„Raegan elnök korától kezdve az USA azt hírdette, hoy a gazdasági ligeralizmus és a liberális demokrácia kéz a kében halad" - olvassuk a New Republicban, méghozzá nem akárkitől, hanem éppen Francis Fukuímatól, aki ezt a modellt "A történelem vége" című, nevezetes tanulmányában a történelmi küzdelmek végső nyertesének tartotta.
Fukuyama nem tartja érvényesnek azt a politikai-gazdasági felfogást, amelynek jegyében a Nyugat a 20. század végén megnyerte a hidegháborút. Ez a politikai demokráciára és a gazdasági liberalizmusra épült. Gazdasági téren az úgynevezett washingtoni konszenzus receptúrájából állt, amelynek fő elemei a globális szabad kereskedelem és a belső dereguláció és privatizáció voltak. Az elméleti háttér pedig úgy szólt, hogy a volt kommunista országokban illetve a harmadik világban a gazdasági liberalizáció nyomán létrejön egy erős középosztály, amely aztán kritikus lesz a tekintélyuralmi rezsimekkel szemben és fenn tudja tartani a demokráciát.
A washingtoni konszenzus másik gyönge oldala az elosztás terén ütközött ki. A liberalizáció azt is magával hozta, hogy a termelő üzemek tömegei települtek át az olcsóbb munkaerőt kínáló országokba, ezért Amerikában nagymértékben leépült az ipar, a kétkezi dolgozók keresete stagnált, miközben az elit jövedelmei meredeken emelkedtek.
A cikk szerint Fukuyama lehetségesnek tartja, hogy ez a folyamat Kínában és más feltörekvő piacokon csakugyan hozzájárul a demokráciában érdekelt középosztály megerősödéséhez, és ezáltal a demokráciához. Csakhogy közben a növekvő társadalmi egyenlőtlenségek éppen a demokráciát veszélyeztetik a fejlett országokban. Fukuyama válasza erre úgy szól, hogy „új módon kell a gazdaságot és a politikát integrálni”. A növekedés nem maradhat a legfontosabb gazdaságpolitikai mutató. Nagyobb súlyt kell adni a foglalkoztatásnak és a jövedelemelosztásnak. Ehhez növelni kell az állam szerepét a gazdaságban. Ezt kívánja a belső demokrácia stabilitása, s egyúttal ettől őrizhető meg az Egyesült Államok nemzetközi befolyása is. A történelem vége bizonytalan időre elnapoltatik.
https://newrepublic.com/article/116953/american-power-decline-due-partisanship-washington
ORBÁN TAKARODJ !!!
- gazdasági barkácsolását
- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait
- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését
- gazdasági visszaesést
- korlátozott szólásszabadságát
- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését
- az ellenség nélküli szabadságharcát
- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait
- stb......
magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy
ORBÁN TAKARODJ!!!!!