Topiknyitó: Bekes 2018. 02. 25. 22:19

CIGPANNONIA kitartók  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 07. 10:10
Előzmény: #9058  feel
#9060
Ebben az esetben akkor is lehívhatnék  a papírokat ha éppen 1000 lenne az árfolyam :-) Biztosan lesz itt történés, különben fogalmam sincs kinek adják el ezeket a papírokat. 
feel
feel 2018. 11. 07. 10:06
Előzmény: #9058  feel
#9059
bb*
feel
feel 2018. 11. 07. 10:06
Előzmény: #9055  NyeretlenKeteves
#9058
2017 elejen lett meghosszabitva 3 evvel.
feel
feel 2018. 11. 07. 10:05
Előzmény: #9055  NyeretlenKeteves
#9057
Kb 2020-ig
feel
feel 2018. 11. 07. 10:05
Előzmény: #9054  feel
#9056
Figyeljetek meg itt keszul valami az Oktober elejen megjeleno nagyobb vetelek.Elotte Moricz es par bennfentes vetelei most a reszvenyek hirtelen lehivasa.
Miert lett ilyen surgos nekik?
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 07. 10:04
Előzmény: #9054  feel
#9055
Szerintem ebben semmi különös sincs. Meddig hívhatók le ezek a részvények? 
feel
feel 2018. 11. 07. 10:00
Előzmény: #9050  HARDCORETERROR
#9054
Milyen surgos lett hirtelen lehivni a reszvenyeket.
Erdekes....mint mondtam mar ev elejen is letudtak volna.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 07. 09:59
Előzmény: #9045  pamut
#9053
Miért vagyok benne? Minden nap felteszem ezt a kérdést. De azt a kérdést már nem teszem fel, hogy vegyek-e :-) Majd veszek ha érdemes lesz rá. Nem szerelmesedem bele egyik részvénybe sem elvégre nem nőből vannak :-) Azért tőzsdézem, hogy pénzt keressek, gondolom sokan vannak ezzel így.  Itt nem lehet akkor keresek olya céget ahol lehet. Szerencse(ló)vag vagyok :-) Egyébként alig maradt papírom, nyár elején beszálltam a 4IG-be. Azóta jelentősen lóképűbb is lettem :- )
feel
feel 2018. 11. 07. 09:57
Előzmény: #9048  egyszer
#9052
Tippelnem kellene akkor azt mondanam,hogy te egy volt Ciges vagy:-)de lehet csak kozvetetten dolgoztal nekik.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 07. 09:57
Előzmény: #9043  egyszer
#9051
Elég hosszú de gyönyörűséges szösszenetet írtál Az persze igaz, hogy a felét sem értettem, de akkor is jó volt:-) Nekem fogalmam sincs a biztosítási piacról(ez ki is derült:-) ezért külön köszönöm, hogy részletesen leírtad a helyzetet. Valószínűsítettem, hogy nincsenek túlfizetve az alkalmazottak de, hogy a komolyabb poziban lévők sem az meglepett. Több mint 20 évig dolgoztam multinál, osztrák vezetéssel leginkább.... eszem a kis szívüket nekik :-) és ott 37 millió szinten voltak menedzserek akik ugyan semmihez sem értettek(tisztelet a kivételnek) de arra jók voltak, hogy mire hozzánk került döntésük eredménye addigra totálisan megvalósíthatatlan volt. Azt furcsálom, hogy nem értenek például a kgfb-hez például, nem kvantumfizika az... akkor mihez értenek? Mert a szövegszerkesztőhöz sem. Itt az új tájékoztatás és mit mondjak... :-) 
feel
feel 2018. 11. 07. 09:50
Előzmény: #9048  egyszer
#9049
Mi a velemenyed a China Re-al valo egyuttmukodes jovobeni hatasairol.Mert eddig semmi info nem erkezett.
egyszer 2018. 11. 07. 09:42
Előzmény: #9046  feel
#9048
Köszi Feel az infó besegítést:)
Látom jó a memóriád:)
(s tényleg nem vagyok bent, s nem leszek bent továbbra sem (se vevés se eladás érdekelt nem vagyok_ sőt haverom rokonom sincs ilyen poziban))
Szakmába tán még annyit, hogy a ML megszolg díjbevétel növhatás a nem-élet díjbevételnél talán majd 2019Q1 számaiban hozhat nominál növekedést (valszeg, de azért csak módjával,t)...
Az MKB életeladás Cig élet növre nem látok rá..
A Sallai meg okos nő, de kissé tapasztalat nélkül került hamar poziba, s el volt már szállva évekkel ezelőtt is magától, s a nagyképűség ellenére az idő tényszámai megmutatták, hogy kissé eltájolta magát üzleti jövő látás szempontjából.. Most már jobban lát-e a pályán, nem tudom....
feel
feel 2018. 11. 07. 09:39
#9047
Jelenleg a Konzum arfolyama is negativ hatassal van a Cig-re.Meglatjuk ott mikor lesz fordulat.Szerintem ott is lesz fordulat es lassan visszater a 270ft-300ft kozotti szintre.
feel
feel 2018. 11. 07. 09:33
Előzmény: #9045  pamut
#9046
Nincs benne csak leirta a velemenyet.Egyebkent Nov 20 Q3 majd a szamok meglatjuk kit igazolnak.
pamut
pamut 2018. 11. 07. 09:29
Előzmény: #9043  egyszer
#9045
Ha ennyire így látjátok, miért vagytok benne? Ha emelkedést vártok a biztosan vallott állapotok ellenére, akkor az nem több, mint szerencselovagnak lenni.
egyszer 2018. 11. 07. 09:24
Előzmény: #9043  egyszer
#9044
Amúgy meg az egyik kedvenc cigfüggetlen piaci példám az, amikor az egyik gépjárműves biztosító (külföldi leány természetesen) egy szakmalényegi pozira most 2-300 e bruttóval akar kevesebbel embert felvenni, mint amit amennyit ő fizetett 10 évvel ezelőtt!!!!!!!!!!!!!!!  :)
Persze tele van betöltetlen pozikkal, s sír közben, hogy nem képes megtalálni azokat a szegmenseket, ahol a húsosfazék profit szintek vannak!!!!!:)
Egy másik, meg az, amikor egy másik cégnél visszaküldtek egy tökös magyar gyereket, aki az itteni leányt rendbe rakta, s amikor a piacnyerő szituba kerülhetett volna a cég, akkor a magyar leány osztrák nyugdíj közeli felelősei lefújták az egészet, mert a mo-i piac csoport szinten úgyis marginális, s az osztrák nagypapák kontrolling soros min növekedése érdektelenné tette, hogy itt csináljanak valami érdemit:)
s még sorolhatnám tovább a hazai bizt piaci balfékeskedéseket:)
Amúgy ezért is szeretem ezt a szakmát (mert hiába vannak benne értelmes gyerekek melósokként) nagyon szórakoztató a rendszer szintű hablaty halmaz:)
egyszer 2018. 11. 07. 09:08
Előzmény: #9040  NyeretlenKeteves
#9043
Természetesen a lentiek nem tények, csupán  fantázia szülte gondolatok:
lényegében jól látod a tünetet (sigmund is régóta jelzi, hogy ingyenpénzért nincs királyság)
egy baki (késedelmes bejelentés) még magyarázható lenne egyszeri szerencsétlen csillagzatnak köszönhető hibával, de a szövegkizárás elmaradása (ua téma kommunikációjában) már 99%-os tüneti valósággá teszi a rossz tulajdonosi irányítás középtávú eredményesség rontó hatását..
Amúgy ha tudnátok milyen komoly operatív pozikban keresnek nálatok lényegileg kevesebb bért a cigesek /a nem marginális részük/, akkor asszem fennakadna a szemetek..
A sok vezetős sztorival viszont ellenkeznék, mert nemcsak a melósokon, hanem a szükséges felső vezetők számán és bérén is brutál alacsony ktg tételt (következmény => minőségtelenség) produkálnak..(piachoz képest túllihegett módon)
+a KGFB-s megjegyzésed habár igaz, de a Cigre alapból nem áll.. Ők már tudtak ebben balfékek lenni, illetve nem is értenek hozzá. Vagyis ahol lehet tutit bukni.. s ők is képesek rá, oda inkább talán ne menjenek mert kontárok hozzá.. S nagyobb bajt okoznának maguknak, NEKTEK, mint ha nem mennek oda .. 
(itt azért megjegyzem nemcsak ők a balfékek:).. mert pl a biztosítók többen is olyan pozikra adnak biz szektor alatti béreket, amelyeken valójában a mrd-os nyereségvolumenük múlik (fej-ész-rutin aspekt megbecsültség hiány..)
Szóval sztem az alap (talán korábban is irtam hasonlót), hogy a passat szél fújókkal van baj a CIG-nél... vagyis amíg a Bayer többet tud a "tőzsdecápa filmről, mint a biztosításról, addig max ML behúzó egyszeri ügyeskedés telik tőle.
Búcsúzólág: kb 30 éve mondott nekem egy ismert gondolatot (egy hegesztő srác): kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci.. Szóval maradjunk annyiban a régi tulaj (B és M) túl mohó magának, s ez a profit generáló munkatársakon keresztül negatívan visszahat a produktumra..(ML újdonságot most nem ragoznám)
Nyeretlenketeves: amúgy nekem kifejezetten szórakoztató, hogy egy kis részvényes (pl most pont te) mennyivel jobban átlátja a szitut, mint aki bent tulajdonol s a saját tökélysége miatt nem lát tovább az orránál (vagy a rövid érdekénél)
pamut
pamut 2018. 11. 07. 08:46
Előzmény: #9040  NyeretlenKeteves
#9042
Paci, Te megbokrosodtál! Jó lesz ez. Ha nem lenne mögötte semmi, akkor tisztán P/S alapon árazná a piac a papírt. Tudod, a lóbidó! 
eredmeny 2018. 11. 07. 08:45
Előzmény: #9040  NyeretlenKeteves
#9041
Igen söt, a jelentés mellett egy bejelentés ( akvizició, tstb.) jót tenne AZ árfolyamnak, ellenkezö esetben ... Lecsorgás mellett stagnálás csökkenés elképzelhetö.Amit a gazdálkodásról írsz -- ha igaz-- a cég árbevétele, díjbevétele csökken, amihez kell a méretet karcsúsítani: rossz üzenet, bár megtartani nem lehet a munkaeröt így, de a megrendelésállomány, AZ egyes szegmensekben AZ ùgyfélszám növekedése mellett kívânatos lenne hosszútávon.Attól tartok mivel mások írtak hasonlóan negatív dolgot: Ezen a növekvö piacon sincs senkinek de " bebiztosított " helye, a kormányzati hátszél pedig akkor lehet egyértelmü elöny ha a management kiváló munkát végez!!!😉

Topik gazda

Bekes
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek