Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2019. 02. 21. 13:33
Előzmény: #35677  Törölt felhasználó
#35680
miért van ,hogy ennek a kormánynak az összes intézkedése ennyire gusztustalan és igazságtalan ?
gyula1971
gyula1971 2019. 02. 21. 13:23
#35679
Ez egy idézett vélemény.
hamarosan 6-7 százalékos hozamok lesznek
na akkor zuhan be az ingatlanpiac mellesleg
Criscito 2019. 02. 21. 13:23
Előzmény: #35677  Törölt felhasználó
#35678
Itt egy a fontos: hogy pörögjön a GDP a következő években is. Mindegy milyen áron. 
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 13:13
Előzmény: #35674  Criscito
#35677
Puff itt a bomba hír és a bizonyíték rá, hogy a kormány nem csak a tehetőseknek akarja tolni a pénzt:   https://www.portfolio.hu/finanszirozas/hitel/bejelentettek-hitelbiralat-nelkul-fel-lehet-venni-a-kormany-uj-kamatmentes-hitelet.3.314929.html     Igaz nem is tudom sírjak e vagy nevessek ezen ,mert ez jelentősen növeli a nem fizetés kockázatot és végső soron az adó fizetők állják majd a bedőlt hitelek visszafizetését..   Reméljük még ezt egyszer átgondolják és finomítanak rajta bár 3 év munka viszony vagy felső oktatás kell hozzá  ettől függetlenül ebben a rétegben is lehet már „rossz adós” . 
Láma
Láma 2019. 02. 21. 13:05
#35675
Meglelte már valaki annak a 2031 településnek a felsorolást a neten valahol, amelyekre vonatkozik a falusi CSOK?
Criscito 2019. 02. 21. 12:30
Előzmény: #35673  Törölt felhasználó
#35674
Bármi lehet még júliusig. Egyelőre még a Közlönyben sem jelent meg. 
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 12:27
Előzmény: #35672  Criscito
#35673
Szuper akkor egy leendő apukát köszönthetünk itt a fórumon...  ( Kamatmentes csak akkor jár ha legalább 1 gyereked lesz 5 éven belül ) Sokan még eddig se jutnak el a program célja pont  ez.. Ettől függetlenül én se értek egyet, hogy bármire (hülyeségre ) el lehet költeni és nem hasznos (tanulás , ingatlan önerő   , állampapír stb van előírányozva. )
Minden esetre 4 hónap múlva vezetik be addig még sokat fognak finomítani a tényleges törvény tervezeten.. 
Criscito 2019. 02. 21. 11:59
Előzmény: #35658  Törölt felhasználó
#35672
Nem volt magasröptű, csak másak a nézeteink. Én kp-ra veszek mindent hitel nélkül és lehetőleg akciós áron, mert így szeretek vásárolni. Legyen szó ingatlanról, részvényről, akármiről. A hitelt meg kerülöm, már csak azért is, mert többletem van, nem hiányom. A többlet bevételemet meg befektetem az utolsó fillérig. Tehát nem fizetni szeretem a kamatot, hanem azt szeretem, ha nekem fizetik. A hitel alól kivételt képez természetesen a júliustól igényelhető kamatmentes hitel, az egy kiváló ajánlat, köszönjük szépen. Nem értek egyet vele, baromságnak tartom, de ha már adják, akkor nem ugrok el előle. Ingatlant is majd akkor veszek, ha kiteszik rá az akciós táblát. A bérlőket le lehet nézni, csak nem érdemes. Nekem nem okoz gondot például az, ha előre ki kell fizetnem a bérleti díjat. 2 olyan főbérlőm is volt már, akik előre kérték tőlem a bérleti díjat néhány hónapban, mert megszorultak anyagilag ... Ezzel szemben nekem ez nem okozott problémát, kisegítettem őket, akármikor tudok/tudnék fizetni. A profi "befektetők" ugye. 
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 11:51
Előzmény: #35662  Törölt felhasználó
#35671
Igen, rosszul tudod. Biztosítás persze sok mindenre köthető, csak akkor minek fizeti az ember a járulékokat?
Egyébként értem is a kormány logikáját, a munka felé akarják terelni az embereket, csak könyörgöm, akkor ne mondd már azt, hogy a kormány nagylelkű!
Nem téged tartalak korruptnak, hanem azokat, akiktől úgy el vagy ájulva. :)
Adósság: nem más, mint előre hozott fogyasztás. Elköltöd azt a pénzt, amit még meg sem kerestél, és semmi garancia nincs rá, hogy meg fogod. Én legalábbis így vagyok vele. Csak akkor éri meg, ha befekteted nagyobb kamatra, mint amennyiért kapod.
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 11:49
Előzmény: #35667  impudent
#35670
A rendszerváltás pedig más tészta , de  szerintem a kapitalista hitelszerződéseket manapság egyik (új ) kormány se írhatja felül.. Bár ide haza  amilyen az ellenzék állapota bármi kitelik tőlük... Egy EU ból való kilépés lehet még kockázat ( írták is ide)  , de szerintem a Fidesz eddig nem hiszem ,hogy elmenne .. (rosszra fordulhatnának a dolgok akár államcsődöt is okozhatna )  Ha igen a többség nem hiszem, hogy rájuk szavazna.. 
Na ha idáig fajulna a dolog ( államcsőd ) akkor valóban a kamat támogatást se kapnád meg .. Ha már legrosszabb szcenáriót akarunk felvázolni.. Juj.. 
Zazie90 2019. 02. 21. 11:47
Előzmény: #35645  Zsolt90
#35669
Itt vagy te is jó ember anyagnak már csak meg kellene találnod magad meg a szedukcios hangok mögé benézni mi is a valóság. Van itt Lajos is talán egyszer hozzá a német asszonyt is erre felé... Itt nudli eleg szépen leírta itt hogyan is van sokaknak külföldön az élet...
Emberanyagrol meg körbe lehet nézni bárhol most már azt hiszed hogy már max-et nézel pld Párizsban vagy Londonban :) 30-40 évvel ezelőtt amikor Írországban folyamatos robbantás meg nagy szegénység volt ki gondtalan volna egyszer jobban lesznek mint az angolok? Őket pedig mindig lenyomták...
Másik dolog amit sokat hallok hogy nem kedvesek a magyarok. Sok ügyet kell intéznem most külföldi rokonoknak etc semmi sem lehetetlen mindenben segítenek! Bárhová fordultam mindenhol nagyon segítőkészek a magyar köz  ért tevékenykedők!!! 
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 11:46
Előzmény: #35667  impudent
#35668
Nem csak állami fixált hitelt van hanem van fogyasztó barát hitel is ami nem annyira szörnyű kamatozású még  . (Az is van nekem ) De tényleg befejeztem. 
impudent 2019. 02. 21. 11:44
Előzmény: #35665  Törölt felhasználó
#35667

Fixált hitel se nagyon van, mert lsd 90 ben az ország helyzetére való hivatkozással megemelték.
De a fixált hiteledet se tudod kifizetni ha nagy az infláció és drágaság van, újabbat kell felvenni.
Nota bene az állam fedezi a Te fixált hiteledet tehát valahogy vissza fogja szedni, adó stb formában
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 11:42
Előzmény: #35663  Zsolt90
#35666
Ez igaz később  pedig még több kell ha nyugat európai bérek és hozzá kapcsolódóan duplázódó lakás árak lesznek idehaza.  Ezt hívják minden tekintetben felzárkózásnak.. Aki felszáll a vonatra  és növekszik az ingatlan értéke nem fog panaszkodni.. :-) Na most megint picit hátra dőlök és hagyok mindenki mást itt a fórumon érvényesülni 
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 11:40
Előzmény: #35661  impudent
#35665
A fixált hiteled és az állam adósságodról beszélek és nem a felveendő fogyasztói hitelekről. A világ adósság állománya ( államoké ) akkor csökkenhet  akkor inflálható el ,ha reál kamatláb  mínuszos..  Rövid  1 éves kamat éppen fedezi az inflációt  , de idén ez lehet több is lesz mint 3 % és ez csak a lakosságnak elérhető ha jól tudom..
Vannak egyes országok ahol ilyen kedvező kamat helyzetben sem tudták az államadósságot csökkenteni ez is tény (GDP - arányosan )  azon országok  gazdaságpolitikáját minősíti a helyzet bár 80-100 % körüli  GDP arányos állam adósságot  ( vagy a felettit) már bitang nehéz ledolgozni  a Görögök azért nem tudnak  (160-180 % )  kijönni sehogy sem a válságukból.. Ezt hívják adósság csapdának. Japán üde kivétel  a 200 % feletti adósságával , de ez részben azért is kivétel, mert a lakosság felé van eladósodva. 
impudent 2019. 02. 21. 11:39
Előzmény: #35663  Zsolt90
#35664

Továbba a megnövekedett hitel után egyre nagyobb kockázatú egy élethelyzet változás illetve kamatváltozás.
Zsolt90 2019. 02. 21. 11:35
Előzmény: #35661  impudent
#35663
Pontosan, egyre nagyobb hitel kell ugyanarra lásd:
http://profit7.hu/hirek/az-egyre-nagyobb-osszegu-lakashitel-a-kelendo
64% 10- 20+ millós hitelt vesz fel.
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 11:33
Előzmény: #35660  Törölt felhasználó
#35662
Lehet én tudom rosszul, de 3 év munkaviszonyra jár 3 hónap munkanélküli.. 6-12 hónapra pedig köthetsz még  jövedelem biztosítást.. Aki 15 hónap alatt se tud magának  bármilyen munkát találni (válságban sem ) az ne folytassam...Megkaptam valakitől itt ( talán pont tőled)  , hogy izom korrupt .. Persze ez is jellemző a magyar közbeszédre aki valamire viszi ebben az országban az csakis korrupt lehet ismerjük a dumát..  (semmilyen politikai kapcsolataim nincsenek, ha lennének szerintem nem 10 szereztem volna a vagyonom, hanem lehet már a 20 is megvolna a 10 év alatt 😊 ) Bánom is én ki, hogy ki   hogy éli az életét..  
impudent 2019. 02. 21. 11:29
Előzmény: #35659  Törölt felhasználó
#35661
Az Infláció nem inflál el semmit mivel a pénztömeg ( az adósság folyamatosan nő  volumenben ) tehát hiába lesz kisebb a kamat ,egy dolog vásárlásához egyre több hitelre lesz szükség lsd világ adósságállománya.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek