Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 17. 14:12
Előzmény: #3576  -pny
#3580
a trendek alapján a következő 24 órában át fogja vinni azt a szintet, érdemes ilyen szempontból átgondolni, hogy nem akarod-e módosítani
elemes
elemes 2018. 01. 17. 13:36
Előzmény: #3578  pitcairn2
#3579

pitcairn2 féle közgazdaságtan:
."A legtöbb ember ágyban fekve hal meg, tehát az ágy egy rendkívül veszélyes bútordarab."
pitcairn2 2018. 01. 17. 13:30
Előzmény: #3575  profitprofi_
#3578
indító gondolatként mindössze annyit ajánlok, hogy a FED-et 1913-ban a "válságmenedzsment" ígéretével alapították és ezek után furcsa mód példátlan méretű válságok jöttek...
a deflációs összeomlásokat vizuálisan is lehet ábrázolni
Index of the General Price Level for United States (M04051USM324NNBR)
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=hzKX
a fenti ábra jól illusztrálja, hogy az 1921-es deflációs összeomlás még az 1929-32-esen is túltett mégse lett belőle elhúzódó válság mivel Harding elnök "válságmenedzsment" helyett az "Éljen a piactisztulás!" felkiáltással elment golfozni...
ezzel szemben 1929-ben Hoover elnök azonnal munkához látott...
pitcairn2 2018. 01. 17. 13:24
Előzmény: #3575  profitprofi_
#3577
a téma kapcsán a  keynesianus verzió ellensúlyozására melegen ajánlom az alábbi könyvet:
https://mises.org/library/americas-great-depression
a pdf verzió szabadon letölthető
-pny
-pny 2018. 01. 17. 12:28
Előzmény: #3558  elemes
#3576
10k körül. De a pakkom felétmár eladtam.
profitprofi_ 2018. 01. 17. 12:27
Előzmény: #3569  elemes
#3575
1929-ben a tőzsdepánikot bankpánik követte, az utóbbi pedig a kibontakozó gazdasági válság eredményezője volt. Nem volt még Világbank, IMF, amely a megszorult ország segítségére sietett volna. Nem volt hitelezés, vállalatok és nemzetgazdaságok sínylették meg, még a kormányok sem kaptak pénzt. A gazdasági válság politikai válságot okozott - Németo.-ban a krízist kihasználva tudott megerősödni az NSDAP, és hatalomra jutni Hitler.
2008-ban hasonló történt - bár ezúttal már szerencsére jóval mérsékeltebb következményekkel. Tőzsdeválság, a bankok visszaszorították a hitelezést, itt Európában akármilyen színezetű kormány is volt 2008-2009-ben, az a következő választásokon szinte mind megbukott. Általános politikai válság ennek ellenére azért nem bontakozott ki, mert az ember tanul ugye, volt már példa előtte, a jegybankok tették a dolgukat, és habár veszélyes populisták most is vannak, egy Adolf Hitler azért szerencsére egy sem akad köztük, illetve a sokat szidott Európai Unió olyan politikai - és gazdasági védőhálót von a kontinens fölé, amelynek jelentősége felbecsülhetetlen. Szemben 1929-el, ezért nem járt politikai, és még tovább eszkalálódóbb gazdasági katasztrófával 2008. Az összehangolt döntéseknek hála viszonylag gyorsan ki tudott jönni belőle a világ.
Törölt felhasználó 2018. 01. 17. 12:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#3574
Ha olvasod őt, a kryptokrol nagyon bölcsen mindig feltételes módban nyilatkozik. Ennek bármi lehet a vége és időhöz sincs köteve. Nem tagadja a teljes összeomlás lehetőségét sem és azt sem, hogy nem kötött örök házasságot a bitcoinjaival, holtodiglan holtomiglan alapon. Egyet bekeretezve biztosan megtart, legyen egy villa az ára, vagy csak a kereté.
pitcairn2 2018. 01. 17. 11:08
Előzmény: #3569  elemes
#3573
így még szembetűnőbb
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=fXNn
tőzsdei lejtmenet esetén még a szövetségi bevételek is összeomlanak
pitcairn2 2018. 01. 17. 11:06
Előzmény: #3569  elemes
#3572
mesterségesen generált buborékgazdaság esetében sajnos nagyon szoros a kapcsolat...
https://fred.stlouisfed.org/series/W006RC1Q027SBEA
Törölt felhasználó 2018. 01. 17. 10:10
Előzmény: #3560  buyandhold
#3571
Mar 2015. marciusaban eljutottunk odaig veled, hogy te nem igazan tudod hogy mi az a BTC (ez is visszakeresheto).
Nem vakitok senkit, de aktivan kereskedem; amikor nagy mozgasok vannak, volatilitasban lehet penzt keresni, ha pedig valaki nem buy and hold befekteto, hanem kozelebb all hozza a spekulacio esetleg kereskedes, akkor nem biztos hogy evtizedekig tartogat 1 poziciot.
Voltak olyan BTC-im amit tobb mint 30 honapig tartottam, es adtam korabban joval lejjebb es vasaroltam tobbszor is az elmult 2,5-3evben....nyilvan azert orulnek neki ha lejjebb menne az arfolyam mert akkor olcsobban tudnek vasarolni nagyobb mennyisegben.
Nincs igazan jelentosege, hogy nekem mennyi penzem volt benne ill. mennyi van benne jelenleg, mert azzal senki nem lesz elorebb....
Egyebkent linkeltem be a forumra korabban arrol, hogy vettem penzt ki BTC tozsderol...akkor azt a kritikat kaptam, hogy magamutogato ... vagyok, ha nem linkelem be akkor meg vakitom a nepet....
Sracok ez igy nem megy, mert nem fair, hogy mindenfele trollok mindenfele butasaggal, valotlansaggal es rosszindulattal irnak rolam...
mi elonyom van abbol, ha valotlansagot allitok es mi hatranyom ha az igazsagot???
Ha kell belinkelem,  1-1 atutalasi megbizast hogy mennyi penzt hoztam el az elmult napokban vagy az elmult 2 honapban, nyilvan az osszeset nem szeretnem megosztani,de tenyleg ennyire fontos lenne ez????
Masik dolog a penz 1 nagyon relativ dolog, ha valakinek van 100e forintja es abbol kockaztat 20eft-ot BTC az kockaztatja a tokejenek 20%-at,de ha valakinek van 100M-ja es kockaztat 1M-ot az csak 1%-os kockazatot vallal...
Soha nem allitottam hogy 10 vagy 5 milliom lenne BTC-ben....; talan ez 1 eleg szemelyes dolog es senkinek semmi koze hogy mekkora kereskedesi szamlakkal operalok...
En raktam mar fel nem 1-szer kereskedesi szamlaimrol, hogy milyen eredmenyt ert el 1,2,3 eves idoszakban nyilvan nem $ ertekben hanem %-os aranyban a hozamrol es kockazatrol is; rajtam kivul nem sokan tettek ezt meg....
en ha olvasok 1 hsz-ast nem azzal kezdem hogy az valotlansag, hazugsag...es nyilvan hasonlo dolgot varnek el masoktol is....
lehet kulturaltan velemenyt cserelni, meg lehet trollkodni meg balkani stilusban gyanusitgatni, mindenki dontse el maga hogy hova tartozik a balkani kesdobalos kocsma szintjere, vagy 1 fejlett europai orszag gazdasagi forumanak szintjen...
Törölt felhasználó 2018. 01. 17. 10:01
Előzmény: #3569  elemes
#3570
Szerintem meg olyan szoros a kapcsolat, hogy a tőzsde összezuhanása vinné magával a gazdaságot is. A 2008-as a jó példa, mikor az ingatlanbuborék és hitelezés kidurrant és a kukorica ára 240 euróról 90-re esett, nem beszélve az olaj áráról ...igaz, ezek is tőzsdén kereskedett dolgok, de jócskán megsínylették, de még az autók ára is csökkent.
Valamilyen oknál fogva a fogyaszás is visszaesett, ezzel növelve a munkanélküliséget
elemes
elemes 2018. 01. 17. 09:36
Előzmény: #3567  Törölt felhasználó
#3569
Azérz ne azonosítsuk a gazdaságot az értèkpapírpiacokkal. Van hatás, oda-vissza, persze, de a tőzsde csak a vállalati tulajdonrészek, meg vállalati adósságlevelek csereberéje.
pitcairn2 2018. 01. 17. 09:14
Előzmény: #3554  zajec
#3568
az már megvan, nem véletlenül van tele az összes nagy jegybank trezorja aranytömbökkel...
Törölt felhasználó 2018. 01. 17. 09:02
Előzmény: #3565  Törölt felhasználó
#3567
Ja a katasztrófa a tőzsde miatt lesz, mivel hasonló lufit fújtak, csak az azért mérvadó gazdasági szinten. Tudom, összeomlást vizionálnak már több éve, de ez valós félelem azóta.
Szerintem 2008-óta bármikor összeomolhatott volna a piac, mivel azóta csak művien tartják fenn az emelkedést, folyamatosan pumpálva a léggömböt, hogy le ne zuhanjon. Ez nem egy természetes folyamat, nem a gazdaság teljesítménye produkálja.(farok csóválja a kutyát). Minél magasabbról zuhan, annál fájdalmasabb lesz!
És mielőtt leütnétek a feldobott labdát, a kryptók is összeomlanak akkor, nem ide fog menekülni a pénz, mert nem lesz mi meneküljön. A nagy hit a kryptokban azonnal elillan, hisz látni a hullámzásukban, mennyire stabilak.
elemes
elemes 2018. 01. 17. 08:58
Előzmény: #3565  Törölt felhasználó
#3566
a technológia jó, csak a fagázzal fűtött autót (bitcoin) felváltja a benzinmotoros mert az még jobb technológia, és az fog elterjedni.
Törölt felhasználó 2018. 01. 17. 08:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#3565
Szerintem lesz itt katasztrófa, de nem emiatt. Ez egy olyan kis szelet a gazdaságból, amit nem tekintenek mérvadónak. Biztos, hogy szabályozni fogják és akkor elmenekülnek a spekik. Akkor előtérbe kerülhet a technológia, de az nagyságrendileg alacsonyabb áron.
Majd lesz egy bitcoin részvénytársaság, ami majd biztosítja a szolgáltatást, elvégre most is az van, csak nem a tőzsdére vezették be, hanem a blokkláncra és a részvényüket bitcoinnak hívják. De lesz még 5000 ilyen és versenghetnek, egészséges piaci versenyben megmérettetve.
Ami most van, az csak egy eszetlen spekuláció, megkérdőjelezhető jövőképpel. Lehet éppen ez fogja megölni a technológiát is.
andare 2018. 01. 17. 08:40
Törölt hozzászólás
#3564
Törölt felhasználó 2018. 01. 17. 08:35
Előzmény: #3560  buyandhold
#3563
Kisvuk egy vérbeli befektető, aki aktívan kezeli portfólióját. Nem tétlenkedik, ha úgy látja azonnal korrigál.
Olyan nincs, hogy egy tőzsdei befektető mindig csak nyer, csak a kisbüfik omlanak össze egy-egy minuszos nap után. Látszik a kispapíros hozzászólásokon, hogy mikor egyértelmű a mozgás, a kisbüfik inkább fohászkodnak és bizakodnak, minthogy cselekednének.
Az a fontos, hogy a végeredmény legyen jócskán plusszos. Egyszer ez hozza a pénzt, máskor más.
Ha nem kockáztatsz, nincs nagy pénz.
Az "ázsiás" fórumban leírta az aktuális spekulációját, az esésen is keres. Mind a két irányba bebiztosította magát, nem kell őt félteni. Nem beszélve az egy talicskányi aranyáról.
andare 2018. 01. 17. 08:00
Törölt hozzászólás
#3562
andare 2018. 01. 17. 07:49
Törölt hozzászólás
#3561

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók