Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Feketefoton1
Feketefoton1 2023. 03. 13. 08:30
Előzmény: #87409  HuTi
#87420
 SVB, ha jól tudom kevés magánbefektetővel rendelkezett, feltörekvő cégek bankja volt inkább
Törölt felhasználó 2023. 03. 13. 08:24
Előzmény: #87418  kajli_man
#87419
Igen, és csőd előtt 16 órával gyorsan osztogassatok bónuszt:))
kajli_man
kajli_man 2023. 03. 13. 08:14
Előzmény: #87417  kajli_man
#87418
https://www.cnbc.com/2023/03/12/regulators-unveil-plan-to-stem-damage-from-svb-collapse.html
"However, the new facility offers more favorable terms, with a longer duration of loans of one year vs. 90 days. Also, securities will be valued at par value rather than the market value assessed at the discount window."
 
Magyarul azt üzenik a bankoknak, hogy szarjátok le a kockázatokat, majd mi álljuk a cechet FDIC limit felett és a kötvények áránál is.
kajli_man
kajli_man 2023. 03. 13. 08:03
Előzmény: #87411  Zedisdead
#87417
A 100% összegben az mit jelent? Jól értem, hogy kiiktatják a kötvények árfolyamának az ingadozását? Kinél jelenik meg ez a veszteség?
Zedisdead 2023. 03. 13. 07:46
Előzmény: #87412  HuTi
#87416
A GS szerint következő FOMC pause aztán 3x 25 a kamatpálya. Szerintem nyakunkon a recesszió. A hozamgörbe még invertáltabb lesz + a credit zsugorodni fog. Fiskális expanziónak sincs tere a debt ceiling miatt.
szieszta 2023. 03. 13. 07:29
Előzmény: #87411  Zedisdead
#87415

Ennek az az üzenete, hogy nem kell félni a kockázattól, mindenki meg lesz mentve. Aki meg fél(t) és aszerint gazdálkodott, majd fizeti a bátrak dorbézolását.
Ilyent már láttam valahol. Jöhet az árstop, kamatstop, fizetési moratórium, áthidaló hitel.
A kapitalizmus lényegét a piaci verseny adja, aki jobb, az marad fent. Ezt ölték ki teljesen, a rosszakat közösen karoljuk fel, nem engedve megtisztulni  a piacot.
Csak nehogy a jók is ezt kövessék, ahogy a szoci is folyamatosan ledegradálta a "sztahanovokat".
szieszta 2023. 03. 13. 07:14
Előzmény: #87408  pomperj
#87414

Én pontosan emlékszem arra, hogy 2008-ban az összes hitelminősítő azon versengett, hogy mennyi A-t és +-ot osszon ki az egy hónap múlva kártyavárként összedőlt cégeknek. Ennyit ér a hitelminősítés. Az időjárás előrejelzéshez tudnám hasonlítani, mikor a "tudósok"  vizsgálnak különböző modelleket,  aztán megérkezik a titkárnő, kinéz az ablakon, aztán ír valamit. Azt meg felolvassák a médiában.
A hitelminősítő is csak arra van, hogy nyugodt időben manipulálják a piacot, de csak akkor veszik észre a bajt, ha már az újságok címlapjain olvassák.
Madoff huncutságait az utolsó pillanatig nem látták.
zoltanov
zoltanov 2023. 03. 13. 06:35
#87413
Vhogy azt érzem a bejelentés után hagyják elszaladni az inflát az amcsik, szerintem még kamatot is fognak hamarosan csökkenteni h megelőzzék a bankcsődöket, kockázatos eszközök szárnyalmi fognak pl crypto, de az arany is ! A részvénypiac meg ... :)))  
HuTi 2023. 03. 13. 00:43
Előzmény: #87411  Zedisdead
#87412
Ennek ellenére délután még 70-30 volt az 50bp emelés esélye, estére meg fordult 20-80-ra. Érdekes.
Zedisdead 2023. 03. 13. 00:22
#87411
No már meg is van a megoldás. Részvényesek, hitelezők mennek a levesbe, a betéteseket kifizetik, a csekket szétosztják a banrendszerben. Még egy bankot bezárnak (Signature Bank). Minden bank 100% összegben tud hitelt felvenni a FEDtől az államkötvényeire, MBSeire, hogy elkerüljenek még egy likviditási válságot.
Ez egyészen korrekt megoldás, annak idején 2008ban is ez lett volna a fair.
Szerintem ezzel a bank runt megfogják, a kamatpálya meg folytatódhat.
kajli_man
kajli_man 2023. 03. 12. 23:25
Előzmény: #87408  pomperj
#87410
A-t kizárnám. A nagyobb bankok (JPM, WFC, BAC, C, stb.) állítólag normálisan hedgelték a kamat emelést, szóval a mostani probléma egyelőre nem rendszer szintű. Ez egyelőre kevés lesz, hogy Powell megijedjen. Sőt, szerintem ha elkezd tökölni a FED, és nem az eddig beígért tervet folytatják, akkor fog csak igazán pánikolni a tőzsde, mert az azt jelentené, hogy a FED is pánikol. Muszáj most erőt sugározniuk, és azt hogy ők irányítanak, nincs baj.
HuTi 2023. 03. 12. 22:49
Előzmény: #87408  pomperj
#87409
Szerintem minden betétes ki lesz mentve a legutolsó biztosítatlan dollárig, hogy ne terjedjen át a pánik. A hétvégi kripto mini-bull run mögött is azt látják egyesek, hogy az emberek elkezdték a bankrendszerből kriptoba menekíteni a vagyont. Nem gondolom, hogy így van, de a döntéshozók nyilván azt szeretnék, hogy ne is legyen.
pomperj
pomperj 2023. 03. 12. 21:26
Előzmény: #87403  kukacponthu
#87408
Abban igazad van, SVB 
nyilvan nemcsak rosszul menedzselte a kotveny portfolioja  duration risk ugyeit,
de melle finanszirozott sok cash-burn startup bandat is, akik mostanra osszeomlottak.
A kerdes most az, mi lesz jovo heten?
a)A FED leall QT-vel, beont sok likviditast, es a problema elmulik. Akkor most kell venni bank reszvenyt
b)Moody egy hete meg "A" kategorianak minositette. Kiderulhet, hogy a tobbi bank is hasonlo bajokkal
kuzd, pocsekul allnak, atterjed a betetes panik, indul bankroham  es csodhullam, a tozsde meg crash.
c)A bajok lassankent elmulnak, de hetekig tarto folyamatos tozsdei esesi hullam indul be.
Vagy valami egesz mas.
pomperj
pomperj 2023. 03. 12. 20:49
Előzmény: #87390  Zedisdead
#87407
pomperj
pomperj 2023. 03. 12. 20:39
Előzmény: #87400  Azulon
#87406
Svajcban olyan a banktorveny is, a ceg csodtorveny is,
hogy nagyon sokaig lehet tulelni a  pokoli rossz helyzetben is.
Peldaul a RIG Svajcban tulelt 99.5% nagysagrendu arfolyam zuhanast, ugyanezt teljesen kizart
hogy tulelte volna pl. az USA-ban: reg csodbe ment volna ott.
.
CS rossz  passzban van. Rengeteg regebbi  csontvaz dolt ki azutan, hogy nyilvanosan bebuktak az
altaluk finanszirozott  Archegos hedgefund felrobbanasat. Abbol lett 6 Mrd kozvetlen kar 
es utana ujabbak, 2022ben 7.3 Mrd CHF veszteseg lett a vege.  Ez eleg sulyos tokeveszteseg, 
de tulelheto. 
A CET1 mutato elfogadhato 14%, emeltek 4Mrd toket hozza. A 2023ev talan meg veszteseges lesz.
A bankot radikalisan atszervezik, visszaternek a hagyomanyos wealth-managment fokuszra.
Eladnak uzletagakat Azsiaban, koltseget csokkentenek, igy kb. 30%-ot fog zsugorodni.
,
CS tul fogja ezt elni. Kizartnak gondolom, hogy a bank, ami Svajc 1/3 reszet finanszirozza, 
az osszedolhet Svajcban. 
De meg mindig esik az arfolyama, a multheten -10%. Csak az most mar nem CS specifikus, 
mert UBS is kb. -10%-ot esett. En kivarnam, amig a mostani bank-arfolyam zuhanasnak vege,
ez tarthat meg par honapig. Aztan en is veszek belole, nekem mar van egy indulo poziciom.
kukker 2023. 03. 12. 20:30
Előzmény: #87401  Ferrus Manus
#87405

"Egész szar kilátások, a bankcsődök csak megadják az irányt."
Halleluja, jöjjön a tisztítótűz végre, juhhééé!
:)
Vagy beindítják megint a printereket, hogy legyen ingyenpénz a bankoknak, amiből majd lehet megint mesés jutalmakat meg bónuszokat osztogatni, jó sokat, hogy azt az inflát és értéktelenedést kövesse, amit ez a része is generált azon csoportok közül, akiknek úgy adnak pénzt, hogy semmilyen előállító munkát nem végeznek, hanem csak a pénzt pakolgatják ide-oda tollvonásokkal.
:)
És aztán megint jöhet az a kerék, foroghat tovább a dolog.
Egy értéket elő nem állító szereplőt kisegítenek, aki ebből jól meglesz, miközben a pénz a többieknek kevesebbet ér, de aki miatt gond van, az úgyis kioszthat önmagának annyit, amivel ő maga elrontottra a pénz értékét, szóval: problem solved.
:D
Mint mondjuk nálunk a parlamentben, ahol aztán olyan következménye van a dolgoknak és az elqrásoknak, hogy ugyan úgy annyi pénzt osztanak/szavaznak meg maguknak, hogy náluk ugyan így nincs gond azzal, hogy mekkora értékromlás szenvedett el a pénzünk, hiszen mindig tudnak emelni a fizetésükön.
A recept tehát eléggé jól néz ki mindenütt.
Csak az szív, aki konkrétan megdolgozik a fizetéséért, aki meg az felett nyomdászként/printerként rendelkezik, annak nem lesz gondja azzal, ha elqrás van.
:)
kukacponthu 2023. 03. 12. 20:24
Előzmény: #87403  kukacponthu
#87404
*termeszetesen rosszul fogalmaztam, nem csak a hosszu vege emekedik.
kukacponthu 2023. 03. 12. 20:13
Előzmény: #87398  pomperj
#87403
Nem vitatkozni szeretnek veled, de ha egy bank azert huzza le a rolot, mert a hozamgorbe hosszu vege is emelkedik, ott nem csak ez a problema, a gyokere sokkal melyebben van!
kajli_man
kajli_man 2023. 03. 12. 20:02
#87402
https://twitter.com/sama/status/1634958179657449475
OpenAI is érintett SVB ügyben. AI papírok akár szimpátia eshetnek hétfőn.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek