Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2020. 11. 05. 14:50
Előzmény: #12418  Törölt felhasználó
#12420
Itt akkor lesz gond, ha valaki vissza akarja váltani dollárját a tetherből, illetve, ha valamelyik felügyelet veszi a bátorságot és bekopogtat a tether kft irodájába.
szieszta 2020. 11. 05. 14:46
Előzmény: #12414  Törölt felhasználó
#12419

Szerencsére nekem nincsenek ilyen nagyratörő vágyaim.
Egészség legyen,a többi meg jön magától.
Ha azon görcsölnék, hogy miből maradtam ki, már nem élnék. Utólag mindenki okos és tudja a tutit, ráadásul látom, hogy nagyon sokan mellé tenyerelnek dolgoknak.
A tőzsde arról szól, hogy amit valaki megnyert, azt más valaki fizette.
Kivéve a wash tradinggel feltornázott árat, mert ugye ott csak a különbözetet teszik az egyik zsebből a másikba.
Törölt felhasználó 2020. 11. 05. 14:46
Előzmény: #12413  szieszta
#12418
Ez a tether mutyi valóban egy időzített bomba. De az is lehet, hogy csak egyfajta turbófeltöltőként funkcionál. Ha az autós kíméli a turbóját, akkor sokáig teszi a dolgát gond nélkül. Ha meg széthajtja, akkor leáll az egész motor. Eddig a tether viszonylag szolidan pörög. Ha már sikítani kezd, akkor várható lesz egy hirtelen és meredek korrekció. Alig várom. :-)
AlonsoRenault 2020. 11. 05. 14:39
#12416

Ezt csak azért teszem ide, mert úgy értesültem egyre több embert érint. :( Szerintem itt senkit sem, de jobb óvatosnak lenni.https://semmelweis.hu/pszichoterapiasosztaly/2015/04/a-kenyszerbetegseg-tunetei-es-kezelese/
szieszta 2020. 11. 05. 14:38
Előzmény: #12412  AlonsoRenault
#12415
Az ellenszél majd máshonnan jön, de az keményebb lesz, mint a coinszekta által kitalált hírekben. Majd Kína összedobja nemzeti coinját, aztán jön a többi állam. Akkor indul majd a konkurenciaharc.
Törölt felhasználó 2020. 11. 05. 14:37
Előzmény: #12410  szieszta
#12414
Épp emiatt be kellett látnom, hogy nekem sem szabad kimaradnom, ha nem akarok lemaradni. 
Közben már egészen jól ismerem a yachtbörzés oldalak felhozatalát. Mire a hajóvásárlásra kerül sor, addigra az üzemeltetéshez szükséges engedélyek és a hajós jogosítvány is meglesz. Persze addig jó volna egy 7k-ig beszakadó korrekció, mert odamenet jelentősen bővítenék.
szieszta 2020. 11. 05. 14:34
#12413

Nagyon úgy néz ki, hogy nem kell majd a hétvégéig várni, már ma is meglehet a 15 ezer.Ma már 8%-os emelkedést produkált, ha ezt meg tudja ismételni minden nap, akkor hétfőn új csúcsra ébredünk.
A fomo elindult ezerrel.
A tether kft sem maradt tétlen, pedig azt gondoltam, hogy a nagy jókedvet nem kell pumpálással fokozni.
Gyorsan dobtak azért a piacra 100 millió tethert, nehogy véletlenül megtorpanjon az emelkedés.
  • Circulating Supply16 858 599 610 USDT
  • Total Supply17 370 002 435 USDT
AlonsoRenault 2020. 11. 05. 14:31
#12412
És ellenszélben elment 19k-ig..Mi lesz ha nem ellenszél lesz?
AlonsoRenault 2020. 11. 05. 14:30
#12411
Számos esetben foglalt már le a hatóság btct. MT GOX egyebek. A Fő troll megint bizonyította hozzá nem értését a témához. Segítek: nyilván hozzáfrtek a privát kulcsokhoz is..Ennyi a sztori.
szieszta 2020. 11. 05. 14:24
#12410

Megint csak a szokásos szöveg, hogy mennyire tiltják és ellene vannak. Trump elnöksége alatt, csupán 740 ről, 19 ezer közelébe ugrott a BTC árfolyama. De ha nem nézzük 2017 decemberi őrületet, akkor 14 ezerig száguldott.
Micsoda ellenszél!
Törölt felhasználó 2020. 11. 05. 14:22
#12409
Ez milyen bullshit már némelyik troll linkjében: 

"
A lefoglalás 
 
Nekik most nagy csapást jelent, hogy az Egyesült Államok Igazságyügyi Minisztériuma nagyjából 24 millió dollár értékű kriptovalutát foglalt le. A forintra átszámítva megdöbbentő nagy összeg (több mint 7 milliárd forint) azután került lefoglalásra, hogy a brazil kormány hivatalos kérvényt nyújtott be az Egyesült Államokba. 
"
.
Hogyan lehet 'kriptovalutát lefoglalni'? 😂 Csak nem úgy, hogy a gonosz kriptogengszter mellényzsebében a rendőrök megtalálták a publikus címekhez tartozó privátkulcsokat egy cédulára felirkálva?? Egészen szürreális fasságok vannak jónéhány kriptoportálon lefordítva gúglival, amit aztán a trollok egy az egyben bekajálnak. 😂😂
Törölt felhasználó 2020. 11. 05. 13:44
Előzmény: #12406  Törölt felhasználó
#12407
és mivel a jelenlegi, természetesnek tekinthető mennyiségi kihullás ill. 'lemorzsolódás' miatt kizárólag a felhalmozás, azaz kincsképzés van ösztönözve, belátható időtávon a jelenlegi konszenzus nem is tartható fent. 
Valamilyen jelentősebb változásnak pár éven vagy max. 1 évtizeden belül történnie kell a Bitcoin Core táján. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 05. 13:17
Előzmény: #12396  Törölt felhasználó
#12406
'..Szatosinak bele kellett volna írnia a kódba azt a sort is, hogy minden olyan btc, amit 10 évig nem mozdítanak meg, automatikusan törlődik arról a címről és újrabányászható..'
.
A törlés időpontjához közelítő címek listáját minden kriptoportálon nyomon lehetne követni. Aki érintett, az még időben át tudná küldeni a cuccát tetszőleges számú másik tárcába, újabb 10 éves nyugalmat nyerve. Ezzel biztosítva volna, hogy 10 éves időhorizont után mindig az eredetileg meghatározott, maximálisan kibányászható mennyiség álljon a bányászok rendelkezésére. Emiatt ugyan a felezési algoritmushoz is valószínűleg hozzá kellene nyúlni, viszont az árfolyam beállhatna egy olyan szintre, ahol a Btc Szatosi által eredetileg vizionált fizetési funkciójának is több értelme volna. Így, ahogy most van, csak a felhalmozás van ösztönözve.
.
Hodl! 😁
Törölt felhasználó 2020. 11. 05. 12:54
Előzmény: #12404  szieszta
#12405
'more than 1 million btc'-ről tudtam, melyet nagyvonalúan 2 millióra kerekítettem fel. A bch-ban heverő aprópénzéről se feledkezzünk meg. Ha neki lennék, akkor a bch-készleteimet használnám a felmerülő rezsiköltségeim fedezésére, azt talán nem figyelik annyira :-)
szieszta 2020. 11. 05. 12:48
Előzmény: #12403  Törölt felhasználó
#12404
28 milliárdnyi? - úgy tudom 1 millió BTC-t tulajdonítanak neki. Vagy már a dupla árfolyammal számoltál? :-)
Törölt felhasználó 2020. 11. 05. 12:39
Előzmény: #12400  szieszta
#12403
Szerintem Szatosi is lábon van most lőve a sok btc-jével, mivel a hozzá köthető publikus címeket minden másodpercben figyelik. Igazából nem is tudom, hogy mihez kezdenék papíron uszkve 28milliárd usd-nyi, csupán virtuálisan hasznosítható btc-vel, ha mindenki azt nézné közben, hogy mikor mozdítom meg őket és aztán hová távozik tovább a megmozdított mennyiség. Nem egyszerű az ő élete sem, ha még él egyáltalán.
szieszta 2020. 11. 05. 12:37
Előzmény: #12401  szieszta
#12402

Azt még elfelejtettem leírni, a bányászattal kapcsolatban, hogy amit Tomibá betett táblázatatot, az 2018-as. Ezért gondolom az adatok nem igazán aktuálisak. Főleg, mert azóta volt a felezés is, így nem hiszem, hogy annyira megérné nálunk bányászni.
Ha így haladunk tovább, akár még ma elérhetjük a 15 ezres árfolyamot, a hétvégén meg már rakétázhatunk az új csúcs felé.
Az egyik fórumot olvasgatva viszont a legtöbb coiner már nem bővít....állítólag ennyiért már nem éri meg, várnak egy nagyobb korrekcióra.
A tévedés jogát fenntartom. :-)
szieszta 2020. 11. 05. 12:27
Előzmény: #12398  Törölt felhasználó
#12401

Hát a bitcoin gold is levált, aztán már szinte teljesen elsorvadt.
Múltkot írták, hogy jócskán lecsökkent a bányászok száma a BTC-nél, de éppen most olvastam, hogy az ether-nél meg megugrott.
Amíg tudják tolni a reklámot és fenntartani a hitet, addig nincs veszély. Óriási mennyiségű pénz keresi a helyét, amíg ez be nem dől, addig bármi rakétázhat. Itt az a kérdés, mikor zuhan össze, akkor majd vagyonok fognak eltűnni. Egyesek szerint ez bármikor bekövetkezhet és akár egy nap alatt is.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek