Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 08. 05. 09:48

PLOTINUS  

Nem találtam így újat nyitottam.

Elég rossz passzban van Viktor(vagy inkább a piac??:) ).De ettől függetlenül bízom benne.Lehet,hogy a kereskedés jelenlegi stílusa nem fekszik neki.Túl nagyok a fel és le ugrálások.. gondolom kiüti a stopokat.Nehéz lehet lekereskedni.Lesz majd olyan időszak ami fekszik neki és magára fog találni.Olvasgattam a vele készült interjúkat,jó gondolkodású..visszatalál a megfelelő útra.Kitartás a Plotinus részvényeseinek..;)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mage 2016. 12. 21. 21:05
Előzmény: #4437  lukskypoker
#4440
Lehet el kéne menni a közgyűlésre és kérni, hogy ne változtassanak a jól bevált formulákon.

Ha marad a régi rendszer akkor egyvalamiben nagyon el fog térni az ingatlan alapoktól. Mégpedig, hogy az ingatlanokat bekerülési áron tartják számon.

GSP-ben is szeretsz tulajdonos lenni :). Viccet félre téve, megértelek. Én is elgondolkoztam az eladáson, de egyenlőre még nem értékelem úgy, hogy jelentősen megemelkedtek volna a kockázatokat, de azért éberen figyelek.
mage 2016. 12. 21. 20:53
Előzmény: #4432  pomperj
#4439
1. Bét közepes és kis cégei nem szoktak auditalt időközi beszámolót kiadni. pl: ANY, GSP. Gondolom így spórolnak. Questornál és Budacashnél sokat számított a könyvvizsgáló...

2. Megy fel a részvény ára. Volt év elején egy jelentős túlértékeltség, amikor Zsiday szólt, hogy szerinte túlértékelt a részvény (tehát tettek erőfeszítést, hogy a részvény a vagyon értékével mozogjon együtt). Ezután jött a kijózanodás és visszatérés az 5-10%-os prémium sávba, ahol azóta is van a részvény és szépen emelkedik a saját tőkével párhuzamosan a részvény ár.

3. 2015-ös saját tőke 10-50% ment át ingatlan vagyonba ami a mostani saját tőke 7,5%-37,5% körüli összeg. Ami az összes forrás kb 6-30% lehet.

Én is kifejeztem itt nemtetszésemet a nagyon tág intervallum miatt. Nekem se tetszik, hogy egyes átláthatósági elemek kiestek.

4. Nem biztos, hogy jó. Sokan kétkedéssel fogadták, de veled ellentétben ők a saját gondolataikat és jövőképüket nem abszolút igazságként tálalták. Ma ketten is leírták, hogy emiatt csökkentették részesedésüket.

Többi ingatlanalapról nem nyilatkoznék, mert nem releváns (más a saját tőke értékelésük). Viszont azt megjegyezném, hogy emlékeim szerint már a kezdeti tervben szerepelt, hogy real befektetések is a portfólió részét fogják képezni. Ezért is vannak ketten, tehát a befektetési profil eltolódása nem meglepetés azoknak akik ismerik a céget.

5. Azért van idegeskedés miattad, mert abszolút nem kérdéssel nyitottál mikor megérkeztél ide. Hanem kijelentetted, hogy 2800 forint lesz rövidesen az árfolyam és ez már eldöntött tény. Tetted ezt úgy, hogy nemhogy egy éves jelentésbe nem néztél bele, de semmi fogalmad nem volt a plotinus működéséről. Felőled akár konfetti is árulhattak volna. Helyette húztál 3 vonalat és eldöntötted mennyi lesz az árfolyam és azóta próbálod bármi áron fundamentálisan is alátámasztani az elméleted.

A hamis prófétákat nem szeretjük. Egyébként engem kifejezetten megnyugtat, hogy néha csúnyán, néha kevésbé bunkó módon válaszolok a beírásaidra.
fatihszultan 2016. 12. 21. 20:45
Előzmény: #4437  lukskypoker
#4438
Hát adjátok el. Én lent állok és várok...
lukskypoker
lukskypoker 2016. 12. 21. 20:41
Előzmény: #4433  mage
#4437
"Sajnos egyre kevesebb információnk van a plotinuson belüli dolgokról és ez tovább fog csökkenni, ha a havi saját tőke becslést is elhagyják."

Ez sem plussz pont nálam.
Ja és nem ingatlan alapban akarok tulaj lenni!!
pickpepe
pickpepe 2016. 12. 21. 20:23
Előzmény: #4432  pomperj
#4436
1) Mert nem kötelező
2) A prémium kb 20% volt az év első felében (indokolatlanul sok volt), ez ment le most kb 5%-ra ezért nem nagyon megy az árfolyam. A piac így árazott akkor és így áraz most.
3)Talán mert a versenytársak miatt jobb ez így.
4)Eddig a pénz ezen része valszeg dkj-ban volt, hozott évi 1%-ot, most gondolom az az elvárás, hogy ez hozzon évi 10%-ot + erre rakódik a tovább remélt ingatlan ár növekedésből adódó vagyonfelértékelődés (ami BVPS-ben nincs is kimutatva).
5) Én egyáltalán nem vagyok ideges.

+1 Sokan elfelejtik, hogy a vagyon kb 1/3-a a Plotinus bef. alapban van, amiben lévő vagyont a letétkezelő értékeli naponta, nem ZSV, vagy a Plotinus!

Törölt felhasználó 2016. 12. 21. 20:20
Előzmény: #4418  duplav
#4435
a PE már kidobták, szerintem.
fatihszultan 2016. 12. 21. 20:15
Előzmény: #4432  pomperj
#4434
Nem húznál egy Eliotot, vagy valami mást a Hostelre? Hol van az MSCI-je, vagy RSI-je, vagy bármi más?
Tudnál ebben segíteni?
mage 2016. 12. 21. 20:08
Előzmény: #4430  lukskypoker
#4433
GSP-t elég régóta tarja Viktor ráadásul, ha hisz az ingatlan sztoriban akkor logikus, hogy tartja. Kivétel, ha úgy gondolja, hogy a GSP-vel, hostellel és irodaházzal túl nagy lett a kitettsége a plotinusnak ingatlan befektetésekben. Viszont akkor mostanában kell, vagy kellett kiszállnia mindenkori maximumnál.

PE érdekesebb kérdés, nagyon régóta nem írt róla. Talán majd az éves jelentésből kiderül, vagy a PE közgyűlésről, ha elmennek.

A plotinus alapba szerintem nem kerültek be a részvények (vagy csak kis részben). Viszont az ingatlan vásárlást se az alapban lévő pénzből finanszírozta szerintem. Tehát előfordulhat, hogy kellett részvényt eladni az irodaház vásárlásához és felújítási költségek miatt. Mivel nem sok fogalmunk van a tranzakció méretéről (arra tippelnék, hogy a megadott intervallum aljához volt közelebb az ár) és felújítási költségekről nehéz okosnak lenni.

Sajnos egyre kevesebb információnk van a plotinuson belüli dolgokról és ez tovább fog csökkenni, ha a havi saját tőke becslést is elhagyják.
pomperj
pomperj 2016. 12. 21. 20:08
Előzmény: #4429  maveryck
#4432
A lelkes hivek imadtak Broker-Marcsit. Questort is.
Szoval:

1)Miert nincs auditalt merleg?
A Q1 es H1 jelentesben explicite ott van, hogy konyvvizsgalo nem latta.

2)Ha tenyleg jo idei hozam, akkor miert nem megy vele a reszveny ara? Mikozben ez egesz Plotinus kimondott celja hogy a reszveny kovesse a vagyon-erteket?

3)Meg mindig nem ertem, hogy ha novemberben a vagyon 10-50%a kozotti resze a kozlemeny szerint illikvid ingatlan vagyonba ment at, akkor
egyreszt: miert nem lehet pontosan kozolni hogy mennyi ment oda? Mikozben fokozott atlathatosagrol szol minden anyagban az elso oldal?

4)Nem ertem, hogy ha nagy (50%-ig) ingatlanreszsedessel egy hedge fund atmegy ingatlan-fundba, az miert olyan jo? A tobbi ingatlan Alap olyan jo?

5)Es vegul: mitol van itt ez az elvakult idegesseg minden kerdestol?
lukskypoker
lukskypoker 2016. 12. 21. 19:42
Előzmény: #4400  Törölt felhasználó
#4431
Ezekért csökkentettem a kitettséget. Kivárás a maradékkal. Úgy látom többen gondolkodunk egyformán.

PS:
Hozzáteszem 1.5-2 éve kellett volna ráugrani az ingatlanokra(bagóért). Na az lett volna az igazi kaszakő:-))
lukskypoker
lukskypoker 2016. 12. 21. 19:37
Előzmény: #4418  duplav
#4430
Honnan tudod, hogy megvannak a PE/GSP csomagok?
maveryck 2016. 12. 21. 18:20
Előzmény: #4428  mage
#4429
Elég nehéz kivetni valót találni a Plotinus idei teljesítményében. Még azt sem lehet mondani, hogy mánia van a részvény körül (most tőlünk, mint fanatikusoktól tekintsünk el).
mage 2016. 12. 21. 17:22
Előzmény: #4416  pomperj
#4428
Köszönjük, hogy ismét benéztél és megint összehordtál egy csomó hülyeséget.

Továbbra is az a baj veled, hogy eldöntötted az eliot hullámaid alapján, hogy a részvényár esni fog és bármi történik a saját tőkével, vagy részvényárral te azt negatívként látod. Ha például most 7000 Ft lenne a részvényár akkor azt mondanád, hogy csak a Trump-rally miatt húzták fel, de a saját tőke alapján túlértékelt. Ha idén duplázott volna a saját tőke, akkor questort, budacasht emlegetnél. Továbbra is fordítva ülsz a lovon, sajnos a korod miatt ez már nem valószínű, hogy változni fog.

Csendes felsorolásodra nem is reagálnék, mert többe biztosan benne volt. Gondolom te is kimaradtál ezek közül többől, de nem hiszem, hogy ezért téged le kéne nézni. Viszont amiatt amit az otp kapcsán leműveltél az alapján simán. Rémlik, hogy 3400-as árfolyam óta várod a lefele minimum 2800-ra, azóta osztalék nélkül is közel 2,5x-ezet.

Ha húst szeretnél, továbbra is fogadhatunk, de csak 1 devizát és abban a devizában mért indexet választhatsz. Mert nyilván lesz olyan index ami túl fogja teljesíteni a plotinust.

Ajánlom olvasásra neked Escapist hozzászólásait. Na így kell negatívan megnyilatkozni egy cégről.

Viszlát 1 hónap múlva.
maveryck 2016. 12. 21. 15:22
Előzmény: #4414  herlas
#4427
Igazad van neked is. Ezek miatt is jó, hogy vásároltak ingatlanokat. Eredetileg a Törpe utcát sem simán továbbértékesítésre vásárolták, de így is 60%-os hozam lett belőle. Kellően olcsón kell venni, és akkor nagy baj nem lehet, még ha változik is a környezet (lásd Graham margin of safety).
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 21. 15:04
Előzmény: #4425  upgrayeddAKS
#4426
"ez inkább "csak" doppingszer, amit a jegybank gyárt le, de a sportorvos (=a piacok) adagolnak "

Úgy értem: a piacok döntik el alapvetően, hogy a likviditásbőséget mikor mibe fektetik. A jegybank amúgy később is felszívhatja az általa korábban teremtett "fölösleges" likviditást. Szvsz. inkább az a gond, hogy a fiskális politikát nem olyan felelős szakemberek irányítják, mint a mon.politikákat. A jegybankok sokkal inkább vállalnak be "calculated risk"-et, amikor laza mon.pol.-t folytatnak, mint azok, akik ész nélkül szórják a pénzt. (Magánvélemény...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 21. 14:59
Előzmény: #4414  herlas
#4425
Jó kis cikk. Amit (talán idő/hely hiányában) leegyszerűsít benne:
1. "ha ez alatt tartják a jegybankok tartósan a kamatszintet, az buborékképződéshez vezet"

a csorda-mentalitás avagy hearding behaviour az eszközpiacokon (beleértve: commodity, ingatlan, stb. piacok) vezet el a buborékhoz... ha a jegybank "besegít" a likviditás biztosításával, az olyan, mintha azt mondanánk, hogy a gyufát gyártó okozta a tüzet... persze ettől még az alacsony kamatkörnyezetre is rá lehet szokni, mint mondjuk a drogra, de ez inkább "csak" doppingszer, amit a jegybank gyárt le, de a sportorvos (=a piacok) adagolnak

2. "A kötvényeket vásárlók lassú pénzügyi öngyilkosságot követnek el..."

Sztem sokan tartanak kötvényt egy portfolió részeként, mint ahogy a lakásra, autóra stb. is kötünk biztosítást. A biztosítás díja kidobott pénz az esetek nagy részében, mint ahogy a kötvények értéke sem fog szépen alakulni a portfolión belül. De amikor beüt a krach, akkor bezzeg jól jön :)
Nem lehet egyszerre kefélni és szűznek is maradni...
xmann 2016. 12. 21. 14:36
Előzmény: #4422  pomperj
#4424
Ez nem hangulat kérdése. De azt látom hogy különféle topikokban terjeszted a meggyőződéseidet különböző cégekről amelyekről mindig kiderül hogy gyakorlatilag totális tévnézetekkel rendelkezel. Erre kiváló példa volt hogy itt a részvényárból vontál le következtetést a vagyonkezelés eredményére. Hasonló zsidóságukat írtál az OTP ről vagy a cig Pannonia-ról is. Sok cégnél sok mindent lehet kifogásolni , a plotinusnal is. De amikor teljes ostobaságot beszél az ember az nem túl célravezető
Törölt felhasználó 2016. 12. 21. 14:33
Előzmény: #4422  pomperj
#4423
Ne haragudj, de már megint csak égeted magad. E vállalat eredményességét nem a részvény ár, hanem a BVPS mutatja, ami jelen esetben valóban korrekt mérőszám, hiszen sok céggel szemben itt nincs manipulálja, illetve eddig az eszköz szerkezet erre még csak lehetőséget se adott volna. A cég 25%-ot termelt, nem maradt ki semmi idei jelentősebb tőzsdei ralliból!
Az meg, hogy jóval magasabb mögöttes érték mellett a részvényár mégis alacsonyabb, mint tavasszal, az extrém bull hangulatról alkotott téves elképzelésedet is keményen cáfolja.
A bund-on sztem pedig még nem lehetett tökeáttét nélkül 10%-ot shortolni, mivel bőven nem volt még 1% se a hozamemelkedés...
pomperj
pomperj 2016. 12. 21. 14:18
Előzmény: #4420  xmann
#4422
orulok hogy bull a hangulat. Karacsony jon;-)
zsoltee77
zsoltee77 2016. 12. 21. 14:16
Előzmény: #4416  pomperj
#4421
Szerintem érdemes volna bemutatnod a portfóliódat egy alapkezelőnek, hátha az idei teljesítményed alapján felvesznek, indítanak neked egy alapot, te lehetnél következő sztár menedzser. Én bizisten fektetek az alapodba, ha csinálsz 100-150%-ot évente. Addig szerényen megelégszünk 25% BVPS növekménnyel. :))

Topik gazda

Jhonny27
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek