Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
apocca
apocca 2020. 09. 12. 23:10
Előzmény: #20554  PusztaPutyin
#20560
hát igen, idomulás probléma. No meg a tizenegy éves leány gyerek és iskola, főnök és beosztott probléma, amit kivetített rám:) Igaz ez biztos véletlen volt, gondolom nálad is hasonló ugrik be arra vonatkozólag "amit itt művelek" a virus totyikban:):)
pitcairn2 2020. 09. 12. 23:09
Előzmény: #20528  dmz
#20559
ja, hisz jön a téli félév
időtlen idők óta ez megy
pitcairn2 2020. 09. 12. 23:06
Előzmény: #20552  infin
#20558
a spanyolnáthát nem érdemes ezzel összehasonlítani
a spanyolnátha néhány nap alatt bivalyerős katonákat is kinyírt
az nem 80 éves aggastyánokról és egyéb okok miatt végstádiumban lévő krónikus betegekről szólt...
köze nincsen ennek ahhoz...
pitcairn2 2020. 09. 12. 23:04
Előzmény: #20553  badsector1
#20557
beragadt a caps lock?:)
ugye tisztában vagy azzal, hogy az efféle keménykedés is "nem szándékolt következményeket", "tovagyűrűző hatásokat" és "perverz ösztönzőket" von maga után?
ergo
a megvalósulás egészen más lesz mint az naiv utópisták által felvázolt "szebb jövő"...
infin 2020. 09. 12. 23:04
Előzmény: #20526  dmz
#20556
Amúgy megkérdezhetem, h van vmi eü háttered? Tényleg kíváncsi vagyok, ha nem titok. Mert elég tájékozottnak tűnsz ezen a téren
Törölt felhasználó 2020. 09. 12. 22:59
Előzmény: #20553  badsector1
#20555
Ezzel? Odaállít egy sameszt az ajtóba, aki be sem enged maszk nélkül.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 22:55
Előzmény: #20551  apocca
#20554
Még az is lehet hogy idomul :))
badsector1
badsector1 2020. 09. 12. 22:55
#20553
"HA VALAKI NEM VISEL MASZKOT EGY BOLTBAN, A BOLTOS FIGYELMEZTETÉST KAP, A VÁSÁRLÓ PEDIG BÍRSÁGOT. HA MÁSODSZOR IS ELŐFORDUL EGY ILYEN ESET, AKKOR BÍRSÁGOT FIZET A BOLT, ÉS HA HARMADSZOR IS, AKKOR A BOLTOT BE IS ZÁRHATJÁK."
Most lehet legyőzni a tesco-t, a spar-t, az aldi-t, stb-t.
infin 2020. 09. 12. 22:45
Előzmény: #20526  dmz
#20552

Ja, hát a spanyolnáthánál is gond volt ez, de amúgy jól leírtad. Az, hogy "1957-es influenza", eleve abban a kontextusban említődött meg, hogy ez még a súlyos "normál influenzánál" is súlyosabb valamivel. Szóval nem tartom félrevezetőnek a cikket erről. A nyers adatokat meg főleg nem, azokat nem lehet manipulálni mindenféle szöveges körítéssel. Vagy meg lehet próbálni, de az adatok akkor is ott maradnak. Azért is kérdeztem, azokról mit gondolsz.
Na de. Érdekes volt, amit írtál eü szempontból. Azért tűnhet úgy, hogy egy kézlegyintéssel elintéztem mindezt, mert a számokat a teljes társadalomra kivetítve nézem. Nem veszem félvállról, de az élet nem tejjel-mézzel folyó kánaán. :)
Ugye főleg a 80 felettieknél a leggyakoribbak ezek a szövődmények is. Náluk sem mindig, különben elég gáz lenne. Akkor figyelnék oda jobban, ha a teljes népesség veszélyeztetett lenne, és ráadásul elég érzékelhető mértékben, vagy ha egy elég nagy csoport nagyon érzékelhető mértékben lenne veszélyeztetett. Ez a 80 felettiekre valamennyire igaz, azért is mondom mindig, hogy őket nagyon el kellett volna már rögtön különíteni egészen addig, amíg nincs vakcina, egyszerűen nincs más hosszabb távon (értsd pár héten, hónapon túl) is kivitelezhető megoldás. Már ha ez kivitelezhető egyáltalán, de ezt még el tudtam volna képzelni.
De ettől függetlenül még érdekel a téma, mindig is érdekelt az orvostudomány, és nem bagatellizálom egyéni szinten, ha valaki szenved ezekben a betegségekben, szövődményekben.
De a lényeg, hogy azzal egyszerűen nem lehet igazolni komoly, az egész társadalom szintjén súlyosan nagy hatású lépéseket, hogy "bőven benne van, hogy valamennyire ténylegesen befolyásolni fogja az elvileg felgyógyultak további életkilátásait", amikor egy kis, jól behatárolható csoportról van szó a társadalomban.
(A maszkviselés még nem akkora nagy lépés, de az is össztársadalmi szintű, szóval nem csoda, ha lesz belőle vita a fentiek miatt)
Még egy dolog. A gazdagabb országok több ilyen kisebb csoportokat óvó, ugyanakkor társadalmilag költséges intézkedést meg tudnak lépni nyilván, illetve hosszabb ideig fog nekik menni erre a pluszköltségek kiadása. Azért is írtam már korábban is, hogy a gazdag országok kiváltsága ez az egész vírusdráma. A szegényebb országok (és most kifejezetten a harmadik világról beszélek) ezt semennyire sem engedhetik meg maguknak. Nem is lehet ott kivitelezni a járványügyi ajánlásokat, teljes abszurdum még az ötlet is, ott van aztán igazán elefántcsonttorony szindróma. :)
Persze lehet egyszer eljutunk oda a teljes világban, hogy ilyen járványokat is szépen lekezeljünk mindenhol, szépen, hatékonyan, anélkül, hogy a költségekbe belerokkannánk. Az aztán az egészségügy további optimalizálása még magasabb szinten. És az szép tényleg. Csak nem tartunk ott. Sem idén, sem jövőre.
Én ilyen realitások figyelembe vételével értékelem az egész vírustémát.
Talán sikerül átadnom az álláspontomat, nem tudom. Ha nem sikerült, akkor nem hiszem, hogy a továbbiakban sikerülni fog.
apocca
apocca 2020. 09. 12. 22:38
Előzmény: #20547  PusztaPutyin
#20551

Kérdezd meg te, te tuccc vele kommunikálni:):) (majd igazodok):):)
de azé még is megkérdezem (maszkban) a pécsi csoportot, hiszen déemzé is hozzájuk igazodik.
infin 2020. 09. 12. 22:32
Előzmény: #20525  Peterbond
#20550
Az persze kimaradt h a textilmaszkok/sál/kendő/hasonlók viseléséről beszéltem, ennek a hatékonyságát/értelmét értékeltem
infin 2020. 09. 12. 22:31
Előzmény: #20525  Peterbond
#20549

Ha csak néha köszörülöd a torkod, arra akkor nem vmi nagyon létfontosságú intézkedés a maszk viselése, kivéve, ha vmi extrém gáz betegségről lenne szó, ez a vírus pedig azért nem az a kategória hálistennek. Nyilván annak extrém gáz aki belehal, vagy súlyos szövődményektől szenved utána is, de most én a teljes társadalom szintjén nézem, ez ugye világos remélem?
Most persze továbbra sem aztmondom, h ne viseljünk maszkot, úgyértem, részemről belefér ennyi macera a vakcináig, ha párszáz vagy párezer élet megmenthető vele (akár öregek akár nem), és úgyis kötelező. Az álláspontom valszeg már marad ez, hacsak nem történik valami nagy változás. De persze további infókra mindig nyitott vagyok, amíg megy ez a káosz:)
Törölt felhasználó 2020. 09. 12. 22:24
Előzmény: #20546  apocca
#20548
Előtte vegyél fel maszkot.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 22:20
Előzmény: #20546  apocca
#20547
Bahhh erre nem is gondoltam. De déemzé biztosan, kérdezzük meg őt.
apocca
apocca 2020. 09. 12. 22:16
Előzmény: #20545  PusztaPutyin
#20546

oks, de ez catch-22, ha hozzá idomulok, ahogy te erre ígéretet tettél, akkor viszont, ha teljesítem az ígéretedet, akkor megint hozzád idomultam:):)
Az szem megkérdezem erről az etalont a pécsi csoportot.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 22:07
Előzmény: #20544  apocca
#20545
Ja igen ígértem déemzének valamit. Figyu ne idomújjá hozzám, hozzá idomújjá. Köszönöm.
apocca
apocca 2020. 09. 12. 22:00
Előzmény: #20530  dmz
#20544
:)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 12. 21:59
Előzmény: #20538  PusztaPutyin
#20543
A nagy elmék mind szkeptikusak:  A. Einstein, az intelligens fideszesek, S.Holmes, impudent... na jó, itt most volt pár fiktív karakter... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 12. 21:56
Előzmény: #20524  PusztaPutyin
#20542
Lehet amúgy, úgy jött ki a 16e, hogy megsaccolták, mekkora a rokonság :) (több famíliára kell itt gondolni, nem csak 1-re)
Az is lehet, hogy ez akkor jó hír, mert ennyi csak a "keménymag", és "csak" ennyi életképtelen genetikai hulladékot kell eltartani... ha nem akar mindenki gnómtóni-szintű urizálást, akkor az még kb. tűrhető... (ja és akkor csak ennyit kell majd kb. hűvösre is tenni...) Nem rossz szám az...
ON: ki milyen maszkot szokott használni, amikor kötelező? Pl. boltban...
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 21:53
Előzmény: #20540  PusztaPutyin
#20541
De így még szellemes is lett, mintha intelligens ember írta volna.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek