Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Valós érték: egyszerüen összeadom a portfoliojában levö papirok aktuális áron vett piaci értéküket, hozzáadom a cégben a casht, és könyv szerinti értéken a nem tözsdei vállalatok értékét. Ezek összege x P/E árazás különbsége az SP500 átlagos P/E árazásához (24,29 e pillanatban, https://www.multpl.com/s-p-500-price-to-book) képest (ráadásul Berkshire hátrányára earningnek az operating profitot vettem alapul, amíg Sp500-ban az átlagos hagyományos earninget). És akkor arról még nem is beszéltem, hogy sp500 price to bookja mennyivel magasabb, amit gyakorlatilag további diszkont faktorként is tekinthetnék berkshire-ben.
Valuenak nem tudom lehet-e nevezni, de én AUY-t vettem pénteken. Alapból nem vennék aranybányát, sem aranyat. De az az igazság, hogy aranybányán nem igen lehet veszíteni szerintem az elkövetkezendő időszakban. Akkor likviditás lett a piacokba pumpálva, hogy recesszió/ válság esetén valahol ki kell csapódnia, és szvsz az aranyban fog. Ha a recesszió tolódik, akkor szintén a likviditásbőség és az alacsony kamatok miatt nem fog az arany esni.
Nem tudom, melyiket választanám a kettő közül, mert a bányának új aranyat kell a felszínre hoznia, míg az arany etf már meglévő aranyra vonatkozik. Bizonyára mindkettőnek megvan a maga technikája...talán az arany etf-et választanám.
Nem rossz ez az APT, de semmi különös, value stocknak semmiképp, és elég átlagos az árazása is. De nem késö, aki tényleg lát benne vmit, nem a mostani premarket +10%-a miatt lesz túl drága. Azonban kanadai is, Ltd is, ez mind számomra hátrány. Azt sem értem, miért lenne ez jó menekülö részvény? Azért, mert defenzív a szektor? Inkább veszek aranybányát, én ma Barrick Gold-on gondolkozom.
oriási pozit bövítettem premarketben rá (-4%-os átlagban) Biztos vagyok benne, hogy nulla körül vagy plusszban zár ma normál ker. idöben. Ütnek mindent ész nélkül, de szerintem ez csak kihagyhatatlan lehetöség. Berkshire most mär kb 40% diszkonttal forog valós és SP500 értékhez képest. Nasdaq értékeltségéhez képest kb 50% a diszkont. Ilyet bün kihagyni.
én csak ismételni tudom magam: hagyományos kiskernek vége , a jobb cégek tovább haldokolnak, de mind haldokló dinoszaurusz. Ellenben berkshire ma elég jót jelentett!
szerintem egyértelmű hogy így nem lesz k1 De k1gyel nekem 10% lenne adókulcs és amerikai adóbevallásra hivatkozva szochot is vissza lehetne igényelni itthon?! Épp most néztem , hogy magellan midstraemre cserélném mplx-et, de akkor adózás szempontjából az se jobb ...
nekem MMP-m, volt én is rá kérdeztem erre a 21%-os osztalékadó levonásra, nekem ezt válaszolta a random: ezek
alapján a K1-et ki tudják egyáltalán ezek az LP cégek küldeni? mert ha
K1 nélkül 21%-os adókulccsal adózunk, az nekem még beleférne, elsősorban
EQM, ET és MPLX-ben gondolkodom, szerintem a kisebb LP-k közül sok nem
fogja túlélni ezeket az ínséges időket, viszont szerintem ezek a
pipeline cégek sosem látott mélypontra zuhantak az utóbbi időben. --- Külföldi részvények osztalék fizetésével kapcsolatos megkeresésére az alábbi tájékoztatást adjuk.
Az osztalékfizetésre jogosító külföldi részvényeknél a kibocsátó megküldi az osztalék összegét.
A külföldi részvények után járó osztalék esetében
általában csak a nettó osztalék érkezik meg az adózó számlájára, a
bruttó osztalékból az adót levonja a kifizető társaság és/vagy
valamelyik, a tranzakcióban közreműködő közvetítő, az adott
ország adózási szabályainak megfelelően.
Általánosságban az amerikai értékpapírok után 15 %
osztalékadót vonnak le, de előfordulhat, hogy ennél többet, mint jelen
esetben is, amelynek oka az, hogy
a
Magellan Midstream egy ún. limited partnership és mint ilyen nem
hagyományos osztalékot fizet, hanem capital gain-t (tőkenyereség),
aminek más az adóvonzata.
Társaságunknak az osztalék jóváírásnál a külföldi partner szolgáltató hivatalos kivonata alapján kell eljárnia.
még egyszer köszi! Viszont csöddel reálisan szämolva, és nulläzäst egységnyi kockäzatnak tekintve se rossz a hozam/kocka, mert a 6x-ozäs simän benne van még éven belül is. 1:6 nem rossz, persze innentöl ez nem value befektetés.
Persze, talpra állhat. De én személy szerint nem akarom ezt átélni. A lehetséges nyereséget nálam a kockázat bőven felülírja. Az adós kérdésre nem tudom a választ, de a 400 m-es deferred tax nem oszt, nem szoroz. Volt DNR-ből mikropozícióm korábban, de kivágtam (bukóban), amikor tüzetesebben megnéztem a debt/equity arányt. Botor módon először én is mutatók alapján (vakon) vettem bele. Jónak tűnt...
csöd esetén esedékes maradnak teljes összeggel az elkülönített adók? Igen, tudom, h hitelezök és beszállítók is részvényes elött vannak. De mégis, közelmúlt energiaszektor csödje volt a PCG, és simán csödvédelemben és talpraáll, a részvény ára pedig csödvédelem alatt köszönte, és háromszorozott. De értem, és jogos, amit írsz.
Value Investing