Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tigus7313 2015. 11. 12. 19:04
Előzmény: #835  kardkovacsi
#840
Könyvvizsgáló nem kell (csak 300 millió nettó árbevétel felett, a tőzsdei ügyletek meg amúgyis pénzügyi eredményt okoznak),
a működési költség hasonlatos a Kft-hez.
Egyetlen tétel kivételével, a részvényeket (ellentétben a Kft-vel) fizikailag is elő kell állítani.
Nyomdai út esetén alsó hangon 600-800 ezer Ft-ot jelenthet, ha meg demat, akkor minden tulajdonosnak letéti számlát kell nyitnia, (évente)letéti díjat fizetnie.

A minimum jegyzett tőkében is van eltérés (Kft-nél 3 millió, míg Zrt. esetében 5 millió)
Jegyzett tőke minél nagyobb a Cégbírósági bejegyzési illeték is emelkedik.
maveryck 2015. 11. 12. 19:02
Előzmény: #835  kardkovacsi
#839
Nyilasi egy horror show-t csinált Marc Faber módra. Arra könnyen odafigyelnek, hogy itt a világvége, de arra már alig, hogy bizonyos részvények a távoli jövőben többet fognak érni. Az igazi value investing nagyon unalmas egy kívülállónak.
maveryck 2015. 11. 12. 18:52
Előzmény: #836  Tibi0002
#838
Az öreg Buffet sem shortol, mégis megvan így. Az Öreg a shortolásról:
“Charlie and I (Buffett) have both talked about it. We probably had a hundred ideas of things that would be good short sales. Probably 95 percent of them at least turned out to be, and I don’t think we would have made a dime out of it if we had been engaged in the activity. It’s too difficult. The whole thing about ‘longs’ is, if you know you’re right, you can just keep buying, and the lower it goes, the better you like it, and you can’t do that with shorts.“ link
Tibi0002 2015. 11. 12. 18:47
Előzmény: #836  Tibi0002
#837
Ezzel nem rád céloztam, csak egy tévhitet szerettem volna eloszlatni.
Tibi0002 2015. 11. 12. 18:42
Előzmény: #835  kardkovacsi
#836
A "csak longolni gáz" általában a kezdők népszerű tévhite.
link
A linken olvasható teljesítményt folyamatos, 90-100% részvénykitettséggel érte el Schloss. Csak longolt, természetesen.
kardkovacsi 2015. 11. 12. 18:19
Előzmény: #826  Tibi0002
#835
Ezt sajnos nem tudom. Zrt-m még nem volt :)
Zrt-nél viszont van egy nehezítés. Kell könyvvizsgáló ami azért nem egy olcsó mulatság.
Mellesleg amíg nincs proven trackrecordod legalább két-három évre addig szerintem nincs is értelme ezzel az egésszel foglalkozni és még utána se biztos, hogy sokan lesznek a befektetők.
Én személy szerint olyan emberre nem bíznám a pénzem aki nem élt át legalább egy combos krachot életében úgy, hogy meg is maradt a pénze. Ez ugye jelen esetben 8-10 év.
Ez volt szerintem a Nyilasi baja is. Faszán látta mikor kell shortolni csak épp a longhoz nem értett valami nagyon. Ahogy jött az emelkedő úgy ment egyre mélyebbre a mocsárba. Az aki meg csak longol az egy bull piacon nagyon fasza számokat produkál aztán koppan a bear piacon.
maveryck 2015. 11. 12. 15:11
Előzmény: #831  Tibi0002
#834
Még sehol sem olvastam, hogy valaki bármikor is kritizálta volna az Intelligens Befektető c. könyvet. Még a komoly passzív indexalapú befektetők is dícsérik.
A magyar verzió előszava: "Hiszek a klasszikus értékekben mint ember. Hiszek a klasszikus értékekben
mint befektető. A hagyományos reálgazdasági befektetések, a kézzelfogható értékteremtés,
a gazdasági produktum igénye hajt minden befektetésemben, nem
pedig a tőzsdei árak alakulása. Ugyanakkor elismerem és elfogadom, hogy hosszú
távon mégis a piacnak kell mérnie befektetői teljesítményünket.
Természetes számomra, sőt talán kötelességemnek is érzem a befektetői magatartás
és gondolkodásmód népszerűsítését. Nagyr örömömre szolgál ezért, hogy
az OTP Bank társkiadóként hozzájárulhat ennek a méltán klasszikus könyvnek
a magyarországi megjelenéséhez.
Dr. Csár.yi Sándor
elnök-vezérigazgató
OTP Bank Nyrt."
maveryck 2015. 11. 12. 14:32
Előzmény: #832  Tibi0002
#833
Igen. A hangsúly azon van, hogy nehéz. Sokan azonban ezt nem értik, azt hiszik, hogy könnyen és biztosan piaci átlag feletti hozamot lehet elérni. Főleg a grafikon bűvölők egy hétvégi tanfolyam után.
Tibi0002 2015. 11. 12. 14:25
Előzmény: #831  Tibi0002
#832
Vagyis legyőzhető, csak épp nem ez a cél, és nincs is rá semmiféle garancia.
Tibi0002 2015. 11. 12. 14:24
Előzmény: #829  maveryck
#831
Olvastam. Nem árt tudni, hogy a könyvben sosem említette, és mások sem mondják hogy a value investinggel legyőzhető a piac. A Security Analysist nem olvastam, így nem tudom, mit ír benne. De az Intelligens Befektetőben olyan kutatások eredményeit írja le, olyan tanulságokat von le belőle, amelyek a mai napig érvényesek. Ismerteti a hosszútávú piaci folyamatokat, a kockázatokat. Lehetőségeket ajánl fel azok kezelésére. Innentől miénk a terep.
maveryck 2015. 11. 12. 14:15
Előzmény: #829  maveryck
#830
Pontosan 1976-ban link
maveryck 2015. 11. 12. 14:14
Előzmény: #828  maveryck
#829
Senkit sem akarok eltéríteni, befolyásolni, de a következő kérdésre ezt a választ adta halála előtt Ben Graham. Számomra nagyon elgondolkodtató:
"In selecting the common stock portfolio, do you advise careful study of and selectivity among different issues?" Graham válasza:
"In general, no. I am no longer an advocate of elaborate techniques of security analysis in order to find superior value opportunities. This was a rewarding activity, say, 40 years ago, when our textbook "Graham and Dodd" was first published; but the situation has changed a great deal since then. In the old days any well-trained security analyst could do a good professional job of selecting undervalued issues through detailed studies; but in the light of the enormous amount of research now being carried on, I doubt whether in most cases such extensive efforts will generate sufficiently superior selections to justify their cost. To that very limited extent I'm on the side of the "efficient market" school of thought now generally accepted by the professors."
Virágozzék minden virág:!)
maveryck 2015. 11. 12. 14:08
Előzmény: #827  Tibi0002
#828
És csupán 0.38% a működési költsége az alapnak! Viktor, remélem te is látod!:) Igaz, ez nem a vételi jutalék, de az a Vanguard-nál bővel 1% alatt szokott lenni.
Gratulálok, ha Neked is megvan egy pár, jó feedback egy ilyen alaptól:)
Tibi0002 2015. 11. 12. 13:43
Előzmény: #825  maveryck
#827
Ez például jó ötlet. A 133 cégből párat figyelek én is, és 1 azaz egy papír nekem is megvan :)
Tibi0002 2015. 11. 12. 13:40
Előzmény: #822  kardkovacsi
#826
Zrt. esetében mennyivel könnyebb a be- és kiszállás? Arra tippelek, hogy az is ügyvéddel történik, de ott elég a vevő és az eladó szándéka.
maveryck 2015. 11. 12. 13:11
Előzmény: #819  Tibi0002
#825
Nem ctrl c ctrl v, csak nézelődni, tippeket gyűjteni. Ez az alap 1958 óta átlagosan 11,39%-ot ért el: link
Tibi0002 2015. 11. 12. 09:03
Előzmény: #820  pickpepe
#824
Gondoltam rá, hogy élő kötéseket vezessek. Nem bizonyítás a cél, mert sosem állítottam, hogy különleges a teljesítményem. A cél, hogy a folyamatot kézzelfoghatóbbá tegyem. Talán majd jövőre elindítom.
kardkovacsi 2015. 11. 12. 00:26
Előzmény: #808  Tibi0002
#823
Nem tudom mennyire vagy tisztában a Plotinus mögött lévő emberrel, de Zsiday már 98 óta tolja és olyan 2006 körül is az egyik legjobb alapkezelő (AEGON-nál talán) volt az országban.
Utána alapította a Plotinust és szerintem egyből Nyrt-nek szánta. Nem úgy nézett ki a dolog, hogy előbb Kft aztán majd lesz valami és Rt. Hanem mindenki tudta az országban (akinek tudnia kellett), hogy a Zsiday Viktor saját céget grundol amolyan Warren Buffet jelleggel és lehet jegyezni részvényt.
kardkovacsi 2015. 11. 11. 23:45
Előzmény: #815  pickpepe
#822
Azért vannak ezzel gubancok. Mit csinálsz akkor ha el akarod adni a részed? Egy részvényt eladod a tőzsdén és kész. Na próbáld meg ezt egy kft résszel. Az ügyvédi díj simán 50-100e között van és mindenkinek alá kell írnia. Kiszedni a pénzed gyakorlatilag lehetetlen.
Aztán ott vannak még a költségek. Egy könyvelő olyan 15-20e per hó. Mi van akkor ha csapat fele ki akarja venni a nyereséget (azaz osztalékot szeretne) a másik fele meg nem, ügyvéd megint újraosztódik a tulajdon. Akik kiveszik azoknak egyből ott figyel a 10% társasági adó, a nyereségre jön 16% osztalékadó, meg 14% EHO 450e-ig (persze ha mondjuk be vagy jelentve havi 550e bruttó feletti összegre akkor már nem).

Nézzetek utána az IB-nél az advisor dolognak. De talán ahhoz is kell valami engedély az itthoni felügyelettől. Faluvégi Balázs csinált anno valami ilyesmit.
Tibi0002 2015. 11. 11. 21:49
Előzmény: #820  pickpepe
#821
Egyelőre jó ez. De majd látjuk, mi lesz a jövőben.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek