sajnos a 2008ban indult topik müködese ellehetetlenült (az eredeti moderator mar nem aktiv, a portfolio moderator pedig többszöri jelentes ellenere sem kezd semmit a kialakult helyzettel), remelhetöleg itt folytatodhat tovabb egy kevesbe szürrealis diskruzus
Valaki napok óta próbál ijesztegetni egy 40k-s pakkal ajánlati időszakban, aztán ahogy kinyitunk 9-kor rögtön eltünteti. Elhiszem, hogy szeretne még olcsón venni, de ez így elég ovis szintű trükközés, aligha fogja valaki ettől itt rémülten eldobálni a papírjait.
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Így már jobban meg tudom fontolni mikor hogy kéne indítani... s bocsánat a kis off-ért! Sok nyerőt mindenkinek! :)
Azért álltam ide, mert az 1500-at már támasznak láttam. De sajnos csak 350 darab volt vételen, nem a 400. A mai záró ismeretében este majd rajzolgatok tovább.
Hát akkor teljesült az a 400 db, mert 1500-ra leöntötte valaki 3000 db-bal. Bár meglepetés volt az októberi nagy rally is, de meglepő, hogy így visszamentünk 1500-ra. Az mondjuk biztos nem segít, hogy nincs semmi hír az új kútról még mindig.
Én ezt nem hinném! Pannergy: https://invst.ly/16-rib Kitört
nemrég a szűkülő háromszögből és nagyon erős trendet vett fel, magas
volumennel. Most éppen visszatesztel, viszont az 1505-ös ellenállás
valszeg megfogja, de még utána is több támasz van.
A TBSZ onnantól indul, amikor beérkezik rá az első, legalább 25e Ft, vagy azzal egyenértékű deviza befizetés. És a TBSZ-en lévő befektetés addig végig TBSZ szerint adózik, amíg meg nem szűnik a szerződés. Ez idő alatt mindegy, hogy milyen jellegű jövedelem képződik rajta, osztalék, árfolyamnyereség, kamat, és hogy ezek egyébként hogyan adóznának, ha nem TBSZ-en lenne az eszköz. És igen, amint megszűnik a TBSZ, onnantól hagyományos szabályok szerinti adózás alá kerül át, ott már bejöhet a képbe a szochó is. Kamatnál kivétel a 2019. június 1. után kibocsátott állampapír, az után se szja, se szochó nincs. E miatt az ilyet csak akkor éri meg TBSZ -en tartani, ha a már eleve TBSZ-en lévő pénz befektetésére nincs jobb ötlet, de valamibe be kellene tenni, hogy hozzon valamit.
Köszi a pontosítást, a gyűjtőév szabályaiban nem voltam biztos. Befektetési alapoknál felmerülhet a szocho, nem mindegyiknél, de amelyek eredménye kamatjövedelemnek minősül, ott igen + kötvények. Befektetési alap is szokott lenni TBSZ-en.
Tőzsdei cégeknél nincs szochó, se az osztalékra, se az árfolyamnyereségre. A gyűjtőév is TBSZ szabályok szerint működik. A gyűjtőév alatt is fel lehet bontani, de arra az időszakra, amíg élt a TBSZ előírások szerint adózik. Azaz ha nyereséges volt, akkor 15% adót kell fizetni, és az adókiegyenlítésbe se vonható be, attól elkülönül.
Akkor tiltják ki egy klónját, ha konkrétan rámutatsz arra, csak akkor csekkolják le, és csak azt. Persze megtehetnék, hogy egyben kitiltják az összeset, nem tartana sokból ilyen szűrést csinálni.
Amikor egy weblapra navigálsz, akkor rengeteg adatot megkap rólad a weboldal üzemeltetője, ezek közül talán a legérdektelenebb az IP. Ezen adatok összessége kb. olyan, mint egy ujjlenyomat. Annak esélye, hogy egyezik két felhasználótól megkapott adattömeg, nulla, hacsak nem ugyanaz a személy használja.
Ha megtartod 3-5 évig, akkor természetesen a gyüjtőév is adómentes vagy kisebb adós. Ha gyűjtőévben vagy az első háromban bontod nincs adókedvezmény, kivéve szocho 1-3 évben. 0-ik évben (gyüjtőév), ha bontod akkor szerintem semmi sem vonatkozik rá, szochó se, de miért tennéd? Akkor el se kell indítani. Persze adódhat élethelyzet, de a TBSZ arról szól, hogy nem nyúlsz hozzá azon kívül, hogy adhatod-veheted rajta a cuccokat, szóval kell valami legyen a normálon is, amiből élsz, így a gyűjtőévben felbontást nem is gondolom gyakorinak.
Szerintem - sajnos - az MNB gyakorlata sem következetes a market abuse hatású, befektetői döntést befolyásoló, érdekes mozgásokat kiváltó cikkek esetében. Pl. amikor tavaly (?) kijött egy adóváltozásról szóló Kormányrendelet éjszaka, ami érintette a Richtert, és a portfolió leírta reggel, hogy úúú, adóemelééés, a Richter árfolyama beesett. Aztán ha jól emlékszem, pár órával később kommunikált a Richter is, hogy ez kb. semleges hatású lehet, az árfolyam konszolidálódott. Aztán a pf finomított, hogy nem volt jól érthető a rendeletből, hogy mi a szitu. Akkor pedig ne írjanak baromságot, kérdezzék meg a Richtert is, ők hogyan értelmezik, még a cikk élesítése előtt, stb. Érdekes mellékszál volt, hogy a Balogh Gabriella (Net Média Zrt., portfolio tulaj) bent ül a Richter igazgatóságban is, biztos megsimogatták a fejét. De volt, amikor az Alteo esetében írt a portfolio (talán a Mohos Kristóf) hatalmas baromságokat. Ezekre nem jött semmilyen nyilvános, látható MNB reakció, de mégcsak helyreigazítás sem. Kívánatos lenne, ha az MNB hatékonyabban lépne fel a félrevezető, piac befolyásolására alkalmas cikkekkel, újságírókkal szemben is (akik persze általában minden felelősséget kizárnak, és mindenért).
PANNERGY - moderalt