Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 07. 22. 13:03
Előzmény: #1919  Mikieger85
#1920
szerintem ennel osszetettebb a kep...
(persze ez csak sajat velemeny)....

en velemenyem szerint nincs az a mennyiseg amit 1200-1250$ kozott nem vennenek meg....
(es ez is tul egyszerusitese a dolgoknak)

az en celaraim ez ev vegere: 1420
jovo ev vegere 1500-1550 korul
2016 ev vegere 1600-1800
(szerintem ez nagyon konzervativ)...

Durva megkozelitessel America,Eurozona,Japan,Kina M1 penzmennyisege megkozelitoleg 17500$-os arany arat feltetelez fundasan....
(ha mar a kozponti bankokat emlegetjuk)
vagy 1750$-osat ha mondjuk mindenki elveszti a vagyonanak 90%-at, mint az emberek akik Ciprusban, a banki betetjeik 10%-at kaptak vissza....
(persze ez csak elmelet...)
;)

Taxisgyuszi pedig 10$-os ezust arat var...
en meg 28-40$ koze 3 even belul...
(tevedes joga fenntartva itt is)

Sok sikert!
Mikieger85 2014. 07. 22. 12:43
Előzmény: #1917  Törölt felhasználó
#1919
Ha a FED (+egyéb jegybankok, ld ECB) hajlandó lesz a dollárkötvényekre számottevő kamatot fizetni, akkor bizony le fog menni az arany. - Nyilván nem a 2000-es évek 300$ körüli szintjére.

A 2000es évek aranyrallyja eléggé hasonlít a 70-es évekbeli elődjére, amikor 100-200$-ról 600-ra emelkedett és végül 300 alatt kötött ki: link . Ha ezt a mintát követjük, akkor a csúcs fele-harmada a célár (7-900$), néhány éven belül.
Törölt felhasználó 2014. 07. 22. 12:40
Előzmény: #1909  emerald
#1918
Szia Emerald,

egy kis olvasni valo, szerintem erdekes gondolatokat ebreszthetnek benned...:

link

link

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2014. 07. 22. 12:24
Előzmény: #1915  Mikieger85
#1917
ja van nehany tombocske,de nem szeretem a szefet nyitogatni....
ha visszaolvasol ezen a forumon megtalalhatod, hogy en is 600-800$-os aranyarat vartam.....
persze azota eltoltottem egy kis idot a temaval es attol tartok, nagyon kicsi a valoszinusege, hogy 3 szamjegyert tudjal venni aranyat....
(persze mindennek van eselye meg ha nagyon alacsony is....)
es ahogy kicsi az eselye, hogy 600$-ert fogsztudni venni aranyat, annak is kicsi az eselye, hogy mondjuk Karacsony korul 17500$-ert fogsz tudni venni,de ugye ezt se nevezhetjuk 0-nak....
;)
Törölt felhasználó 2014. 07. 22. 12:18
Előzmény: #1914  pomperj
#1916
Szia pomperj,

EUR leszakadt???? en kicsit ovatosabban fogalmaznek, inkabb azt mondanam vegre gyengul........40-50pont nekem nem szamit szakadasnak es tovabbra is megvannak az eloiteleteim, ill. rossz erzesem az EUR gyengulesevel kapcsolatban....
(persze lehet, hogy a Svajci jegybank kezd szepen megvalni a pozicioitol...)

Eu bankok erosek mert ok az elsodleges haszonelvezoi Draghi hokuszpokuszanak....
(ez meg 1 nap nagyon fog fajni nehanyaknak...)

mint irtam korabban van tobb brokerszamlam es mindegyikhez tartozik strategia.....
van belepesi jel, kilepesi jel es stop is...
a kereskedesi tervet pedig kovetnem kell, egyebkent mi ertelme, hogy van????

link

tehat nincs mas dolgom mint vegrehajtani a kereskedesi tervet...
(mint a profi teniszezok, vagy baseball jatekosok teszik)

u.i.: aki pedig nem vert szet meg 1 computert vagy laptopot, azt en nem neveznem daytradernek, talan csak kezdo kereskedonek....
;)
Mikieger85 2014. 07. 22. 12:07
Előzmény: #1913  Törölt felhasználó
#1915
Aranyos (vagy inkább ezüstös:)) a kutyus! A kilós tégla szép darab, csak valahogy ÁFA (és vámraktári díj) nélkül kéne venni. Persze, tömböt nem daytrade-re vesz az ember, hanem pl nyugdíj-előtakarékosságnak. Én is kitaláltam már, hogy olyan 8-900$-os arany mélypontnál (talán 5éven belül) beszerzek pár rudit.
pomperj
pomperj 2014. 07. 22. 11:54
Előzmény: #1913  Törölt felhasználó
#1914
Viszont USD eppen kitort, EUR leszakadt 1.3486 ala, es az ilyesmi GLD-nek ritkan jo. Soha.;-)

Raadasul az 1.332 szint sem eros support EUR-nak, es fel ev alatt 1.21-ig is eshet.

Viszont BSE-n, es DAX/CAC-on is, a bankok eroseknek tunnek most. (Csak tudnam miert?)
Szoval, talan erdemes fedezni, ha eladni nem akarnad a poziciodat.
Törölt felhasználó 2014. 07. 22. 11:39
Előzmény: #1908  Kraccer
#1913
Nekem ezustom van (long hosszutavon) ill. van nehany aranybanyasz cegben reszesedesem.....pl.(jelenlegi kedvenceim):

link

link

link

mert tudom sokan szeretik a grafikonokat...
;)

1 forward lot, vagy mini contract az nem arany.....ill. ezust.....

link (ez peldaul ezust)

mindig szamolj broker kockazattal.....(persze csak ha komolyabb osszegekkel kereskedsz....)
nekem van es volt nehany brokerszamlam, es meg MF Global szamlam is volt......persze nem volt penzem naluk mielott kitort a balhe......

az igazsag pedig az hogy hozzam kozelebb all a shortos, rovid tavu kereskedes.....,de arany es ezustben elet veszelyesnek itelem meg ezt.....
(de ez csak szemelyes velemeny ill. tapasztalat).....

az aranybanyaszok volatilitasa pedig nagyobb mint az aranye, tehat tekintheto passziv tokeattetelnek, hordozba az osszes pozitiv dolgot, kizarva viszont a negativ dolgokat....
tehat engem ill. pozicioimat nem raz ki egy 5-6standard deviation elmozdulas ami mogott semmi sem all max 1 algorithmus.....
;)
pomperj
pomperj 2014. 07. 22. 10:55
Előzmény: #1907  Kraccer
#1912
1)Meg mindig tartja magat az SPY-GLD szembe mzogasi trend.
A jul.10-i GLD es GDX top ota,
ahogy a chartod is mutatja, szepen keszulodik a fejestugras a sziklarol: oldalaz es gyengul. Egyelore nem indult be lefele, de mar felkeszult ra.
Dehat ha India nem vasarol, Modi nem torolte a 10% extra vamot, a piac meg bearazta, tehat akkor nincs mese: le kell korrigalni.

Egyebkent is, ha belenezel a majus-juniusi kisbefektetoi lapokba, azt latod, hogy az ott ajanlott minta-portfoliokba a "versenyzo portfolio managerek" kozul minden masodik ajanlotta az aranyat.
Szoval, lesznek gyenge kezu eladok is hozza.

2)A malaj gep ota, noha nyilvanvaloan egy nagyhatalom a felelos a tomeggyilkossagert, es 30 eve nem volt ilyen, a piac 5 nap alatt nem reagalta le. Sehogy.

Lett volna az egy kinai (angol, stb) gep, tele amerikai utasokkal!, nos, akkor maskepp nezne ki. Plusz, mivel Crimea-t is lenyeltek, le fogjak ezt is, gondolja Putin es igaza lesz. A Gazprom ma ugyanott van, mint a Krim megszallasa elott, marciusban.
Vajon hol a hatar a penz-ehseg es a tisztesseg kozott?

3)Az SPY most kb. 4 napos kis hullamzasban van.
Nem emelkedik es nem esik, a kritikus 1982 szint alatt varakozik kicsivel. Viszont ha ennyi geopolitikai rossz hirre nem mozdult, akkor ahogy ezek kimosodnak, ugy mostanaban elindulhat felfele.
Raadasul rez es Al ara emelkedik, acel is, es ennek megfeleloen AA, ACH, meg FCX is emelkednek, sot az olaj korrekcioja is befejezodni latszik. Szoval, elsimuloban az SPY-ra a nyomas, johet egy overthrow.
Kozben arany meg mehet lejjebb.
Erdemesnek latszik erre atallni erre a scenariora a kovetkezo 4 napra.
Egyebkent ezt erositi, hogy DAX es CAC, FTSE is megcsinalt egy impulzust le, azok is fel-korrekcioba kezdhetnek.

Good luck.
Mikieger85 2014. 07. 22. 08:48
#1911
Ezüsttel foglalkozik valaki? shorton gondolkoztam úgy 19.50-es céllal.
Kraccer 2014. 07. 22. 08:03
Előzmény: #1909  emerald
#1910
Köszi,szerintem most megálltunk 1305-nél, mert M5-ön nagy forgalom van
emerald 2014. 07. 22. 07:45
Előzmény: #1907  Kraccer
#1909
Eddig szép! Gratulálok!
Kraccer 2014. 07. 22. 07:35
Előzmény: #1906  Törölt felhasználó
#1908
Mellesleg van pozid aranyban? (mert ha van akkor tudom,hogy long :) )
Kraccer 2014. 07. 22. 07:27
Előzmény: #1904  Törölt felhasználó
#1907
A tegnapi csili-vili rajz :)

link

Törölt felhasználó 2014. 07. 22. 07:18
Előzmény: #1905  Kraccer
#1906
Ne ijesztdgess!!!!.......
;)
Kraccer 2014. 07. 22. 06:41
Előzmény: #1904  Törölt felhasználó
#1905
Köszi a hasznos infókat!

A grafikon mondja viszont most kapcsold be az öved! :)

Törölt felhasználó 2014. 07. 22. 06:35
Előzmény: #1903  Törölt felhasználó
#1904
ha pedig ugy se menne akkor csak a referencia pontot kell valtoztatnod....
a labfejek segitsegedre lehetnek....
;)
jo szorakozast!!!
Törölt felhasználó 2014. 07. 22. 06:32
Előzmény: #1902  Törölt felhasználó
#1903
tancolo alak forgasi iranya....
;)
ha nem sikerulne latni a masik iranyt, probald meg a kepet nagyobb vagy kisebben nezni.....mint a grafikonokat....
;)
Törölt felhasználó 2014. 07. 22. 06:25
Előzmény: #1901  Kraccer
#1902
Szia Kraccer,

az jo hogy nem hagyatkozol hirekre.......
(bar mutass 1 sikeres kereskedot aki csak hirekre kereskedik)......

A grafikon a valosagot tukrozi.....?????
hm... ezzel en vigyaznek......, mert mindenki kulonbozo felekeppen erzekeli a valosagot......
es hogy hogyan is erzekeled a valosagot az sok mindentol fugg...
nehany pelda:

etrend befolyasolhatja, mint ezt korrabban targyaltuk....
alvas mennyisege....
a hangulatod ill. a hozzad tartozok hangulata...
esetleg a telihold....
es nem utolso sorban a kozosseg hangulata ahol elsz....
a sort pedig folytathatnank....

Tehat amit te vagy en valosagnak itelunk, az nem mas mint az agyunk interpretacioja a korrabban szerzet tapasztalatokra alapozva eppen a jelenlegi hangulatunkat, egeszsegunk stb befolyasolasaval.....

Talalhatsz a neten rengeteg hasznos informaciot ezzel kapcsolatban...kezdesnek:

link

Most jobb volna ha nem mennek bele kicsit komplexebb dolgokba mint az El Farol kocsma problemaja....:

link

Tehat az elvarasaid ill. masok elvarasai is befolyasolhatjak donteseidet.....

Nem emlekszem biztosan, de talan Oxford-ban csinaltak 1 MRE vizsgalatot ahol folyamatosan figyeltek a kiserletben resztvevo ember agyat, es azt mondtak neki hogy idonkent nyomjon meg 1 gombot a jobb vagy bal kezen.......
(a vizsgalat kimutatta, hogy 6 masodpercel mielott az emberunk eldontotte volna, hogy a jobb, vagy bal oldali gombot nyomja meg a kutatok megtudtak mondani nagyon nagy valoszinuseggel mit is fog az emberunk valasztani....)

Egy masik kiserlet az Usaban amit tobbszor elvegeztek mar, hogy kulonbozo emberek, monitor elott ulve, meg kellett nyomni 1 gombot es az felvillantot 1 kepet....
2fele kep tipus volt: 1. valami szep, vagy nyugtato hatasu kep, 2. valami veszelyes.....
a kiserleti alanyokra meg pulzus, oxigen mero es egyeb berendezeseket tettek........

az atlagos alany a gomb megnyomasa elott min. 0,2masodpercel elobb mar fizikai valtozasokat mutatott, pedig a kepet meg nem is latta, es a kepeket veletlenszeruen generaltak......

Szoval en mar a szememnek sem hiszek, ill. nem kereskedek hiszem ha latom alapon......
(mert nem bizok a donteseimben), tehat maradt a computer kvantitiv strategiaja....
a computereimnek meg legjobb tudomasom szerint nincsenek erzelmei es tisztan matematikai alapon ad jelet.....
(nincs benne optikai csalodas, vagy hiba)....

Mindenesetre vigyazz a hatter szinevel....
;)

Legyen szep napod!
Kraccer 2014. 07. 21. 19:18
Előzmény: #1900  Törölt felhasználó
#1901
Köszi :)

Mellesleg én nem hagyatkoznék a hírekre, mert azok vagy igazak vagy nem...a grafikon az a valóságot tükrözi :)

Jó pihit!

ui: ma még lehet megnézzük 1300-at :)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek