Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csongor64 2020. 05. 07. 15:55
Előzmény: #94738  Törölt felhasználó
#94740
Remélem nem linamar sztori lesz a vége,anno mezőgépemet linamarnak 2000 Ft árajánlat a miatt kellett kiszállnom ami most 1500 körüli rába ajánlatnak felelne meg
csongor64 2020. 05. 07. 14:02
Előzmény: #94717  pancserlama.
#94739
Én 1500-1900 közé teszem a pakkom egy részének eladását,de még nincs meg a teljes második pakk amely 2 k fölött adnék el OTP ből ha teljesen kiléptek 8080 as 12 k körülre várom középtávon
Törölt felhasználó 2020. 05. 07. 12:35
Előzmény: #94737  pancserlama.
#94738
idei 2500-as árfolyam (osztalékbeszámítással persze) alatt nem jöttünk ki jól semmiből.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 07. 10:41
Előzmény: #94736  Törölt felhasználó
#94737

Hölgyek Ica (ő a csapos)
.
Egy gondolat.
Ha belegondolunk és a telekből befolyó zséből a Rába átvészeli a gazdasági válságot, már jól jönnek ki a kisrészvényesek.
 .
Az osztalékstratégia szerint a 20 % borítékolható azzal a megjegyzéssel hogy a telekértékesítésnél fenntartotta a menedzsment az egyedi osztalékpolitika lehetőségét.
.
Tehát szép az élet és a Rába jó.
Törölt felhasználó 2020. 05. 06. 22:10
Előzmény: #94733  Törölt felhasználó
#94736

Hölgyek (remélem vannak itt is), Urak, szerintem ez az interjú mérföldkő. Ennél egyértelműbb és egyenesebb beszédet politikustól az életben nem fogunk hallani. Csatlakozom a köszönetnyilvánításhoz a cikk belinkeléséért, de a szerzőnek/interjúalanynak is kijár a lényegretörő kérdésekért/válaszokért.
Nekem ez egyértelműen azt mondja, hogy nem akarja rátenni a kezét a telekre, hogy előadjon aztán egy Borkait és szétmutyizza. Helyette összerakat egy gazdaságilag életképes városkoncepciót, és a MVP-ből megépíti hozzá azokat a gócpontokat, amik beindítják a gazdasági szereplő beruházásait. Tippem továbbra is az, hogy lekötik a telek dunaparti részéből a 25ha körüli szigetet, és a többit a Rába fogja eladogatni licit alapján az egyedi projektekhez, ahogy jönnek a vállalkozók, akik beleférnek a polgármester víziójába.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 06. 21:31
Előzmény: #94733  Törölt felhasználó
#94735
Azt viszont valószínűsíthetjük hogy a tulajdont nagyrészt 1-2 ütemben mindenkép rendezniük kell.
Szerintem barkácsos is valahogy bele illeszkedik a képbe ennyi pénzt különben nem dobott volna ki az ablakom.
.
Barkácsos,polgi,ép korlátozás viszonylag rövid egymásután követő megjelenése a jéghegy csúcsa és egy átfogóbb terv részei.
2020 ban fognak itt még  jönni hírek, meglepetések.
Valóban úgy tűnik a politika értelmesebb oldala kapott teret. (Telket )
Darabolás ?
Nem hiszem hogy MNV ilyesmiben törné a fejét
Persze bármi lehetséges.
zepi
zepi 2020. 05. 06. 20:13
#94734
 Jelenleg érdektelen, illikvid a papír.  Nagyon ráférne egy split. Ha nem is tizedelésre gondolok , de legalább a névértéket 200 Ft-ra lehozva ,lenne összesen cca.  67,3 millió részvény , jelenlegi áron 200 Ft-os árfolyamon és a közkéz rögtön 17 millió darabra emelkedne . Rögtön meglódulna a forgalom.  Bár szerintem az is benne van a pakliban, hogy éppen az altatás a cél...
Törölt felhasználó 2020. 05. 06. 19:44
Előzmény: #94730  sokmani
#94733
Köszi a linket!
Nem tudom kinek új, kinek nem, nekem az volt belőle elég sok minden...
Az első gondolatok:
1) ahogy Láma is kiemelte, úgy tűnik haverság van, (ez kap tőlem egy +ot)
2) azért itt a politika, gondolom az előző városvezetés is, fúrt meg projekteket, amik tisztán telektulajdonosi érdekeket nézve nem biztos, hogy hátrányosak lettek volna a kassza csengése szempontjából, mind összegben, mind pedig időértékben (-)
3) azt mondja, hogy ez egy több cikluson átívelő, 5 ütemből álló megaprojekt, amiből az eddig vázlatosan ismertetett dolgok csak az első ütemet képviselik (+)
4) előzőből következik, legalább is jelenleg az én fejemben, hogy a város (a politika) a teljes telekre igényt tart, legalább is olyan értelemben, hogy az egész telek, ill. az azon megvalósuló projektek sorsát (értsd, mit lehet és mit nem építeni rá) ő akarja megmondani/meghatározni (mondjuk ezt eddig is sejthettük, most azonban már tudjuk is), (-)
Nyilván az előző évek semmijéhez képest erős plusz.
Persze a legfontosabb kérdésekre (hogyan, mikor, mennyiért) továbbra sincs még válasz, de már az is komoly előrelépés, hogy érdemben felmerülhetnek ezek a kérdések...
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 06. 17:57
Előzmény: #94731  pancserlama.
#94732
A második kérdés: merre lehetne ezt megtenni? Át kell gondolni a város struktúráját úgy, hogy úgy tudjon fejlődni, hogy az valóban egy huszonegyedik századi győri jövőképet adjon. A Rába-gyár területe pont alkalmasnak tűnik erre.
:
Mi a helyzet azzal a területtel, amit a Rába már eladott egy közelebbről meg nem nevezett multinak?
:
Ezt adta az Isten, azzal semmi gond nincsen. Nem ellene megyünk dolgoknak. Rengeteg telekspekuláns meg akarta szerezni ezt a területet az elmúlt húsz évben, de ezt az igazgató úr szerencsére megakadályozta.
.
Összeségében ha tisztességes a buli akkor ez kimondottan jó és szél történet is lehet.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 06. 17:51
Előzmény: #94730  sokmani
#94731
A második kérdés: merre lehetne ezt megtenni? Át kell gondolni a város struktúráját úgy, hogy úgy tudjon fejlődni, hogy az valóban egy huszonegyedik századi győri jövőképet adjon. A Rába-gyár területe pont alkalmasnak tűnik erre.Mi a helyzet azzal a területtel, amit a Rába már eladott egy közelebbről meg nem nevezett multinak?Ezt adta az Isten, azzal semmi gond nincsen. Nem ellene megyünk dolgoknak. Rengeteg telekspekuláns meg akarta szerezni ezt a területet az elmúlt húsz évben, de ezt az igazgató úr szerencsére megakadályozta.
.
Tehát jóba vannak a felek.
Azt viszont továbbra is nem értem eddig az volt a retorika keressük a vevőt ,nem adjuk olcsón ,nem kér kenyeret ...
A kérdés továbbra is az hogy a város a menedzsment érdekébe beletartozik e az ott lakók munkahelye !
Illetve ki zsebelnek egy győri vállalatot.
.
Továbbra is az a kérdés Győrben az ingatlan bizniszek mennyire üzleti alapon működnek ?!
Miben különbözik a mostani polgármester az előzőtől ?
.
Lásd Pintér megmentette az ingatlant 5,3 Mrd becsértéken ? ))
.
Jó a felvetés .
Mit lehet köszönni az igazgató úrnak ?)
sokmani
sokmani 2020. 05. 06. 17:02
#94730
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 06. 15:49
Előzmény: #94728  pancserlama.
#94729
Lát valaki könyvet ?
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 06. 15:39
Előzmény: #94721  zepi
#94728
Hát most kicsit összekavartál )
Kb    40 Mrd ér a cég
Piac 13 Mrd  ra értékeli 
csongor64 2020. 05. 06. 14:41
Előzmény: #94724  csongor64
#94727
Pompej ledumálja akkor venni kell, ez már többször bejött középtávon ,anno cig 2015-16őszén 180 volt 100-rá várta én vettem 485 ön adtam
csongor64 2020. 05. 06. 14:36
Előzmény: #94720  pancserlama.
#94726
Dézsit jól ismerik GYőrben mint kítűnő lojális becsületes embert,én bízik benne
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 06. 14:30
Előzmény: #94724  csongor64
#94725

Ügyes vagy.
Szép forgalmat csináltál.
csongor64 2020. 05. 06. 14:23
Előzmény: #94723  pancserlama.
#94724
Oszti sem rossz, és névérték alatt?belevettem ,1200 ig veszek még és pincébe vele
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 06. 10:31
Előzmény: #94721  zepi
#94723

Kis magyarázat
Piac: Lásd bakácsos 2,3 mrd ot ad a 10 % telekért...
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 06. 10:30
Előzmény: #94721  zepi
#94722

Hát nagyjából igen !
-7 Mrd,-10 Mrd
.
A hírét a tulajdonosi szerkezettét, transzparenciáját ennyivel honorálja a befektetői kör, a részvénypiac.
A Rába negatív árban van.
Lásd olaj is megtette ezt.
zepi
zepi 2020. 05. 06. 10:15
Előzmény: #94717  pancserlama.
#94721
Azért számolj egy kicsit. Azt írod, a piac 20 Mrd-ra becsüli a telket.
A Rábát jelenleg telekkel együtt  13 Mrd-ra árazza szintén a piac.
Vagyis a Rába -telek nélkül-  MINUSZ 7 Mrd ???

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek