Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 08. 13. 12:30
Előzmény: #9878  Tazsomaru
#9880
A BTC-re gondoltam, de igaz, előfordulhat, hogy a blokklánc technológia sokkal maradandóbb lesz hosszabb távon, mint a BTC. (Valóban nem egyenlő, nyilván, köszönöm a javítást.)
Törölt felhasználó 2019. 08. 13. 11:42
Előzmény: #9878  Tazsomaru
#9879
Ugyanezt akartam mondani. A technológia nagyon is használható és annak ellenére, hogy sokan a bitcoint a blokklánc techológiával teszik egyenlővé. Pedig a bitcoin nem létezhet blokklánc nélkül de a blokklánc gond nélkül teheti ezt.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 08. 13. 10:30
Előzmény: #9877  Törölt felhasználó
#9878
"Ez is olyan megkerülhetetlen dolog lesz, mint az internet"
 BTCre, vagy blokkláncra gondolsz?
Törölt felhasználó 2019. 08. 13. 10:22
Előzmény: #9876  Törölt felhasználó
#9877
"Végleg a mélybezuhanás?"
A cikk szerint
"közel másfél évtizedet kellett várnunk arra, hogy a Nasdaq index ismét elérje a dotkom válság csúcsán látott szintet."
Onnan meg ment is tovább felfele... Tényleg nagyon hasonlít. Ez is olyan megkerülhetetlen dolog lesz, mint az internet :)
Törölt felhasználó 2019. 08. 13. 09:41
#9876

Nem tudom, hogyan fog alakulni tovább az árfolyam, de nézegetve a dotcom lufi kidurranását a grafikon nagyon hasonlít a mostani BTC grafikonához. A csúcsról egy beszakadás, azután felpattanás és aztán végleg a mélybezuhanás. Persze bármi megtörténhet, de ez a forgatókönyv mármint a lufi kipukkadása tankönyvi  alakzatot vett fel. Ha nem fogják megtámogatni az árfolyamot, megerősítést nyer a közgazdászok elmélete.
https://elemzeskozpont.hu/dotcom-lufi-kipukkanasa-mit-tanulhatunk-dotkom-lufibol-es
Törölt felhasználó 2019. 08. 13. 09:30
Előzmény: #9854  Törölt felhasználó
#9875

https://www.portfolio.hu/vallalatok/it/hamarosan-kesz-kina-sajat-bitcoinja.334117.html
A kínaiak nem hülyék, nagyon jól tudják, hogy a bitcoin nagyrésze a coinbárók kezében van, ezért ennek az égbe emelése csakis azokanak a malmára hajtaná a vizet. Ezt csak a szektások szeretnék, üldögélve a bitcoin vagyonukon, várva a csodatévőt, aki felpumpálja az árát.
A bitcoinerek kezdhetnek remegni, mivel jön a konkurencia és tudomásul kell venniük, hogy ha valaki kifejleszt magának valamilyen coint, a többit korlátoznia kell annak érdekében, hogy az övé legyen a befutó.
Óriási rizikó van benne, hiszen csak egy gombnyomás és máris a bányászok eldobhatják a bitcoint, áttérve bármi más bányászatára. Ha esetleg úgy lenne felállítva  a rendszer és decentrelizált blokklánccal akarnák megoldani az ellenőrzést.
Törölt felhasználó 2019. 08. 13. 09:17
Előzmény: #9862  Törölt felhasználó
#9874

Mintha a budacash röplapját magyaráznád. Annakidején jóbarátom bekerült hozzájuk tanácsadóként és baráti alapon, teljes meggyőződéssel ajánlotta befektetésként az egyik terméküket, ami 17% alatt még sohasem teljesített, 10 éves időtávon átlag 22% éves nyereség.
Mikor egy kicsit hanyatlott, jött a magyarázat, nem kell félni, eddig még mindig felállt a zuhanás után. Aztán egyszer csak NEM! Még szerencse, hogy csak az ő kedvéért szálltam be egy jelentéktelen összeggel, mivel az volt a feladata, minél több partnert találjon. Éppen amennyit hozott, annyit vesztettem, hála a betétvédelmi alapnak, persze a futkározást leszámítva.
Az összes normális befektetési ajánlat alá kötelező feltüntetni az apróbetűs részt, ami így szól:
Az eddigi mozgás nem határozza meg az elkövetkező teljesítmént. - ezt kell tudomásul venni és aláírással igazolni, hogy megértetted.
Törölt felhasználó 2019. 08. 13. 08:59
#9873

Elindították a következő kampányukat, ami arról szól, hogy válság idején csak az élheti túl, akinek bitcoinja van.
Mitől félnek leginkább a befektetők? Hát a válságtól, mivel senki nem tudja, mit hoz. Akkor most ezt kell kihasználni és erre ajánlani gyógyírt.
Ha atomkatasztrófa fenyegetne, megtalálnák arra is a bitcoin mint ellenszer szlogent és nem csodálkoznék, ha már a vírusok ellen is kimutatnának valamilyen jótákony hatását.
Azt a feladatát nagyon elhanyagolták, hogy mindenkinek kellene egy kis BTC-vel rendelkeznie, mivel a hekkerek ebben kérik a váltságdíjat, jó, ha mindig van egy kevés a spájzban.
Törölt felhasználó 2019. 08. 13. 08:47
Előzmény: #9857  Törölt felhasználó
#9872
Nem írta meg egyértelműen, melyik hétvége. Az "a" utal az elkövetkezőre, de egy jó ügyvéd ki tudja magyarázni.
Törölt felhasználó 2019. 08. 12. 22:17
Előzmény: #9870  Törölt felhasználó
#9871
Te úr? Téged valaki nagyon félrevezetett. Amúgy ez hülyeség, nemelemzőnek így az egész mindensége idézőjel lenne. "tether, tether,tether"
Törölt felhasználó 2019. 08. 12. 21:13
Előzmény: #9869  Törölt felhasználó
#9870
Mert magamtól idéztem. A jó modor és úri nevelés is úgy kívánja, hogy ha Valaki-től idézek, azt idézőjelek közé teszem.
Törölt felhasználó 2019. 08. 12. 20:57
Előzmény: #9868  Törölt felhasználó
#9869
Akkor minek rakod idézőjelbe?
Törölt felhasználó 2019. 08. 12. 20:14
Előzmény: #9866  Törölt felhasználó
#9868
Nem hamisítást írtam, csupán "szerkesztés"-t. A júliusi lista közzététele pld. elég lassan halad.
Törölt felhasználó 2019. 08. 12. 19:56
Előzmény: #9863  Tazsomaru
#9867
Így van, mindenki azzal foglalkozzon amit közelebb érez magához. A tukmálást tiltanám büntetőjogilag.
Törölt felhasználó 2019. 08. 12. 19:54
Előzmény: #9864  Törölt felhasználó
#9866
Hát ha valóban nyereséget csinálnak hosszabb távon, akkor miért palimadarak? Az eredményeiket meg nehéz lenne hamisítani gondolom én..
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 08. 12. 18:56
Előzmény: #9864  Törölt felhasználó
#9865
Mindenki ott szórja el a pénzét ahol akarja. 
Törölt felhasználó 2019. 08. 12. 18:52
Előzmény: #9858  Törölt felhasználó
#9864
3 hónapnyi trédösszesítést feltettek a három fő Eredményes Tréder korábbi tippjeiből. A július egyelőre várat magára /még szerkesztik/. A buli megindulása után rögtön fizetős chatszobákat hoztak létre, és állítólag 1000 fő körüli palimadarat sikerült is beénekelniük a szobákba. Érdemes átfutni a kommenteket.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 08. 12. 18:51
Előzmény: #9862  Törölt felhasználó
#9863
Kicsit máskép látom, de ez az én pénzem, az én problémám, az meg a te pénzed és a te döntésed. 
Törölt felhasználó 2019. 08. 12. 18:44
Előzmény: #9859  Tazsomaru
#9862
Hosszú távú spekulációra semmi sem alkalmasabb. Minden a nagy forgatókönyv szerint megy régóta: felezés utáni évben egy hype után csúcs elérése úgy, hogy közben a 20 hetes mozgóátlagokra vissza-vissza korrigál, aztán ordas nagy korrekció a 200 hetes mozgóátlaghoz, közben a sajtóban világvége cikkek, itteni fórumon birkázás, hype idején lufizás, nagy hallgatások, enyhe tetherezés aztán minden kezdődik elölről. Elég kiszámítható nemde?
Törölt felhasználó 2019. 08. 12. 18:39
Előzmény: #9858  Törölt felhasználó
#9861
Várjuk a tippjeid, biztos neked jobban megy, , hiszen te nem olyan ember vagy aki a semmire arcoskodik! :) 

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek