Topiknyitó: harlem 2020. 12. 14. 19:33

GYURCSÁNY TAKARODJ!!!  

Engem nem különösebben érdekel a politika, de adjunk esélyt az ellenzéki vezír megmérettetésének is egyenlő esélyek elvén.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 07. 19:22
Előzmény: #33  Heisenberg
#40
Nem vagyok reprezentatív minta, de az előző két választáson kínomban az lmp-re szavaztam. Akkor engedtem el őket, amikor összeálltak dk-val és az mszp-vel.
Fletó azért állt össze a jobbikkal, hogy a jobbik szavazói távozzanak más pártok felé? Lehet, hogy Jakab ezt  valóban nem tudta, de Gyurcsány miért nem tudta?
Ennek az ellenzének már az is győzelem lenne, ha megakadályozná a soros kétharmadot. Eddig négyszer nem sikerült.
Gyurcsány egy kicsit le akarja váltani Orbánt, de annyira azért mégsem akarja leváltani, ha emiatt éppen neki kellene visszavonulnia a közélettől.
blackmirror
blackmirror 2022. 04. 07. 19:07
Előzmény: #38  Heisenberg
#39
Ezt nem vitatom, reális forgatókönyvnek tűnik jelen pillanatban, amit írtál. Azt nem valószínűsítem, hogy kormányzati pozícióba juthatnának belátható időn belül de egy ilyen ellenzéki garnitúra mellett a Mi Hazánk lehet az egyetlen logikus alternatíva Orbánnal szemben azok számára, akik nincsenek elköteleződve és átverve érzik magukat. Ha az ellenzéki összefogás továbbra is Gyurcsánnyal és a régi motorosokkal robog tovább és egy új erő nem tud meglepetésszerűen betolakodni a magyar politikába, csak Toroczkain múlik, hogy ők lesznek a legerősebb ellenzéki párt. MZP lelépését követően jelen pillanatban Toroczkai az egyetlen potenciális kihívója Orbánnak. Lehet erőltetni Gyurcsányt, Dobrevet, Jakabot és Karácsonyt is, halott ügy, ezzel a garnitúrával az ellenzéki összefogás csak bukni tud.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 07. 18:38
Előzmény: #36  blackmirror
#38
Torockai jó szónok. Komoly növekedés áll a párt előtt, amit a fityesz kb 3 évig engedni is fog. Utána pedig ugyanúgy megfogja őket is hekkelni, mint ahogy a Jobbikot is.
 Sőt: OV - nak meg jó is ez az állapot, következő nagy honvédő harcát a nácikkal fogja megvívni. Emlékezzél mi volt a Jobbiknál! 
Nácizták őket, amikor erősek lettek....
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 07. 18:34
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
Tegyük fel úgy a kérdést, nyert volna ennyire a fityesz, ha nincs Fetó. Szerintem igen. Az a szavazói tömeg, akit pluszban megmozgatott azoknak tökmindegy volt....azoknak orban volt a hívószó.
blackmirror
blackmirror 2022. 04. 07. 18:31
Előzmény: #30  sanka
#36
Az lehet, hogy a legnagyobb ellenzéki párt (még), de kormányzati pozícióban soha nem lesz. Én személy szerint egyetértek a DK törzsszavazóival, hogy Gyurcsány vegye át MZP helyét és ő legyen az ellenzéki összefogás vezetője. Legalább előbb lesz ellenzékváltás. Most szólok: nem kell meglepődni ha a következő parlamenti ciklusra a Mi Hazánk lesz a legnagyobb ellenzéki párt. Csak majd ne felejtse el az ellenzéki szavazótábor, hogy ezt kinek köszönheti, bár nincsenek kétségeim, a vidékieket fogják hibáztatni, ahogy mindig. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 07. 18:31
Előzmény: #33  Heisenberg
#35
Pont a Te tippversenyes topikodba írtam, hogy még olyanokat is mozgósított Feri Orbánra szavazni, aki ki tudja előtte mikor ment el egyáltalán, mert Gyurcsány így, Gyurcsány úgy, Gyurcsány amúgy...
Erről szólt a fidesz kampány is a "békén" túl.
Minden sarkon MZP+GyF plakát volt!
Minden áldott utcasarkon!
Törölt felhasználó 2022. 04. 07. 18:19
#34
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 07. 18:18
Előzmény: #29  Dehogynincs
#33
Ha valakinek valóban távoznia kellene a közéletből, az nemcsak Fletó. 
Azonban nem tartom túl demokratikusnak, hogy mások mondják meg kinek és miért kell távoznia a közéletből.  
A DK elnökét csakis a párt tagsága szólithatja fel, válthatja le. Ugyanakkor ő maga a párt, nélküle az semmit se ér. 
Nem gondolnám úgy, egyébként, hogy a kampányban ő volt a legjobb aduász a fidesz kezében, nem hiszem, hogy bárki is azért szavazott a fideszre mert félt a visszajövetelétől. A Jobbik szavazók voltak egyértelműen, akik távoztak más pártok felé. Jakab ezt nem tudta? Volt egy javaslat korábban, hogy 2 pártszövetségben indulnak, lehet h ezt kellett volna. De, lássuk be, Fleto ide, Fleto oda, itt esély nem volt a győzelemre.
Ennél sokkal fontosabb lenne, ha az egész ellenzék változtatna a politikáján. Média megteremtése, kommunikáció, sok- sok munka, nem a kényelmes tespedés a parlamentben....
sanka 2022. 04. 07. 18:11
Előzmény: #31  Dehogynincs
#32
A választók nem így gondolják.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 07. 18:06
Előzmény: #30  sanka
#31

Ja, ha nem akarjuk Orbánt leváltani, akkor ennyi (ennyike) is elég.
Jelent valami rangot, ha valami a legnagyobb virág a biodíszletben?
sanka 2022. 04. 07. 18:02
Előzmény: #29  Dehogynincs
#30
DK a legnagyobb ellenzéki párt, ennyike!!!!
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 07. 17:57
#29

Kezd formálódni a nemzeti egység.
Már a baloldalon is azt várják sokan, hogy Gyurcsány takarodjon.
Mégsem lesz ebben nemzeti egység. A jobboldal már rég fölismerte, hogy úgy kell neki egy ellenzéki Gyurcsány, mint egy falat kenyér.
Ekkora terhet nem visel el a baloldal.
Lehet érzelmileg kedvelni Gyurcsányt, de a negyedik kétharmad után az ellenzéknek nem kellene sikerre vinnie az ötödikat is.
mostakkormiisahelyzet 2021. 10. 21. 00:53
Törölt hozzászólás
#28
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 05:08
Törölt hozzászólás
#27
Törölt felhasználó 2020. 12. 23. 09:11
Előzmény: #21  harlem
#26

Ha Gyurcsány Ferencék a-rezsiárak emelését követelik Brüsszelben, akkor Orbánék drasztikusabb áremelésekre készülnek... valószínűleg érzik/látják, hogy elindultak az áremelkedések az évtizedes esések és történelmi mélypontok után a nyersanyagárakban és ebből Magyarország sem tud kimaradni.
Az már teljesen természetes, hogy az áremelkedésekért Gyurcsány, Soros, migráncs meg az összes libsi a felelős..
A tolvajkirály ismét csatázhat egyet ahol ismét győzni fog az ország, úgy nyerjük a csatákat az áremelések ellen, hogy közben az árak az egekbe mennek...
Lényeg, hogy győzni fogunk, ez felől ne legyen kétséged.. a többi meg nem számít, mivel úgysem tudnád értelmezni.
signal2
signal2 2020. 12. 23. 08:53
Előzmény: #24  signal2
#25
Apropó az is érdekes, hogy PaksII-t úgy állítjuk be, mint a rezsicsökkentés fenntartásához szükséges beruházást, miközben kb. 4-szer drágábban termeli majd az áramot, mint jelenleg PaksI. Lehet, nem véletlenül húzzák-halasztják. Bár azt sem tudom, hogy a költségvetés jelenlegi helyzetében miből tudnánk egyáltalán megépíteni. Ugyanis további 10%-ponttal fogja megdobni az államadósságot.
signal2
signal2 2020. 12. 23. 08:48
Előzmény: #21  harlem
#24
Megnézném a rezsiharcot 120 USD-s olajár mellett is.
SeldonKuper 2020. 12. 23. 08:43
Előzmény: #22  Tagore
#23
Jesszusom! Téged kitíltani?
Az egetverő igazságtalanság! 
Tagore
Tagore 2020. 12. 22. 20:19
Előzmény: #21  harlem
#22
Hiteles.....ahogy a kitiltásom indoklása a Corona fórumból.....hatalmas lúzer vagy, gyenge ismeretek mellett. Hat elsô---- két második.......

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek