Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 13. 18:18

Megdöbbent a pénztárszövetség Orbán javaslatán  

Ugrás a cikkhez
Megdöbbenéssel fogadta a Stabilitás Pénztárszövetség Orbán Viktor miniszterelnök mai bejelentését, amely szerint novembertől 2011. december 31-ig felfüggesztik a magánnyugdíjpénztári kifizetéseket, majd pedig kidolgozzák a törvényi feltételeit annak...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=139853
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:24
Előzmény: #712  Törölt felhasználó
#720
utána minek a világa lesz???
béke és szeretet??? nem hiszem, hogy van szó arra, ahányadik generációval utánunk lesz rá erre esély egyáltalán
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:23
Előzmény: #708  pampa
#719
pampa,

"Több 100 éves települési hagyományokat kellene kezelni. Számtalan szomszédos település között ellentét húzódik. Nincsen közöttük fizikai kapcsolat,csak a közeli városon keresztül kapcsolja út össze őket. "

Úgy látom, ezek már nem érvek, pusztán kifogások. :)

Ki nem szarja le, hogy két település haragban áll egymással? Itt arról van szó, hogy ezt az adófizetőknek kell-e finanszírozni azzal, hogy feleslegesen tartanak fenn az adófizetők pénzén egymással acsarkodó önkormányzatokat.

Egyszerűen meg lehetne oldani, ha nem "járna" a PM-i hivatal mindenkinek, hanem csupán egy előre meghatározott összeg járna az adófizetők pénzéből, amiből tartsák fönn. Ha ez nem elég, akkor tarsák fönn maguk. Szedjenek magasabb helyi adót, vagy dobják össze a helyiek saját zsebből, ha nekik alacsony hatékonysággal működő, a szomszédokkal acsarkodó PM hivatalra van szükségük. Az ő dolguk.

De adófizetőként azt mondom, hogy ne adjanak egy fillérrel se többet egy Hivatal működtetésére, mint amennyi még rentábilis az egész adófizetői közösség szempontjából.

Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:21
Előzmény: #714  pampa
#718
Nem ismerek moderátort és nem is érdekel. Ebben az esetben enélkül is egyértelmű számomra, hidd el:)

És érdekel a válaszod (ahogy másé is itt). Legfeljebb nem értek egyet vele, ez könnyen előfordulhat. De emiatt nem kell kihátrálnod egy vitából. Ha hiszel valamilyen nézetben, akkor próbálj meg minél több érvet találni mellette, ne örökösen a másikra, meg a múltra mutogass.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:16
Előzmény: #715  tokos.
#717
igaz
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:12
Előzmény: #709  Törölt felhasználó
#716
"jelenleg úgy tűnik, a tandíj nélkül sem megtérülő befektetés magyarországi orvosnak tanulni, nem a tandíj a mérleg nyelve"
Ez hasonló gondolatmenet a devizahiteleseket megsegítő törvényt kritizáló banki logikához, ne vizsgáljuk felül a fiktív banki költségeket, hiszen azokon az úgysem segít, akik már nem tudják fizetni a hiteltörlesztésüket.
Szerintem az elvi alapokról érdemes vitatkozni, nem az aktuális "piaci" helyzetről.
tokos. 2010. 10. 18. 15:10
Előzmény: #709  Törölt felhasználó
#715
"Abban viszont nincs sok kétségem, hogy most orvosira menni jó befektetés és habozás nélkül adok majd a gyerekemnek 15 millió forint hitelt, hogy elvégezze (ha akarja). És jobban jár majd vele, mintha lakást adtam volna neki. "

Ez tén értem, és ezek alapján meg is értem, hogy miért vagytok a tandíj ilyen heves támogatói akirával.

Nem gond apucinak leakasztani 15 misit, akirának is egy gyereke van, neked kettő, ha jól emlékszem, van pénz.

Ezáltal a gyereked a hasonlóan jó képességű, de szegény környezetben születetthez képest jókora versenyelőnyben van, mint ahogy azzal szemben is, aki gyengébb géneket örökölt, de apuci mondjuk jól megszedte magát olajszőkítésből.

Így aztán a gyerkőcök jókora előnnyel indulnak, és a nyertesei lennének a dolognak. Teljesen megértelek benneteket ebből a szempontból.

Az viszont közel sem olyan egyértelmű, hogy az ország is nyerne, ha a jobb képességű szegényebb gyerekei nem lennének orvosok, mert mondjuk apuci nem tud alátolni 15 misit, ő meg esetleg nem olyan környezetből jön, aki felvesz a bizonytalan jövőre 15 misi kölcsönt.

pampa 2010. 10. 18. 15:06
Előzmény: #710  Törölt felhasználó
#714
penznyelo

Fölösleges válaszolnom neked ,mert téged nem az érdekel,hogy mit válaszolok csak az.hogyan köss bele.

De a minuszolásról csak annyit ha azt írom én nem minuszolk azt nem hiszed el,
de amennyiben azt írom, igen én minuszoltalak akkor jön a válasz: látod megin igazam volt....

Ezt csak úgy tudnám bizonyítani,ha az aki nyomott beírná: én voltam.

Esetleg a moderátortól megkérdezheted ha annyira érdekel.
tokos. 2010. 10. 18. 15:04
Előzmény: #707  Törölt felhasználó
#713
"Önző, irígykedő, hataloméhes, pénzcentrikus világot élünk... sajnos"

A kapilizmus a pénzről szól, mit várhatunk ezek után?
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:02
Előzmény: #707  Törölt felhasználó
#712
... A pénz világa...
Még egy darabig.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:02
Előzmény: #702  Törölt felhasználó
#711
Szerintem ilyen kérdést csak a teljességében szabad vizsgálni, tandíjról vitatkozni önmagában értelmetlen.
Abban viszont egyetértek sok dolgon kéne változtatni, de talán nem a tandíjjal kellene kezdeni, bár sok minden helyére kerülne a felsőoktatásban, ha bevezetnék.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 15:00
Előzmény: #705  Törölt felhasználó
#710
Pampa, ezzel a minuszzal megadtad mindkét kérdésemre a választ: te minuszolsz és direkt nem válaszolsz. Ettől mondjuk nem lesz igazad semelyik vitában, meg rém gyerekes:)
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:58
Előzmény: #706  tokos.
#709
félreértettél. a szakma kiválasztásában fontos szempont a piaci értékítélet. gondolom sejted, hogy ma az orvosoknak nem a tandíj fáj, hanem az alacsony fizetés. ezért ezt érvként kár a tandíjvitába keverni (jelenleg úgy tűnik, a tandíj nélkül sem megtérülő befektetés magyarországi orvosnak tanulni, nem a tandíj a mérleg nyelve). ezért mondtam, hogy válasszuk le az orvosi fizetéseket a témáról, különösen úgy, hogy %-os a törlesztő részlet az ámomban. Abban viszont nincs sok kétségem, hogy most orvosira menni jó befektetés és habozás nélkül adok majd a gyerekemnek 15 millió forint hitelt, hogy elvégezze (ha akarja). És jobban jár majd vele, mintha lakást adtam volna neki.
pampa 2010. 10. 18. 14:55
Előzmény: #700  Törölt felhasználó
#708
Több 100 éves települési hagyományokat kellene kezelni. Számtalan szomszédos település között ellentét húzódik. Nincsen közöttük fizikai kapcsolat,csak a közeli városon keresztül kapcsolja út össze őket.
És a másik amit írtam szerintem a társadalom még nem nőtt fel oda,hogy tudna elfogultság nélkül kormányozni egy összevont csoport fölött.
Én még azt is eltudnám fogadni,ha erre van lehetőség,hogy a helyi önkormányzat fenntartásást helyi adóból biztosítsák. Állami pénzt csak az előírt feladatokra. Azt ugyebár akkor is finanszírozni kell ha összevonás van.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:55
Előzmény: #703  tokos.
#707
azok a különbségek, amire Te gondolsz tudnak működni egy normális társadalomban. Jelenleg nem csak Magyarorszgáon, de a világon sehol nincs nyoma normális társadolmnak...
Önző, irígykedő, hataloméhes, pénzcentrikus világot élünk... sajnos
tokos. 2010. 10. 18. 14:53
Előzmény: #702  Törölt felhasználó
#706
Ezt nem tudod kiiktatni. Mielőtt döntést hozol egy ügyben azért érdemes végiggondolni a következményeit, nem csak kizárólag az adott területen, hanem összefüggéseiben.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:52
Előzmény: #682  Törölt felhasználó
#705
Pampa, te nekem direkt nem válaszolsz? Nem egészen értem, miért teszel így, ráadásul a minuszolgatással együtt rettentően gyerekes, de nem ugrok a Dunába emiatt, azt sejtheted:)
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:52
Előzmény: #688  Törölt felhasználó
#704
Castorp, felőlem kaphat türelmi időt is a pályakezdő. Nem az a célom, hogy éhenhaljon.
tokos. 2010. 10. 18. 14:51
Előzmény: #699  Törölt felhasználó
#703
A politikusok között nincs lényeges különbség, a politika között viszont azért akad.

Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:48
Előzmény: #674  Törölt felhasználó
#702
különböző úton, de eljutottunk a lényeghez, amiben egyetértünk: "Mellesleg elvben tandíjpárti lennék, egy normális országban."

a helyzet az, hogy összetett világban élünk, amelynek sok elemét meg kellene változtatni. ha kiragadunk egy részt a rendszerből a beszélgetés kedvéért, akkor az érvek-ellenérvek rendszeréből érdemes kiiktatni a fennmaradó részt. ez esetben a jelenleg gyalázatosan alacsony fizetéseket. mert utóbbi próblémáját cseppet sem csökkenti az ingyenes egyetemi képzés. sőt, szerintem növeli
tokos. 2010. 10. 18. 14:48
Előzmény: #693  Törölt felhasználó
#701
Nem gondolom.

Egy kezdő diplomás nem kap kevesebbet, mint egy középfokú végzettségű. Ha törleszti a tandíjat 10 évig akkor arra is hátrányba kerül, nem csak az egyetem 5 évével.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek