Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 13. 18:18

Megdöbbent a pénztárszövetség Orbán javaslatán  

Ugrás a cikkhez
Megdöbbenéssel fogadta a Stabilitás Pénztárszövetség Orbán Viktor miniszterelnök mai bejelentését, amely szerint novembertől 2011. december 31-ig felfüggesztik a magánnyugdíjpénztári kifizetéseket, majd pedig kidolgozzák a törvényi feltételeit annak...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=139853
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:47
Előzmény: #692  pampa
#700
pampa,

"Tehát a jelenlegit kellene még hatékonyabban működtetni. pl. az hogy csökkentették a képviselők számát már egy lépés. Én a tisztelet díjat is eltörölném. Aki akarja csinálja önként. Egy bizonyos lakos alatt szintén társadalmi polgármestert. Fizetés nélkül."

Értem én, hogy mit akarsz ezzel, de szerintem pont az ellenkezőjét érnéd el vele.

Nem húzza ki az országot a bajból az, ha 380 helyett pl. 250 képviselő lenne. Az sem, ha egy nagy önkormányzat a 12 fős testülete helyett csak 6-tal menne tovább... Ez a fűnyíróelv, ez nem műxik.

Az meg kifejezetten káros volna, ha társadalmi munkában várnál el tőlük hatékonyságot, ésszerűséget.

Szerintem pedig inkább kapjanak kiemelt juttatást, de azért kiemelt teljesítményt és személyes felelősséget kellene elvárni tőlük, és nem pedig a mutyit.

Ez pedig most csak a kétharmados többségben lévő kurmányon múlik.

Nem is sejtik, mekkora felelősségük van ezügyben, hiszen senki nem tudná őket megakadályozni abban, hogy az ésszerűság és hatékonyság céljából gyökeresen átalakítsák az államapparátust.

Csak sajnos ennek elég kicsi az esélye, ugyanis jó sokáig jó sok pénzt elköltöttek hitelbe, amit most törleszteni kell a csókosok felé, azt pedig egy átlátható, hatékony apparátus mentén nehezen lenne megvalósítható.

A cél tehát a maszatolás, a zavarosban halászás... :(

szvsz :)

Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:47
Előzmény: #698  tokos.
#699
nem is ezt mondtam...

nem is értem, hogy ma Magyarországon egyáltalán hogy lehet bármiféle különbséget felfedezni két politikus között...
tokos. 2010. 10. 18. 14:45
Előzmény: #696  Törölt felhasználó
#698
Nem én hoztam fel.
mondoka 2010. 10. 18. 14:41
Előzmény: #694  Törölt felhasználó
#697
Lehet hogy csak én vagyok holdkóros, de nekem mindenféle privatizáció rablóprivatizáció, amelyik mélyen ár alatt történik. És pláne akkor, ha más boldogan többet is adott volna érte. Csak a csókosfiúk jókor jóhelyen voltak.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:41
Előzmény: #695  tokos.
#696
úgy gondolom, hogy ez ugyanúgy fordítva is igaz...
ezt a témát felesleges feszegetni... a politikus az csak politikus mindegy,hogy jobb vagy baloldali....
tokos. 2010. 10. 18. 14:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#695
Mire?

Nem tudom, hogy milyen patikákról beszélsz, de ha összeszedett pár patikát, akkor is kispályás kezdő Kapolyihoz, vagy Gyurcsányhoz képest.

Ez az egész dolog, amit bolsevik oldalról művelsz tipikus esete a másik szemében a szálkát is, de sajátjában a gerendát sem-nek.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#694
Mindig elfelejtitek: vannak jó tőkések, meg rossz tőkések, jó komcsik, meg rossz komcsik, meg ha más privatizál, az rabló privatizáció, ha ők privatizálnak, az nemzeti privatizáció.

Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:35
Előzmény: #677  tokos.
#693
tokos,

"Aha, addig meg a szar fizetéséből levonják a tandíjára felvett kölcsönének a törlesztéseit, kifizeti az albérletet, és megpróbál nem éhenhalni 10 évig.

Valódi perspektíva a jövő diplomásainak... "

Ez így volt, így van és így lesz, amíg a világ a világ.

Emlékszem, nekem 23 évesen egy szakadt farmerom volt, akik meg szakmát tanultak és keményen dolgoztak, azoknak már 5 éves munkaviszony után kocsi, lakás, gyerek - azaz előnyben voltak velem diplomással szemben. Ráadásul addigra rendszerváltás is lett, és kiderült számomra is, hogy nem ér semmit a diplomám és nem is fog még vagy két emberöltőn át.

Ezért újrakezdtem mindent, munka mellett tanultam a közgázon, amit én finanszíroztam, és így ma már előrébb vagyok, mint azok, akik 18 évesen kezdték a szakmájukat... A fogorvos barátom, akivel együtt jártunk általánosba, úgyszintén. 40 felett járunk egy kicsivel, és mostanra kezdjük el élvezni, amiért tanultunk, dolgoztunk, és közben is csak tanultunk...

Óriási tévedésben vannak azok az egyetemisták akik azt gondolják, hogy a diploma megszerzése után 23-24 évesen rögtön milliós fizetéseket fognak a kezükhöz kapni, és majd az első évi jövedelmükből már kp-ra vehetnek házat, kocsit, stb-t - csak mert elvégeztek egy egyetemet.

De azok is, akik a diplomájuk birtokában azt gondolják, hogy ők már közel annyit tudnak, annyit érnek, mint 10-20 év tapasztalatával bíró kollégájuk.
pampa 2010. 10. 18. 14:35
Előzmény: #683  Törölt felhasználó
#692
Ez az amit írtam. A jelen rendszerben nem megvalósítható. Tehát a jelenlegit kellene még hatékonyabban működtetni. pl. az hogy csökkentették a képviselők számát már egy lépés. Én a tisztelet díjat is eltörölném. Aki akarja csinálja önként. Egy bizonyos lakos alatt szintén társadalmi polgármestert. Fizetés nélkül. Lassan csak kialakulna egy új rendszer. természetesen ha a választást is módosítják akkor lehet valami összevonásról gondolkozni,de szerinten olyan sokat nem spórolna a rendszer, mert valami falugondnoki hálózatot csak kellene működtetni. Egyes hatósági ügyeket meg már most is központi okmány irodák intézik. Lehetne ennek példájára létesíteni egy "Egyéb ügyek irodája" hálózatot és akkor már tényleg alig lenne feledata az önkormányzatnak. Maradna a kimondottan helyi ügyek.
szvsz
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:35
Törölt hozzászólás
#691
tokos. 2010. 10. 18. 14:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#690
A patikák is, télleg.

Bár, hogy téged miért nem Gyurcsány elvtárs sok-sok összeprivatizált mrd-je zavar, azt nem értem.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:33
Törölt hozzászólás
#689
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:32
Előzmény: #678  Törölt felhasználó
#688
Ezt arra értettem, hogy a fretek által vázolt 100%-os hitelből végzett tanulmányokat, a pályakezdő belátható határidőn belül képes lenne kifizetni. A helyzet sajnos nem ez.
McLain 2010. 10. 18. 14:32
Előzmény: #678  Törölt felhasználó
#687
és igencsak poroszos módszerekkel.

és lásd a tanulmányi versenyeken elért eredményeiket.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:30
Törölt hozzászólás
#686
McLain 2010. 10. 18. 14:28
Előzmény: #668  Törölt felhasználó
#685
alapvetően értünk 1et.
de amit te írtál, az főleg az ésszerűsítést jelenti elsősorban. vagy a hatékonyság növelését.

ugyanis a tanárok sem élnek meg és mégis neveletlen kölkek kerülnek ki a suliból, tudatlanul (és nekem kell magyaráznom egy érettségizett munkaerőnek, mi az a százalékszámítás)
az egészségügyben és a közösségi közelekedésben sem hatékony a zsetonfelhasználás. szerintem a hatékonyságot kell növelni és biztos, hogy lehet, mer' a magáncégeknél is mindig lehet.
tokos. 2010. 10. 18. 14:25
Előzmény: #680  Törölt felhasználó
#684
"De miért is nincs megszervezve a magán-egészségügy és a magánegészségbiztosítás? "

Hát nem tudom, hogy ezt miért tőlem kérdezed, kérdezd freteket, meg magadat, az elmúlt 8 évben azok kormányoztak, akiket ti szavaztatok meg.

1998-2002 között elindult egy privatizáció, talán rémlik még a háziorvosi rendszer igy műkszik.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:24
Előzmény: #671  pampa
#683
pampa,

biztosan ki lehetne számolni, hogy mennyi a gazdaságossági határ, mert ez a kérdés csupán erről szól. Mennyi ember tud eltartani egy önkormányzatot.

Amúgy pedig egy régióban, ahol több falu van összevonva, ott a testületet lehetne úgy választani, hogy minden falu képviseltesse magát, nem?

Ha pedig egyensúlytalanság van a fejlődésben, akkor ott szintén ne hatékony a közigazgatás. Pláne, ha az a fejlődés is hitelből valósult meg. Ez úgy nyilván nem fenntartható, de úgy sem, hogy minden sarokra, minden kutyaólhoz külön polgármesteri hivatalt is fenntartunk...
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 14:22
Előzmény: #676  pampa
#682
Te minuszolsz pampa? Gyerekes, de engem nem zavar.

"Az anya" önkormányzat szerint éves szinten kb. 20 milla + keletkezik a csatolt területen . Az ott élők becslése szerint ez az összeg kb. 150 milla"

Keletkezik az mit jelent? Hogy adókból mennyi folyik be? Mert az nem olyan, hogy "szerintünk", "szerintük". Az ténykérdés.

Megint 'mondták, hogy láttak olyat' szintű egyéni vélemény alapján akarsz egész országra érvényes megállapítást megfogalmazni.
tokos. 2010. 10. 18. 14:20
Előzmény: #677  tokos.
#681
Hozzáteszem, végez 25 évesen, 10 év mire kifut a kölcsöne, meg el is kezd keresni, és megengedhet magának egy gyereket, aki nem nyomorba születik.

Így aztán nem is lesz több egynél, míg a valószínűleg gyengébb géneket örököltek és rosszabb családi háttérben szocializáltak meg szaporodnak orrvérzésig.

Egyenes út a nemzet "felemelkedéséhez"...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek