Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 21:21
Előzmény: #1668  Törölt felhasználó
#1680
Szvsz németek a nyerők brazilok kicsit hiányosak ,persze láttunk már olyat hogy egy csapat megtáltosodott a sztárok hiányaban.
emerald 2014. 07. 08. 19:54
Előzmény: #1677  eurocent
#1679
Igen SLW óráson van egy kis leszúrás, na de h4-en gyönyörű emelkedésben van....:)

Abba még nem vettem bele...
eurocent 2014. 07. 08. 19:54
Előzmény: #1677  eurocent
#1678
Szolgáltatóm szerint a legjobb vétel aranybányász kategóriában: AU, AEM (év végére +50%-al nőhet az EPS), AUY, KGC, NDG.
eurocent 2014. 07. 08. 19:27
Előzmény: #1675  emerald
#1677
Lemaradt, hogy az ezüst bányászok még piroskát (és farkast) játszanak, de SLW már nem sokáig.
ECD egy ideig piros marad, a napokban leminősítette a Dajcse Bank. SLW-nek szép jövőt jósolnak.
eurocent 2014. 07. 08. 19:24
Előzmény: #1674  emerald
#1676
"Nyitás előtt én is azt feltételeztem mint Eurocent, emelkedést vártam."
Nyitás után egy rövid időre bejött a várakozásunk bányászoknál aztán jött a fordulat:( Most viszont a bányászaim többsége már ismét zöldellik.
Tény, hogy nekem még SPY/bányás kategóriában van mit tanulnom. Örülök, hogy itt van a tapasztalt "öreg" róka, pomperj:) Nagy szükség van itt rá. Lesem minden szavát...
emerald 2014. 07. 08. 19:21
Előzmény: #1672  Törölt felhasználó
#1675
Szia Kisvuk!
Ne mérgelődj mert az árt a szépségnek...:DDD

Én os vettem dax longot, ma már a második, de szoros stoppot használok, utóbbi már stop nullán van.
Nézd a multkori long 9770-től szépen bejött...:)

Természetesen ha ezt is töri nem veszek másikat 20 ponttal lejjebb!

Good luck!
emerald 2014. 07. 08. 19:14
Előzmény: #1664  pomperj
#1674
Gondolom a mai esés bányászoknál meg az aranynál az sp esésének volt köszönhető, likvid tőkekivonás miatt.

Most nem ugrálok, marad a kivárás továbbra is.

Nyitás előtt én is azt feltételeztem mint Eurocent, emelkedést vártam.
De sebaj így is jó....:)
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 18:50
Előzmény: #1672  Törölt felhasználó
#1673
még szerencse,hogy te érted!
azt véletlenűl elfelejted megemlíteni,hogy ha rád hallgatnak,10k fölött vették volna. nyílván az kifizetődőbb lett volna,mint 2 napos masszív esés után,jelentős túladottság mellett,korrekcióra számítva támasznál venni,ugye!?
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 18:32
Előzmény: #1671  pomperj
#1672
Szerintem meg nem erti.......
Eurocent mogott szerintem nincs tul sok tapasztalat....
csak nezd meg a Dax topikot, mar a tobbseg keszul az alkalmi vetelre....
;)
pedig mint tudjuk, nincs semmi uj a nap alatt, maximum uj trader....
Tele vagyunk kereskedokkel akik az elmult par evben kepesek voltak kisebb nagyobb penzt csinalni,mert reszvenyeket indexeket vettek es 1 massziv bika piacon, nem olyan nehez penzt keresni......
kivancsi leszek amikor mondjuk 5-10 napig fogunk igy vagy ennel jobban esni, akkor hol fogjak kresni az alkalmi veteleket...
....
aztan meg az is elofordulhat, hogy a reszveny arak nem csak emelkedni tudnak es a kulonbozo indikatorok meg buvos szamok nem fognak mukodni 65-75%-ban....
pedig csak a ciklus masik szakaszaba leszunk......
persze nem kell megijedni, mert jul-aug kozepe kozott nehez nagyot onteni, a tobbseg ugyis nyaral...
talan majd az osszel kezdodnek az almatlan ejszakak...
pomperj
pomperj 2014. 07. 08. 17:29
Előzmény: #1670  eurocent
#1671
Jol erted;-)

1)Szerintem mindket valtozat benne van a pakliban.
Ugyanis az SPY ar mar elerte azt a csucsot (1983 volt eddig a topja), ahonnan le szabadna fordulnia, mert mar beleszaladt a kiszamolt kritikus 1981-1993 top savba.
Lasd Blog:
link

Ar szempontbol lehetseges, de meg rizikos a short, varnek vele.

2)Viszont idoben a top meg picit korai lenne. Ugyanis a Nelly River methodologia szerint a (1) hullam idobeli tavolsaga kb. 2.2 honap, a (3) is kb. 2.2 honap, es akkor (5)nek is kb. annyinak kene lenni.
Dehat, egyelore joval kevesebb.

Szoval, egy elhuzodo, az 1950-1990 kozotti savban kisse erosodoen hullamzo (5) wave tarthat egy ideig,
ami eltarthat akar Augusztus kozepeig, max. Sept. elejeig.
Ennek reszleteit nem publikaltam, hadd maradjon valami pici elonyom;-)

Good luck.
eurocent 2014. 07. 08. 16:24
Előzmény: #1669  pomperj
#1670
"4)Egesz nyilvanvalo, hogy SPY csucs megerositesehez mar csak egy NAGYON eros, 1.5-2.5% magysagu le-impulzus hianyzik.
Elobbutobb meglesz az is."

Ha jól értem, akkor
1. hamarosan 1,5-2,5%-os SPY esésre, majd felpattanásra SPY mindenkori csúcsig-ra, majd mélybe zuhanásra számítasz, vagy
2. ha bekövetkezik egy erős le-impulzus, akkor biztos a további esés
3. egyik sem, éspedig?

1 verzió esetén érdemes bevásárolni (nem bányászokra gondolok)? Most a jelentési időszak elején amúgy is szépen esnek a kiszemelt NYSE, NASDAQ részvények.
pomperj
pomperj 2014. 07. 08. 15:55
Előzmény: #1667  eurocent
#1669
Mai nyitas elott erdekesen erosodik a futures piacon az arany/ezust, es 1320/21 fole maszott, mintha egy kis minuett (4) oldalazo haromszoget akarna csinalni, ami sima flag, amibol majd felfele tor ki. Csak olyan kicsi a hullam, hogy ebben mar nem kepes sokaig megmaradni.

Szoval, hamarosan kitorest varok 1360 fele GLDben.

2)Raadasul, ugy nezem hogy GDX is a kitoresi hataron van felfele. A kicsi banyaszok, GDXJ, picit meg erosebb, ahogy rendes bull idoszakban lennie kell.

3)Mivel szaporodnak a jelek hogy a bull valtozat alakulhat ki, melynek kritikus tenyezoje a 1360 szint attorese, ezert a blogba megrajzoltam a realis legerosebb superbull arany kilatast mai datummal.
link

4)Egesz nyilvanvalo, hogy SPY csucs megerositesehez mar csak egy NAGYON eros, 1.5-2.5% magysagu le-impulzus hianyzik.
Elobbutobb meglesz az is.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 14:37
Előzmény: #1663  Törölt felhasználó
#1668
Szia,

remelem nem hasznalsz tul nagy tokeattetelt, mert jelenleg kicsit csapkodik az arany meg az ezust.....

Mit varsz a mai mecsre?
Kepesek lesznek a Nemetek tovabb menetelni?

Jo szorakozast a mecshez es legyen szep ested!
eurocent 2014. 07. 08. 12:31
Előzmény: #1666  pomperj
#1667
Pomperj, köszönöm a tanácsokat (sokat tanulok tőled, még van mit).

Csak okoskodom, megerősítést kérek:
1. Tegnap szépen estek a bányászok. Ma viszont arany, ezüst emelkedik, valószínűleg a bányászok is fognak. CDE akár 3-4%-ot is erősödhet, GSS 5%-ot, AU 2-3%-ot.
2. Amerika esett, figyelt brazil és indiai részvények erősödtek, talán ma folytatódik a trend.
pomperj
pomperj 2014. 07. 05. 21:56
Előzmény: #1659  eurocent
#1666
1)Minden 3X ETF, amibol van kb. 250 fajta, az mind nagyon rizikos. Persze super hozam, vagy total katasztrofa, nincs kozeput.
Ha nagyjabol 90%-ban eltalalod a rovidtavu iranyt, akkor meg lehet probalni, de a stoploss azonnal beallitando es nem piszkalni!

Ja, es a maximalis idotartam 3 nap! Soha nem tobb, legalabbis jozan ovatos tradernek. Amikor megveszed, azonal beallitando az eladas, max. 3 nappal kesobb a zaraskor.

Csendben megjegyzem, a 2X ETF lenyegesen kisebb riziko, es sokkal olcsobb tartani.
Konkluzio: Ha nem vagy super trader, ne massz bele.

2)A CCJ szerintem nagyjabol ugyanaz, mint a tobbi oscillator. En nem hasznalom, nem ertek hozza. Annyit tudok, hogy sokkal erzekenyebben reagal kis napi elmozdulasokra is, mint mas oscillatorok, es konnyebben felrevezethet. Egy simabb indicator nekem jobban hasznalhato.

Az olajjal kapcsolatban, mert ugyis az a fontos nyilvan neked is, azt gondolom, hogy a tavalyi es idei csucsot osszekotve, megkapod a nagy haromszog felso elet; ha pedig osszekotod a 2011 es 2012 minimumokat, megkapod a haromszog also vonalat.

Nos, agazabol azt gondolom, ebben a szukulo haromszogben fog meg legalabb 1-2 evig billegni. Mivel eppen elerte a felso vonalat, es ott lefordult, nos, arra szamitok, hogy innen esni fog, az also vonal fele. Es evvegeig akar 80-85 kozelebe juthat, ahol az also vonal fog menni akkoriban.
A kritikus szint 112.2 korul van, ha az fole menne, "all bets are off".

Olaj nalam egy ronda complex korrekcios W-x-Y formaban van, evek ota. Nekem nagyon nehez jo becslest csinalni a mozgasara rovidtavon is.
Hosszabb tavon, ha ez valoban haromszog, akkor 2016-17 tajan ebbol felfele kellene kitorjon; es akkortol lehet meg olajar 150 felett is.

Ja, akkora MOL is jo vetel lesz;-)

Good luck.
Pnorb 2014. 07. 05. 20:41
Előzmény: #1664  pomperj
#1665
Szia Pomperj,

Olajost megnéznéd CCI indikátorral is? Kiváncsi vagyok a véleményedre.
Ha tudod töltsd már fel a képet, köszi.
N
pomperj
pomperj 2014. 07. 05. 17:24
Előzmény: #1661  emerald
#1664
Kisse valtozott a velemenyem mara: Gold ugyben erosebben szamitok a jobb bull eselyekre, es az olajos temaban inkabb bear kilatasokat valoszinusitek.

(Ez egyebkent meg mindig egybevag, sot tovabb erositi az SPY topping velemenyemet. Miert? Mert az olajosok altalaban parallel mennek SPY-al, az arany meg ellentetesen.)

1)Az ezust nekem ugy latszik, mintha kitort volna a korrigalo-oldalazo haromszogbol, felfele. Raadasul az aranybanyasz index, GDX is mintha...igaz, iciri-picivel...de szinten megcsinalta volna a kitorest.

Az arany ara meg nem tort ki. De az nem baj, eros bull idejen a banyaszok vezetik GLD elott rohanva a versenyt felfele.

Raadasul szerintem a GDXJ, a junior banyaszok is kitortek felfele. Az utolso napokban a flag forma keszen levonek latszik, es uj impulzust kezdett rajzolni, megpedig erosebbet mint az arany-banyasz derekhad.

Szoval, Arany mufajban bull jelek vannak mindenfele. De GLD meg nem tort ki, az lesz az utolso confirm.

2)Az olajosok kis meglepetest okoztak, Arra szamitottam, hogy kitores utan meglesz a back-teszt, es felulrol vissza teszteli a vonalat.
Amde, az utolso 3 napban support vonala ala szakadt. Ez semmi jot nem jelent. Fals kitores volt.
Ez nagyan bear jel.

Itt a chart:
link

3)Az fontos, hogy ha olajosok elgyengulnek, akkor az olaj-oriasok, mint Exxon, Chevron, stb. meg oilservice es a tobbi independent olajtermelo is, mind gyengul.
Es nyomjak lefele a Dow, SPY stb. indexet.
Mivel olaj 15% koruli sulyu SPY-ban, az bizony szamit. Sokat.

4)Vegul: at kell rajzolnom mas chartokat is, fokeppen Azsiat, es az arab piacok beszakadasanak kovetkezmenyeit. Ha lesz ra idom, vasarnap delutanig megcsinalom.

Dehat mostanaban sok finom steak sul a grilleken. Eljen Julius 4!

Good luck.

Törölt felhasználó 2014. 07. 04. 19:13
Előzmény: #1662  Törölt felhasználó
#1663
Naposon, bocs
Törölt felhasználó 2014. 07. 04. 18:45
Előzmény: #1660  Törölt felhasználó
#1662
Szép lobogo alakul tudom te nem szereted ezeket a TA s kifejezéseket meg nem is tudom olyan szépen leirni őket mint te de longosnak tűnik szvsz longos is ,es menjen is 23 ig mert nekem is van 1 lot belőle.
A Németek szerencsések szvsz ők jutnak tovább ,egyébként hajrá Costa Rica.
emerald 2014. 07. 04. 12:34
Előzmény: #1654  pomperj
#1661
Köszönöm h hét elején írtál a július 4.-i amerikai vásárlási szokásokról.
Én nem tudtam hogy ezek a szokások ilyen erős felhajtóerőt generál.
Persze tegnap ugye volt minden más, hír adat, stb.
Viszont én a figyelmeztetésednek köszönhetően nem zártam a 9770-es dax longom. Milyen jól tettem, nehéz jó belépési pontot találni bármelyik irányba is.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek