Topiknyitó: harlem 2020. 12. 14. 19:33

GYURCSÁNY TAKARODJ!!!  

Engem nem különösebben érdekel a politika, de adjunk esélyt az ellenzéki vezír megmérettetésének is egyenlő esélyek elvén.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 08. 22:11
Előzmény: #99  1valaki
#100
küldhetek nem vagyok robot feladatot? meg fogod tudni oldani?
1valaki
1valaki 2022. 04. 08. 21:51
Előzmény: #98  signal2
#99
"A fidesz volt az, aki kizárólag MZP lejáratásával kampányolt. Ami elég tiszteletlenség a választókkal szemben, és szomorú, hogy ez mkűködni tud."
Nehéz valakit bárkinek is lejáratnia, ha az a valaki (értsd mzp) nem ad okot arra, hogy lejárassák! 
Mzp saját magat járatta le több okból: 
1. Következetlenül ad-hoc össze vissza nyilatkozott. 
2. Több esetben nem sokkal később teljesen ellentétes álláspontot képviselt önmagával szemben! 
3. A különböző tarsadalmi rétegeket nyilvánosan sértegetett! 
4. Olyan vegyes felvágott és teljesen ellentétes, egymással vegyülni nem képes "anyagokból" összetákolt ellenzéki "koalíciót" képviselt, akikre a polgárok 2/3-a (mint ez az eredményben is megnyilvánult) soha nem szavazna a fővezér gyf személyére sem.
6. Érthetetlen, hogy ma még mindig itt vannak az aktív politikában és "kormányt" követelne magának az az ellenzéki párt vagy személyek, akik csak hazudtak, becsapták az embereket, ill. semmit nem tartottak be az igéreteikből!
Vagyis mzp-nek, "Nem esett le időben a tantusz!" (ahogy a regi mondas mondja), hogy ilyenekkel együtt indulni, eleve kudarcra van ítélve, mert hiteltelenné teszi őt, bármit is mond!
Lehetne még tovább sorolni mzp hibáit, de felesleges.A lényeg az, hogy a Fidesz nagyon jól tette, amit tett, vagyis az ellenzék saját és ordító hibáit használta csak ki és fordította ellenük!
Hajra Magyarország!
Hajrá Magyarok!
signal2
signal2 2022. 04. 08. 19:41
Előzmény: #97  blackmirror
#98
1-2. MZP és Hadházy végig ezt képviselte, és az előválasztók 60%-a is azt mondta, hogy Gyurcsányból nem kér. Befogott orral álltak össze egy listára, ami logikus választáslogikai lépés-
3. Utólag valóban ez látszik, de nincsenek még pontos kutatások arra, hogy ki miért szavazott úgy, ahogy. Szerintem sem a legjobb a teljes összefogás, én pl végig a 2 listát erőltettem.
4. A választó azt mod, amit akar, nem politikus, az ellenzéki politikusook közül nem hallottam ilyen kijelentést. Vica-versa lásd pl Bayer megszólalásait a baloldali szavazókról, de akár a fidezses szavazókat is.... Nemhogy ugyanaz, hanem még mocskosabb.
5. Tévedés, az ellenzék a programjával, és a "Csak felfele" szlogennel kampányolt. A fidesz volt az, aki kizárólag MZP lejáratásával kampányolt. Ami elég tiszteletlenség a választókkal szemben, és szomorú, hogy ez mkűködni tud.
6. Egyetértek. 
7. Egy sor fontos kérdéssel golalkoznak, amelyek fontosabbak, mint az oltáskötelezettség és az orosz-ukrán háború. Ilyenek a jogállamiság, az oktatás, az egészségügy. Az orosz-uktán háborúval kapcsolatban teljesen valid álláspont, hogy a NATO-val közösen döntünk bármiről is. Az is teljesen valid, és egyben fontos álláspont, hogy inkább az EU-val legyenek jó kapcsolataink, mint Oroszországgal. Az meg csak a te fejedben létezik, hogy mindent úgy kell csinálni, ahogy az EU mondja. Ez semmilyen állításból vagy cselekedetből nem vezethető le. Propagandaszövegnek persze elmegy. Annak, aki beveszi.
8. Az elenzéki szavazókon belül sokkal jellemzőbb és értelmesebb a vita, mint a fidesz szavazóin belül. Így nem értem, mit írsz. 
.
Összességében még mindig nem látom, mit kellene levonni azon túl, hogy Gyurcsány vonuljon vissza, és többet kell az emberek között lenni. Gyurcsány visszavonulásáról sak saját maga tud dönteni, tehát semelyik másik politikus nem tud ezzel mit kezdeni.
Ezen felül nem értem, hogy az ellenzék vélt hibáinak számonkérésén túl miért nem a kormányzópárt sokkal súlyosabb hibáin, avagy inkább szándékos bűnein lovagolsz. Azok jelen esetben sokkal lényegesebbek.
blackmirror
blackmirror 2022. 04. 08. 19:26
Előzmény: #94  signal2
#97
Ezeket már kifejtettem korábban, de teljesen feleslegesen mert az ellenzék a választókat okolja, ahelyett, hogy magába nézne és a pártelnökök sorra mondanának le. Falra hányt borsó, úgysem fogunk egyetérteni semmiben, de leírom mi a véleményem. A következő problémákkal kellene szembenézni:
---------
1, Gyurcsánnyal és Dobrevvel nem lehet választást nyerni. 2006 óta futószalagon termeli Orbánnak a kétharmadot.
Ellenzéki szavazó reakciója: Gyurcsánnyal, Dobrevvel vagy Jakabbal kell nekimenni a következő választásoknak és MZP a hibás.
----------
2, Leszerepelt, hitelüket vesztett politikai hullákkal nem lehet nyerni. Ez Gyurcsány az MSZP-ből átmentett veterán garnitúrája. Meg kell nézni a mandátum birtokosait, az előző ciklusok aktív résztvevői: csukott ajtónak rohanó, földön fetrengő, pöcsét kamerába kiverő, krumplit lóbáló parizeres influenszerek. 
Ellenzéki reakció: MZP a hibás, kérjük a mandátumot, be kell ülni a parlamentbe és fel kell venni a támogatásokat, tiszteletdíjat, a pártelnökök nem mondanak le.
-----------
3, Az összefogás modellje nem működik. Ezt elmondta MZP is és az eremények elemzése is ezt igazolja. Ellenzéki reakció: folytatni kell az összefogást.
-----------
4, Választók tisztelete: választót nem birkázzuk, fideszezzük össze, nem nézzük le a vidékieket, sértegetünk és nem mondjuk azt, csak akkor vagy keresztény, becsületes, tisztességes ha rám szavazol.
Ellenzéki reakció: sok tudatlan, retardált vidéki (Csáki Judit írását érdemes elolvasni), fideszes agyhalott döntötte el a választást.
---------
5, Nem kéne Orbánt másolni. Az ellenzék Orbán eszközeivel, karaktergyilkolászással akarja megverni a Fideszt, lásd plakátok, belengetett meleg miniszterek videója. Nem fog menni, ebben a Fidesz verhetetlen és több erőforrásuk is van.
----------
6, Nem csak választások előtt kellene emberek közé menni. Fletó, Jakab és társai még annyira sem tisztelte meg a választóit, hogy kiálljon eléjük, hogy bocsánatot kérjen, bújkálnak, majd a következő választásokon előbújnak megint.
--------
7, Fontos társadalmi kérdésekkel kellene foglalkozni, geopolitikai kérdésekben az ellenzéknek semmi önálló, konkrét álláspontja nincs azon kívül, hogy azt kell csinálni, amit az EU mond. Járványhelyzettel, oltáskötelezettséggel kapcsolatban semmi konkrét elképzelése nem volt az ellenzéknek, de az ukrán-orosz konfliktussal kapcsolatban is a szokásos paneleket mondták fel (EU, NATO). Amikor nyakunkon volt a COVID a Fudannal foglalkoztak, meg az utcanevek átnevezésével, ami akkor rohadtul nem érdekelt senkit.
-------
8, Az ellenzéki választónak legalább lehetne annyi esze, hogy nem küldi el a picsába azokat a szavazókat, akik utálják Orbánt de kritikusak az ellenzékkel szemben is. Ez ment a választások előtt. Most az van, hogy kárörvendenek és reménykednek, önigazolást keresnek, alig várják, hogy jöjjön már valami válság vagy világháború és legyen mindenkinek annyira szar, hogy az emberek képébe vághasság, mi megmondtuk, ha az ellenzékre szavaztatok volna.... Szánalmas!
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 19:08
Előzmény: #92  blackmirror
#96
igen ezt már menet közben is lehetett érzékelni, hogy kellő távolságot tartottak egymás felé. a fideszt összetartja a lopás, az ellenzék még ehhez is hülye volt. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 18:16
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#95
Nem, nem tetszem bírónak lenni, csak egyet merészeltem érteni az adott sorokkal. Ennyike, se több se kevesebb
signal2
signal2 2022. 04. 08. 17:57
Előzmény: #92  blackmirror
#94
Leírnád pár pontban, hogy mit kellene tanulni a vereségből?
signal2
signal2 2022. 04. 08. 17:56
Előzmény: #92  blackmirror
#93
MZP az előválasztást is már azzal nyerte meg, hogy Gyurcsánnyal (Dobrev) nem lehet nyerni. Lásd pl:
https://infostart.hu/interju/2021/09/16/marki-zay-peter-nem-fognak-rank-szavazni-ha-gyurcsany-ferenc-neve-ott-a-szavazolapon
Semmi újat nem mond, csak azt, amit fél évvel ezelőtt is.
blackmirror
blackmirror 2022. 04. 08. 15:24
#92
Ennyire volt őszinte az összefogás: Gyurcsány és MZP egymást okolja a vereségért, és a legszebb, a cikkek alatti kommentmezőben egymást fideszezi össze az ellenzék szavazótábora. Már Karácsonyt is fideszes a dk szavazói szerint. Signal2 itt engem hazugsággal vádolt mert le mertem írni, hogy ez ellenzék képtelen szembenézni a hibáival, egy Ungár nyilatkozattal elintézte. Itt az ékes példa, hogy ezek semmit nem tanultak a vereségből:
https://444.hu/2022/04/08/marki-zay-szerint-gyurcsany-alig-varta-hogy-elbukjak-a-valasztast?fbclid=IwAR1KrxIGsFYcqeFqMrElYDnfsvECESvDZNiseryFMIYY-2O2g0VZ9IFKaCc
https://index.hu/belfold/2022/04/08/dk-s-kepviselo-marki-zay-peter-a-ketharmad-felelose/
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 15:17
#91
és 2026-ban majd megint találnak egy bűnbakot. Milyen jó túlélési taktika. Bszák meg!
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 15:09
#90
Szarházi DK egyre lendületesebben szapulja Márkit. baja sikkasztó ferenc is nyilatkozik erről a mandinernek.
Olyanok, akik évtizedek óta nem képesek változtásra vezetni a szavazóikat, azok ugatnak. Hát menjenek a büdös Pécsába!!!! .Most meg bent meresztik a seggüket majd a parlamentben, és megint el ven krva 4 év!
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 08. 13:17
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Bírónak tetszik lenni?
Ilyesmit akkor is be szoktam írni, ha nem értenek egyet velem.
Sok mindenben egyetértek Goldi.-val. Ettől még tévedhetek.
Szoktam tévedni is. 2010-ben például a fideszre szavaztam.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 09:40
Előzmény: #86  Dehogynincs
#88
Ott a pont.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 09:33
Előzmény: #86  Dehogynincs
#87
Tessék !  Erről a jelenségről beszélek. Én sem akarok mszp-dk-ra szavazni.  Új ellenzéki erőt kell létrehozni nélkülük.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 08. 09:28
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#86
"Egyetértek, Gyurcsánynak abba kell hagyni a politikát, túlságosan megosztó személyiséget csinált belőle a fidesz."
Csak részben értek egyet. Eddig:
"Egyetértek, Gyurcsánynak abba kell hagyni a politikát, túlságosan megosztó személyiség."
Az kétségtelen, hogy rá lehet játszani az őszödi beszédre és a 2006-os utcai harcászatra, de az őszödi beszédet tényleg Gyurcsány mondta el és nem a fidesz hozta nyilvánosságra. A 2006-os nagygyűlésen sem a fidesz támadt magára, hanem a kormány alá tartozó rendőrség.
Gyurcsánynak vannak hívei még a negyedik kétharmad után is, de vannak hozzám hasonló antikommunisták is, akik az mdp-mszmp-mszp-dk vonalat utasítják el.
A diktatúrában klasszikus kettős nevelést kaptam (mást mondtak az iskolában és otthon) és már akkor antikummunista voltam, amikor a fidesz még pajkos gondolat sem volt.
Kormányváltást akarok, de nem Gyurcsánnyal.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 09:15
#85
Aki Csepelen legyőzte német szilárdot. Jókat nyilatkozik sok felmerülő kérdésre:„Egyre inkább irányíthatatlanná fog válni Orbán szavazótábora, és ebből még óriási problémák lehetnek” (msn.com)
blackmirror
blackmirror 2022. 04. 08. 09:10
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#84
"Egyetértek, Gyurcsánynak abba kell hagyni a politikát, túlságosan megosztó személyiséget csinált belőle a fidesz."
Gyurcsány elsősorban saját magának, volt párttársainak és a szavazótáborának köszönheti, hogy ide jutott. A fidesz gyűlöletkampányt folytat ellene? Ez a magyar politika sajátossága, ami nem szép dolog mert nem így kellene meggyőzni a választókat, de azzal is érdemes lenne szembenézni, hogy az ellenzéki oldal - kiváltképp a DK - ugyanezt teszi Orbánnal és gyakorlatilag mindenkivel, aki nincs vele egy platformon, tehát ne csináljunk úgy, mintha a karaktergyilkolás csak a Fidesz sajátja lenne. Szögezzük le, Gyurcsányt még azok a mérsékelt ellenzékiek is elutasítják, akik nem ülnek fel a kormánypropagandának, persze a DK törzsszavazói őket is a fidesz táborába sorolják. Elsősorban saját magát okolhatja. Normális értékrenddel rendelkező politikus a 2006-os bukás után végleg visszavonult volna a politikától de Orbán azért tartja és nem számoltatja el mert rendre szállítja neki futószalagon a kétharmadot.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 08. 09:09
Előzmény: #79  euler
#83
Nem egészen. A választók juttatták be. Lenácizott pártokra mindig volt választói igény. Nácizták a miépet és a jobbikot is.
ecofun 2022. 04. 08. 09:08
Törölt hozzászólás
#82
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 09:06
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#81
Felelősségük nincsen, ez kétségtelen, de a PR-juk nem túl szerencsés. Ami egy vàlasztásnàl azért mégis csak fontos.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek