Boole, én ezért megvárnám Kijev ostromát és a FED közelgő döntését megvárnám, a jövendőléssel ... hogy ki mit mer: az USA 13 Mrd USD fogadott el a háború támogatásra - a másik oldalon v.színű ezzel arányos választ fognak adni, csak nem USD-ben ... A forgató könyvedet lehetségesnek tartom ha a FED inkább az inflát bevállalja és nem szigorit, így mint a tőzsdék, mind az arany a csillagos egekbe fog ugrani...nem de..?
szóval oda akarok kilyukadni, hogy lehet a háború egyetlen hatása az olajkinálatra az, hogy az irán deal megbukik. cserébe venezuelából és az arab országokból jöhet egy picit több olaj. szal az is lehet 100-120 között elértük az egyensúlyt.
Én úgy néztem a valuta leértékelése régiós tendencia a feltörekvő országok közt és még egy darabig nem fog megállni ha akarnak érezhető bérnövekedést és versenyképességet.
A háború hatása az olajkinálatra még nagyon nem világos. A keresletet egy picit biztos visszafogja. Kevesebben utaznak messzire. A Brent Ural prémium a napokban újra elkezdett emelkedni, tehát a Fekete tengeri tankerpánik túl lehet a mélypontján. Az orosz olajszállitásokra nem lesznek szubsztanciális szankciók, az amerikai ban nem túl lényeges.
Költői kérdés: a cash dollárban maradjon? (főleg, ha az eladott részvény is abban volt) Bármilyen jó ötletnek tűnhet a visszaváltás forintra ilyen árfolyamok mellett, DE...az ismert okokat nem kell részleteznem.
Egy halovany, potencialisan teves gondolat: 2008-ban 146 dollar korul volt az olaj csucs. Azota inflacio, penzrontas tortent. Nem kene indexalni a celarat? 300 dollar koruli olaj csucs szamomra logikusabb, mivel anno egy penzugyi valsag volt, ami megoldhato problema volt, de most egy kitermelesi, kinalati oldali osszeomlas parosul egy rekordokat dontogeto civil es katonai fogyasztassal, kereslettel. A minusz 40 dollaros tulloves parja lehetne a 300 dollar koruli felszuras napon belul.
Azt kb fél éve már beszéltük itt is, hogy az USA audit kötelezettség miatt esnek a Kínai részvények. Szerintem azonban van más ok is: Tajvan! Mi van ha a piac azt árazza, hogy Kína megtámadja és akkor hasonló szankciókat kap mint a ruszkik?!
1)A haboru utan uj vasfuggony ereszkedik le Europaban. Oroszorszagba Sztalin visszatert. Es akarmi is lesz a bekekotes tartalma, az invesztori bizalom egy evtizedre elment az orosz, es mandinerbol ugyan, de erosen megfogyott a kinai reszvenyek irant is. Egyelore ezeket el kell felejteni. Felesleges tovabbi vesztesegeket begyujteni. Az EEM piacok nagyjabol fele invesztalhatatlanna valt. Maradt LatinAmerika, India, TavolKelet, Afrika. . Tudom, lehet erveket hozni, hogy a gaz kell Europaban es a Gazprom-al muszaj lesz uzletelni. Ez igaz. De ettol a kenyszertol fuggetlenul, " befektetesre nem ajanlott" kategoria marad. . 2)Az Energia es a Commodity tovabbra is BULL piacban van. DE most hetekig, talan honapokig is korrigalni fogja haboru okozta felfutast, a nagy tuskeket. A korrekcio akar tovabbi 20-30% is lehet. Azt gondolom, nem kell mindig pozicioban lenni, es a 2022 tavasza alighanem egy ilyen korszak. Javaslom megfontolni, hogy a portfolioban nagy reszaranyt kapjon a cash. . Igen tudom, hogy nagy es readasul gyorsulo inflacio van, es a cash ertektelenedik. De teljesen felesleges rossz befekteteseben kockaztatni, es meg vesziteni is belole. A CD-k re 1% alatti kamatokat adnak. Szinte teljesen ertelmetlen lekotni. , De az fontos, hogy a penzugyi szolgaltato, bank vagy broker stabil legyen. A zur elso jelere futas. Azt gondolom, hogy Energia es Commodity mufajban meg iden igen jo veteli lehetosegek jonnek. Vannak idok, amikor turelemmel felre allni es kivarni kell.
Igazad van. Ami most van az egy kötéltánc. Vissza nem mehetünk, előre meg nem tudunk. Ott egyensúlyozunk a szakadék felett és bármikor bele zuhanhatunk. Én azt érzem őrült nagy a feszültség minden túl van feszítve vagy hírtelen elpattan vagy leereszt.
Kinai részvények :https://www.cnbc.com/2022/03/10/these-chinese-stocks-are-down-sharply-on-thursday-heres-what-could-be-behind-the-decline.html Ez gond sztem. Mivel minden usa profi befektetoi retteg attól h a kínai törvények miatt ezek a cégek nem tudnak megfelelni az usa audit kötelezettségének, ezért 3 even belül minden kínait delistazhatnak az usa tozsdekrol. Mivel hatalmas mennyiségű papírt kellene eladni, de egyre kevésbé van vevő -már csak azért is mert a kínai adr-ek sorsa jogilag is bizonytalan- ezért masszív nyomás lesz a kínai papirokon amíg nincs megegyezés vagy amíg nincsenek tényleg kivezetve. Sztem
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.