Az elemzők hosszabb távon vonzónak tartják a Richtert, ezért ajánlásukat felhalmozásra módosították. A célárfolyamot viszont a korábbi 47 580 forintról 46 310-ra rontották, azzal párhuzamosan, hogy a belföldi értékesítési előrejelzéseiket is lejjebb vitték.
Q2-t az előző Q2-höz hasonlítani és ebből nagy következtetéseket levonni nem vall nagy közgazdászi gondolkodásra. A BÉT szereplői közül az egyik legstabilabb cég.
Az 5 000 forintos szint közeléből felpattanó Richter számára
gyakorlatilag az oldalazás jegyében telt a hét. Amennyiben a részvény
ismét emelkedéssel próbálkozik meg, az erősödés az első körben az 5 300
forintos szint közelében fulladhat ki, ami az elmúlt hónapok folyamán
többször is sikerrel állt a további emelkedés útjába. Lefelé, az 5 140
forintnál található 50 napos mozgóátlag alá kerülve a részvény ismét az 5
000 forintos szint közelébe ereszkedhetne vissza
A nettó marzs nagyon szép, nem feltétlenül a tavalyi eredményhez kell hasonlítani. Lényeg, hogy a vállalat jól fut, semmi ok a pánikra, vagy a részvények eladására, középtávon inkább az emelkedés lesz a jellemző.
a 17,6 milliárd adozott eredmény 2. negyedévree szerintem nem rossz, 1.névben van 22, igy félévre meglenne durván a 40 milliárd, tavaly az éves volt kb 60, viszakorrigálva a leirást.
ERSTE: Magas bázisról eshet vissza a profit - FYI A Richter augusztus 6-án hajnalban teszi közzé negyedéves gyorsjelentését. Várakozásunk szerint 117,6 milliárdos árbevételen 17,6 milliárd forintos profitot érhetett el a társaság.A Richter árbevétele 6,5%-kal növekedhetett a második negyedévben. Az ezt befolyásoló fontosabb tényezők a következők:
A Vraylar növekvő értékesítéséből következő royalty bevétel emelkedés hatásaként az amerikai értékesítés dollárban mérve 29,8%-kal növekedhetett a tavalyi évhez képest.
Az Esmya visszatérésének köszönhetően az európai értékesítések 7,8%-kal haladhatták meg a tavalyit és 147,8 millió eurót érhettek el.
A gyenge forint növelte az export értékét.
A marzsokat egymással ellentétes hatások befolyásolták. Pozitívan hatott a növekvő royalty bevétel és a várható 10 millió dolláros mérföldkő bevétel, míg a szerializáció növekvő költségeket okozott. A fentiek együttes hatásaként az operatív profit 3%-kal elmaradhatott a tavalyi szinttől.Bár az árfolyammozgásnak köszönhetően az idei negyedévet is pénzügyi nyereséggel zárhatta a gyógyszergyártó, azonban ennek mértéke lényegesen kisebb, mint a tavalyi második negyedév kiugró pénzügyi nyeresége volt, így az adózott eredmény összességében 27,5%-kal, 17,6 milliárd forintra eshetett vissza.
A gyenge HUF-fal Ricsi időt és pénzt nyert, hogy minél gyorsabban rendbe tegye a szerializációs problémáját, nagyon remélem, hogy fél év csúszással már megcsinálta... Ha igen, akkor minden fasza. Ha nem, akkor megy tovább a küszködés.
Richter topik
Az elemzők hosszabb távon vonzónak tartják a Richtert, ezért ajánlásukat felhalmozásra módosították. A célárfolyamot viszont a korábbi 47 580 forintról 46 310-ra rontották, azzal párhuzamosan, hogy a belföldi értékesítési előrejelzéseiket is lejjebb vitték.