Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 07. 18. 13:01
#25820

Global Opportunities FreeWeek June 23 – July 30 
Global insights into stocks, bonds, FX, Euro, US Dollar, cryptos, gold, oil, investor psychology and more for 50+ of the most-watched markets (U.S, European, Asian-Pacific).
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 18. 12:21
Előzmény: #25817  pitcairn2
#25819
A Portfolife-hoz volt már szerencsém, korrekt, szakszerű csapat, csak ajánlani tudom őket. Nyilván nem tévedhetetlenek, de szépen gyarapodnak az ügyfélszámláik. 
pitcairn2 2020. 07. 18. 12:06
Előzmény: #25806  pomperj
#25818
és az mennyire jó jel, hogy az állítólagos "nyitás" alatt sem tud felzárkóznia REIT mezőnyben?
http://schrts.co/hXjfAxcG
ezek persze csak kérdések nem nagyon vagyok benne a témában:)
pitcairn2 2020. 07. 18. 12:04
Előzmény: #25806  pomperj
#25817
az álmoskönyv szerint mennyire jó jel ha egy amerikai részvényt még nálunk is hosszútávra ajánlanak  a kisbefektetőknek?
https://portfolife.hu/hosszutavon-a-simon-property-group-reszvenye-is-belefer-egy-portfolioba/
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 18. 11:36
Előzmény: #25815  pomperj
#25816
Köszi!
Itt a doksihoz a link:
..
https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3076609
..
Megosztod velünk mire jutott a kódod APT-ben? Hol lesz, hol lehet a csúcs? Vagy ez így értelmetlen kérdés? 
pomperj
pomperj 2020. 07. 18. 11:23
Előzmény: #25813  JeGeMeLOV
#25815
Ebben a cikkben benne van a matek hozza
On the Predictability of Stock Market Bubbles: Evidence from LPPLS ConfidenceTM Multi-scale Indicators Riza Demirer Department of Economics & Finance, Southern Illinois University Edwardsville, Edwardsville, IL 62026-1102, USA; rdemire@siue.edu. Guilherme Demos1 ETH Z¨urich, Dept. of Management, Technology and Economics, Z¨urich, Switzerland; gdemos@ethz.ch. Rangan Gupta Department of Economics, University of Pretoria, Pretoria, 0002, South Africa; IPAG Business School, Paris, France; rangan.gupta@up.ac.za. Didier Sornette ETH Z¨urich, Dept. of Management, Technology and Economics, Z¨urich, Switzerland and Swiss Finance Institute, c/o University of Geneva, 40 blvd. Du Pont d’Arve, CH-1211 Geneva 4, Switzerland; dsornette@ethz.ch.
.
Irtam hozza BASIC-ben  egy approximaciot, nekem eleg jol mukodik.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 18. 11:11
Előzmény: #25813  JeGeMeLOV
#25814
Ehhez még egy rajz: kérdés, hogy szabad-e így csatornát rajzolni? Log tengelyen szemre egyforma magasak. Így februárra 150 célár jön ki. Merész :-)
..
https://invst.ly/rhgpf
..
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 18. 11:01
Előzmény: #25812  pomperj
#25813
Ebben az a szép, hogy nem lehet előre kiszámolni, hogy hol a vége. Szerintem az LPPL leírásban se volt rá formula, hogy hol lehet a csúcs. A korrekcióra láttam olyat, hogy 80%-ot szinte mindig visszaad. Mondjuk ebből vissza lehet számolni, csak persze utólag ezt is. Nézzük példának az APT esetét és vegyük mellé a bitcoint. Ez egy teljesen kívánságlista szagú gondolatmenet, de érdekelne, hogy ki hova várja az APT csúcsát  február végéig. 
..
Íme a 2 chart egymás mellett, az idő tartomány eltér, de az LPPL-re a bitcoin jó példa. Ha az APT órás chart lenne, jobban hasonlítana a napos btc-hez.
..
https://imgur.com/R2GsNTf
pomperj
pomperj 2020. 07. 18. 10:00
Előzmény: #25810  pomperj
#25812
Meddig mehet meg?
Nos, rajzolja bele mindenki a maga LPPL parabolajat, es hozza, hogy mi kovetkezik a singularitas utan.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200718v00ssn88g.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200718v00ss431y.jpeg
eco500 2020. 07. 18. 09:57
#25811
Tegnapi RIG zuhanásnak volt valami ismert kiváltó oka? Furcsa, h. ennyire eltűnt belőle a vételi erő viszonylag alacsony forgalom mellett. Pedig mintha kezdett volna már felülteljesítővé válni az utóbbi napokban...
pomperj
pomperj 2020. 07. 17. 18:39
#25810
SPY daytrade
Masfel napja szuk savban billeg, es nem tisztult semmit a chart, 
marad a varakozas, hogy meg legalabb egy uj csucsra kellene menni hogy szabalyos alakzat legyen
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200717v00sqh80s.jpeg
Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 14:41
Előzmény: #25806  pomperj
#25809

Nos ezek szerint te is bőven piacverő hozampotenciált látsz a cégben középtávon, szóval a lényegben, mondhatnám az egyetlen dologban, ami számít, egyet értünk.
Ehhez még nálam hozzáadódik, hogy mivel a "hitelátvállalással" együtt is kb. az újjáépítési költség 80 %-a (részvény árfolyamban kifejezve 60 % alatt) körül lehet most megvenni a cég által birtokolt ingatlanokat (csendben jegyzem meg, hogy sehol sincs leírva, hogy ezeket csak és kizárólag plázaként lehet üzemeltetni az idők végezetéig), némi extra biztonsági faktor is jelen van, hisz kézzel fogható vagyonelemekről beszélhetünk, szemben mondjuk a tech óriások goodwill hegyeivel...
A PE-s becsípődésedet továbbra sem értem. Tudom, hogy tudod, hogy az osztalékot nem a PE E-jéből fizetik a REIT-ek, hanem az FFO F-jéből!:) Az ingatlanos cégeknek megvan az a "rossz szokása", hogy az ingatlanokra amortizációt számolnak el..., így aztán a szabad cashflow-juk jelentősen meghaladja/meghaladhatja a számviteli nyereségüket...
Update-eket nem fogok írni, főleg nem havonta.
Egyrészt nem tartom feladatomnak, nem dolgom sem rá-, sem lebeszélni senkit semelyik konkrét cégbe való befektetésről. Mindenki nagyfiú/nagylány. El tudja végezni a szükséges elemző/értékelő munkát. Sőt ahhoz, hogy nyugodtan kockáztathassa a saját pénzét és befektetőnek mondhassa magát, el is kell végezni, szvsz. Különben honnan tudná, hogy mibe tette a pénzét. Mert valaki azt mondta, hogy az jó? Vagy mert valaki más veszi azt a részvényt? Ne már! Így legalább tudja kit kell hibáztatni, ha valami balul sül el:)
Másrészt meg az nálam régen befektetésre nem alkalmas cég, amiről havonta kellene update-eket írni...
Harmadrészt igyekszem megfékezni magamban a hiányos és így esetleg félrevezető elemzések
keltette reagálási hajlamot, hiszen ezzel pont magam ellen dolgozom. Bár amilyen kis halak vagyunk ebbe a nagy pocsolyában, egyikünk véleményének sincs a legcsekélyebb hatása sem az árfolyamra...amire meg lehetnénk (magyar piac szélhámos/speka papírjai) azokhoz úgysem szólok hozzá:)
yooio 2020. 07. 17. 14:33
Előzmény: #25807  AudreyDeak
#25808
Szerintem egy ceg ugyse tud legyartani 8 mrd-t, legalabbis en igy gondolom, hosszutavu hatasait meg nem is tudjak vizsgalni, ugyhogy tobb is gyarthat vakcinat,  lehet liftezes mrna-nal id ha kijon 1-2 eredmenyes trial, de addig meg parszor megtepik szerintem. Igazi momentum papir :)
AudreyDeak 2020. 07. 17. 14:29
Előzmény: #25804  pomperj
#25807
Megfontolom őket, köszönöm. Igen ez mindenféle elemzés nélkül szemmértékre is feltünhet az embernek, hogy  a konkurensek nagyon megsokasodtak a területen az elmúlt években... valami újjal kellene előállniuk a növekedés fentartásához. Nem lesz egyszerű. - Rövid swingre azért így is jó lehet.
Egy vakcinás dolog. Kezdő kérdés a piaci mechanizmusok kapcsán. MRNA -ban vagyok mostani versenyzők közül csak benne. Mi történik szerintetek akkor ha úgy alakul, hogy mégsem az én jelöltem hozza a megváltó vakcinát? Ez még lehet pozitív hatással az árfolyamára és a többi hasonló cégére vagy egyértelműen a győztesé fog elszállni a többieké meg leesni? Sok minden körülménytől függ ez gondolom még, de kiváncsi lennék a véleményetekre....
pomperj
pomperj 2020. 07. 17. 13:42
Előzmény: #25803  Törölt felhasználó
#25806
Koszonom az SPG   kiegesziteseket.
KImondottan orulok, hogy ennyire ismered a temat, hogy meg a CEO frizurat is koveted;-)
Egyetertunk, hogy jobb volt a Taubman akviziciot torolni.
Egyetertunk, hogy  esszeru volt az osztalekot  mar most 38%-al megvagni. 
Azt maskeppen latjuk, hogy a nagyjabol 5 eve 5-6%% koruli REIT osztalekhozhoz, amit SPG fizet,
(2015 ota 6.05 -- 8.30 kozott)
ahhoz  "normalis" az atlagosan 21-31 kozott hullamzo PE, de ez most nem erdekes,
Egyetertunk, hogy a kovetkezo 5 evre osszejohet evi 20% atlagos hozam es arfolyam novekedes,
a potencial benne van.
Jo lenne, ha havonta irnal egy update-et, hatha kedve tamad nehagy kolleganak alaposan megnezni.
 
marte5 2020. 07. 17. 11:47
Törölt hozzászólás
#25805
pomperj
pomperj 2020. 07. 17. 11:39
Előzmény: #25796  AudreyDeak
#25804
Ajanlok 3 megfontolast netflix temaban.
1)vege van a lockdown-nak,  es vele az otthoni letnek, az extrem magas forgalmi/eladasi hullamnak.
ezzel egyutt sem sikerult erdemben profitot novelni. A novekedes mar foleg kulfoldrol jon, de ott a helyiek miatt sokkal lassubb a ternyeres. 
A PE most majdnem 70, de ehhez oriasi tovabbi novekedes (legalabb evi 25%) kellene  hogy megtartsa az arat.
.
2)A Disney verseny nagyon beindult, kellemetlen es eros versenytars,  es nyiltan ambiciojuk hogy levaltjak NFLX-et a vezeto streaming szolgaltato poziciojabol. DIS a 6 honap alatt 23m-->50m ugyfelre futott fel, es nincs vege. Olcsobbak is.
.
3)TimeWarner par ev komatozis utan, az ATT leanyakent szinten ambizcionalja a tartalom szolgaltatast, de a T altal kiepulo 5G halozaton is. Amazon Prime video, sot Apple is piszkalgatja a belepest.
Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 11:36
Előzmény: #25800  pomperj
#25803
Megszólíttattam, válaszolok...
Szóval János bátyám, követve a számozásodat, bár ez nem Elliot:
1) a Taubman akvizíció visszamondása zene volt füleimnek. Ha megnézzük, 14-15 P/FFO árazás mellett vették volna meg, miközben a sajátjuk a deal bejelentésekor kicsivel 12 alatt volt. Ezt értelmezhetjük úgy is, hogy a szektorban tevékenykedő REIT-ek piaci (nem tőzsdei, hanem privát) árazásához képest az SPG kb. 20 %-os diszkonton forgott covid előtt...Nyílván ezen a 14-15-ös áron vásárolni amikor gebasz van dőreség lett volna, jól tették, hogy visszaléptek. 
A "igen kevéssé volt képes csökkenteni a Covid hatásait" alapvetően két dolgot jelentett az indoklásban:
a) valamivel indokolni kell a deal felrúgását...
b) a Taubman -  mondván, hogy őket úgy is megveszik, minek törjék magukat - nem erőltette meg magát a költségcsökkentés terén, szemben az SPG-vel. Pl. a CEO a probléma első jelére - hasonlóan mint 2008-2009-ben nullára vágta a saját fizuját, stb.
2) az adósság növekedését ügyesen észrevetted, az viszont úgy tűnik elkerülte a figyelmedet, hogy ezzel párhuzamosan és szint megegyező összegben hízott a cash állomány, szóval a mérleg messze nem romlott annyira, mint ahogy azt érzékeltetni szeretted volna...ja és továbbra is az egyik legerősebb mérleg a REIT-ek világában...nettó debt a békeidőkbeni NOI 6szorosa alatt, miközben az átlag valahol 8 felett van...
A recessziós gondolattal nyilván egyetértek.
A max esés mértéke tényleg elmarad (minimálisan) a 2009-estől. Persze itt is elegánsan elfelejtetted megemlíteni, hogy 2009-ben az év végi záró gyenge 3szorosa volt a márciusi mélypontnak. Mondjuk ennek kb. annyira nincs jelentősége, mint a - 80 % vs. - 73 %-nak:)
Osztalékot már meg is vágták, negyedéves 2,10-ről 1,30-ra, továbbá bemondták ugyanezt az 1,30-at a kövi 2 negyedévre. Ez speciel szerintem erősen megfontolandó, én a helyükben tovább vágnám, és csak a kötelező minimumot fizetném, vagy annál egy kicsit többet, hogy a REIT státuszomat ne veszélyeztessem.
Továbbra sem értem, miért beszélsz PE-ről, amikor a REIT-eket P/FFO alapján értékeljük. Bár ebben az esetben mindegy is, hisz a "száma jóval magasabb volt a többi REIT-nél" kitételed egyszerűen nem igaz.
Persze, ha azt mondanád, hogy a többi retail és mall REIT-nél, akkor igazad van. Valószínűsítem, hogy erre gondoltál, csak nem árt precízebben fogalmazni...
+1) Említsük meg az apró tényt, hogy amellett, hogy most nagyjából ugyanott van az árfolyam, mint amikor legutóbb eszmét cseréltünk, közben volt 90 USD felett is. Persze nem állítom, hogy a csúcson sikerült eladnom, kicsivel alatta kistoppolódtam:)
Az így felszabadult cash várja, hogy visszakerülhessen SPG-be:, ha nem is 42 alatt (legutóbb is megtette az 51) :)
smith83
smith83 2020. 07. 17. 11:24
Előzmény: #25790  JeGeMeLOV
#25802
Jönnek a szigorítások, lazítás elhalasztások, egyre bátrabban gondolkoznak a maszkról a politikusok is...
boxika 2020. 07. 17. 11:19
Előzmény: #25796  AudreyDeak
#25801
Netflix szépen visszamászott vagy 6%-ot a tegnap esti jelentés óta. A bevétele a várakozásokat kissé felülmúlta, csak a nyereség lett kisebb. El kéne olvasni a jelentést. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek