Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 12. 25. 13:17
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#200
Mats szerinted elképzelhető, hogy jan. 20 körül lesz valami nagyobb mozgás? Mondjuk ha előző hét péntekén leminősítik az oroszokat....

link
emerald 2014. 12. 23. 07:43
Előzmény: #198  Törölt felhasználó
#199
Itt majd kaptok válaszokat a kérdéseitekre:
link
Elfogják magyarázni mi a cfd, és azt is hogy az nem certifikát....

Azt hiszem rossz topikba keveredtetek.
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 20:08
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#198
Köszönöm, viszont kívánom Neked is!
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 19:50
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#197
Megköszönném,és most már békén hagylak,lehet hogy holnap nem leszek mert lapos a piac.Kösz a türelmet és Kellemes Ünnepeket és sok szerencsét...
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 19:45
Előzmény: #195  Törölt felhasználó
#196
hát ennek utána kell néznem...nem tegnap volt
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 19:43
Előzmény: #194  Törölt felhasználó
#195
Akkor tudsz valami magyar leirást cfdre,te honnan tanultad.
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 19:39
Előzmény: #193  Törölt felhasználó
#194
akkor az...
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 19:36
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#193
Ha a cfd-ben is van árjegyző akkor az.
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 19:33
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#192
Hát nem tudom...contract for difference
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 19:27
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#191
Lehet hogy butaságot kérdezek de a cfd nem a certi magyarul.
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 19:15
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#190
sajnos erről nincsenek ismereteim. Nekem a CFD bevált és elégséges
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 19:08
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#189
Azon gondolkozom hogy jövőre át kellene állni certire de azt nem ismerem mik a buktatói a kiütésen kivül na meg sok rosszat hallani az árjegyzőről.Nem tudsz valami magyar nyelvű leirást a certi kereskedésről.
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 18:58
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#188
Hát sajnos nincs igazad :)! Nincs nagy tőkeerő :(! Én is kereskedek, és pont ezért próbálom keresni a tiszább képet és likvid instrumentumot. Én is tőkeáttétellel játszom, CFD-vel kereskedek.
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 18:47
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#187
Gondolom te inkább befektető vagy nagyobb tőkeerővel én inkább kereskedő gyakornok vagyok tőkeáttétel-30napos ,ezzel könnyen belehet ragadni.
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 18:33
Előzmény: #185  Törölt felhasználó
#186
kovzs :) nincs mol-om, és otp-m sem...matávom van, mert még nem stoppolt ki. EGyébként évek óta csak külföldi instrumentumokkal kereskedek, a magyar piac sajnos vicc, vagy inkább nagy szomorúság!
Ha megengeded, és kérlek ne vedd okításnak! Maradjunk a MOL példánál: ha úgy kezeled az EWP-t, hogy tudod, hogy 4. hullám, akkor miért érdekes az, hogy milyen alakzat lesz a negyedik hullám? Tök mindegy, hogy háromszög lesz, zz, vagy flat, vagy ezek kombinációja!!! AZ ötödik hullámot kell várni, és annak eltalálni közelítőleg az alját. Ez most a MOL esetében kb 8 ezer környékére mutat...addig a papír számomra érdektelen, nem akarom a negyedik hullámban kereskedni, kivéve a külföldi indexeket, vagy a devizákat. De nem magyar részvényt shortban. sajnos!
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 18:21
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#185
Igen ez a legnehezebb elliottban hogy mire felismered addigra késő...,molod van?
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 18:15
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#184
emlékszem, akkor még nyitva volt a pálya a double zz alakzatra...negyedik hullámban sok minden lehet...háromszög, flat stb.és ebben az a nehéz, hogy sok alakzat kezdődik hasonlóan, gondolj csak bele, hogy a flat is és a háromszög is hármas tagozódású hullámokkal kezdődik...a harmadik hullám ad választ arra, hogy miként tovább
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 18:09
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#183
Igen csak akkor a másik nickem használtam,még kérdeztem is hogy bizol-e a felben és igennel válaszoltál/Y 4/.
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 18:01
Előzmény: #181  Törölt felhasználó
#182
semmi gond, nem tekintettem annak :)! Mi beszéltünk a mol forumban?
Törölt felhasználó 2014. 12. 22. 18:00
Előzmény: #180  Törölt felhasználó
#181
Bocs nem kötözködni akartam inkább kérdés volt,szerintem napizásra nincs jobb és likvidebb, persze nem oldalazásba.

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek