Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
McDee 2020. 07. 23. 17:57
Előzmény: #4906  rbbj11
#4940
Ha már mindenképpen DNR, akkor inkább érdemes fordítani és long call-al próbálkozni. Augusztusi lejáratra 3 pénzért/100 db (+ kereskedési kltsg) tudsz 0.5 strike-on call-t venni. Ha véletlenül megtáltosodna és lenne belőle 0.7, mint júniusban (vagy bármi más), egész jól sülhet el. A kockázat pedig vonal alatti.
rbbj11
rbbj11 2020. 07. 23. 08:07
Előzmény: #4937  felcsorgok
#4939
Koszonom, bejentkeztem nala a 15 reszes alapkepzesre.
Nem tervezem ezt fo profilnak, engem csak a value investinghez kapcsolodoan erdekel, hogy ne uresben varjak kedvezo beszallo árra. 
Törölt felhasználó 2020. 07. 23. 07:30
Előzmény: #4937  felcsorgok
#4938
igen... OpcióGeri lett volna a következő napirendi pont... ;))
felcsorgok
felcsorgok 2020. 07. 23. 07:17
Előzmény: #4935  rbbj11
#4937
Mielőtt élesben belefognál, ajánlanám neked opcióguru videóit, mert ő részletesen elmagyarázza, hogy pontosan mit és hogyan kell. 
.
Itt van egy tök jó videója a put opció kiírásáról, vagy ahogy a többiek mondják eladásáról:
.
https://www.youtube.com/watch?v=khMosa4B9tg
Törölt felhasználó 2020. 07. 23. 06:42
Előzmény: #4935  rbbj11
#4936
A put kiírás: put opció eladása. Tehát az IB-kliensben a kinézett put-opciónál a sell oldali értékre (mindig a kisebbik ár) kell klikkelned és utána felugrik egy ablak, hogy hogyan szeretnéd eladni (kiírni) a put-opciót. Ebben az ablakban tudod beállítani a megbízás paramétereit... meddig éljen (DAY vagy GTC stb)... mennyi legyen az eladási limitárad... ez minél nagyobb érték annál jobb, hiszen most te akarsz lenni az eladó (kiíró), így te minél több pénzt (prémiumot) szeretnél kapni a put-opció kiírásáért... (az már más kérdés, hogy végül milyen áron fogod tudni ténylegesen kiírni).
 
De miért nem csinálsz valamelyik penny stocckal egy próbakiírást? Egyből látnád h. hogyan működik... a kis kockázat miatt pedig az sem volna probléma, ha előszörre elrontod. Hmm?
rbbj11
rbbj11 2020. 07. 23. 00:11
Előzmény: #4923  Törölt felhasználó
#4935
Tehat a “put kiiras” szakzsargon azt jelenti, hogy nyitni szeretnék egy put poziciot, es jellemzoen megveszem az arjegyzotol a bid àron? Bocs hogy ilyen ertetlen vagyok, de mikor leirtátok korabban az elvet, teljesen tiszta volt, de itt valoban belekavarodok a fogalmakba. Ha piaci ar alatt szeretnek egy reszvenyhez hozzajutni, akkor a put oldalon sell ordert kell adnom? Es lejaratkor ram hivjak? 
rbbj11
rbbj11 2020. 07. 22. 23:56
Előzmény: #4924  Törölt felhasználó
#4934
En ugy kepzeltem, hogy opciok annyira likvidek, hogy midprice kozelebe kerulnek folyamatosan ajanlatok maganszemelyektol? 
Legalabbis a certifikatoknal ez van, nem kell az arjegyzore hagyatkozni mindig.
Eddig is mindig limites ajanlatokkal dolgoztam a reszvenyeknel is, piacin irto ritkan veszek barmit.
Koszonom nagyon az infokat! 
rbbj11
rbbj11 2020. 07. 22. 23:51
Előzmény: #4929  Törölt felhasználó
#4933
Igazad van, de sajnálatos hogy már megint valami kényszer alku kell, ezuttal az opcios piachoz féréshez. 
Egyebkent nem olyan rossz az a cfd... nekem még szinte sose fagyott, konnyen kezelheto, es leginkabb gyorsan lehet reagalni. 
Nyilvan teljesen mas mentalitast kivan. Nekem a certifikatok is bejonnek - legalabbis aminek stabil a jegyzese, teljesen likvid, spread 0,5%ig. Szerintem versenykepes az opcioval. De boviteni szeretnem a palettat, az itt olvasottak miatt. :)
rbbj11
rbbj11 2020. 07. 22. 23:47
Előzmény: #4930  Törölt felhasználó
#4932
Persze igazad van, almát almával.
Bár utálatos sok minden comdirect banknál, de talán a legbiztonságosabbnak es legnagyobb kínálatúnak még azt tartom. De valo igaz, valamit valamiert: de epp ez az atkozott megalkuvasi kenyszer idegesit egyre jobban. Miert nincs egy minden szempontbol megfelelo online bank, egy online broker stb a piacon?
retektoni
retektoni 2020. 07. 22. 21:58
Előzmény: #4928  rbbj11
#4931
Érdekes, hogy mennyire másként látjuk a dolgot. Nekem az IB rendszere a legjobban áttekinthető és legjobban testere szabható azok közül amelyeket ismerek. Én legszívesebben az IB rendszerét használom. Igaz nem opciózom és az ügyfélszolgálatra sem volt még soha szükségem.
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 21:33
Előzmény: #4928  rbbj11
#4930

IB-nek hírhedten rossz az ügyfélszolgálata, és a TWS is a bonyolultabb platformok közül való. ( bár én átmentem a Tradestation-höz, és visszasírom a TWS-t:). Viszont szinte minden van náluk aprópénzért. Valamit valamiért. El kell fogadni - és kérlek ne sértődj meg: az IB nem a hobbitőzsdések brókercége. Ide nyugodtan beutalhatsz akár több százezer dollárt, nem lépnek meg vele, nem húzzák le a rolót, mint pl. Ironfx, Alpari, FXCM, ATC a svájci balhé után, nem b@xnak át Metatrader ügyeskedéssel, kifizetik a nyerőt -   cfd  bukmékernél a normál üzletmenet része, hogyha sokat nyersz először trükköznek a metával, utána, ha még mindig nyersz,elküldenek a rákba, és örülhetsz, ha a beutalt tőkét méltóztatnak kifizetni. Emlékszem, aznap,mikor a svájci jegybank elengedte a frankot, a zugbrókerek jó része azonnal tiltotta a chf párok kereskedését, én csak tesztelésképpen simán kötöttem IB-nél usd/chf-et. Vagy pl. a Saxo és klónjai mekkora veszteséget okoztak a chf poziban lévőknek, és még pereltek is. https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/buda-cash-spekulansok-svajci-frank-saxo-brokerbotrany-felszamolas.700450.html
Szóval értem én hogy nem minden alakult úgy, ahogy gondoltad, de azért Plus500-at IB-hez hasonlítani elég merész, még ha a chatdroid ott jobban is dolgozik:
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 20:39
Előzmény: #4928  rbbj11
#4929
oké, te dolgod...;)... a szabályozott opciós piachoz való hozzáférés nyilván igényel némi áldozatvállalási hajlandóságot. Aki ezt nem hajlandó felvállalni, annak ott van a több tucatnyi kiéhezett cfd-broki... :)
rbbj11
rbbj11 2020. 07. 22. 19:48
Előzmény: #4927  Törölt felhasználó
#4928

Hát nekem egyetlen olyan élmény elég távol maradni vmitöl, ahol 22 percig várva egy chatre nem jön válasz...lehet hogy a plus500 pü-i háttere nagyon ingatag, de legalább fel sem merül ilyesmi. IB-nél eddig bármilyen emailes kérdésemre is csak homály volt a válasz és érzekelhetöen robot...plus500-nál majdnem mindig és sokkal gyorsabban érkezik érdemi válasz. Áttekinthetöség pedig egy lapon sem említhetö.
De az is hatalmas bizalomhiányt kelt rögtön az elsö befizetésnél, hogy "meg kell rendeljem" a befizetést?!! Mi ez már?? Rákérdeztem, azt mondják azért, mert ök nem bank, hanem bróker és ök csak így tudják biztosan hozzárendelni a pénzt a számlámhoz....nehogy már irtó lassú t+3 nap alatt ne sikerüljön közlemény alapján hozzárendelni?
Èn öszintén meg vagyok döbbenve, hogy itt többen is ezt a platformot használjátok komoly pénzekhez.
Bár az is igaz, hogy jelenleg nekem minden felületböl elegem van, egyikkel se vagyok annyira se elégedett, hogy rábíznék legalább vacak 20.000 dollárt...mindegyiknek vannak olyan hatalmas gynegeségei, ami kizáró ok.
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 18:48
Előzmény: #4925  rbbj11
#4927
".. gyors tapasztalataim alapján én senkinek nem ajánlanám IB-t.."
 
aki akarja, azért hamar képes belerázódni... bár nyilván vannak áttekinthetőbb platformok is az IB-nél. 
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 18:42
Előzmény: #4925  rbbj11
#4926
"...Ott logikusan a magasabb áron kapom, mert én akarok venni, tehát az eladási ár a magasabb,..."
 
mondom h. belebonyolódsz, ha az elnevezésekre hallgatsz...;)... bármilyen broki bármelyik kliensét nézed bármilyen terméknél (rv, commodity, forex, stb)... mindig a "sell" ár az alacsonyabb és a "buy" a magasabb, éppen úgy, ahogy az opcióknál is... de vajon miért is??
 
Mert a "sell" ár az, amin azonnal el tudnád adni valakinek az adott cucco(da)t (ezért alacsonyabb) ... míg a "buy" ár meg az, amin azonnal tudnál belőle venni... mármint egy eladótól (ezért magasabb)... dzsízösz, nem gondoltam volna h. ezt valaha le fogom írni a pf-en... ;)
rbbj11
rbbj11 2020. 07. 22. 17:48
Előzmény: #4923  Törölt felhasználó
#4925

hät egyáltalán nem így megy, pont ezért zavarodtam bele :)
Ott logikusan a magasabb áron kapom, mert én akarok venni, tehát az eladási ár a magasabb, mert azt az árjegyzö vagy magánszemély drágán adja el.
És a short / put esetén is így van: mert a put eszköz ára is felmegy, csak mögöttes termék kell fordítva mozogjon. De az eladási ár ott is a magasabb.
Köszönöm minden esetre, mert így már értem!
Viszont ez a felület örületesen byonolult, egy sima pink sheet részvényt akartam venni, ott is vacak 1000 dolláros megbízásnál kisregény figyelmeztetések jönnek fel, aztán csak nem engedi, pedig elvileg kaptam jogosultságot (persze a jogosultságok is elég átláthatatlanok). A chat egy nettó tragédia, 2x10 perc alatt sem válaszolnak, ha telefonon más ablakba kattintok, újra login és persze a chatet is alig lehet helyreállítani....na de hogy chaten ne válaszoljanak 20 percig, ez vicc....summa summarum eddig gyors tapasztalataim alapján én senkinek nem ajánlanám IB-t!
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 17:23
Előzmény: #4922  rbbj11
#4924
illikvid cuccokban jellemzően jóval nagyobb a spread mint a likvidekben... próbálj mindig a midprice felé törekedni a limites ajánlataiddal.
 
opcióknál ajánlatos eleve mindig limitajánlatokkal operálni.
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 17:15
Előzmény: #4922  rbbj11
#4923
opcióknál a "kiírás" kevésbé fellengzős neve: eladás... azaz sell... azaz bid (és nem ask, ahogy írod, mert az a vételi oldal).
 
ha nem akarsz belebonyolódni az elnevezésekbe, akkor a legegyszerűbben úgy tudod egy pillantással megállapítani az opciós táblázatokban, hogy melyik az eladási oldal, ha a kettő közül (bid ill ask) mindig a kisebbik értéket nézed... ez a call és a és put (fél)oldalra is igaz. Miért a kisebbik ár van az eladási (azaz a "kiírási") oldalon? Hát mivel te rá akarsz sózni valakire (vagy az árjegyzőre) egy opciót (azaz el akarsz adni), ő(k) viszont ezért a legalacsonyabb árat szeretnék csak kifizetni. Na... ezt a legalacsonyabb árú ajánlatot látod a sell, azaz a bid oldalon.
 
Vételnél (ask) megfordul a fenti logika... dehát cfd-brokinál is ugyanígy megy...;)
rbbj11
rbbj11 2020. 07. 22. 16:08
Előzmény: #4899  Törölt felhasználó
#4922
Hat nekem a felulet is tul bonyolult, es nem vagom a kiirast se... a put kiiras egy put ask limit order? 
Masreszt dnr -nel vonzobb lehetoseg wes augusztusi lejaratra egy ilyen, de hatalmas a spread. A boton kivul egy limites megbizasra szukebb spreaddel milyen teljesulesi eselyekre lehet szamitani?
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2020. 07. 22. 09:14
Előzmény: #4919  felcsorgok
#4921
Köszi.Hát igen, ez érdekes story ez a gyomírtós per.A magyar GDP látható részét kell kipengetniük.
A korábbi áráhozképest esett is szépen. Talán okosabbak leszünk a gyorsjelentés után. Kicsit én is utána ások.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek