Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2014. 07. 14. 15:48
Előzmény: #1779  pomperj
#1780
Milyen jó a példa!
A grafikont a hétvégén már meglestem.

Hányszor de hányszor gondolkoztam, milyen nehéz indexeknél megfogni 3%-ot, bányászokkal egy átlagos nap is hozhat 2-őt.
Ha megvan az irány akkor pedig könnyedén 10-15%-ot. Minimális rizikóval.

Figyelek, mire számíthatok a réssel le nyitás után.
pomperj
pomperj 2014. 07. 14. 14:35
Előzmény: #1762  emerald
#1779
1)Kisvuk hosszu es vilagos peldaja kiegeszitesekent hadd irjak ide egy szemleletmodot en is.

a)2000-ben a Dow 11500 pont korul volt. Egy uncial arany ara meg 300 USD.
Tehat, a DOW megvetelehez 11500/300=38 uncial arany kellett.

b)2014-ben mostanaban, amikor Dow 17000 pont korul van, es ugyebar nagyszeruen emelkedett 14 eve, osszesen ugy 54%-ot. Ma egy uncia arany ara 1310 USD, tehat a Dow megvetelehez most a 17000/1310=13 uncia arany kell.

c)Szoval, akkor melyik is volt jobb befektetes az utolso 14 evben?

(a matekban gyengebb "enekesnek" : az arany majdnem 300%-al volt jobb, mint a Dow. Innentol kezdve szabad ervelni ellene. De minek?)

2)Aktualisan viszont ennel fontosabb, hogy iden arany kb. 10%-ot emelkedett eddig. Csak kozben az emelkedesrol 3 hete levalt az olaj, es vele egyutt levalt a Commodity Index (GTX). Mennek lefele. Ez nem jo aranynak, nagyon nem.

3)Raadasul a hetvegen a GLD chart is lefordult, es az utolso (e) hullam emelkedesbol levagott 20 pontot.
Nagyjabol ott es ugy, ahogy az Elliott triangle alapjan vartam, az (e) pontnal.
link

4)A 64 uncias kerdes persze az, hogy a charton levo 2 alternativa kozul melyik lesz az, a bull vagy a bear, amelyik megvalosul a kovetkezo par hetben?

Nem tudom. Most is kb. egyenlo eselyeket adok neki, de meglehet, hogy napokon belul eldol.

A klasszikus Elliott egyertelmunek latja: wave (4) kesz. Es most wave (5) lefele kovetkezik, 1190 szint ala. Ha igy lenne, a banyaszok is uj bottom szintig esnek, a juniorok vezetesevel. Goldman ma egy nagyon bear riportot adott ki aranyra.

Ha viszont, mostanaban az SPY beszakadna, mondjuk a heten uj top utan, akkor akar a bull-nak is van jo eselye. A megfogalmazasbol azert latszik, hogy 51/49 aranyt gondolok.

4)Az ovatosabbak azt ajanlanam, hogy konnyitsenek. A cash igen jo befektetesnek bizonyulhat, kesobbi vetelkor.

Good luck.
emerald 2014. 07. 14. 14:16
Előzmény: #1775  offshort
#1778
:))))
Az jó ha a grafikonos firkákkal is nézegeti valaki...
De jó,... hátha elcsábulsz, egy megfelelő beszállónál.... :)

Tudod, nem minden hátsó szándék nélkül írom. Jó az ha több szem többet lát alapon van kivel véleményt cserélni.

Törölt felhasználó 2014. 07. 14. 13:45
Előzmény: #1775  offshort
#1777
nincs harag offshort....
bar lehet, hogy a 2 hetnel en kicsit hosszabb tavra terveztem....
nezzuk meg kicsit kesobb is ha van kedved, mondjuk Decemberbe , vagy jovore ha meg mindig benne leszek..
;)

OGC kicsit szenved ezen a szinten....

SAR.asx:

link

0.36$-on vettem, es valoszinuleg nem lennek banatos, ha 0,8-0,9$ kozott kell majd tole megvalnom, de longnal vigyazni kell a celarral.....(mert csokkenti a varhato hozamot)....

Mindenesetre konnyen elofordulhat, hogy most 1-2 hetig oldalazgatunk vagy visszaessunk 1 kicsit......

most mar tenyleg megyek...
Törölt felhasználó 2014. 07. 14. 13:31
Előzmény: #1773  Tazsomaru
#1776
Szoval tegyuk fel van 100 000$ es veszel keszpenzre 1 ingatlant....
(most olyan aprosagokrol ne beszeljunk, hogy milyen adokat kell fizetned, ugyved stb...ill. hogy karban kell tartanod)

100000$-ert most kapsz ugy kb. 75 ounces aranyat....
(megjegyeznem hogy a nemet hiperinflacios korszakban ~50 ounces aranyert, vagy ~500 ounces ezustert kaphattal egy atlagos 2 szobas hazat)

50 ev mulva nyilvan az ingatlanod tobbet fog erni mint 100 000$
a kerdes inkabb az lenne, hogy az ingatlanod tobbet fog erni mint 75 ounces arany????

az, hogy mennyit fog erni 75 ounces arany $-ban 50 ev mulva azt nem tudom????

Viszont azt nem nehez feltetelezni, hogy 75ounces aranyert 50 ev mulva is lehet majd venni 1 atlagos 2 szobas hazat....

en nem vennek kotvenyt, mert a kotveny piacon hatalmas buborek van......

azert a beszelgetesunkhoz hozza tennem, hogy az arany vagy ezust az nem az amivel te vagy en a piacon kereskedunk.....

ezust peldaul:

link

Nezd Tazsomaru en nem akarok meggyozni senkit, hogy miert erdemes jelenleg fizikai aranyat, ezustot venni, esetleg kockazat kedvelobb emberkeknek arany, ezust banyakba fektetni....
en igy latom, mas meg mashogy latja...
ettol kerek a vilag, a hazi feladatot mindenkinek maganak kell elvegeznie mert a penzedert te vagy kizarolagosan a felelos...

link

En jo eselyt latok ra hogy a kovetkezo 3-5 evben csak az arany, ezust portfoliomon evi 20%-os hozamot tudok realizalni.....
es nincs szuksegem hozza 3000$-os aranyarhoz vagy 17500$-os, vagy esetleg 50000$-os aranyarhoz mert,
1600-1800$-os arral jelenlegi kalkulacioimmal ez teljesitheto...
ha pedig nem lesz hozza szukseg 5 evre, csak mondjuk 1,5-2 az csak hab a tortan....

Ha van idod es erdekel a tema ajanlanek 2 konyvet:

The Death of Money
Currency Wars
(Jim Rickards-tol)
bar ezek elolvasasahoz ill. megertesehez tobb idore lesz szukseged mint 1 weboldal elolvasasahoz...

Sok sikert!
(most mennem kell aludni)
offshort
offshort 2014. 07. 14. 13:29
Előzmény: #1758  Törölt felhasználó
#1775
ami szép az szép , el kell ismerni , link

NST-nél grafikon alapon ideális kitörés , 2012-es csúcs feletti zárások + ATH , forgalom is magasabb az átlagtól ,

kiváncsiságból még párat megnéztem grafikonos "irkafirkával" ! :) ,
majd 1-2 hét múlva újra megnézem hogy alakultak ,

NGD még csak most tör ki a nyakvonalról , igéretes, elvileg itt kéne longolni csak az arany mai esésére nehéz lesz emelkednie link

IMG hosszu esés után próbál fordulni , kicsit sántítós a W-je , 4,8-nál a nyakvonal , ezt kéne áttörni ! link

OGC-t csak figyelgetném , nem meggyőző a chartja + forgalom kevésnek tünik
link

ANV furcsa , alacsonyabb mélypontok után 1 magasabb csúcs, aztán mégis újabb mélypont következett , nem így kellene kinézni egy fordulónak , (bár minden lehet) , csak TA alapon nem érdemes vele foglalkozni , az első 3 rv erre sokkal jobb ! :) link


Törölt felhasználó 2014. 07. 14. 12:58
#1774
Minek is fektetnek ertekbe, ha lehet venni 1 jo tech ceget?

link

A ceg hatalmas novekedes elott all.....foleg ha figyelembe vesszuk, hogy (company has no revenue, assets, or full-time employees)....

Persze ha holnap ill. holnap utan is lesznek hajlandok az ugynevezett "befektetok" venni a ceget akkor nincs baj....

egyebkent nagyon hatekony lehet a ceg.....!!!

;)

a leckeert pedig mindenkinek meg kell fizetni!!!

ja es elfelejtettem emliteni, hogy a technologia vezeti az emelkedest....

sok sikert mindenkinek!!!
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 07. 14. 12:44
Előzmény: #1771  Törölt felhasználó
#1773
Az arany vasarlo erteke azert no, mert a keszpenz vasarlo erteke csokken.... "

Ez nem igazán tiszta. Van egy ingatlan ami 100 000 $ most. Ennyiért veszek aranyat amit 50 év múlva el tudok adni 1 millió ért. Viszont akkor már az ingatlan is 1 millióba kerül mert a pénz veszíti vásárló értékét. Az ingatlan az 50 év alatt egy halom pézt termel mert kiadható, az arany tárolása csak viszi. Az ingatlan által termelt pénzből újabb ingatlanokat vehetek. De az ingatlant behelyetesíthetem akár részvényre vagy kötvényre is. Hol hibás akkor a gondolat menetem?
Törölt felhasználó 2014. 07. 14. 12:30
Előzmény: #1764  Denever
#1772
Csak nehogy ugy jarjunk mint Junius kozepen....
nehanyan mar elfelejtettek.....
kozben a kisebb piaci szereplok meg vasarolgatnak, szepen csendben....(Vanguard Precious Metals and Mining Fund)....
;)
gondolom ezzel sem arultam el ujdonsagot.....
Törölt felhasználó 2014. 07. 14. 12:20
Előzmény: #1767  Tazsomaru
#1771
"Money is gold, and nothing else." J.P. Morgan, 1912

;)

Miert none az arany vasarlo erteke ha a hozama 0 ???
(Az arnynak van hozama, mert kolcson adjak....,de most ebbe ne menjunk bele, mert elvisz bennunket rossz iranyba)

Az arany vasarlo erteke azert no, mert a keszpenz vasarlo erteke csokken....
Tehat mondhatnank azt is, hogy valojaban a penz ami a zsebedben van (1-3%-a forgalomban levo penznek, ~97% hitelpenz) erteke folyamatosan csokken attol fuggoen, hogy mennyi penzt bocsatanak ki.......

Ha utana nezel az interneten az USD vasarlo erteke 97%-kal csokkent az elmult 100 evben es pont forditottan aranyos a penz kibocsatassal....

mennyi ideig tart eloallitani 1 billio $ elektronikusan?

link

es mennyi ideig tart eloallitani, kibanyaszni 1 billio $ erteku aranyat???

A osszes arany ami jelenleg elerheto 163000 tonna....
1500$-os erteken szamolva ~1,7 trillion$
(csak a jelentosebb penzugyi erovel jelentkezo gazdasagok forgalomban levo penzmenyisege) ~20 trillion$

M1 penz mennyiseg az Usaban 2,5 trillion
M2 penz mennyiseg 10,6 trillion (Junius 2013)

Ha globalisan nezzuk M2 penz mennyiseget ~48 trillion $
ez 17500$-os ounces arat feltetelezne...
ha 100%-ban arannyhoz lenne rogzitve

Vajon miert nem exportal aranyat China vagy Russia???
Miert tartanak a kozponti bankok aranyat?

link

link

csak gondolat ebresztonek.....
emerald 2014. 07. 14. 11:15
Előzmény: #1768  McDee
#1770
De jó kis cikk, kössz!
emerald 2014. 07. 14. 11:13
Előzmény: #1767  Tazsomaru
#1769
Majd utánna nézek, mert olvastam valahol erről.

De valóban jó világ akkor volt, mikor egy angol életjáradék ugyan csak 3%-ot hozott, mégis jól meglehetett belőle élni.
Hiszen a kamatot is aranyban fizették. Tehát a kamat reál kamat volt, nem az inflációt fedezte. Így egy nagyobb vagyon felélése nélkül, annak kamatából szépen lehetett élni.

Talán nem ingatlanban, hanem a földeknek volt aranykorona besorolásuk, ez egyszerűen lekersehető, esetleg nézd meg ma mennyi forintot kell érte adni, és az jelenleg mennyi aranynak felel meg. Egy tíz koronás 3,048gr színaranyat tartalmazott.
Ez mai értéken: cca:30.000ft
Egy ócskább sovány föld lehetett 15korona is, drágább "zsíros" földek 45korona is.
A mai föld árakban nem vagyok járatos....:)))
De ha nem változott akkor cca: 450.000-900.000ft között kellene lennie az áraknak...
McDee 2014. 07. 14. 11:01
Előzmény: #1767  Tazsomaru
#1768
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 07. 14. 10:44
Előzmény: #1765  emerald
#1767
Én arra lennék kíváncsi hogy tud valaki olyan oldalt ahonnan meg lehet tudni mennyi volt az arany vásárló értéke 50, 100 évvel ezelőtt? Pl mennyi aranyat kellet adni egy ingatlanért akkor és mennyit kell most. Akikkel beszéltem erről mind azt mondta hogy régebben is ugyanannyit kellet mint most és 50, 100 év múlva sem fogok több értéket kapni érte (nem pénzt). Miért nőne a vásárló értéke ha 0 a hozama. Nem tudtok ezzel foglalkozó cikkekről?
Denever 2014. 07. 14. 09:23
Előzmény: #1765  emerald
#1766
Csütörtökön meg volt a kitörés, de pénteken csak pár ponttal felette szuttyogott, ez rossz ómen.
emerald 2014. 07. 14. 09:15
Előzmény: #1764  Denever
#1765
De jó neked h láttad, én számítottam korrekcióra, de nem ilyen gyors beszakadásra. Gondolom 1327-25 körül sok long stop aktiválódott.

Denever 2014. 07. 14. 09:00
Előzmény: #1763  Törölt felhasználó
#1764
Szép behalt kitörés. Nem lep meg, már pénteken látszott, hogy gyenge nagyon.
Törölt felhasználó 2014. 07. 13. 22:28
Előzmény: #1762  emerald
#1763
Nagyon egyetértek és itt szeretném megragadni az alkalmat,hogy megköszönjem az értékes segítőszándékú és érdekes hozzászólásaitokat és hogy egyáltalán van ez a topik.Az viszont valóban megnyugtató lenne ha megmaradna a segítőszándékú személyeskedéstől mentes nyugodt légkör.
emerald 2014. 07. 13. 20:56
#1762
Kedves fórumtársak!

Valamikor múlt év decemberében kezdtem írni, ebbe az igencsak elhagyott fórumba. Első hozzászólásom előtti hsz három héttel azelőtti volt!!!
Én fizikai arany kereskedelmével, illetve annak árfolyamával 8éve foglalkozom. Ezért a tőzsdén is ez volt az első, másik az aranybánya részvény amivel kereskedni próbáltam. Kedvesen befogadtak a dax fórumba, de ott mégse beszélhettem meg senkivel az "aranyos" gondolataimat.
Így írtam ide. Sokszor szinte csak magamnak mert néha napokig senki se egy szót se. Ezért kicsit a szivem csücske lett, mikor végre fellendült a forgalom, s jöttek a hozzászólások. Nem sorolom fel kik voltak az elsők, de mélységes hálát érzek irántuk. Sőt volt h jöttek "utánnam dax-ba" figyelmeztetni arany ügyben....:)) kaptam linkeket elemzésekkel.
Aztán egyszercsak írt valaki aki az arany ár emelkedéssel és a bányász részvény vásárlásommal is eggyetértett. Hát ez már csodás egy fordulat volt nekem, végre bányászokról is tudtam kivel beszélgetni. Aztán más valaki arra kért hogy ne hanyagoljuk már el a párbeszédet Pomperj-vel, mert Ő csak olvas, de hasznos és kellene neki továbbra is az információ.
Így már jobban is éreztem magam, noha biztos sokszor butuska kis kérdéseket, teszek fel ez is lehet hasznos másnak is.

Én alig féléves élesszámlával, zöldfülűként hálás voltam mindenki véleményéért. Sose gondoltam azt hogy ej ez vagy az a valaki rossz tanácsot adott(vagy rosszul látta). Nincs rossz tanács!!!!!
Csak vélemények vannak, azaz gondolatébresztők!
Minden előre vihet, azt hogy ki hogy dönt az ugye a saját felelőssége.
Ezt élesszámlával kereskedőknek ugye nem kell hangsúlyoznom?!
Én a drágán megfizetett tapasztalataimon kívül sok olyat is tanultam másoktól amit eggyetlen elemzői oldalon, vagy tankönyvben se lehet olvasni.

Nagyon szerettem volna érdemben hozzátenni a fórumhoz ezért megosztottam a fizetős elemzésem, amire jött Szarvasvadász mivel elliottban nem jártas olvasóknak akár félrevezető is lehetett volna(amit én akkor nem mértem még fel)
A nagy "javítgatás" oda vezetett h más értékes tagokkal bővült a fórum.

Nos mielőtt tovább kalandoznék a lényeg:
Nagyon szépen kérek mindenkit hogy legyen bármi is a véleménye eggyesekről ne személyeskedésről szóljon minden második hsz!!

Mindannyian mások vagyunk, más habitussal, de próbáljunk meg az élni és élni hagyni gondolatból kiindulva némi önmérsékletet tanusítani. Én nem akarok igazságot!
Furcsán hangzik ugye?! Miért?
Azért mert nem szeretném ha úgy járna a fórumunk mint a forexeseké ahová régen sokan ma már nagy tiszteletnek örvendő tagok írtak napi rendszerességgel. De elegük lett a bántó megjegyzésekből!
Mert egy nagyon fontos dolgot tanultam ám ami szintén nincs a tőzsdei tankönyvekben!!!
Ez a másokkal szembeni elfogadás, tolerancia és türelem.
Amikor nekem is elfogyott akkor azt vettem észre h nekik(a nagy tudású akiktől mindenki kérdez és köztiszteletnek örvend) még mindig van! Hááát önvizsgálatot kellett tartanom.
Tehát nem meg vagy elitélni szeretnék bárkit is, de higgyétek el ha szeretnénk hogy nagyobb tudással rendelkező tagjainknak kedve legyen maradni, írni akkor igen hasznos a nyugalom.

Törölt felhasználó 2014. 07. 13. 20:40
Előzmény: #1760  Törölt felhasználó
#1761
Hát persze a tőzsden nem lehet nyerni ezt csak a kezdők hiszik.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek