Topiknyitó: upgrayeddAKS 2017. 11. 09. 00:46

Ethereum, Ripple, Dash, etc.  

Szóval: altcoin-ok. (Lassan érdekesebb téma lesz, mint maga a Bitcoin.) :) Van is egy konkrét kérdésem... ismeritek-e ill. használtátok-e már ezt a walletet?    
 
https://www.myetherwallet.com/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Soito
Soito 2018. 01. 08. 15:40
#500
Ripple most elégge .egy lefelé   ....remélem hamarosan megjön a Bitstamp verify....
HoStrucc
HoStrucc 2018. 01. 08. 12:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#499
Ezaz mágus! Mit vettél és milyen platformon? Neki már volt reg, vagy új lett nyitva? Illetve hogy tároljátok? :)
Szalmabol_Egeret 2018. 01. 08. 11:36
Törölt hozzászólás
#498
Törölt felhasználó 2018. 01. 08. 09:06
Törölt hozzászólás
#497
mereszZenesz 2018. 01. 07. 23:09
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#496
Unalmasak a cinikus megjegyzések ! Valami újat ha kérhetném ! :)
Törölt felhasználó 2018. 01. 07. 23:03
Előzmény: #489  Törölt felhasználó
#495
http://variance.hu/2018/01/07/my-crypto-vision-2-0/#more-2911
érdemes csemegézni a cryptók között
a sexcoin zuhan.....hát ez érthetetlen
viszont Putin jól szerepel
kislányomnak a malacos teteszett- már bánom, hogy nem vettem neki Karácsonyra !
Ezt nem értem.....ez a legdrágább...ebből csak 1 létezik? Ez akkor a Mona Lisa babérjaira tör
https://coinmarketcap.com/currencies/bit20/
mereszZenesz 2018. 01. 07. 22:10
Előzmény: #490  Törölt felhasználó
#494
"A másik szerintem nagyobb veszély a kormányok hozzáállása."
Eddig a Oroszország és Kína tiltotta le.... Nyugat nem fogja..
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 01. 07. 21:00
Előzmény: #489  Törölt felhasználó
#493
Btw olvashatod, hogy két hét csak a verifikacio... Hosszú a varolista, jön a lé. A gyors spekak talán még örülhetnek a könnyű lépnek, mint a Lőrinc papírokban... 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 01. 07. 20:53
Előzmény: #489  Törölt felhasználó
#492
Nem tekintem összehangolt akció részének a pesti plakátokat, mint ahogy a Janet Yellen mögött feltartott ikonikus troll feliratot sem :) 
HoStrucc
HoStrucc 2018. 01. 07. 20:40
Előzmény: #490  Törölt felhasználó
#491
Azok a bankok, akik látnak már most fantáziát pl a Rippleben, tuti nem rakják majd tiltólistára szerintem. Ha mindenki más igen, akkor majd azoknál fogok bankolni :D
Törölt felhasználó 2018. 01. 07. 20:28
Előzmény: #485  verto
#490
Az odautalást sajnos nem tudom, mert már régen utaltam be és akkor még működött. A visszautalás viszont tavaly szeptember magasságában megállt. Megkérdeztem erről az OTPs ügyintézőt, aki hosszas fejvakarás után azt javasolta, hogy irjak egy e-mail-t, de ezt nem tettem meg, hanem bankot váltottam. Tök mindegy, hogy mi az indok az viszont biztos, hogy ha a bank hoz egy határozatot a fekete listára helyezésről, akkor arról egy darabig nem jön le a Bitstamp. Érdemes a kiutalás előtt a Bitstamp supportnak irni, hogy adják meg melyek azok a magyar bankok, amelyekkel nem működik a transfer és ennek megfelelően kell bankot választani.
A másik tanulsága a dolognak az, hogy mindig kell egy tartalék bank, mert ha az egyik banki vonal beáll, akkor új számlát nyitni, KYC-t végigfuttatni a supporton az idő. Lehetőleg a tartalék banknak más legyen a tulajdonosi köre, hogy nehogy egyszerre mutassák fel a stoppot. Ha nagyon kell a pénz és beüt egy ilyen eset, akkor az kellemetlen tud lenni. Emiatt érdemes rendszeresen (pl. hetente) egy kisebb összeget visszautalni ellenőrzendő, hogy működik a vonal.
A jövőre nézve a banki transzfer az egyetlen olyan pont, ahol nagyon megszorithatják a crypto világot. Ez egy rendszerszintű kockázat a crypto felé. Ahogy a Wells Fargo beintett a Bitfinex-nek úgy ez bármikor előfordulhat rendszer szinten is, vagyis a bankok együttes fellépéssel egyidőben feketelistázhatják az exchange cégeket. Igy nem lehet majd a pénzedhez jutni és minden bedőlhet.
Ez szerintem akkor fog bekövetkezni, ha a crypto világnak a súlya már nem lesz elhanyagolható pénzügyileg és fenyegetést jelent a bankrendszer profitjára (nem ott van a pénz). Véleményem szerint ez még néhány év, de egyszer biztos, hogy be fog ütni. Ez nem keverendő össze azzal, hogy a bankok ettől függetlenül használni fogják a blockchain technológiát.
A másik szerintem nagyobb veszély a kormányok hozzáállása. Ha a crypto nemzetgazdasági szinten már mérhető pénzt sziv fel,  nagy a lakossági penetrációja, akkor a fiat infláció elől van az embereknek menekülő útjuk. Ezt a központi bankok és kormányaik nem fogják dijazni az biztos. A legegyszerűbb nekik az, ha ráveszik az intermedia bankokat az exchange-k utalásainak a blokkolására. És akkor itt a vége fuss el véle. Persze ez is odébb van, de Damoklész kardjaként ott lebeg a crypto világ felett.
Törölt felhasználó 2018. 01. 07. 19:28
Előzmény: #483  upgrayeddAKS
#489
Szerintem ebben tér el legmarkánsabban az álláspontunk: "[..] a kriptoláz még csak most indult be, ergo sokat "fújhatnak még ezen a buborékon"."
Amikor már Budapesten óriásplakáton toborozzák a piramis következő szintjére a szerencsés nyerteseket onnan már talán csak egy szint van hátra: amikor Zagyvaborzasztón fogják a népet bepalizni ugyanebből a célból. Ha sikerül.
verto 2018. 01. 07. 18:32
Előzmény: #471  Törölt felhasználó
#488
seed papir érdekelne. Úgy tudtam, hogy kézzel készült papír amibe magot kevernek és ezt temetik be földdel, és öntözik. Ez átültetve Bitcoinra mit jelent?
verto 2018. 01. 07. 18:11
Előzmény: #463  HoStrucc
#487
En még ott tartok, hogy lementem a bit-eket egy HD-re és elteszem egy bíztos helyre.
Gondolom az online wallet akkor jó, ha valaki sokat ls gyakran kereskedik.
verto 2018. 01. 07. 18:07
Előzmény: #461  Törölt felhasználó
#486
Saját véleményem: Ilyen utalási határidőkkel értelmetlen a kereskedés rövid időszakokra.
Én venni szeretnék és utána tartani. És még gyűjtöm az infókat.
verto 2018. 01. 07. 18:02
Előzmény: #457  Törölt felhasználó
#485
Ha az OTP tiltólistára tette a Bitstamp-et, akkor nem tudok visszautalni, de oda felé működik?
Furcsa egy megoldás a banktól. Az OTP.nél vagyok, tehát bankot kell váltanom ezek szerint.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 01. 07. 15:26
Előzmény: #475  Törölt felhasználó
#483
Sok jó dolgot írtál, de vagy nem veszel figyelembe pár tényezőt, vagy hangulatkeltő volt a hsz.-ed :) A teljesség igénye nélkül néhány észrevétel: a kriptoláz még csak most indult be, ergo sokat "fújhatnak még ezen a buborékon". Sok kriptopénz amúgy szvsz erősen "buborékos", sőt lehet, hogy végül az összesről el lehet majd (utólag...) mondani ezt. Ami viszont tény: sokan szálltak már ki profittal, és amit bent hagytak, arra tényleg rá tudnak ülni, legyen szó bármelyik kriptopénzről. A blockchain meg a többi dolog nem fogja megváltani a világot, de végre ráirányult a figyelem valami olyanra, aminek lesz jelentősége ma és a jövőben. Btw.: néha az egyik kripto hozza be a legtöbb likviditást (néha a BTC, BCH, mostanában az XRP), néha meg "kimegy onnan a lé másba". Ez jellemző a legtöbb paicra, amiket mostanában felsoroltam. De pl. az aranynak sincs igazi fundamentális ára, mégis sokan hiszik, hogy alulértékelt. (Elmondható ez még sok mindenről...) abban viszont maximálisan egyetértünk, hogy ez az egész még kismillió gyermekbetegséggel "létezik, van, és még lesz is egy darabig"...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 01. 07. 15:13
Előzmény: #476  Törölt felhasználó
#482
Jé, most leírtad, hogy kezdi átvennei néhány kriptopénz az arany szerepét :) De említhettem volna a (fél)drágaköveket, műkincseket, stb. is. A vagyonok tartásának egy új (nem kevésbé volatilis) formája a kriptopénz, mint mondjuk a műkincs, csak ez mindenki számára elérhető. Ez az, amit szerintem sokan még nem fogtak fel. Plusz: ha lesz gazdasági válság vagy akár csak meginognak a tőzsdék, akkor könnyen idejöhet még több lé. Aztán 10 vagy mondjuk 20 év múlva talán tényleg lesznek is olyan kriptopénzek, amiket szeretnél, de most egyelőre tényleg nincsenek. Ez van :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 01. 07. 15:09
Előzmény: #468  Törölt felhasználó
#481
Teleoffolod a topikot, hazug troll, és ahelyett, hogy örülnél neki, hogy nem tiltalak ki, még amiatt méltatlankodsz, hogy a kismilliószor lerágott csontot kimoderálom. A pofátlanságnak is van azért határa! :)

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók