már megbocsáss, de ezzel az ő adatait nem cáfoltad, sokan vagyunk sokfélét gondolunk a világról, ezzel én is nagyon szkeptikus vagyok, már hogy csak az ember felelős, a klímáért...utánanéztem, ebben a témában több könyvet írt, csak a másik oldal publikálhat? látod ez a tragédia, nem előrevivő viták alakulnak ki, hogy a legjobb megoldásokat találjuk meg, hanem a mindenáron való leuralás...ld. Sertésünk...
Most beugrott, hogy a világban eddig kb 2000-3000 kísérleti atomrobbantás csináltak. És az USA vezeti a darabszámokat eddig. (Természetesen ez is a felvilágosult és a mindenek felett álló vezetőségüket mutatja) Kérdés: vajon egyetlen egy darab atombomba felrobbantása milyen hosszútávú következményekkel jár a Föld történelmében, mint környezeti hatás? Vajon biztosan vagyunk-e annyira nagy szellemi magaslatokban, hogy "megengedjük" bárkinek is, hogy atombombát robbantgasson igazából, mert "csak". Az van, hogy igazából itt a világunkban mindenki lexar mindent, amíg nála nincs gond. És minden más csak rizsa. Egy nagy büdös hazugságkupac az ember, egy mocsok rongydarab. Halleluja! :)
Olvasd el a szerző Wikipedia-lapját. 1. Copenhagen Census think-tank tagja. Ennek már önmagában gyanúsnak kell lenni, mert az üzleti érdekek általában think-tankek megalalpításával és finanszírozásával nyomják a propagandát. 2. A faszi klíma-szkeptikus, nézetei számos esetben ellentmondanak a tudományos konszenzusnak. 3. A tudományos életben egy kiváló stratégia az előrejutásra, ha mondasz valami hangzatos baromságot. Ezzel jól megkritizálnak téged, amivel bekerülsz a médiába, mert be fognak hívni. Ráadásul az általad leírt baromságot mindenki hivatkozni fogja, amivel a citációs indexed megemelkedik az egekig. A citációs index (pl. Hisrsch index) elsőszámű mérőszáma. Garantált a professzori cím. Ha meg klímaszkeptikus vagy, akkor a tőkés körök szépen megkínálnak pénzügyi forrásokkal... Ez a mocsok játék ilyen gusztustalanul műkökik.
Nekiálltam kiszámolni a PBR 2023 osztalékát, a forrás:https://www.adr.com/drprofile/71654V101. Összeadtam a 2023-as osztalékokat kijött 2.35 dollár /DR. Csak az a homályos, hogy 1DR az 2 részvény,vagy 1 részvény 2DR . Szerintem az az előbbi, viszont így az osztalékhozam nálam 8.9 %-ra jön ki, mínusz adó. Jól számolok ,szerintetek?
OCF, FCF nálam is a top mutatók között van az elemzés során. Illetve még az osztalékot/osztalék fizetési történetet hoznám ide, mert azok a pénzek ki vannak/voltak fizetve valódi pénzben (nem csak papíron léteznek, mint az EPS egy része sokszor)
Minden tud ingadozni ez természetes. Akkot is az egyik legfontosabb érték a FCF. Ha az nincs na akkor van a lufi meg a mese. És a CROIC különbség akkor is igen jelentős a 2 cég között.
Kommentár: a hitelminősítők "véleményét" 2008 óta értelmes ember el nem olvassa. Tiszta pénzügyi szélhámoskodás. Sőt rosszabb annál, bizonyos érdekek kiszolgálói, szokták őket a neoliberális nagytőke és vele együtt az USA vasökleinek is hívni. Én továbbmegyek, a hitelminősítők pénzügyi machinátorok. Ezeket az intézményeket felgyújtani, a tagjait szénbányába küldeni (lehetőleg Kínába vagy Oroszországba, de Fekete Afrika is jó hely nekik), és a helyüket sóval behinteni. Véleményeik a totális kamu. Ha majd a minősítésükért pénzügyi felelősséget is vállalnak (teszem azt egy AAA-ra minősített ország csődje esetén teljes kárfelelősséget vállalnak), nos akkor hajlandó leszek elolvasni a véleményüket.
Ez igaz, csak FCF meg irdatlanul tud ingadozni... Ezért van a nagy mesemondó népeknek nagy előnyük, mert ugye a részvények értékébe bármit bele lehet hazudni. Csak narratíva kérdése. Meg persze jó ha a baráti sajtóban a pajtikák megtámogatják a véleményt. (Sok mesemondó disznót győz, bár ők nem annyira barátai a sertésnek :) ) S máris kész a buborék, amit felfele is jól meg lehet fejni, meg lefele is meg lehet shortolni. Ez ma a Wall Street.
Amikor itt is sokan odavannak, hogy milyen olcsó a VW , akkor hasonlítsuk például a Stellantishoz. Mindkettő jelenleg kb 30%-kal van lejjebb az elemzői célárakhoz képest, az osztaléka egy picit a Stellantisnak magasabb és a P/E mutatója is egy picit alacsonyabb mint a VW-é. De! És itt van a jelentős minőségi eltérés a 2 cég között: a Stellantis 1 euro befektetett tőkére vetítve közel 3x annyi FCF- termel. És a befektetés lényege , hogy olyan cégbe tegyük a pénzünket, amelyik minél több készpénzt (FCF) ternel. Lehet sok cégnél játszai az EBITDA , EPS stb. mutatókkal, de a végén a lényeg , hogy mennyi oénz marad a kasszában. Ahogy Warren Buffett mondaná: Az ár az amit fizetsz, az érték pedig az amit kapsz.
Érthetetlen az egész, a piaci szereplők szinte tényként kezelték, hogy le fognak minősíteni. De nem csak nálunk van ez, az embernek az az érzése, hogy nem akarják a hitelminősítők elvinni a balhét, túl óvatosak. Szerintem sokkal jobban fáj majd ha a következő felülvizsgálatkor “észbe kapnak” és rögtön két fokozatot rontanak.
Szerintem a Bretton Woods előtti és utáni dolgokat aranyban átszámolva összehasonlítani nem helyes. Ott (sőt már előtte, mert ugye már rég nem volt meg az aranyfedezet 1970-ben) történt egy váltás, egy új monetáris időszámítás kezdődött. Azóta van egy folyamatos dollár (ezáltal minden FIAT) leértékelés, ami szerintem szintén fontos. Illetve 1950-ben élt 2.5 milliárd ember, ma meg 8 milliárd, szerintem ez is egy nagyon fontos változás. Az utolsó mondatodra úgy gondolom, hogy tudom a választ, de azt itt nem írom le. --- Más: jön decemberben új Pogi könyv "Digitális kapitalizmus" címmel, kíváncsi vagyok rá. Elolvastam tőle az utolsó 3 könyvét, kezdem egyre jobban megkedvelni. Jól, egyszerűen ír és lerántja a leplet pár mítoszról (pl.: A globális elit-ben)
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.