Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ametist
Ametist 2017. 08. 06. 18:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#440
Némi iróniát vélek felfedezni az utóbbi mondatodban. Véletlen lenne?
MetalHeart
MetalHeart 2017. 08. 06. 18:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#439
OK, akkor Panni, Rába, Mtel, Fotex nullszaldós-, illetve nyerő kiszállóra jó esélyed van... a másik kettő viszont valszeg veszteség lesz. Előbbi csoportra koncentrálnék, majd felszámolnám ezen pozikat. A veszteség ledolgozása hosszú folyamat, legjobb lenne nálad egy tőzsde crach... ezt nyilván senki sem tudja meghatározni, de te mindenképpen jól járnál vele, hiszen a tőkével akciós áron vehetsz majd papírokat, melyekkel idővel nullszaldóra dolgozhatod a veszteséget. Összefoglalva: új papírt nem vennék, nem kísérleteznék velük, hanem a meglévők megmentésé dolgoznék első körben. Második körben pedig vagy tőzsde crach esélyét latolgatnám, vagy kereskedést fontolgatnék kizárólag osztalékos papírban. A 2. kör messze van, konkrétumok most még talán nem fontosak. A fórumtársak ötletei alternatívák... lényeg, hogy a számodra legkedvezőbb irányban próbálj elindulni. Sok sikert !
balentum 2017. 08. 06. 17:59
Törölt hozzászólás
#438
MetalHeart
MetalHeart 2017. 08. 06. 17:46
Előzmény: #436  MetalHeart
#437
Feltételezem, hogy fix tőkéd fullon az említett papírokban van és véges határidő áll rendelkezésedre a tőke más célú felhasználására. Kevésbé valószínű, hogy ebben a "körben" nyereséggel szállj ki, de a veszteséget jó lenne jelentősen mérsékelni. Rába - tartanám, legalább nullszaldóra jó esély van fundásan és TA alapján Mtel - az osztalékot felszedted, azt már veszteség leírásra használnám fel a legreménytelenebb papírok (Estmedia, FHB) esetében, vagy a Panni legalább nullszaldós kiszállóra, esetleg készpénznek tartanám egy jobb beszálló érdekében Fotex - nem fog örökké emelkedni, ha számítunk tőzsde crach-ra, legalább egy részét realizálnám: nyerőből ismét csak veszteséget írnék le vagy készpénznek tartanám ideiglenesen egy jobb beszálló érdekében 1 éves határidővel szinte biztos, hogy nem tudsz nullszaldóval kilépni a teljes befektetésből... újabb speka papírokat én tutira nem vennék fel...
MetalHeart
MetalHeart 2017. 08. 06. 17:46
Előzmény: #435  MetalHeart
#436
Feltételezem, hogy fix tőkéd fullon az említett papírokban van és véges határidő áll rendelkezésedre a tőke más célú felhasználására. Kevésbé valószínű, hogy ebben a "körben" nyereséggel szállj ki, de a veszteséget jó lenne jelentősen mérsékelni. Rába - tartanám, legalább nullszaldóra jó esély van fundásan és TA alapjánMtel - az osztalékot felszedted, azt már veszteség leírásra használnám fel a legreménytelenebb papírok (Estmedia, FHB) esetében, vagy a Panni legalább nullszaldós kiszállójára (éppen azon megy a TA, hogy lesz-e fordulat benne up irányba), esetleg készpénznek tartanám egy jobb beszálló érdekébenFotex - nem fog örökké emelkedni, ha számítunk tőzsde crach-ra, legalább egy részét realizálnám: nyerőből ismét csak veszteséget írnék le vagy készpénznek tartanám ideiglenesen egy jobb beszálló érdekében 1 éves határidővel szinte biztos, hogy nem tudsz nullszaldóval kilépni a teljes befektetésből... újabb speka papírokat én tutira nem vennék fel...
MetalHeart
MetalHeart 2017. 08. 06. 17:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#435
Mikor van szükséged a pénzre ? Mennyi időd van még?
balentum 2017. 08. 06. 17:27
Törölt hozzászólás
#434
Törölt felhasználó 2017. 08. 06. 16:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#433
Sztem nem muszáj hamar dönteni,és az állampapír bár biztonságos szinte nem fizet semmit... Akkor már valami osztalékpapírt érdemes megjátszani hosszabb távra pld Telekom. Az évi osztalék kb állampapír nagyságú,és ha esik rávenni. Az évi hozam megvan és egyszer eladni a jövőben,ha az árfolyamon is képződik egy nagyobb profit. Alapvetően ebbe az egészbe 2-3 éve kellett volna beleugrani,amikor minden lenn volt.
balentum 2017. 08. 06. 16:07
Törölt hozzászólás
#432
balentum 2017. 08. 06. 16:04
Törölt hozzászólás
#431
kollini
kollini 2017. 08. 06. 15:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#430
Szerintem adj el mindent, és vegyél állampapírt!Amit elbuktál, ird le veszteségként.Ez nem a te világod, a pénzed már profispekiknél van, ne probáld vissza szerezni, ez tuti további bukás.
Törölt felhasználó 2017. 08. 06. 15:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#429
ha lesz lehetőség észre fogjuk venni. Opimus,Konzum ezekben vajon milyen stabil háttér van,ami miatt érdemes lenne beszállni? Speki papírok. CIG pannonia mikor elindult befolyásos tulajokkal Járai zsigmond nem kis név.. mégis hatalmas bukó lett belőle....
balentum 2017. 08. 06. 15:44
Törölt hozzászólás
#428
balentum 2017. 08. 06. 15:43
Törölt hozzászólás
#427
Törölt felhasználó 2017. 08. 06. 15:05
Törölt hozzászólás
#426
expimista
expimista 2017. 08. 06. 14:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#425
Én FHB-val buktam egy egészségeset,mikor jött a hír hogy talán kivezetik.Eladtam abban a pillanatban.Utána vettem Opimust,visszajött a bukóm kétszerese.Azóta a csuda tudja hanyadjára száltam vissza Opimusba.És még bővítem a pakkot.Talán próbáld eladni a LOFO-kat,és abbol a pénzböl megpróbálni valamit kezdeni.Igaz így realizálsz egy kis buktát,de lesz szabad gempa,és talán tudsz venni valamit.
balentum 2017. 08. 06. 14:41
Törölt hozzászólás
#424
Törölt felhasználó 2017. 08. 06. 13:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#423
Egyelőre mozizz,amíg emelkedő a trend,vagy ha nincs elég tartalékpénzed egy esetleges esésre,akkkor szabadíthatsz fel. Hány % szabad tőkéd van?
Törölt felhasználó 2017. 08. 06. 13:28
Előzmény: #419  Törölt felhasználó
#422
Ja látom Fotexben pluszos vagy,akkor ez tárgytalan. Egyébként hogy adod el? A BÉT-en már nem lehet aleadni Fotexet,csak luxemburgi tőzsdén van. Annak is utána kell járni gondolom,vagy a brókered azt is tudja? Itt az egyetlen kakukktojás az EST papírod,azon van az össz veszteséged szinte,a többi sztem nem gáz,azokat tartani lehet.
Törölt felhasználó 2017. 08. 06. 13:24
Előzmény: #396  lizabell
#421
A Telekom stabil papír ,az osztalék miatt sem érdemes eladni feltétlen. Ha esne az ár,akkor az osztalék százalékos értéke is nőne ugye. Mivel Május körül van a fizetés,így általában már egy fél évvel előtte elkezd folymaatosan emelkedni a tapasztalatok szerint. Tehát ha nem változik a piaci helyzet,vagy legalábbis nem romlik,akkor ősszel érdemes belőle betárazni erre számítva. Persze egy általános esés ezt sem kímélné nyílván,...

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek