, mint az Orosz elnök? 
Bólogató Jánosnak kellene lennie? 
Nekem sem hiányzik a háború. Szerintem nem hagytak más opciót. 
WLM 2022. 03. 06. 17:29
Előzmény: #5614  zintan
#5629
Azt elhiszem, hogy ezt szeretnéd, de a vágyacskáid ellenkeznek a valósággal. Nézz egy kis CNN-t. Folyamatosan minket fényeznek. 
Dav3 2022. 03. 06. 17:27
Előzmény: #5613  zintan
#5628
Azért abból, hogy egy alapvetően ellenzéki lengyel újságban bírálják a magyar kormány politikáját, levezetni, hogy "utálnak ki minket a visgrádi csoportból", nagyjából olyan mintha egy random 444.hu idézettel támasztanád alá, hogy az ellenzék milyen fényes győzelmet fog aratni április 3-án, hiszen itthon MINDENKI utálja Orbánt... Vagy épp egy origo cikkel bizonygatnád az ellenkezőjét...
Ez persze egyáltalán nem jelenti, hogy az állításodnak ne lehetne valóságalapja, de a szemlézett cikk ebből a szempontból nem sok relevanciával bír.
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 17:26
Előzmény: #5626  zintan
#5627
Miért, belelátsz a nyugati állampolgárok buksijába? És kiolvastad belőle, hogy mire gondolnak? 
zintan
zintan 2022. 03. 06. 17:25
Előzmény: #5624  Törölt felhasználó
#5626
Ha neked ez ment át, akkor részvétem .:)
WLM 2022. 03. 06. 17:23
Előzmény: #5620  gazmber
#5625
Az Úr szóljon belőled, eleget korcsoskodott bőségesen. Hála Istennek a NATO is bekussoltatta, elegük lett a hőbölgésből, követelőzésből, zsarolásból a nagy büdös semmire. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 17:22
Előzmény: #5623  zintan
#5624
Hja nem uszítod őket, csak szeretnéd? Értem.
zintan
zintan 2022. 03. 06. 17:20
Előzmény: #5616  Törölt felhasználó
#5623
kit is uszítok szted ?  Ja, a portfolió "orosz-ukrán" topikjában forumozó több tizezer  külföldiekre gondolsz, akiket uszítok ? :DDD 
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 17:19
Előzmény: #5619  janosvitez
#5622
Mentsen meg minket az ég, én is azt mondom. Emlékeztetőül a fiataloknak, akik akkor még nem éltek, hogy bizony egy bizonyos Orbán Viktor volt az, aki a Hősök terén, bátran felszólalva, hazaküldte annak idején az elvtársakat. 
gyula1971
gyula1971 2022. 03. 06. 17:18
Előzmény: #5620  gazmber
#5621

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek