Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goapsy1
goapsy1 2015. 08. 20. 09:36
Előzmény: #1595  offshort
#1600
na, ebben sem stimmel a blogja linkje

You have tried to view a page that doesn’t exist.

ezt írja ki, ha megnyitom (illetve csak nyitnám :S)

az interjút nem olvastam még el, mert mindjárt mennem kell, de ez pl nagyon igaz: "Egyértelmű, hogy a befektetési döntéseket mindenkinek saját magának kell meghoznia és a kockázatokat is saját magának kell kezelnie. A blogger, vagy fórumtárs ezért nem tehető felelőssé."
offshort
offshort 2015. 08. 20. 09:36
Előzmény: #1598  Törölt felhasználó
#1599
képzeld , még le se írtam úgy igazán a véleményem , mert nem látom értelmét önkritika nélküli nickekkel időrabló győzködésekbe bocsátkozni ,

ha már a saját 2-3 évvel ezelötti hsz-eiteknek se hisztek és azokat is személyes sértésnek veszitek , és önkritika nélkül tovább mantrázzátok az "ittazalja" tipusu téziseiteket akkor itt már érvelésnek nem igazán van helye ,

az meg hogy ki mit tart marhaságnak , ostobaságnak és kit münchausen bárónak meg háryjánosnak azt szerintem egy nyilvános fórumon leírni mondhatni nem meglepő

mondogasd nyugodtan az alma shortot , ez a kedvenced , csak mindig elfelejted hozzátenni , hogy veletek ellentétben, ott be volt írva az sl és tp szint is , olvasd vissza , mintahogy pbr longnál is , ha jól emléxem még 7,8-nál , asszem sokan örültek volna ha még ott kivágja őket a sl



Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 08:52
Előzmény: #1595  offshort
#1598
Sracok nyissatok 1 topikot ahol szapulhatjatok egymast....
engem is el hordhatok mindenek; nem erdekel...
szeretnem ha ebben a topikban a topik temajaval kapcsolatban lennenek hsz-ok...
es meg az is lehet, hogy masok is igy volnanak ezzel....
(es lassan beerik az alma, most nem linkelem be hogy mikor es hol akartad shortolni, mert semmivel sem leszunk elorebb...)
szoval koszi hogy beneztel es erdeklodve varjuk a topik temajaval kapcsolatos eszreveteleidet (silver&gold)...
ha eleg intelligensnek tartod magad, hogy ahoz is hozzaszolj...

a tobbit vagy tartsd meg magadnak vagy nyiss 1 topikot kisvuk es pomperj ellen ill. aki ellen akarsz...

koszi
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 08:43
#1597
link

ASIC 1029$ persze ez valtozhat lefele es felfele is; mi a realis ara az aranynak???
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 08:37
Előzmény: #1591  pomperj
#1596
Soha semmiféle "überokos" dolgot nem állítottam, csak azt képviselem , amit én magam kigereblyézek ebből a zűrzavaros világból, azt viszont nehezen viselem, ha valaki szándékkal megkerüli, vagy elfedi a lényeget. Vagy ha a lényegről is beszél, nem indokolja, vagy ha valamit indokol , akkor az nem a lényegről szól. Sajnálom ilyen vagyok, de ettől még a kezemet nyújtom, bár virtuálisan ilyesminek nem sok értelme van. Alapvetően az bosszant, hogy tanulni szerettem volna tőled, de nem tudtam. Folyamatosan csalódok, ami nem a te hibád, hanem az enyém, amiért így álltam hozzád a kezdetek után. Az jó volt, de azóta csak és kizárólag a dezinformáció megy, és tudom, hogy az mert nagy fej vagy, viszont nem becsülöd a környezeted, levadászandó prédának tekintesz itt mindenkit... Sajnálom, hogy ezen eszed ágában sincs változtatni
offshort
offshort 2015. 08. 20. 08:31
Előzmény: #1594  goapsy1
#1595

mielött elolvasod kapaszkodj valamibe nehogy egy-egy mondatnál a hátsódra huppanj ! :) ,
aztán várjuk az udvarias tapintatos véleményed :)

link
goapsy1
goapsy1 2015. 08. 20. 08:04
Előzmény: #1591  pomperj
#1594
Tudnál adni egy linket a blogodhoz, ha publikus?
A múltkor a mol-topikba valaki belinkelte, de nem létező oldalra mutatott a link.

Köszi!
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 08:00
Előzmény: #1589  Törölt felhasználó
#1593
koszi ForcaG,

egyebkent ez is csak 1 velemeny, es ahogy elneztem a professzor urat akar igaza is lehet, persze tevedhet is...mint barki mas...
realis ar egy erdekes dolog....foleg a tozsden...
mi a realis ara egy cegnek???
es mi a realis ara az aranynak???
NCM-nel az ASIC 789$ volt...(az elmult 12 honapban 2-en vesztettek eletuket az NCM banyaiban)...
ez realis ar???
vagy az NCM is szeretne valami profitot elerni????
30%-os profit fairnek szamit vagy 50%-os profit?

Barricknal az ASIC 895$ volt ez fair price???
(ja hogy vesztettek Q2-ben 9millio$ kit erdekel, mennyit fognak veszteni ha mondjuk 350$ lesz az ar..., szerinted ugyan ilyen mertekben fognak termelni???)

Ez nem olaj ahol egyesek termelnek 20-30$ kozott es egyesek 60 majd masok 80 ill. 100$-on...

Szoval mi a realis ar?
es ha a cegek atlagosan 780-880$ korul kepesek termelni nemelyik veszteseggel....akkor szerinted milyen eselyel lesz 350$ az ar 1 olyan piacon ahol eppen 1 ounces fizikai aranyra jut 123,8 ounces papir kereskedes ill. koveteles....
Most kepzeld el ha annak a 123,8-nak csak 1%-a naked short...(ugye akkor tobb let eladva papiron mint ami jelenleg ezen az aron elerheto fizikailag)....

Nem allitom hogy nem eshet az arany,de emelkedhet is...
a piacon viszont nincs lefele kereskedesi szunet szoval elmeletileg barmekkorat eshet viszont erdekesseg keppen nem art megemliteni (Gold Circuit Breakers Up To $400):
link

de felfele azert betettek 400$-os elmozdulas utan van 5 perc szunet...(lehet hogy egyesek felnek attol, hogy beleszaladhat a piac 1 kis short squeeze-be...)

Nehanyan meg 40000-60000$-os arakkal riogatnak nem kell elvesziteni az embernek a realitas erzeket....

Ha akarnek fel tudnak hozni kb. 20-40 nevet akik 4000$-tol folfele varjak az arat...
Van kozottuk egy ket joval komolyabb nev mint a linkedben szereplo professzore....
Olyan is van aki meg a Hunt fiverek idelyen mar kereskedett, ill. manipulalta az arat felfele....

Szoval talan nem nagy kijelentes azt mondani hogy vigyazz az ilyen emberkek joslataival....
(en 2400-2700$ koze varom 2025-re az arat 90%-os valoszinuseggel...) nem mondom hogy ez en velemenyem kulonb mint az ove,de lehet hogy nem is rosszabb....

Sok sikert!
Placa
Placa 2015. 08. 20. 07:39
Előzmény: #1022  Placa
#1592
letörés visszateszt 1140-45 ...
pomperj
pomperj 2015. 08. 20. 07:28
Előzmény: #1586  Törölt felhasználó
#1591
Harom dologot erdemes tudnod, mikmakk kedves.

1)Nekem nem kell bizonyitanom semmit. Ebben a topicban "veletlenul" epp aznap irtam maeg az elso bull-os hozzaszolasomat arany ugyben, amelyiken a melyponton volt. AMikor az egesz vilag super-bear cikkeket irt.

Ilyen velem mar elofordult maskor is, nezd meg OTP top napjat. Azt veletlenul intraday, napkozben talaltam el. Ismetlem, veletlenul.

2)Egyedul en publikalom rendszeresen a sajat talalati aranyomat. Felevente meg az OTPben elert a sajat "hozamot" is, ellenorizheto junius vegi beirasomban.
Tradeblog-hu-ban is olvashato. Oda egyebkent eppen irni tervezek 4 temaban is.

3)Mindenkinek szivesen valaszolok. Publikus blog-ot vezetek, kevesen teszik itt rajtam kivul; igaz, csak hetente update-elem, es a regisztraltaknak.

De ignoralom az ellenseges vagy kizarolag pimaszkodo "ober okos" minden megjegyzeset. Mindenki tevedhet, es en kulonosen sokszor tevedek. Persze a kerdes az, mihez kepest.

Mikkmakk kedves, On nalam ignore-on van.

McDee 2015. 08. 20. 07:15
#1590
Azt értem én, ha a jegybankok,nagy határidős vásárlók egyszer csak fizikai leszállítást kérnek, nem lesz képes a tőzsde ezt megtenni és a papírarany kereskedése összeomlik.
De mi a helyzet GLD-vel, ami mögött praktikusan 100% aranyfedezet van? Annak le kell követnie a fizikai árát, nem?
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 07:13
Előzmény: #1587  Törölt felhasználó
#1589
link

Mi a reális ár?
825 dollár unciánként. Pontosan ugyanezt az összeget hoztuk ki 2012-ben is. Jeleztük akkor is és most is figyelmeztetünk: az arany historikus viselkedéséből kikövetkeztethető, hogy a reális árat a piac nagyon-nagyon gyakran és hallatlan dinamikával szokta túlzottan felül- vagy alulmúlni. Az elmúlt másfél-két év (aranypiaci) ármozgásának lefelé mutató dinamikájából mi arra számítunk, hogy ha e nemesfém ára lemegy 1000 dollár alá, akkor az esés még erőteljesebben folytatódik. Kis valószínűséggel fogunk megállni a reális, 825 dolláros árszintnél, azt szerintünk jóval alulmúlhatjuk. Történeti mintákból vonjuk le a következtetést, hogy 500 dollár alatt, körülbelül 350 dollárnál beszélhetünk majd abszolút mélypontról. Hogy ez mikor következik be? Erre nem tudunk válaszolni
krida
krida 2015. 08. 20. 06:54
Előzmény: #1587  Törölt felhasználó
#1588
Birom az ilyen ostoba,félrvezető címeket.
Törölt felhasználó 2015. 08. 19. 23:52
Előzmény: #1584  Törölt felhasználó
#1587
Törölt felhasználó 2015. 08. 19. 22:58
Előzmény: #1581  pomperj
#1586
Teljesen egyet értek veled.. nem mintha számítana bármit is, de azért az arany emelkedését TA alapon kicsit meg kéne támogatnod, hogy higgyenek benne mások is! Kíváncsi vagyok milyen Gold ábrát teszel fel!:)
Közben az Elliott klub topikban kiveséztem az sp-t szóval valami ilyesmit vártam volna tőled a boltívfüggvény helyett, de fátylat rá...
pitcairn2 2015. 08. 19. 22:47
Előzmény: #1581  pomperj
#1585
a próféta szóljon belőled! :)

Törölt felhasználó 2015. 08. 19. 22:36
Előzmény: #1576  Placa
#1584
Nem karogunk, ez az silver&gold topik es itt nem csak long (veteli) lehetosegekrol beszelunk...
Nincs azzal semmi baj ha valaki megveszi az eseseket, de nem mindegy hogy mikor kezdi el ezt a dolgot es az sem hogy tokeattetellel teszi vagy sem....
Jatsz el a gondolattal, hogy mi tortenik ha ezt 1999-ben kezded vagy 2006,20007,2008 esetleg 2012-ben teszed...
ugye van nemi kulonbseg...
mert nem mindegy hogy mikor kezded...
;)
Törölt felhasználó 2015. 08. 19. 22:32
Előzmény: #1575  Tazsomaru
#1583
Bocs Roland, de nem tudtam hogy ruletezunk...
en kereskedek es kockazatot kezelek...
te pedig szerencse jatekhoz hasonlitod...
(mondjuk lehet hogy neked az..., nekem nem az)..
Azert orulok, hogy kotottel biztositast ill. hogy (vettel 1 kis fizikai aranyat, jo lesz az papir nehezeknek, aztan nehogy 1 nap kideruljon az volt a legjobb befektetesed...)
;)
Hogy is irtad, te nem veszithetsz a vacsin az onyxban...
(kepzeld magad a helyembe, en mit veszithetek...;) szoval szerinted meg mindig annyira rossz tet volt a reszemrol...
(talan semmi koze nem volt a szerencsejatekhoz...)
A lenyeg lesz 1 jo vacsink aztan majd elnevetgelhetunk azon kinek volt, van eppen igaza...

Sose kertem hogy kovesd az en szisztemam, neked sajat magadnak kell feleloseget vallalnod az osszes donteseidert, nekem meg az en donteseimert, ill. strategiamert...
;)
Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 08. 19. 21:48
Előzmény: #1581  pomperj
#1582
Kedves Pomperj, a honlapod hogy érhető el?
pomperj
pomperj 2015. 08. 19. 21:02
Előzmény: #1580  pitcairn2
#1581
Indiaban jo volt a monszun, jo a termes, es a septemberi aratas utan az unnepekre sokan vesznek iden fizikait.
Kinaban meg a penzuket mentik a tozsdebol, es a yuan leertekeles elol.
Azsia tobbi orszagaban is a deviza-zuhanas elol menekulnek: USD-be vagy aranyba.

Most fundamentalisan igencsak javulnak a fizikai kereslet kilatasai. A legjobb banyaszok (AU, AEM, GFI stb) nagyot mentek ma, egy reszuk ujra kitort, a nagy reszuk (GDX) holnap fog.
Es ez meg csak az eleje nalam. A min. target 1250, lasd blog. Addigra a job banyaszok +20-30%ban lesznek.

Most a FED mondhat amit akar: a kinai es indiai parasztnak az nem szamit. Neki jozan esze van.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek