Mert magánkézbe szervezték ki a stratégiai védelmi vállalatokat. Ezzel a haderő szempontjából kulcsfontosságú technológiák és gyártási know-how-k magánkézbe kerültek. A 4iG SG holdingban 49 %-ban jelen vagy egy cseh cég is, és ezzel egy külföldi cégcsoport közvetlen beleszólást és rálátást kapott a magyar védelmi, illetve harcjármű-fejlesztési programokba. A magyar hadiipari eszközök (különösen a Rába által gyártott katonai járművek) olyan nemzetközi fegyverprogramok részévé váltak, mint például az amerikai HIMARS rakétavető-rendszer. Ez a stratégiai összefonódás és a tulajdonosi struktúra kiszolgáltatottá teheti az országot a nemzetközi hírszerzési és biztonságpolitikai kockázatoknak. . De szerintem nem erről, hanem arról van szó, hogy az állam meg akarja szerezni - és ahogyan ezeket ismerem - majd valamelyik oligarchájának, vagy oligarchán keresztül valamelyik multinak átadni, ugyanis most fordult először elő, hogy Magyarországon a globális nagytőke alakított kormány azzal a szöveggel, hogy a "kisembereket védje és a korrupciót megakadályozza", azonban világosan átjön, hogy a parlament többségi oldalán ülők nagy részben a globális tőke képviselői (MOL SHELL, stb.), akik a multikat terhelő különadókat akarják kivezetni olyan indokokkal, hogy azokat amúgy is a fogyasztókra terhelik, ami nem teljesen így van, nem tudják a különadók 100%-át azonnal a lakosságra terhelni. Az áthárítás mértéke a piaci versenytől és a kereslet rugalmasságától függ, és az erősen monopolizált vagy szabályozott árú piacokon (ahol a cégek nem emelhetnek kényük-kedvük szerint árat) a különadó közvetlenül a multik extraprofitját, nyereségét terhelik, és a fogyasztókra terhelt rész valóban a vásárlási volumen arányában jelenik meg.
4IG Nyrt reszvenyesek.
Moderacio alatt lesz.