Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Denever 2014. 07. 10. 14:38
Előzmény: #1698  emerald
#1700
Egyenlőre jól néz ki 1365 sanszos ma-holnap. Ott van egy csökkenő csati teteje, ez kemény ellenállás.
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 14:35
Előzmény: #1697  emerald
#1699
1.420
emerald 2014. 07. 10. 14:21
Előzmény: #1696  Denever
#1698
Pihennie is kell...:)))

emerald 2014. 07. 10. 14:17
Előzmény: #1695  Törölt felhasználó
#1697
Hát ülök is a kezemen....:)))
Mondjuk bányászok ugye ki se nyitottak.
De aranyon nem realizáltam a hasznot, hátha megnézzük azt az 1360-at....;)

A nagymamám azt mondta:
Ha már lúd legyen kövér....:))

Denever 2014. 07. 10. 11:22
Előzmény: #1695  Törölt felhasználó
#1696
Van benne igazság, szó se róla.

Arany ugyan kitört, de még mennie kéne felfelé. mert így könnyen behalt kitörés lehet belőle.
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 11:14
Előzmény: #1692  emerald
#1695
Az igazan nagy penzt a nyugton ulessel lehet keresni es nem indikatorokkal vagy horoszkop keszitessel....
persze ezt is meg kell tanulni!
;)
ha pedig profit van 1 traden illetve nehanyon, minek felni, na itt kell remenykedni, hogy holnap, jovo honapban vagy esetleg jovore meg nagyobb lesz a profit.....

Felni a vesztesegtol kell es ott kell gyorsan zarni....
;)
persze ezzel nem ert 1et mindenki....
de ettol kerek a vilag....
;)
Denever 2014. 07. 10. 11:02
Előzmény: #1693  Kraccer
#1694
Már megint a zsenialitásom:)
Kraccer 2014. 07. 10. 10:15
#1693
Szarvasvadász:

Neked mi meglátásod az arannyal kapcsolatban?
emerald 2014. 07. 10. 10:06
Előzmény: #1691  Denever
#1692
Ugye....
Biztass minket lécci! Jó az ha nem csak az érdekeltek akarják úgy látni...;)
Denever 2014. 07. 10. 10:02
Előzmény: #1690  Törölt felhasználó
#1691
Goldi mintha kitörésre állna...
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 20:15
Előzmény: #1689  emerald
#1690
Szia Emerald,

GDX kitort???? ( attol fugg, milyen idotavon nezed)....
Mi is az a GDX es hol kereskednek vele....???
Es ki veletlenul ennek a Fund-nak az Advisor-ja????
Illetve elofordult-e ennek a ......Acossiation-nek a neve korabban ezen a forumon????
Veletlenek vannak meg szerencse is, foleg minnel kevesbe tanult az ember.... , de szamomra ugy tunnik te nem csak hallottal mar az ELTE-rol.....
Ha pedig az ember tornaztatja ami a fejeben van elobb, utobb lehetosegek jonnek ill. Eselyek a szerencserol ill. A veletlenrol kicsit megvaltozik a velemenye....

Vagy kicsit erthetobben masok szamara, meg lehet tanulni gyonyoruen cselezni a strandon meg az utcan....
Meg el lehet jutni 4- bol 4-szer az elodontobe...( kemeny munkaval)...
;)
Legyen szep ested!
emerald 2014. 07. 09. 16:44
Előzmény: #1688  Törölt felhasználó
#1689
Szia Kisvuk,

Sokkal jobb ám ausztrál időben kereskedni bányászokkal....:)
Irigyellek, vagyis a régi szép idők jutnak eszembe, mikor még nekem is voltak ausztrál bányászaim.
Usa alatt akkora csapdosás van aranyba néha.
Azt nem szeretem, na de lassan megszokom.

A lényeg: GDX kitört......:)))))))
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 15:52
Előzmény: #1685  emerald
#1688
Szia Emerald,

szerintem ma kicsit meghuzzak a banyaszokat az usaban is, persze ha esetleg eso nap lenne ill. folytatodna a banyasz szektort akkor is a jobban teljesitok koze tennem....

Nalunk a 19 cegbol amit figyelek (12-ben van pozim)
1 ceg 0-an zart
2 2% alatti erosodes
7 5% folotti erosodes
a legjobban teljesito ceg 14%-ot emelkedett
az atlagos erosodes 4%-os volt 1 olyan napon amikor estunk (Benchmark) majdnem 1,5%-ot....

szoval a szereny velemenyem szerint kezd szepen a toke a szektor fele aramlani....
(persze a tevedes jogat tovabbra is fenntartanam, mert nekem az esetek tobbsegeben nincs igazam,de megtanultam vele elni es kereskedni is...)

OGC.asx
NST.asx
SAR.asx-et pedig ugye mar reg ota figyeljuk es talan fenn van a forumon nehany chart, mert tudom, hogy nehanyan szeretik.....
persze varjuk a kitorest mar par honapja....
ha pedig adrenalin sokkra vagy endorfinra lenne szuksegem megyek buvarkodni vagy ejtoernyozni, bar nem ebben a sorendben...
;)
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 15:24
Előzmény: #1686  Törölt felhasználó
#1687
éljenek a kenguruk és nagy tapasztalattal bíró woodoo-k!

link
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 15:08
Előzmény: #1684  pomperj
#1686
Raadasul az elmult napokban a piac szepen kezdi arazni, hogy megvannak az uj Szenatorok es a kormany hamarosan kepes lesz eltorolni a Carbon-ado-t es az extra banya-ado-t......
Tehat en tovabbi erosodest varok a banyakban....(kivetel ez alol a BHP es RIO Tinto paros bar lehet, hogy a szektor hangulata magaval ragadja oket is...,bar ezek a vilag legjelentosebb banyatarsasagai tehat bennuk nem varnek akkora mozgast, raadasul az extra mining tax alol sok helyen kivetelt elveznek)....

Szoval konzervativabbaknak tovabbra is nyersanyagokat ill. nyersanyag alapu indexeket ajanlanek....
Batrabbaknak ill. nem teljesen amatoroknek(5ev) akik kepesek a kockazatot megfeleloen kezelni ok akar reszvenyekkel is probalkozhatnak a nyersanyag szektorban...

A hetvegi szamurajoknak,indikator woodoouknak es horoszkop keszitoknek meg hagyjuk meg ki talalja ki, hogy mi lesz holnap vagy holnap utan zarasban a Dax index erteke...esetleg az S&P500....

(olyan aprosagokkal meg minek is foglalkozni, hogy mi ertelme elkapni 20-30pontos emelkedeseket eseseket es kozben meg szep lassan atutalod a megtakaritasaidat a brokereknek.....
talan ezzel mar foglalkoztak paran rajtam kivul is....
pl. szarvasvadasz....
de elismerem josoknak, jovendo mondoknak, guruknak nagyobb elismeres jar, raadasul ok sokkal erdekesebbek es izgalmasabbak es kulonben is azt mondjak amit hallani akarsz
, aztan ha valami nem ugy alakul akkor rafogjak valakire, kicsit csurnek csavarnak a szavakon es minden rendben...
Raadasul nincs is szebb dolog mint megosztani a jovobe latas kepesseget masokkal onzetlenul, es hogy lassuk oket olyan aprosagok mint penz es profit nem igazan motivalja, inkabb jatszanak demo-n
minek is adnanak olyan nemes celokra mint gyermek korhaz....stb...
:0
Legyen szep napja mindenkinek es jo szorakozast a mecshez!
emerald 2014. 07. 09. 15:00
Előzmény: #1684  pomperj
#1685
Remélem lessz 1.38 is EUR/USD.....;)
De délután gondolom emelkedik, aztàn majd várják Draghi papát hogy lebeszélje...:)))

"3)Azsia pocsekul teljesitett, kisvuk szepen fogalmazott ASX-rol. Es tudjuk, SPY es GLD sector szembe szoktak mozogni. "

Azt hiszem, de legalábbis remélem arany spy-tól független emelkedni tud.
Tegnap pont azt figyeltem meg amire a múltkor felhívtad a figyelmünk:
az indexek esése hirtelen likvid tőke kivonást eredményezett aranynál.
És bejött! Most pont ott tart ahol tegnap.
Jók ezek az összefüggések, eddig ezt én nem tudtam.
pomperj
pomperj 2014. 07. 09. 14:12
Előzmény: #1682  Törölt felhasználó
#1684
Jol indul a nap.

1)Az EUR/USD mintha felfele akarna korrigalni, 1.37 iranyaba. Es mivel Aranyat meg mindig USD-ben merik, (tudom, tudom: yuanban es rupiaban foleg!)
megis, a dollar gyengules nagyjabol ugyanakkora GLD erosodest jelent. Es most, kitores-gyanus nelyzetben minden "kicsi" support jol johet.

2)Mintha GLD elindulna 1325 fele, es akar ma-holnap at is torheti a multheti csucs szintjet, es megnyilik az ut a tovabbi fel-meneteles elott.

3)Azsia pocsekul teljesitett, kisvuk szepen fogalmazott ASX-rol. Es tudjuk, SPY es GLD sector szembe szoktak mozogni.

d)Megjegyzem, a bull-ok fo mai erve, az Alcoa egesz jo jelenteset nagyon dicserik. Csak epp azt nem irjak le, hogy a piac boven lediszkontalta, AA ugyanis October ota emelkedik, eddig kb. duplajara.
Ha egyaltalan femekrol es AL-rol irnak, akkor inkabb a kinai AluCorpChina (ACH) lehetne ertelmes ajanlas, mert az meg...noha nagyobb kapacitas mint AA....szoval, meg mindig octoberi arakon megveheto; es az AL ara valoban emekedik, nekik is, raadasul kozelebb vannak a nagy piachoz.

Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 06:24
Előzmény: #1675  emerald
#1683
Szia Emerald,

miert is kellene mergelodnom????
Egyebkent akar hiszed akar nem, akik igazan ismernek, azok nem azert szeretnek mert szep vagyok, hanem azert amilyen vagyok az emberekkel ill. akkikel kapcsolatban vagyok....
(ezzel szerintem sikerult megint meglepni nehany emberket)
;
persze van 1 titkom, csak olyan emberekkel probalom tartani a kapcsolatot akik elerik a minimalis szintet....
(minek vesztegesem az idomet.....)

azt viszont orommel latom, hogy mintha nagyobb idotavok fele kacsingatnal, remelem elobb-utobb meglesz ennek az eredmenye.....
(a daytradet meg hagyjuk meg a hetvegi szamurajoknak, valakiknek el kell tartani a brokereket is).....

Egyebkent figyelek jelenleg 7 ceget....:
RRL.ASX
PRU.ASX
KCN.ASX
ezek a kedvenceim kozuluk.....

Tehat jo lenne ha nem emelkednenk tul gyorsan, hogy legyen idom gyujtogetni....
(ma itt nagyon teptek nehany ceget, szerintem egyre tobb kereskedonek esik le a tantusz)...
;)
Legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 06:05
Előzmény: #1681  Törölt felhasználó
#1682
;)
egy kis izgalom soha sem art,de a tul sok stressz hoszutavon nem egeszseges azt mondjak.....
;)
remelem minden jol alakul szamodra....!!!

es jo szorakozast a kovetkezo mecshez!
Remelem Van Gaal bizonyitja megint, hogy 1 jo edzo mire kepes, mert szeretnek Nemet-Holland dontot latni, a Brazilok meg probalkozhatnak majd az Argentinokkal....
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 21:26
Előzmény: #1668  Törölt felhasználó
#1681
Áttetes vagyok ezüst még jo van egy kis izgalom aussi-dollár ban de majd csak alakul.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek