Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 07. 11. 12:27
Előzmény: #1718  eurocent
#1720
Szia,

Nos van nehany strategiam, es kulonbozo strategiakra kulonbozo szamlakat hasznalok.....
Nem hiszem, hogy veled ill.-ve barkivel meg kellene osztanom barmelyiket is....
Egyebkent vannak olyan strategiaim amit vettem (na nem a strategiat hanem a programnyelvet amin a strategia megy ill. fut...)
es olyan is van ami intellektualis property-nek szamit (szerzoi jogvedelem all) tehat ha akarnam se adhatnam oda....
es vannak sajat fejlesztesu strategiaim is, szeretek strategiakat kiprobalni tesztelni.....

Jelenleg is fut ill. parhuzamosan hasznalok strategiakat....
(na nem MT4 platformon es nem tokeattetellel)
;)

Na ha ideaig nem vesztetted el a turelmedet es meg mindig olvasod, akkor vagjunk bele, mert ugy latszik meg beloled lesz a "cserebogar":

itt van 1 strategia ami ingyenesen elerheto az interneten....:

link

(parszor mar felraktam itt es mas forumon is, persze nem aratott nagy sikert, offshort peldaul leszolta....
bar eleg nagy valoszinuseggel neki sincs jobbja, persze az amibrokert megkrekkelte, csak eppen elfelejtette hasznalni ill. megnezni, hogy mit is lehetne ezzel a strategiaval elerni...)

en ehez a strategiahoz talan csak megjegyzeskent annyit tennek, hogy 2%-os kockazat helyett hasznalj 0,5%-ot....
(neked ezt ajanlanam 0,5%...2-3 evig aztan mehetsz 0,6-0,8%-ra)

viszont kivancsi lennek a strategia elolvasasa utan kepes vagy-e a sajat kerdeseidre valaszolni es amint elkuldod a valaszt en is elkuldom a valaszt a kerdeseidre.....
szerintem ez igy fair, te mit gondolsz???

Szoval csak rajtad mulik, hogy mit sikerul elerni a mi kis hozzaszolasainkbol....
;)

sok sikert, varom valaszod!
emerald 2014. 07. 11. 12:07
Előzmény: #1717  Törölt felhasználó
#1719
"Senkit nem lehet megtanitani ill. raeroltetni, hogyan is kell ill. lehet hosszutavon sikeresen kereskedni.....
(mert ez szemely fuggo) "

No látod, ez igaz!
Én nem tudom könnyen elkapni a jó setupokat, azt viszont saját káromon megtanultam hogy az első eladási jelre nem lépek ki.
Nem tudom ma mi lessz, ugye bármi lehet.
Több beszállási pontom van:
IMG 3.07 1db
3.50 2db
3.891db-nos tegnap ezt zártam be, nem nyitáskor sajnos, de 4.10-en is jó volt még.

3.80-nál húztam meg a határt ha addig megy megy tovább is.
Ja és még aranyártól is függővé tenném h a lenti(3.07-es) pozitól megválnék-e! Mert még ott sem biztos, csak ha arany 1300-alá esne.
Lehet ez nem stratégia, vagy nem jó stratégia de én már csak ilyen egyszerű vagyok....:)))

Viszont tudod az hogy Pomperj felhívta a figyelmem h Ő szorosra veszi a stoppjait, mert tőkekivonás lehet, nos ez jól jött!
Ettől még nem lekövettem amit csinál, csak egy kisebb nyereséget realizáltam, ami jelen esetben nullára is ment volna!
Szerintem jó "meg hallani" amit nálunk tapasztaltabbak mondanak.

eurocent 2014. 07. 11. 11:37
Előzmény: #1717  Törölt felhasználó
#1718
Már többször felhoztad a kereskedési stratégia témakört. Talán gyerekes a kérdés, de leírnád számszerűen mi a stratégiád?

Menjünk vissza az időben. Pl néhány nappal ezelőtt USA arany bányászoknál emelkedés volt várható. Eltaláltad a trendet, emelkednek. A példa kedvéért az emelkedő trend 100-as árfolyamon kezdődött.
Kérdések:
a) Mikor nyitsz pozíciót, milyen árfolyamon?
b) Pozíció nyitás után mit teszel?
c) Már harmadik napja emelkedik az árfolyam 2-2%-ot. Mit teszel?
d) Negyedik nap egyik pillanatról a másikra meredeken esik az árfolyam és első körben 98-as szinten áll meg. Mit teszel?
e) Egy hétig oldalaz az árfolyam, és nem tudni merre indul el. Mit teszel?
Törölt felhasználó 2014. 07. 11. 11:15
Előzmény: #1716  emerald
#1717
Nem akarok gonoszkodni Emerald,de kicsit erdekesnek talalom, hogy ugy latszik meg mindig strategia nelkul kereskedsz????
(persze lehet, hogy tevedek...)
Egy hajo amelyik irany nelkul hanykodik a tengeren nagyon kis valoszinuseggel er celba....

Senkit nem lehet megtanitani ill. raeroltetni, hogyan is kell ill. lehet hosszutavon sikeresen kereskedni.....
(mert ez szemely fuggo)
de lehet abban segiteni, hogy az emberben felmeruljenek kerdesek ill. szembesiteni lehet a problemakkal ill. emberi gyengesegekkel....
aztan mindenki megtalalja, hogy kinek mi fekszik, mukodik jobban...

(1 nyitott pozicioban nem hiszem, hogy igazan lehet jo tanacsot adni, hogy most zarni kell vagy a stoppot kell szorosabbra huzni, esetleg hagyni futni)
Szemely szerint a sajat pozicioimra nem erdekel senkinek a velemenye......
(mert en mar ezert a leckeert is megfizettem a tandijat es sajnos nem is 1szer)
Tehat teljes felelosseget kell vallalni minden egyes pozicioert, ha hosszutavon gondolkodsz!!!
emerald 2014. 07. 11. 09:39
Előzmény: #1712  pomperj
#1716
Bár én lehet balgán tettem de nem zártam az összes bányászt, csak a fentebbi bővítésem. Nem könnyű sokszor jó belépőt szerezni sem.

Ami maradt azon még így is nagyon jó nyereség van.
Persze ha továbbra is ebben a tempóban esnének na akkor likvidálok.

De én eltudom képzelni h még vagy három hétig is elmászkál 1330-60 köztig mire akár egyszer is nekimegy az 1360-nak....
Muszáj várni, most nem kapkodok.
Indexem sincs.

Ez egy jó gondolat:))
" Lehet varni, amig leulepszik a porfelho az utolso 5 nap szep rallyja utan."

Good luck.
pomperj
pomperj 2014. 07. 11. 09:34
Előzmény: #1707  pomperj
#1715
Szia M,
Ha azt preferalod, akkor a masik iranyban:
But only if you watch the markets closely and don't mind managing a trade that requires adjustments to strategy more than once a day:
place a sell-stop at 1955.25 Sep. with a buy-stop initially at 1978.50. This intra-day trade could be the start of the drop to 1889.50 (see below) that will allow daily traders to go Long.
emerald 2014. 07. 11. 09:18
Előzmény: #1711  Törölt felhasználó
#1714
Ok.
pomperj
pomperj 2014. 07. 11. 09:04
Előzmény: #1712  pomperj
#1713
helyesen: 1 honapnyi
pomperj
pomperj 2014. 07. 11. 09:03
Előzmény: #1710  emerald
#1712
Tegnap a nyitas utan 10 perccel a stoplossjaim szepen kivertek a pozicioimat. Most eppen egy se maradt a banyaszokbol.

Ideje hat ujra nyitott szemmel alaposabban megnezni, hol kellene ujra belepnem.
Bele kene kotnom valahol az eddigi elkepzelesbe, mar csak azert is mert tegnap outside-down day volt, es az bizony nagyon eros le-fordulonapot szokott jelenteni.

1)A GLD araban az oldalazo triangle utolso hullama aranytalan. Legalabbis ez az utolso hullam, a (d)-(e) pontok kozotti.

a)A dec.30 bottom 1190 szinthez, ami (b) volt, nos, ahhoz kepest a (d) alja, 1245 juni 6-an kicsit magasan volt. Igazabol akkor nezne ki jol, ha 1225 korul lenne, vagyis az a (d) hullam 20 ponttal rovidebb, magasabbrol indul (e) mint "kellene".
Lehet, hogy felfele is 20 ponttal lesz rovidebb? es nem eri el 1360 szintet, hanem mar 1342-nel toppolt?

b)Kis baj van idoben is. A mostani felhullam, a (d-e)-t megelozo es vele parhuzamos fel-hullam, a (b-c) nagyjabol 2.5 honapig tartott.
Ez meg most nagyjabol 1.2 honap, ami szokatlanul rovid. (szokasosan a triangle hullamok meretben is, idoben is egyformak, vagy Fibo 0.62 aranyuak)
Ez meg meretben is, idoben is rovidebb let ennel.

Probalkozhatok magyarazni:
-A (d) lefele meg nem is fejezodott be, ez az utolso 2 honapnyi emelkedes igazabol (d) nek egy subdivision (b) resze; es hamarosan lefordul c of d-re, es lemegy 1225-ig, ahogy kell.
Persze, ez ugyanaz, mintha azt mondanam, hogy GLD-t a banyaszok rallyja kis idore magaval ragadta, es GLD igazabol meg d hullam kozepso reszet rajzolja.

-Az SPY beszakadasa miatt hamarabb elfogyott az arany piacban is a likviditas.
Es GLD mostantol megy SPY utan. Lefele, legalabbis egy ideig.

Egy biztos: nem kell most rogton ujra GLD longra allni. Lehet varni, amig leulepszik a porfelho az utolso 5 nap szep rallyja utan.
Törölt felhasználó 2014. 07. 11. 08:39
Előzmény: #1710  emerald
#1711
Szia Emerald,

Ha gondolod dobj meg 1 emaillel....:

oogway88@gmail.com

Legyen szep hetveged!
emerald 2014. 07. 10. 21:58
Előzmény: #1708  Törölt felhasználó
#1710
Szia Vuk!
Ausztrál bányászok biztos nem esnek ilyen sokat, de gondolom nálatok se lessz holnap nagy emelkedés.
Kíváncsi vagyok.
Sok sikert!
emerald 2014. 07. 10. 21:52
Előzmény: #1703  pomperj
#1709
Na ez bejött, bányászokból likvid tőkekivonás volt!
Bár szép plusszban nyitottak, ma visszaadták a tegnapi emelkedést is.

Hát régen ilyenkor csak néztem ki a fejemből és nem értettem mi a fenért esnek a bányászok, ha arany emelkedett.
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 17:52
Előzmény: #1703  pomperj
#1708
Szia pomperj,

sok mindenben 1etertunk....
egy igazi medve piacon minden reszveny kepes esni....
de itt mar nem lesz igazi medve piac, csak kisebb medve bocsok...
aztan jon az itelet napja amire mindanyian emlekezni fogunk....
akkor pedig nem ilyen eses lesz mint most van....
hanem akar lehet 1 napon beluli szakadas 8-15% egy nap alatt...(persze erre jelenleg kicsi az esely)
es minnel kesobb jon ez annal jobban fog fajni a tobbsegnek,
akik meg tokeattetellel kereskednek azok legalabb gyorsan tul lesznek az egeszen....
mondjuk 15perc es 1-2 ora max....
akik meg csak szimplan elfelejtettek stoppokat hasznalni azok meg vegig nezhetik dermetten hogyan fognak a reszvenyeik 50-70%-ot esni, persze akik azt hittek hogy majd az allampapirok biztos menedekek jelentenek azok meg kapnak 1 ujabb lecket, kicsit koltseges lesz, de legalabb nem felejtik el 1 konnyen...

a reszletek majd kesobb ha lesz idom...
;)

nem szeretnem a forumot megint szethuzni:

tehat kerlek figyeljetek:

arany es ezust: BUY,BUY,BUY,BUY,BUY,BUY,BUY

J.P. Morgan said : " Money is gold, and nothing else".....

pomperj
pomperj 2014. 07. 10. 16:58
Előzmény: #1705  pomperj
#1707
Szia M,
According to Neely River, if the S&P drops another 50 points between now and Friday's close, it will cap a "selling climax" for Long traders.
And create a great buying opportunity for "bottom pickers."
Place a buy-limit at 1889.50 Sep. of Daily SP, that is active from now until Monday's close. If we get in, the initial sell-stop will be 1851.50 Sep.

Good luck!
emerald 2014. 07. 10. 16:16
Előzmény: #1705  pomperj
#1706
Köszönöm!
Igen így már értem!

pomperj
pomperj 2014. 07. 10. 16:07
Előzmény: #1704  emerald
#1705
A Caldaro-fele Elliot hajdanan nagyon jo volt, Prechter es Neely utan o volt a harmadik NAGY hiru Elliott guru.
Manapsag a "tanitvanyai" csinaljak, es kicsivel tobbet korrigalnak.

De, alapvetoen egyet tudok erteni.

Az SPY szamozasaban nala ez valoban (iv),
pontosabban (iv) of 5 of 5 of 3,
Szoval nem nagyon van elteres, marmint rovid tavon; Csak C. meg egy emelkedo hullamot var, egy picit fejebbig.

De kozeptavon C. is egy korrekciot var, mondjuk szeptembertol, nagyjabol 1550 szint tajara, ami azert -20%, (nezd meg a (4) hullam aljat);
de onnan mar egesz mas volna a kilatas, mert Caldaro egy nagy uj rallyra szamozta a chartjat.
En ezt ma majdnem kizartnak gondolom.
emerald 2014. 07. 10. 15:53
Előzmény: #1703  pomperj
#1704
De jó h jöttél!

Igen amit a bányászokról írtál az nagyon igaz, a múltkori SPY esésnél is jól beszakadtak.
Erre mostmár figyelek!

Az indexekkel lenne egy kérdésem, lehet-e hogy most az Int.wave iv-ben?!
Erre a grafikonra gondolok:
link
Mert ez esetben korrekcióról beszélünk.
Ha pedig nagy bear jön akkor mégse jó ez a számozás.
Persze tudom, ahogy a piac válltozik úgy kell ujra és ujra idomulni hozzá elliottilag is.

Good luck.
pomperj
pomperj 2014. 07. 10. 15:15
Előzmény: #1701  emerald
#1703
A mai nap nemcsak jo, de erdekes is lesz. Talan egy fordulat elott is allunk.

1)GLD szepen kitort, nalam 1342 fele jar. Innen 10-30 pont van a chart szerint felfele, es belefut abba a regen berajzolt triangle felso vonalba.

link
Legutolso valtozata July.6.

2)Az SPY futures nagyon gyenge. Pontosabban: 3 honapja nem volt ilyen gyenge, a nyitas -0.8% korulinek latszik. Ebbol kiindulhat egy -1.5, sot -2.5% eros drop-down. Es ezzel ma megtortenhet, amit par napja vartam mar, egy hatarozott eros le-impulzus. Mar csak ez kellene az SPY bear piac beindulsahoz.

3)Ennek az esesnek a vissza-korrekciojat kell megvarnia annak, aki be akar allni megshortolni a sok lelkes, am kevesse
jozan bull-t. Az jo belepes lesz, akar hosszu idore is, legalabbis most igy gondolom.

4)Vigyazni kell a banyaszokkal. Amikor (ha) megindul a tomeges lecsuszas a WallStreeten, akkor az aranybanyaszok reszvenyeit is magaval rantja.

A tapasztalat szerint akkor semmi nem segit Gold mufajban sem, mert az ETF es Fund-okon mint atteteleken, es a likviditas-hianyon keresztul begyuruzik.
Es, SPY-al egyutt csusznak lefele.
En ma (nyitas utan nem sokkal) szorosabbra veszem a stoplosst.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 14:54
Előzmény: #1701  emerald
#1702
Sziasztok !
Szia Emerald !!
Köszönöm :-))

sok sikert kívánok továbbra is mindenkinek!!

emerald 2014. 07. 10. 14:45
Előzmény: #1699  Törölt felhasználó
#1701
Jaj de jó lenne....

Ilyenkor Golfikára is gondolok...;)
Ott már a fenntartási lelét is megtérülne neki.
Rendi vagy h segíted, egyedül nehéz lett volna kitartani.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek