MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország
Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.
A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.
Én csak annyit kérdeznék tőle, hogy járt-e már hazánkban. Na nem turistaként, hanem kicsit körülnézni. Lemenni a falvakba, a határra, beszélgetni emberekkel stb.
Az EU alapelvei között vajon szerepel-e az, hogy minősített többséggel tömegeket telepítenek bármelyik országba? Ha igen, akkor mióta alapelv ez és mely évtizedek óta érvényes törvényekkel és szabályokkal ütközik? Ensz alapokmánya, Genfi-egyezmény és hasonlók.
"The silence is my big friend to answer these questions."
"Jean Asselborn a menekültekkel való bánásmód, az igazságszolgáltatás és a sajtó függetlenségének megtörése miatt akar megszabadulni Magyarországtól.
Nem lehet elfogadni, hogy
“
egy tagország masszívan megszegi az Európai Unió alapértékeit
– mondta Magyarországról Jean Asselborn a német Die Weltnek. A luxemburgi külügyminiszter elsősorban a menekültek elleni brutális fellépést tartja EU-ellenesnek. A kormány úgy bánik a háború elől menekülőkkel, mint az állatokkal. Éppen hogy csak tűzparancsot nem adtak ki a határkerítésnél.
De bírálta az Orbán-kormány tevékenységét más területeken is – számolt be az interjúról a Klubrádió. Az igazságszolgáltatás függetlenségének kikezdése, a sajtószabadság korlátozása is a bűnlajstromon van.
Az uniónak ilyen esetben átmenetileg vagy akár véglegesen ki kell zárnia azt a tagját, amely nem tartja be az EU alapelveit – mondta Asselborn. Szerinte a kizárásról többségi döntést kellene hozni, mert már nem lehet tűrni azt a magatartást, amit Magyarország tanúsít."
Vagy megérti Brüsszel, hogy zárni kell a határokat....vagy az országok inkább az önvédelmet választják akár azon az áron is, hogy kilépnek az EU-ból.
"A szakértő az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában azt mondta: már nem az a kérdés, hogy Európa meddig bírja a migránsok érkezését, mert már másfél éve nem bírja. Mint kifejtette: az érkezők egy része, eleve azért jön, hogy merényleteket kövessen el, és rendetlenség legyen.
A tömeg másik részét is megvezették,é s mire ideérnek rájönnek arra, hogy rosszabb helyzetbe kerülnek, mintha otthon maradtak volna, és ők is egyre frusztráltabbá válnak, akár radikalizálódhatnak. Emellett az illegális bevándorlók inváziója, az azzal összefüggő merényletek miatt az itt élők is egyre frusztráltabbak – mondta Földi László.
Ez a helyzet odáig vezethet, hogy az érkező és itt lévő tömegek között akár tettlegességig fajuló konfliktushelyzet is kialakulhat, különösen azokban az országokban, ahol nagy számban jelentek meg illegális bevándorlók – tette hozzá. Földi László szerint akár folytatólagos utcai harcok is kialakulhatnak.
Hozzátette: nem véletlen, hogy Németországban már felhívták a lakosság figyelmét, hogy tartalékoljanak, például élelmiszert.
Földi László kitért arra is, hogy a titkosszolgálatok, rendvédelmi szervek hiába adnak információkat, politikai döntések nélkül nem leszek képesek megakadályozni ezt a folyamatot. A szakértő szerint a probléma az, hogy Európa nem védekezik: az uniós vezetés és nagy európai országok vezetői olyan politikát képviselnek, amely „ellentmond a józan észnek”.
Az illegális migránsok tömege előtt le kell zárni a határokat – emelte ki a szakértő, megjegyezve: ez nem humánum, hanem biztonság kérdése."
KRYNICA, 07:28
Újabb egyeztetést tartanak az Európai Unió jövőjéről a visegrádi négyek kormányfői a dél-lengyelországi Krynicában kedden kezdődő háromnapos nemzetközi gazdasági fórumon.
Konrad Szymanski lengyel külügyminiszter-helyettes kedden megerősítette a korábbi nem hivatalos közlést, hogy Volodimir Hrojszman ukrán kormányfő is részt vesz a keddi V4-es miniszterelnöki találkozón. Mint elmondta, a tárgyalásokon a kormányfők egyeztetik álláspontjukat az Európai Unió állam- és kormányfőinek szeptember 16-i pozsonyi informális találkozója előtt.
Bejelentette azt is, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Jaroslaw Kaczynski, a kormányzó lengyel Jog és Igazságosság (PiS) párt elnöke közösen vesznek részt az egyik panelbeszélgetésen.
A panelbeszélgetéseken magyar részről részt vesz továbbá Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke, Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke, Hörcsik Richárd, az Országgyűlés európai ügyek bizottságának elnöke és Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyekért felelős államtitkára is.
A világ mintegy 50 országából érkező, több mint 3 ezer résztvevővel rendezett krynicai fórumon az EU jövője, a visegrádi együttműködés és a gazdasági témák mellett biztonságpolitikával, a migrációs válsággal, a júliusi varsói NATO-csúcstalálkozón kötött megállapodások megvalósításával, az ukrajnai helyzettel, az EU és Oroszország kapcsolataival is foglalkoznak."
(MTI)
"A 2017-es francia elnökválasztás kapcsán a Front National pártelnöke kilátásba helyezte az unióból való kilépést, amennyiben győztesként kerül ki a pártversenyből.
Marine Le Pen elmondása szerint egyedül az általa vezetett Front National maradt az egyetlen hiteles párt Franciaországban, hiszen mindig is karakánul ragaszkodtak az ország politikai és kulturális függetlenségéhez, melynek keretében sem az Európai Unióból, sem pedig a muszlim invázióból nem kérnek. Hangsúlyozta, hogy a legmegfelelőbb terror elleni intézkedés az, ha a közelgő elnökválasztás napján mindenki az urnák elé járul és az FN-re teszi le voksát.
Le Pen egyébként elsőként foglalt állást a hónapok óta húzódó franciaországi burkini-vitában, miszerint semmi keresnivalója nincs egy ilyen vallási kiegészítőnek a strandokon. Továbbá az elmúlt években a francia muszlimok nyilvános imádkozását korlátozó ígéreteket is tett, és a országban épülő mecsetek visszaszorítását is kilátásba helyezte - amennyiben 2017-ben hatalomra kerül.
Sajtótájékoztatóján kiemelte, hogy megválasztásának függvényében mindenképpen népszavazást fog tartani Franciaország uniós tagságával kapcsolatban, hiszen elmondása szerint így lesz lehetőségük arra, hogy újra szabadok és függetlenek legyenek. Kiemelte, ha Nagy-Britanniának sikerült, akkor nekik is fog."
A politikus elmondta, hogy “a legnagyobb eltökéltséggel lépésről lépésre szeretné folytatni” a dzsungelnek nevezett tábor megszüntetését, amely 2015 tavaszán spontán módon alakult ki az észak-franciaországi város északi határában, de amelyet azóta megtűrnek a hatóságok. A túlzsúfolt táborba június óta ismét nagyobb számban érkeztek a Nagy-Britanniába átjutni próbálkozó illegális bevándorlók.
“Már felszámoltuk a déli részt márciusban, és az északi részhez is hozzáfogtunk. Lépésről lépésre kell haladni, befogadó helyek létrehozásával kezdve országszerte annak érdekében, hogy Calais-ben enyhüljön a helyzet” – mondta a tárcavezető.
Bernard Cazeneuve emlékeztetett arra, hogy az államtanács korábbi döntésében nem engedélyezte a tábor körül spontán megjelent éttermek, üzletek, iskolák és imahelyek felszámolását, ami megnehezíti a teljes bádogváros kiürítését. A miniszter ezért ismét a legfőbb közigazgatási bírósági szervhez fordult állásfoglalásért. Az állam szeretné rábírni a táborlakókat, hogy önként hagyják el a határvárost az év végéig. Ennek érdekében mintegy nyolcezer helyet kínál fel a kormány az ország különböző befogadó központjaiban.
A miniszter tájékoztatása szerint eddig közel hatezer olyan embert helyeztek el 161 központban, akik hajlandóak voltak beadni menekültkérelmüket Franciaországban, és lemondtak arról a szándékukról, hogy átjussanak a La Manche csatorna brit oldalára. Azt is elmondta, hogy jövőre újabb ötezer helyet hoz létre az állam a menedékkérőknek.
A belügyminiszter megerősítette, hogy a tárca számításai szerint jelenleg 6900-an élnek a táborban, a segélyszervezetek szerint viszont a megmaradt északi területen már legalább 9100-an vannak, ahol jelenleg elsősorban Irakból, Afganisztánból és újabban Szudánból is érkező emberek várakoznak arra, hogy illegálisan átjuthassanak Nagy-Britanniába.
“Két év alatt megdupláztam a rendőri erők számát, miután 2016-ban már 1900 rendőr és csendőr van jelen Calais-ban. Ma további 200-at küldök: 54 határőrt és két további készenléti egységet, azaz 140 rohamrendőrt, elsősorban a kikötőhöz vezető útra és az A16-os autópályára, amivel lehetővé válik, hogy a helyi rendőri egységeket a belvárosban és az utak mentén élők biztonsága érdekében mozgósítsuk” – hangsúlyozta a belügyminiszter. Bernard Cazeneuve bejelentette, hogy a hónap végén Francois Hollande államfő is ellátogat Calais-ba."
Forrás: MTI
"Az Európai Unió nem tud fejlődni, és a fennmaradása is kétségessé válhat a jövőben, ha nem tudja megoldani a migrációs válságot – jelentette ki Miro Cerar szlovén kormányfő a Delo szlovén napilapnak adott interjúban."
"A V4-ek csoportja már régen egy hangos jobboldali populista frakcióvá vált„ a brit kiválás után az EU-ban maradó 27 tagállam körében, és Berlin sokáig alábecsülte ezt a veszélyes folyamatot„ – olvasható a Handesblatt hasábjain.
Mintha egyedül a német kancellár által képviselt bevándorláspolitika, a ”Willkommenskultur„ lenne a kérdésben az egyetlen üdvözítő megoldás és szinte felszólítja a szerző Németországot, hogy sokkal erőteljesebben lépjen fel az ellenkező álláspontot képviselő tagállamokkal szemben.
A kommentár második felében Hans-Peter Siebenhaar ”természetesen„ kitér a dolgok pénzügyi vetületére, szerinte ugyanis ”A V4-csoport elsősorban bankjegykiadó automatának nézi az EU-t, és „nem feltétlenül” tekinti értékközösségnek, amelyben a szolidaritás, az emberiesség és a liberalizmus is a politikai cselekvést meghatározó tényezők között van. „Ezért nem volt még soha annyira bizonytalan az EU jövője, mint ma.”
Talán nem véletlen, hogy ezen meghatározó tényezők között a szerző, sem a kereszténységet, sem az európai hagyományok tiszteletét, de még az ellenőrizetlen migráció és az azzal nyilvánvalóan összefüggő terrorizmus miatt mára gyakorlatilag összeomló schengeni rendszert nem említette meg.
Újabb bizonyíték ez a cikk arra, hogy populizmust többnyire maguk a populisták szoktak kiáltani."
"Ha rosszul kezeljük Nagy-Britannia kilépését az Európai Unióból (Brexit), akkor további EU-tagállamok is követhetik London példáját, Európa pedig valószínűleg "lehúzhatja a rolót" - mondta Sigmar Gabriel német alkancellár.
Németország második embere egy vasárnapi sajtótájékoztatón úgy nyilatkozott, hogy a Brexit rossz dolog, de nem fog minket gazdaságilag annyira negatívan érinteni, mint amennyire sokan tartanak tőle. Úgy vélte, a britek távozása sokkal inkább pszichológiai problémát és óriási politikai kihívást jelent.
Gabriel úgy vélte, ha az EU rosszul rendezi a Brexitet, nagy bajba kerül, így jelenleg annak biztosítására van szükség, hogy ne engedje meg Nagy-Britanniának, hogy
a jó dolgokat kimazsolázza, miközben nem vállal felelősséget."
Angela Merkel német kancellár az ARD német televíziónak adott vasárnap esti interjújában azt mondta, az EU-ban mindenki egyetért abban, hogy Nagy-Britannia kilépése, a június 23-án lezajlott népszavazás eredménye nagy hatású:
még mielőtt elhamarkodnánk azonban a cselekvést, először talán időt kellene szakítani arra, hogy elgondolkodjunk, hogy mi, a huszonhét EU-tagország, mit tehetnénk jobban."
Merkel az elmúlt héten számos európai vezetővel találkozott, hogy előkészítse a Brexit utáni EU jövőjéről szóló, szeptember 16-án esedékes, pozsonyi EU-csúcstalálkozót. Theresa May brit miniszterelnök a várakozások szerint 2017 januárjában fogja aktiválni a lisszaboni szerződés 50. cikkelyét, amely a közösségből való kilépést szabályozza."
"Bajorországot mindenki a keresztényszociális CSU-val azonosítja. De van ott egy minipárt, amely még a bajornál is bajorabbnak tartja magát. Addig nem nyugszik, amíg Bajorország független nem lesz."
"Ezen felül az olasz belügyminiszter arra szólította fel Brüsszelt, hogy küldjék vissza Európából azokat a migránsokat, akik nem jogosultak menekültstátus elnyerésére az európai közösség területén. ”Ha az EU nincs abban a helyzetben, hogy a migránsok visszaküldéséről és a menekültek integrációjáról gondoskodjon, megbukott.
Úgy folytatta: “A menekültügy döntő kihívás az EU jövője szempontjából. Ha nem oldjuk meg a menekültválságot, az európai közösség a szélsőséges mozgalmak miatt fog elvérezni, amelyek jelenleg egész Európában mindenhol felütötték a fejüket” – fejtette ki Alfano az Il Messagero című római napilapnak adott interjújában. A tárcavezető megerősítette, hogy Olaszország továbbra is mindent megtesz a Földközi-tengeren bajba kerültek kimentéséért.
Róma kiáll a török-EU egyezség mellett
Alfano óva intett a Törökország és az EU között márciusban megkötött, a menekültáradat megfékezését célzó egyezmény felbomlásától. Úgy vélte, borzasztó következményekkel járhatnak a balkáni útvonal felélénkülése, mivel ezt az utat korábban az Iszlám Állam (IÁ) nevű terrorszervezet tagjai is előszeretettel használták."
"A Columbia Egyetem professzora elemzésében keményen ostorozta Herman Van Rompuy-t, a Tanács előző elnökét, aki szerinte - amellett, hogy ellehetetlenítette a demokratikus elszámoltathatóság intézményét az EU-ban - elősegítette azoknak a politikusoknak az uniós szintű építkezését, akik később figyelmen kívül hagyták az emberek akaratát. "
Ez ma már tisztán érezhető. Milyen ország az, ahol az emberek nem mondhatják el a véleményüket, megbélyegzik őket érte. Milyen ország az, ahol mélyen hallgatnak a közbiztonságról, nyíltan hazudnak róla. Milyen ország az, ahol egy államnak bíróságra kell mennie, mert nyíltan (jogi formába bújtatva) ráerőltetik megszámlálhatatlan, időkorlát és mennyiségi korlát nélküli embertömegek betelepítését.
Juncker úr a végrehajtó. Ő viszi el nyilván a balhét, őrá fognak emlékezni, de nyilván nem ő finanszírozza ezt a hülyeséget és nem egyedül találta ki.
Fordulni kell tisztelt EU vezetés, ha valóban az EU lakosságát szeretnék szolgálni. Ha valóban egy egységes Európát szeretnének.
MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország
A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.