Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 12. 11. 18:56
Előzmény: #30596  Fsociety
#30600
Ez esetben remélem lesz egy hazafi aki az acélmagvast utána viszi és átadja. 
TheSnake2020 2022. 12. 11. 18:54
Előzmény: #30596  Fsociety
#30599
Oroszorszag nem fog veszíteni. Ez csak akkor következik  be, ha 3. félként belép a háborúba Ukrajna oldalán egy minden erőviszonyt felborito fél.  Teljesen mindegy, hogy Putyin, vagy nem Putyin. Szerintem nincs olyan orosz vezető, aki el fogja azt viselni, hogy a világ legmodernebb fegyverei, a határukon vannak. Ukrajna egy játszótér lett. A világ magyhatalmai  kipróbálják a legújabb fegyvereiket. Tudom, hogy ez egy brutálisan cinikus megközelítés, és mielőtt valaki erkölcs csőszkent jönne  tudom, hogy emberek hallnak meg, és az ukránok a hazájukat védik. De minden Ukrajnának  szállított fegyver, csak meghosszabbítja a háborút. Egy olyan háborút, amit Ukrajna szerintem nem nyerhet meg. Oroszorszag, csak igy mint OV elmegy a falig. A hosszú elhúzódó háborúnak pedig Európa,  mint nagy hatalom biztos vesztese. Az, hogy OV és az Európai populista erők nyertesei lesznek e a jövő zenéje. Remélem nagyot tévedek,  és béke közelebb van, mint gondolom.
skiz0 2022. 12. 11. 18:41
Előzmény: #30596  Fsociety
#30598
Van az az elmebeteg sereg, akinek be lehet adni, hogy a huxit jó lennne..
Nem kell messzire menni, ezekben a berkekben azt szajkózzák, hogy az EU lassan szét fog esni, és euró sem lesz sokáig, ezért jüant kell venni inkább - fültanúja voltam. Igen, létezik ez is...... :(
skiz0 2022. 12. 11. 18:38
Előzmény: #30595  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#30597
Szerintem "glad to see you" lehet átköltve, de passz :D
Fsociety
Fsociety 2022. 12. 11. 18:32
#30596
Lattam valami orosz tv beszelgetest, ahol mondjak, h nyomni kell a haborut, mert ha cumi lesz, akkor a haborus bunosseget siman rajuk verik (tehat tudjak, h azok, es ezert rohadjanak is meg), ezert nem veszithetnek, meg ha veszítenek, akkor vegulis mindegy,mert hamuva valik Europa, meg kb ők is. Na, sztem Orban nagyjabol ezt a játszmát jatsza, tudja h bűnös, es tudja, h tudjak, h mindent leepitett es ellopott, ezert nem veszithet. En innen vizsgalom az egészet, siman lesz huxit is, ha orban menti az irhajat. Lehet h az eu bena volt, de most mar csukloztatja orbant, es igy, h megkerulheto, igy max el lehet jatszani a hattyu halálát. Szoval lesz itt még finomság az országnak. El fog menni a falig OV aztan utana max felszallnak a nemkormany gépre es mennek innen. 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 12. 11. 18:28
Előzmény: #30590  geza77
#30595
Graz to see you volt kint legutóbb, azóta se értem miféle szójáték ez. Az elbaszott angol kiejtésre appellál? Gréjz (great) to see you? 
TheSnake2020 2022. 12. 11. 18:18
Előzmény: #30589  Boby
#30594
Ez egy sokkal hosszabb játszma, és bizony OV nem fog kitérni.  Legfeljebb úgy tesz, ha nagyon -szorit a nadrág szíj. Az EU pedig nem rendelkezik azokkal a mechanizmusokkal , amelyek ahhoz kellenek, hogy egy ilyen taggal megbirkózzanak. Ezek a mechanizmusok nyögve nyelősen most épülnek ki. Most jön 2 év maszatolas, illetve a 2024es választásokig 1,5 szűken. Nincs itt semmi látnivaló. Mi nem lépünk ki,  ok nem tesznek ki.  Mi harcolunk, ők nem adnak pénzt. A kérdés csak az, hogy akkor mit csinálnak, ha mi nem leszünk hajlandóak fizetni.  OV elmegy a falig. Bízva abban, hogy ordás politikája teret nyer 2024 után. Ne így legyen. Europa gazdaságilag nagyon nehéz helyzetbe navigálta magát.  Lehet, hogy ennek lesz politikai vetülete is. Ez a topic a kockázatok kezeléséről szól, és én latok erre esélyt. Ennyi.
C0lumb0 2022. 12. 11. 17:53
#30593
Azthiszem kijelenthetjük, hogy megtörtént ami várható volt.. Kirúgták a fityusz meg orvbán s*gge alól a szék jobb első lábát, (megállapszunk mi nélküled is ám az EU-ban bármiről), jajj de jó, hát "előre megyünk ám, nem hátra..." gondolta orvbán, és ahogy a néppártból is besegített kilépni az EU-nak, most is besegített az ukrán pénzek ügyében is utólag "megegyezni", jajj de széép ezt a nemes tettet, na de tényleg. Ezek Aztán be Navracsicskultak.. Aztán ha előre esnek a székről, és láttatják a hátsójukat fölfelé, ha az eu nem veszi pucsításnak, akkor majd a Szájjel Jóska besegít nekik.. Itt ám nem lesz bu*iskodás meg semmi olyan az iskolákban, meg LMBTQ mit nekünk Prüsszel, mi nem oktatunk a gyerkőcöknek ilyeneket, hát itt inkább oktatás se lesz, tavaly is működött az otthol tanulunk online, most is fog, benzin sem lesz beutazni miatta, fűteni sem tudnánk ugye, ja és majd a Kaleta Gabesz, meg Borkai Zsolesz előadást tart úgyis a neten, miután ugye nem jön pénz a tanárainknak.. Lehet jobban járnának ha megkérnék a gonosz Prüsszelt, Sorost meg a többit, hogy mielőtt előre esnek legalább rúgják ki a szék többi lábát is, akkor legalább s*ggre esnek és nem lesz annyira elb*szva minden. Hát ebben a chicken game-ben a mi vezírünk, királyfink megint "elmegy a falig", és nem tér ki a lovasfogattal sem a kamion elől, mert már ugye eléggé késő lenne.. A rák ugye megette már, nincs is rá idő.. Már látható mi jön, csak ki kell várni ugye.. Na de hát amennyi pénzt eltalicskáztak a kormánygépre, ezek már rutinosan "szállnak" majd el, mint a fecskék, arról a bizonyos fogatról. És majd olvashatunk a hírekben megint Prüsszel gonoszságáról, hogy hát milyen csúnyán elgázolta őket.. Az Euró árfolyam az meg kit érdekel, azt beszél Eltolcsi amit akar, mi jobban tudjuk mi a jó nekünk.. mi devizakereskedők vagyunk de ám a nép spekulációs hullámot indított hát persze hogy azért repülünk megint..
5000 2022. 12. 11. 17:19
Előzmény: #30583  EURHUF_goes_to_haven
#30592
Zavar minket is, de egy kérdést engedj meg:
Te mivel teszel többet, hogy a rendszernek vége legyen?
Törölt felhasználó 2022. 12. 11. 17:13
Előzmény: #30573  kukor-ica
#30591
Lehet, bár ebben a chicken game -ben az egyik egy Mercedes G63-assal, a másik egy Velorexszel tart az ütközéspont felé...
geza77
geza77 2022. 12. 11. 17:07
Előzmény: #30576  TitusPullo
#30590
" merry graz  wish you graz" graz mellett az autópályán ezek vannak kiírva egyből a köpcös jutott eszembe!
Boby
Boby 2022. 12. 11. 16:54
Előzmény: #30586  TheSnake2020
#30589
Chiken game meg akkor lenne,ha az EU-nak tervben lenne, hogy kitér orbán elől, de nincs ilyen tervük. Amint írtam, rájöttek hogy orbán az eu létét veszélyezteti és azért az egész EU csak több anyagi haszonnal kecsegtet mint egy Magyarország.
Boby
Boby 2022. 12. 11. 16:48
Előzmény: #30586  TheSnake2020
#30588
A rákos daganat kivágására gondoltam,nem arra hogy kivágnak az EU-ból. 
TheSnake2020 2022. 12. 11. 16:38
Előzmény: #30583  EURHUF_goes_to_haven
#30587
Ha ugyan ilyen indultból kereskedsz, mint ahogy politizálsz,  az nem jó. Senki nem mondta azt  hogy ez így jó. Sőt rossz.  Sőt nagyon rossz. De a világ nem fekete és fehér, bizony vannak jó néhányan, akik úgy gondolják,  hogy ez így jó. És a piacon -ok is jelen vannak. 
TheSnake2020 2022. 12. 11. 16:33
Előzmény: #30580  Boby
#30586
Nem vágják ki. És bizony chiken game. Csak egy jóval hosszabb játszma, ami egyáltalán nem lefutott. Mert mi történik, ha nem kapunk pénzt? Drágábban és a piacról kell finanszírozni. Mivel  nagyon sok pénz kereső a helyét ez jelenleg könnyű. Ráadásul vannak érdekcsoportok is , nemzetközileg, akiknek megéri Magyarországot finanszírozni. Vannak persze minimális kockázatok, de a CDS is pont azt mutatja, hogy minimalis. Lesz persze nagy jajveszékelés,  meg ellopta nem lopta  van pénz nincs pénz. De majd ráfogjuk a válságra. Ha tényleg egy recesszió  és ráadásul mély jön   az az Orbáni politika megerősödéséhez, fog vezetni az EUn belül. Recesszio=populizmus. Aztán a mire a 2 év letelik,  méhész közben egy EUs választás. Szóval szerintem ez egy CHIKEN game, és messze nem lefutott. Az jól látszik, hogy most az EU összezár,  de OV nem hiszi, hogy ez a világ vége és én se. Az EU most kezdi kiépíteni azokat a mechanizmusokat   amik kellenek  ez baromi hosszú idő. 
 Az EU eddig béna kacsa volt. Most próbál erőt mutatni   lehet, hogy fel év múlva ez szánalmas vergődésnek fog nézni. Nem OV miatt. Hanem a hiányzó EUs gazdasági mechanizmusok miatt. Közös adó és költségvetési politika stb. Egy mely recesszió nagyon gyorsan megbonthatja, a most oly törékeny és formálódó EUs egységet. Félte értés ne essek undorító, amit OV és bandája csinál,  csak a meccs még nem lejátszott. Az Eu még csak pont beszáll a meccsbe. Reméljük nem túl későn. 
EURHUF_goes_to_haven 2022. 12. 11. 16:19
#30585
Bocsánat klasszikust, csak pontosan:
"Insanity is doing the same thing over and over again but expecting different results."
Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen.
https://www.citatum.hu/idezet/16021
EURHUF_goes_to_haven 2022. 12. 11. 16:18
#30584

EURHUF_goes_to_haven 2022. 12. 11. 16:15
Előzmény: #30582  5000
#30583
Hát ha nektek ez megfele, szurkoljatok csak neki.
Tényleg minden nagyon fain, úgy hogy 18% a nemirányadó, de valami kamat mellett gyalogatni a 420 at néha érinteni a 410 et.. Minden rendben megy az országban, semmi látnivaló. Minden a terv szerint. 
Komolyan nem unjátok ? Nem vernétek szét az összes mocskos korrukt féreg fejét egy közepessen kicsi pék lapáttal, de csak azért kicsivel, hogy tovább érezze ?? Komolyan nem zavar, hogy a befizetett adóforintuok NAGYRÉSZE egy lyukas gumit fúj egy olyan járművön ahol se fék, se kormány és jön a szakadék ? Ennyire jó behúnyt szemmel, csak azt nézni, hogy HALADUNK és még van előttünk pár méter a szakadék előtt ??? Hogy lehet jó érzéssel azt mondani, hogy igenis adják ide a pénzt mert az nekünk JÁR!!! Pontosan tudjátok ti is, hogy ugyanúgy el lesz lopva. Segítek az Őrültség definíciója, hogyha ugyanolyan körülmények és inputok mellett más kimenetelt vársz. Ütötek az ujjatok kalapáccsal, már vérzik érzitek, hogy fáj, de hátha a következő ütés meggyógyítja ?? Itt tartunk ? AZTABÜDÜSKRVÉLET...
5000 2022. 12. 11. 15:55
Előzmény: #30579  TheSnake2020
#30582
Én is így gondolom, nem jön még a világvége.
Mondjuk a világbéke sem

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek