Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Criscito 2020. 12. 16. 19:42
Előzmény: #2946  Vanavrash
Számomra, ha romos a ház, akkor bennem már jelezni kezd a vészcsengő. Ezt azt jelenti, hogy csórók a lakók, vagy igénytelenek, esetleg mindkettő, és/vagy link alak a közös képviselő. Nézz körül jól a lépcsőházban, mit látsz? Fel vannak újítva legalább a bejárati ajtók, igényesek a lábtörlők, kosz van, vagy tisztaság? Ha igénytelenség van, akkor jobb kerülni azt a házat. Vannak nagyon jól karbantartott házak, jó lakóközösséggel, ezekre kell gyúrni. A lakással együtt sajnos jár a lakóközösség, és a közös képviselő is, ezt nem szabad elfelejteni sosem. 
lohran 2020. 12. 15. 11:10

Ezért hagytam fel a lakásvásárlási terveimmel mert lakás roncsokért is kiélezett küzdelem folyik.
25 m2,minden felújítandó, rossz környék és öldöklő harc folyik a megszerzésért.
( a szükséglakás szintjét se éri el az állapota miatt )
teljesen reménytelen most a vásárlás ,az emberek meg vannak veszve annak ellenére ,hogy az ingatlanosok is túlkínálatos piacról beszélnek.
siemens 2020. 12. 15. 10:35
Előzmény: #2955  Vanavrash
Boltíves? Acélgerendás poroszsüveg boltozat?
Eredetileg 3,6 méter a belmagasság, álmennyezetnek hála 3,2 méter.
Gázcsonk? Gázpalack. 2020. Budapest, főváros, belső kerület......... tényleg hurrá?
Vajon miért nem villanytűzhely működik? A válasz egyszerű, az elektromos hálózat nem bír el még egy nagyfogyasztót. (mikrohullámú sütő, hűtő, fagyasztó, klíma, vasaló...stb) már ne is gondoljunk? Akkor mit is csináltak 10 éve?
25 nm - csak a fűtés 18.000 Ft!!!!!! Nekünk a lakásunk, majd 4x ekkora, és fele a fűtésszámlánk.
Parketta alatt salakfeltöltés........... -5 év!
Gát utca. Szép, csendes környék? Mi lesz a véleményed majd akkor, ha nem csak rehabilitációs övezetben nézel lakást?
Nem véletlen, hogy innen mindenki menekül(ne).
Vanavrash
Vanavrash 2020. 12. 15. 07:04
Előzmény: #2956  siemens
Szia, en nagyon orulok a hasonlo epito jellegu hozzaszolasoknak ebben a forum topikban, ugyhogy koszonom, az altalad leirtakbol eleg sok mar meg lett valaszolva tegnap. Terszemetesen el van vetve, ahogy 2-vel lejjebb irtam. Nyilvan a 15-20M kozotti vonal merfoldekkel jobb lehetosegeket biztosit, mint a >15M ingatlanok Budapesten es ez meg januar-februar-marciusra meg tobb lesz, meg inkabb kivancsi leszek ra. Nagyon felek, hogy sokan fogjak elloni a tamogatast, ezzel a “szarabb” lakasokra koltott penzt durvabban felertekelik es fogjak eladogatni a piacon nyar kornyeken, mert addigra mar tobb felujitott lakas lesz dragabban, mint 2021 ev elejen.
siemens 2020. 12. 15. 00:22
Előzmény: #2943  Vanavrash
Érdemes vele foglalkozni???? NEM SZABAD vele foglalkozni!
1. Az utca legrosszabb műszaki állapotú épülete.
2. Kb. 130 éves lakóépületről beszélünk. Korábban az IKV nem tudta finanszírozni a nagyobb felújításokat,  évtizedeken keresztül csak a minimálisan szükséges állagmegóvást végezte el. Azt is csak ímmel-ámmal.
3. Az önkormányzat gyorsan értékesítette az ott élők számára. Csakhogy a lakóközösség összetétele miatt a folyamatos karbantartás is nehézséget okoz, ami a most látható állapothoz vezetett. A tulajdonosok semmilyen felújítást nem tudnak (nem akarnak) finanszírozni, a kellő önerővel sem rendelkeznek, így pályázni se tudnak.
4. Ha egy lakóházban sok az eladó lakás, az mindig kérdéseket vet fel. (nekem biztos)
5. Biztos vagyok benne, hogy a pince döngölt föld, téglafalazat, dongaboltozat.
6. Legfelső szint felett pedig fagerendás födém.
7. Szemben lévő hatalmas beruházás is inkább árt/ártott, mint használt az épület állagának.
8. Nem tenném rá a fejemet, hogy ez az épület 20 év múlva is állni fog. Akár helyi műemlékvédelem alatt áll, akár nem. 
10. A lakás sötét, hideg (konyha, fürdő különösen), elektromos fűtés - költséges. 1 db. van belőle? Próbálnál meg üzemeltetni egyszerre többet.......
11. A képeken látható, hogy a lakásokban álmennyezetet húztak. Vajon miért?
12. A többi lakásban gázkonvektorral fűtenek.
13. Mennyi a galéria és a mennyezet közötti magasság? Talán 1,2 m?
14. A tűzhely milyen funkciót szolgál? Dísz?
15. Minimális felújítás is a fűtés korszerűsítését, fürdő szaniterek cseréjét, új konyhabútort+gépeket, festést, parketta csiszolás/lakkozást jelent. (elektromos vezetékek cseréje)
16. Mikor lejár a törlesztés 15 év múlva az épület bontásra lesz ítélve. (szerintem)
17. Itt is ugyanazt tudom mondani - Innen sem tudsz továbblépni! Az eladási ár nem tükrözi a valós helyzetet, sem az épület, sem a lakás állapotát. (676 ezer Ft/nm) 
18. Húsz éves autót sem veszel meg, ami rohad mindenhol, eszi a rozsda, a padlólemez a kezedben porlik szét. Lakást meg pláne nem.
Nem jó az irány.
Vanavrash
Vanavrash 2020. 12. 14. 22:59
Előzmény: #2954  mr_bob
Megnéztük munkatársammal. A google mapsen ha a bejárattal szembe állunk a társasházzal bal kéz felöli külsőre fel lett újítva (2019 google mapsen még a régi állapot látszik) ez a 31 meg ugyan olyan. Ingatlanos+tulaj is ott volt kis családdal.Dohányszag, galéria rész + lambéria közötti terület akkora, hogy én csak térdelve+guggolva tudok közlekedni, belmagasság kb. 3,6m lehet, nehéz megmondani, mert itt műanyag lambériázták a lakásokat, de a lambéria alatti rész boltíves. Gáz csonk van(hurrá, gáztervet tudok csinálni egyedül de nincsen tervezői jogosultságom, úgyhogy ezt is alá kellene irattatnom ami nekem plusz pénz tervezővel :D ), de a tűzhely propán-bután gázpalackos, régi villany radiátorral fűtenek, állítólag csak a fűtés 18k télen, külön vízmérő óra, 1/1-es, kis minimális hitel van az ingatlanon a tulaj nevén de ezt mondta is, a társasház képviselő telefonszámát is megadják ha kérjük, hogy tényleg leellenőrizzük minden stimmel és az van amit mondtak. A lakás állítólag 10 éve kábelezve lett de a kábelezés sufnin van megoldva, így teljesen újra kellene csinálni villanyszerelővel, nyílászárók régiek, bejárati ajtó is, két ablak közötti fal alul repedezik, parketta is sajnos csere és alul salakkal van bővítve, úgyhogy a kiegyenlítés is menne még rá. Egyedül a konyha csempe ami a legújabb lehetett, északi tájolású de amúgy belül a legtöbb tulaj szépen felújította már a belső homlokzatot, kb. ilyen 50% arányban fel lett újítva.Maga a környék szép, csendes, de teljes újítás kéne és a felújítás alsó hangon 5M lenne, hogy ha pl. 16M-ért odaadnák, mert sajnos ez nem 16,9M.
Itt van még egy, lehet majd ezt is megnézem, kicsit kijjebb van, de az a "plusz" millió egy sokkal biztosabb és jobb állapotot ad, illetve itt a gázkonvektor nem tudom, hogy cserépkályhás-e, az nem látszódik. https://ingatlan.com/ix-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/30146591#terkep
mr_bob
mr_bob 2020. 12. 14. 21:09
sikerült megnézni? mi a tapasztalat?
Vanavrash
Vanavrash 2020. 12. 13. 22:32
Tegnap tuti nem, de ma két hirdetés is került fel ugyan úgy a gát utcáról 20M alatt, viszont ezek közül van egy 1 és 3. emeleti, tulajdonosok hirdetik. Írták, hogy a ház külső-belsejének rekonstrukciója tervezve van, de nem furcsa, hogy hirtelen van 4 ingatlan hirdetés is? Mármint mi lehet a legrosszabb, hogy ha bontani akarnának egy ilyen épületet tulajdonos szemszögéből?
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 12. 13. 21:17
Előzmény: #2948  3d
Allee. 
2 határoló utcában (észak, kelet) az összes homlokzatot felújította
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 13. 19:59
Előzmény: #2950  Vanavrash
szerintem ez ugyanaz a kategória mint amikor az áruháznak előírják hogy építsen bekötőutat meg csomópontot stb., persze, ez sima üzleti alku
Vanavrash
Vanavrash 2020. 12. 13. 19:46
Fire73.: Voltam már erre fele tavaly meg pár hónappal ezelőtt, kb. pénteken kezdtem el nézegetni itt a 9. kerületben úgy, hogy az utóbbi 2-3 hétben az 1+1 lakásokat néztem és leginkább CSepellel szimpatizáltam, mert ha hosszabb távra gondolkodom 2 szempont is van Csepel mellett.
1. Amint kész a HÉV a felújítással + útszakaszokkal, hipp-hopp Budapest belvárosába érsz.
2. Amint megépül az új híd Buda-Csepel-sziget és Csepel-Pest közötti híd az fel fogja dobni az árakat.
Elektromos olajradiátor van jelenleg és azzal fűtenek. A kábelezést meg kell kérdezni, hogy mit tudnak arról mondani. Leginkább egy ekkora lakásnál amit befingani lehet és első emeleti, mert alattam valószínű laknak és a gangra nézek az egy inverteres klíma, amit nem tudom mennyiért lehet most megoldani, barátoméknak nyáron Pécs mellett 250e volt mindennel együtt, persze nem Daikin márka!
Lehet érdekelne, de majd a látottak alapján, ebből szerintem még lehet alkudni egy picit, mivel ingatlanosról van szó. Talán 16,5M-ig.
3d.: Az ingatlanos annyit mondott, hogy papíron nincsen semmi illetve közösköltségben sincsen benne, de akik most kivitelezik a szemben lévő társasházat, a társasházi képviselő velük szeretné felújíttatni az egész házat, mert ez most is látszódik, hogy milyen. Kamera rendszer van. :D
PusztaPutyin.: Ilyen létezhet? Én örülnék neki, annak viszont nem ha közben kiderülne, hogy bocs, bontjuk...
A vágóhíd utcában is van egy lakás, emeleti 30 m^2,  20M-ért. Tulajdonos küldött ma képeket, de mivel a parkolót nem lehet úgy megoldani, hogy bérbe is lehetne adni, meg gáztüzelésű cserépkályha van (ilyet sem láttam még gépész ként), egy fokkal rendben is van a lakás, mint a gáti, nem éri meg azt a 3M pluszt.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 13. 17:39
Előzmény: #2948  3d
lehet hogy a kerületnek ez volt a kikötése az engedély kiadásakor
3d
3d 2020. 12. 13. 13:16
Szerintem is rendben van, a fűtést kell majd átgondolni. Én ilyenről még nem hallottam, hogy egy magyar beruházó felújítsa a szomszéd homlokzatokat. A legtöbb még egy normális látványtervet sem készít.
Fire73
Fire73 2020. 12. 13. 12:45
Amiket nézegettél, azok közül elsőre ez tűnik olyannak, amin egyáltalán gondolkodni érdemes. Jó környéken sose kapsz ennyiért, de szerintem ez a környék még vállalható, sokkal jobb, mint a 10. kerület külsőn egy dzsumbuj, és a környéken épülgetnek is újak.
Elektromos fűtés az viszont nagyon meggondolandó. Sokba kerül majd télen, és egyáltalán bírja-e a hálózat. A tűzhely környékén nem látok csöveket, valószínűleg el van rejtve egy pb gázpalack mellette. Ha úgy van, akkor döntsd el, hogy akarsz-e palackcserével bíbelődni egy belvárosi házban 2021-ben (nem hétvégi házról van szó). Ha villany, akkor megint csak kérdéses, hogy mit bír a hálózat, mert a főzőlap és tűzhely azok tudnak szűk keresztmetszet lenni.
És ha elsőre érdekel, akkor menj vissza világosban is.
Vanavrash
Vanavrash 2020. 12. 13. 12:12
Előzmény: #2945  PusztaPutyin
Most beszéltem az ingatlanossal. Rendes volt, megmondta melyik az a ház és azt is, hogy romos, holnap megnézem csak sajnos sötétben tudom. Igazából ezzel szembe(gátu.31) jövőre felhúzásra fog kerülni egy több lakásos újépítésű társasház és az is lehet, hogy emiatt fel kell majd újítani ezt a házat. 2 hónappal ezelőtt volt hasonló, a 13. kerületben a Lőportár u.-ban. Volt 2 csúnya, régi társasház és mindenütt már a csodaszép felújított vagy éppen újépítésű társasház.
Én reménykedem abban, hogy egy ilyen helyzetnél, hogy az új lakásokat el tudják adni fel kell újítani a társasházat. Kérdés az, hogy hány milliárd forintba kerül és meddig kell fizetni. :D Ha valakinek van erről információja azt megköszönném. :)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 13. 11:55
Előzmény: #2944  mr_bob
Sok volt amikor impudent ott volt portás a hetvenes években, de azóta leszanálták az összes gettót.
mr_bob
mr_bob 2020. 12. 13. 09:33
nem jó környék, sok a jazz alak (by impu)
Vanavrash
Vanavrash 2020. 12. 13. 08:13
Ez egesz jonak tunik. 3018 vege ota olvastam meg lattam, hogy nagyon nyomtak ezt a haller/mester utcat majd a lurdy haznal levo uj lakoparkot.Ez nagy belmagassag, furdo belmagassag nem alacsony, valoszinu nem daralos a wc, vilagos lakas. Meg 1 honapja, hogy impudent irta, hogy a majdnem mellette levo tuzolto utca kezd rosszabb lenni. 
Ami zavar az a futes. 😔 illetve van-e gaztuzhely vagy az csak villany a kepen.
https://ingatlan.com/31698085
Kapzsidözsi 2020. 12. 13. 07:05

Biztos volt már, de érdekelne a vélemény:
https://www.youtube.com/watch?v=RGnlEdV6JtU&ab_channel=Ingatlan48
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 12. 22:41
Előzmény: #2940  franc0
Voltam multi középvezető. Meg felső. Kurvajó arc voltam az embereimmel és nem volt előttünk akadály. Nem tudom honnan jönnek az általánosításaid, de azok nem segítik a tisztánlátást.

Topik gazda

aktív fórumozók