Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tésztavirág 2020. 08. 18. 16:00
#2
Topic a saját használatra ingatlant vásárlók tapasztalat és eszmecseréjéhez, a jelenlegi piaci viszonyok és elvárások megvitatatásához.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 08. 18. 16:14
#3
Szia, köszi! A lényeg, hogy ne üzlet legyen, hanem egyéni történetek, amiből tanulunk, és egymást tudjuk segíteni tapasztalatokkal. Én Balaton környékén keresek max 40m értékben házat, nagy telekkel. B terv lakás Budán, de arra annyira nem vágyom 
Placi82 2020. 08. 18. 16:32
Előzmény: #2  Tésztavirág
#4
Itt vagyok. Te akkor a Balaton partra menekülnel? Mert írtad, hogy már statikussal is voltál ott házat nézni. 
Törölt felhasználó 2020. 08. 18. 16:41
Előzmény: #3  JeGeMeLOV
#5
Sajnos nem nagyon akad, mindenki ilyet keres. Mi is sok hónapja. 
Tésztavirág 2020. 08. 18. 16:42
Előzmény: #3  JeGeMeLOV
#6
Hello,
Abszolút egyetértek a topic céljával.
 
Megértelek hogy a Balatonon keresel házat, én is arra :)). Odaköltözés céljából vennéd inkább?
Ha nagy telket szeretnél és ezt az összeget cashben tudod biztosítani hitel nélkül, akkor nézz szerintem zártkertit. Nagyon szép ékszerdobozokat lehet találni néha egész normális áron. Persze nem tudom mekkora házat keresel, de ha megelégednél a 40M budai lakás méretével, akkor szerintem jó esélyeid vannak. Beépíthetőség és ezért a felépítmények mérete limitált, nem hitelezhető és kevésbé forgalomképes, de ha hosszú távra oda berendezkednél, akkor érdemes körülnézni. Első körben én is ilyet néztem, aztán persze az asszony feltornászta az igényeket... :D
Tésztavirág 2020. 08. 18. 17:00
Előzmény: #4  Placi82
#7
Welcome!
Igen-igen, én oda menekülnék, nekem nagy vágyam hogy ezt megcsináljam. 
Tettünk is vételit, amit persze elbaltáztam, mert az ingatlanos telebeszélte a fejünk... a ház mindenesetre jó, csak a vételin még néhány százalékkal kisebb szám kéne legyen...
Amit láttam, hogy bármire akkora számot írnak, amit csak bírnak, a budaörsi tapasztalásod csak alátámasztani tudom. Az hogy olyan beosztás van 150nm-en, hogy még egy négy fős család se tud benne normálisan ellenni, az a hab a tortán. Aztán meg ember legyen a talpán, aki kibogozza hogy a hatalmas méretű 3 szintes rom tényleg ér-e 60 milliót 700nm-es telekkel... meg az '50 évek csempéjével...
pomperj
pomperj 2020. 08. 18. 17:04
Előzmény: #6  Tésztavirág
#8
Es mivel a Tihanyi felsziget ML hitel-epitesi kampanya miatt 
egy  kiemelt luxuskorzet lehet par ev mulva,
legokosabb volna ott nezelodni, hatha van a kornyeken nagy telek kicsi hazzal, olcson,
ha ar-emelkedest is akarsz.
Placi82 2020. 08. 18. 17:11
Előzmény: #7  Tésztavirág
#9
És szabad megkerdeznem, hogy miért a Balaton, eletvitelszeruen? Gyerek van? Most én is látom, hogy sokan a Budapesti lakásból a covid miatt beceloztak a Balatont. Mert besokaltak a 3 hónap karantén miatt. Budapestről mennetek oda? 
Placi82 2020. 08. 18. 17:14
Előzmény: #8  pomperj
#10
Üzleti szempontból igazad van, oda kell költözni ahova a NER megy, mert ott a vasarloero. Balatonon, Tihany, Füred. Budapesten kutvolgy, diosarok, svabhegy :)
Placi82 2020. 08. 18. 17:17
Előzmény: #7  Tésztavirág
#11
És mennyi lenne a felújítási kgtseg? Hogy jól érezd ott magad. Milyen az elosztasa? Lehet e rajta változtatni? Milyen a födém? Fa, e gerendás vagy monolit? Nem vizesedik? Megneztetek műszerrel a vizesedest? 
Placi82 2020. 08. 18. 17:17
Előzmény: #11  Placi82
#12
Mit szól a feleség? Hidd el sokat szamit😉
Placi82 2020. 08. 18. 17:38
#13
És azért kérdezem, mert majdnem én is sok hibát elkovettem ingatlanpiacon, így csak kevesebbet sikerult:) 
Placi82 2020. 08. 18. 18:03
#14
Most olvasom hogy negyfos a csalad. Bocsánat. Vezetés közben olvasok. És figyelmetlenul :) 
Tésztavirág 2020. 08. 18. 18:53
Előzmény: #8  pomperj
#16
Megtisztelő hogy átkacsintottál! :-)
Szerintem Tihany már mega luxuskörzet. Nézegettem hirdetéseket, de nagyon érdekes az ottani piac.
Megelégszem egy stagnálással is, az eséssel van csak bajom rohadt ronda ha át kell értékelni a "könyvben", mert már nem lehet a beker árral takarózni. :-D
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 08. 18. 19:01
Előzmény: #4  Placi82
#17
Az nem én voltam, én turistaként néztem meg egyet, ami tetszett. Az a problémám, hogy ez a falu legdrágább háza és nekem mindenképp csak hitellel menne. Ilyenkor mit lehet tenni? Kijön a banki értékbecslő és ráírja a magas árat is? Végül is a bank érdeke is, hogy pörögjön a hitel. Félek 45 helyett 30-ra értékeli és akkor kevés a hitel. Erre van tapasztalat?
Tésztavirág 2020. 08. 18. 19:11
Előzmény: #14  Placi82
#18
Igen, 2db 2 éves gyerkőc van, meg az asszony. :D
A pincében egyszer beázás vagy csőtörés (okot nem tudni) miatt állt 20-25 cm víz, illetve a ház körben kapott további lábázati szigetelést a közelmúltban, szóval volt más vizesedés is. A egyik pince ablak angol aknájának talajjal érintkező része vizes, de ahhoz a teraszt is kéne bontani... A kémény mellett, illetve a tetőkibúvó mellett a bádogozást kell javítani, mert ott korábban beázott, illetve a fürdőszoba tetőablakát cserélni kell, mert az beázik. Nyílászárók néhány évesek, fából gyak új állapotban. Külső hőszigetelés nincs a falazaton. Födém a 3 szint között E gerenda + béléstest mindkét esetben.Belső térben cserélendő a hálószobák szőnyegpadlója lamináltra, meg kell egy festés a falazatnak. Meg ha akarom, akkor érdemes a tetőszigetelést megerősíteni, de az nem sürgős. 
Minden más azonnal költözhető állapotú, bútorozottan eladó. Beköltözéshez akutan a belső tér rendbehozatala szükséges, pár nap alatt meg is lehet csinálni. Utána meg jöhet minden más, hogy kívülről ne nézzen ki a kerítés pl. okádéknak. :-D
Asszonynak ez az egy tetszett mindenből, amit megnéztünk és ebben igazat is adok neki... sőt Almádi is miatta van, én Fonyódig mentem volna. :-D
Balatonra költözés oka: gyerekként eldöntöttem, hogy oda akarok költözni, ahova szeretek nyaralni járni. Így egész évben nyaralhatok majd, így életem derekához közel ideje valamit a tervekből teljesíteni. A home officet meg megszerzem majd magamnak valahogy. 
Tésztavirág 2020. 08. 18. 19:58
Előzmény: #18  Tésztavirág
#19
Update: No, kaptam ellenajánlatot az eladótól, nem fogadták el a gáláns ajánlatom. :-D
Placi82 2020. 08. 18. 20:08
Előzmény: #18  Tésztavirág
#20
Így értem. Mert le akartalak beszélni, hogy Budai aglo inkabb, Biatorbágy tukorbalint, stb, de ha ez az álom, akkor ez jó így. Mert ha aglosat veszed előbb és utána egy nyaralót, akkor már lehet évtizedek, mennek el az életedből. A ház műszakilag akkor jó, de a felújítási minimum kgtseg azt fejben ad hozzá, mert így számold a beker áradat. Szerencsés vagy. En a feleségemet budaors nel tovább nem tudom kirangatni pedig már 4 éve itthon van a gyerekekkel :). Így meg nehez, hogy Újbudán, Budaörsön, igen nagy hendikeppes házak vannak 100 ért is. csak amire költeni kell még. 3 evel ezelőtt is csilli Villi házak lettek volna ezért az árért. Most meg ezeket a vackokat arany árba adják. De van egy megfigyelésem amit most latok, itt ezen a szegmensben. Hogy ezekre a tularazott ingatlanokra, van vevő, de.. És itt jön a de, tényleg azt látom hogy fogy az erő. Sok eladótól hallom, hogy beszamitast akarnak, meg tulvalalt hitel, amit nem kaptak meg a banktól. Pörög itt a nézelődés, de mégis kevés ember aki letudja letenni a pénzt, ezért van a tranzakció szám csökkenés, a Budapesti és a budai agloban ahol már magasabb az árkategória. És amit mondtál, hogy nincs kínálat, erre is megvan a magyarázat, amit az ingatlanosom mondott, hogy az idősek visszamondtak a megbízást sokan, mert félnek a covid tol. Ilyen pocsék kínálatot meg én se láttam mint az elmúlt fél évben. Én várok tavaszig. Úgyse tudok mit tenni. Nekünk is 2 pici gyerek miatt úgyse tudnék aktív életet élni :) 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek