Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2017. 04. 15. 10:53
Előzmény: #4778  Törölt felhasználó
#4780
1)A Princeton economics professzora, Andrew Lo-nak van egy "adaptive market" hipotezise. A lenyege az, hogy szerinte az invesztorok donteseit egyszeru okolszabalyok alapjan hozzak meg; es amikor kiderul hogy az eddig hasznalt okolszabaly nem mukodik tovabb, akkor keresnek egy masik okolszabalyt, az kerul tobbsegbe, es annak alapjan hoznak ujabb napi donteseket. Szerinte az invesztor-Galapagos szigeten rengeteg fajta el, es nagyon gyorsan kihalnak egyesek, mert nem valtoztatnak idoben az okolszabalyukon; nem veszik eszre idoben a regime-valtast. Ez magyarazza azt is, miert van az, hogy a hirtelen profit-felfutasok idejen buborek-ar kepzodes alakul ki. Mint pl. most az OTP-ben, ahol a profit -102Mrd-rol +203Mrd ra futott fel, mindossze 2 ev alatt. A legnagyobb negative allapotbol a legnagyobb pozitivba fordult, igen rovid ido alatt. Persze, ebben a 2 evben vegig eleg volt egy okolszabalyt hasznalni. Az volt tobbsegben. A lenyeg: invesztorok neha nem valtoztatnak az okolszabalyon viszonylag sokaig, es igy beragadnak az elozo korszakba. Keson reagalnak az uj helyzetre. 2)Legyen igazad a magad erdekeben abban, hogy lehet most is, tovabbra is igy gondolkodni OTP-rol, mint 2 eve. Az jo lenne a mai tulajdonosoknak. De tudd: mar az is nagyon ritkan van, hogy egy regime 2 evig ervenyes. Az OTP-nel sokkal nagyobb tehetetlensegu SPY most 8 eve emelkedik osszessegeben; de kozben volt benne 2 db 9-12 honapos eses, es volt 3 db 1.5-2.5 eves emelkedes. Szoval 1-1 regime nagyjabol 8/5, atlag tehat kb. masfel evig tartott. Es SPY a legstabilabb tozsde index; OTP stabilitasanak sokszorosa. Ovatos lennek abban, hogy OTP most stabilabb SPY-nal. Es hogy meghosszabbodik a maris 2,3 eves bull regime-je, mondjuk ujabb 1-2 evvel. A P/E kalkulaciod erre a hipotezisre epul. Konnyen tevedes lehet.
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 09:05
Előzmény: #4778  Törölt felhasználó
#4779
A kamatok természetesen számítanak de ha visszanézed a korábbi időszakot, akkor a legmagasabb árfolyamainál az USA-ban 5 %-os kamatok voltak, itthon meg még nagyobbak (igaz a forint árfolyam is erősebb volt), tehát nem jelenthetjük ki, hogy ez önmagában árfolyamesést vonna maga után. Vannak lefele mutató kockázatok, de optimizmusra ad okot, hogy a következő két évben a régióban 3-5 % körüli gdp növekedést várnak. Szintén felfele mutat az óriási likviditás, simán vehet pl. egy bolgár szintű bankot a likvid pénze kb. 20 %-áért, ami 40 milliárd éves eredménynövekedést hozhat, tehát 10-es p/e-vel 1500 forintot az árfolyamban.
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 08:47
Előzmény: #4777  pomperj
#4778
Szó sincs abszolutizálásról. A p/e nagyjából azt mutatja, hogy az adott piactól, részvénytől milyen hozamot várnak el. Ez természetesen függ az itthoni és külföldi kamatoktól, forint árfolyamától, az ország minősítésétől, csinál-e éppen valami váratlant OV vagy Matolcsy, stb. Mivel ennyi mindentől függ, nem lehet abszolút értékben meghatározni, csak sejtéseink lehetnek, hogy a külföldi befektetőknek épp mi lehet az elvárása. Ugyanakkor támpontként szolgálhat és becslésünk lehet rá. A magyar piac az utóbbi időben kb. 12-essel forog és a régió is e körül van, ezért én arra saccolok, hogy az otp-nél (mivel bankrészvény és ezért kockázatosabb) ez lehet a maximum. Ugyanakkor szerintem elég nagy a valószínűsége annak, hogy per pillanat valahol 10 körül lehet a minimuma (10 %-os hozam a mostani kamatkörnyezetben azért egy uniós banktól már kimagaslóan jó érték). A 11 nekem úgy jött ki, hogy a tavalyi és idei árfolyamokat és eredményeket illetve eredményvárakozásokat próbáltam összerakni. Valahol ide raknám a középértékét, ami körül mászkálnia kéne, ami igaz, hogy csak egy becslés, de az árfolyam eddig elég jól körüllőtte. Ezért mondanám, hogy a várható eredménnyel idén valahol 7500-9000 között kéne lennie és a legvalószínűbb, hogy ennek a közepén, 8250 körül mászkál májusig. Viszont vigyázat: a citi eredményvárakozásával 6900--8280 a sáv, aminek a közepe 7590!!! A berlini által írt 230 milliárd eredménnyel viszont 8200-9840, aminek a közepe 9020. Az irány május végén fog eldőlni, amikor kihozzák az első negyedéves eredményt. (1,5-1,6 p/bv-vel pedig most nagyjából 7800-8320 között lehet az értékelés.) És mindez csak semleges környezetben érvényes!!
pomperj
pomperj 2017. 04. 14. 10:31
Előzmény: #4776  Törölt felhasználó
#4777
Engedj meg 2 rovid kritikat. Semmi szemelyes nincs benne. 1)A 2 hozzaszolasban 6 alkalommal szerepel PE=11. ES az elso gondolatmenet kerekperec is azt a lebutitott latszatot kelti, hogy OTP erteke KIZAROLAG es csakis az E, a profit nagysagatol fugg. Esik vagy sut a nap, megszorozzuk a profiot 11-el es kesz, megkapjuk OTP erteket.Egesz evidens, hogy nem igy mukodik a dolog. A P/E valoban jo egy nagyon durva becslesre, de csak arra. Es talan 10-20%-os szorassal jo az ar kalkulalasra normal-atlagos korulmenyek kozott. Hasznalhatatlan viszont, es oriasi tevedes forrasa, amikor rendkivul kedvezo, " csucs allapot" van, mondjuk amilyen most, 10 eve eloszor. Es persze hogy hasznalhatatlan az atlag alatti rossz korulmenyek kozott, mint mondjuk 2009-14 kozott volt tobb izben. Szoval? A lenyegi mondando az, hogy nem lehet abszolut merteknek tekinteni PE=11 szintet. Mert nem az. Durva felre-varakozas forrasa ez a primitiv kozelites. 2)A masodik eszmefuttatas gyenge pontja, hogy feltetelezi, hogy OTP ertekelese zart rendszer. Hogy nem fugg semmifele kulso korulmenytol, es azok figyelmen kivul hagyhatok. Nos, OTP ara NEM zart rendszer, es nagyon is fugg kulso egyeb korulmenyektol. Peldaul ugyanaz az OTP egesz mast er egymasutani evekben es azonos profit-termelessel, ha az egyik evben kozben a piaci kamat 3%, a masikban meg 6%. Egyszeruen kb. felet eri azonnal. Vagy mast er OTP magas adok, extra bank kulonado, haborus Ukrajna, es ezer mas tenyezo hatasara. Vagy ki tudja, mennyit er a 65 fele kozeledo CS. az OTP ertekeben? Es ha 2 even belul mas lesz a vezer egy egesz uj, mas elveket koveto csapattal? Vagy lehet, hogy az erosodo dollar idejen maris kevesebbet er OTP? A lenyeg az, hogy ne abszolutizald a 11 szamot. Vegyel figyelembe mas tenyezoket is. Most szinte minden tenyezo mozog, es kar valtozo helyzetben papagajkent ugyanazt ismetelgetni, ami volt.
Törölt felhasználó 2017. 04. 14. 09:02
Előzmény: #4775  Törölt felhasználó
#4776
Egyébként szerintem az otp-től 11-es P/E-t várnak (és csak másodlagosan nézik a p/bv-t), legalábbis az árfolyam alakulásából ez látszik (ha kivesszük az indokolatlan kiugrásokat). Miből gondolom? A tavalyi év végén 8400-on zárt. Ekkor ismert volt az első három negyedév eredménye, 38,70 és 70 milliárd forint. Ha kivesszük a visa rendkívüli tételét, akkor úgy nézett ki, hogy 162 milliárd van eddig és a negyedikre várható nagyjából 54 milliárd (ami be is jöhetett volna, ha nem húznak elő egy váratlan céltartalékolást év végén). Tehát szerintem 216 milliárd körüli várakozások lehettek, ez egy részvényre 770 forint, 11-es P/E-vel 8470, ami gyakorlatilag az év végi árfolyam. Ha az idei év árfolyamait megnézzük, akkor ez a 8400 többször is volt támasz illetve ellenállás. Mi várható idénre? A tavalyi visa nélküli eredmény 190 milliárd volt, ha idén nem lesz év végi rendkívüli céltartalék (amit többször is megígértek), akkor 204 milliárdnál tartunk, ha ráteszünk 3 % növekedést (ez a minimum, mivel a gdp- és hitelnövekedés vélhetően ennél nagyobb lesz, a kamatmarge csökkenés pedig nem viszi le jobban), akkor 210 (ismétlem ez a minimum, ráadásul a horvát bank nélkül, ami fél év alatt nagyjából 2,5 milliárd eredményt hozott tavaly). Ez egy részvényre 750 forintot, 11-es p/e-vel 8250-es árfolyamot jelent (ismétlem szerintem ez lehet a minimális várakozás, másképpen ezt az eredményt 90 % feletti valószínűséggel hozni fogja). Ami feltűnt, hogy az utóbbi napokban ez a szint volt a 9400-től tartó csökkenő csatorna teteje, a csatornából való kitörés után pedig pár napig ez volt a támasz. Szerintem tehát, ha a külföld semleges, akkor az 1. negyedéves gyorsjelentésig valahol itt kéne mászkálnia, 4 %-os sávokkal 7920-8580 között. Ha az első negyedéves jelentés (május vége) után pedig az látszik, hogy tényleg 230 milliárd várható idénre, akkor 9 ezres árfolyam is elképzelhető (tehát nem lesz meg a nyárra várt esés). Ha a jelentés alapján a 210 milliárd lesz a várható, akkor viszont benézhet a 8000 alatti szint is, de a 7800 (7500) szintnek akkor is tartania kéne (ismétlem semleges külső környezet esetén).
Törölt felhasználó 2017. 04. 14. 08:05
Előzmény: #4774  pomperj
#4775
Azt, hogy mennyit ér egy invesztornak (kamatokkal, árfolyammal, országkockázattal, stb.) a P/E mutatja meg a legjobban. Per pillanat a bux 12-es körül forog, nagyjából ugyanennyivel vagy kicsivel többel megy a régió is (országtól függően). Az otp-re azt mondanám, hogy nála valahol 10-12 között van (ez azt jelenti, hogy az elvárt hozam 8,3-10 %), reális 210 milliárdos idei eredménybecsléssel ez 7500-9000 árfolyamot jelent. Nagyon az osztalékra hegyezed ki a dolgot, pedig a hozam az árfolyamemelkedésben is megjelenhet (magasabban el tudod adni). Tegyük fel, hogy az otp ugyanazt csinálná mint a telekom és a teljes eredményét kifizetné osztalékban, akkor 750 forint lenne az osztalék, na most ha a telekom 25 forint osztalékkal 500, akkor az otp 750 forinttal 15000 lenne.
pomperj
pomperj 2017. 04. 13. 17:33
Előzmény: #4769  berlini
#4774
Ezzel egyetertek.Nos, mennyit er az OTP? En is adok egy becslest, megpedig azt hogy mennyit er OTP a hosszutavu invesztornak? Most az osztalek 192 Ft. A hosszutavu invesztor ezt kapja, meg az OTP hosszutavu novekedeset.Nos, mennyi az OTP hosszutavu novekedes? ELso latasra kb. annyi, amennyi a KeletEuropa regio sulyozott atlagos novekedese, persze azokban az orszagokban, ahol OTP mukodik.Azt becsulnem, hogy ez kb. 2.5-3.0% GDP novekmeny lehet. Masodik becslesre megneznem, hogy 10 ev tavlatban OTP bevetele mennyit nott, mondjuk a csucs evek idejen? Es elosztanam arra a 10 evre hogy kijojjon atlagban. Nos, ebbol az jon ki, hogy OTP 10 eves atlag novekedese 3% koruli. Akkor mennyit er OTP a hosszutavu invesztornak? Van 3.0% novekmeny. Es van osztalek, ami most 192/8000=2.4%. (De ez nem fair, mert OTP most tulertekelt. Ha az utolso 3 ev atlag arat 6000Ftra becsulom, akkor az osztalek 3%-kornyekere emelkedik.) Summa: 3% + 2.4% =5.4% a hozama OTP-nek hosszu tavon. Talan,a fenti kedvezobb szammal eleri a 6%-hozamot. Hogyan jon ki ebbol OTP erteke? minden diszontalasi alap-konyvben ott a preciz keplet. erdemes kiszamolni;-)En lusta vagok ra, meg amugy is elrontom; de nagyjabol 6400 Ft koruli szam adodik. Ez nekem eleg, hogy tudjam, mit gondolok OTP aranak varhato iranyara. .
gyula1971
gyula1971 2017. 04. 13. 17:07
Előzmény: #4772  Törölt felhasználó
#4773
Na akkor így jó,kinek az egyik-kinek a másik verzió tetszik. Így legalább mindenki elégedett lehet. Az OTP-ről már írni sem merek...
Törölt felhasználó 2017. 04. 13. 14:12
Előzmény: #4771  gyula1971
#4772
"ez a többes szám első személyben irt hozzászólásod-nem tudom ez mit jelent,véletlenül így írtam." "A többes szám első személy persze,hogy nem véletlen volt,de miért baj ez itt?" XD
gyula1971
gyula1971 2017. 04. 13. 13:40
Előzmény: #4769  berlini
#4771
Tulajdonképpen először arra gondoltam,hogy valami rosszat írhattam az OTP-ről,ezért haragudott meg pitcain- Na most utána az volt a baj,hogy ,hogy többes számban írtam. De miért baj ez? Nem tudom,hogy mi okozta a problémát... A többes szám első személy persze,hogy nem véletlen volt,de miért baj ez itt?
berlini
berlini 2017. 04. 13. 10:14
Előzmény: #4761  berlini
#4770
Az osztalékemelési tervet (évi +15%) megerősitette Csányi.
berlini
berlini 2017. 04. 12. 20:05
Előzmény: #4768  gyula1971
#4769
A hozzászólásod 6 mondatból áll. Ebből 5 mondatban használtad a többes szám egyes személyt. Ez kizárt hogy véletlen lett volna. Mindenki, aki olvasta a beirásodat és az arra irt reakciókat, az tudja hogy ki ellen irányult az egész. Ha viccnek szántad, akkor ideje lenne ezt bevallani. Ezt egyébként Te is érzed. felajánlod a törlésedet. Nem feltételezem, hogy azért mert van még nicked a portfólión, de ezt is furcsálom. Nekem rosszul esne, ha valamilyen hülyeségem miatt törölnének, miután már ezen a néven irok ide vagy 8 éve. Én mindenesetre nem jelentelek. Várnék viszonzásul egy őszinte választ. Hogy utána foglalkozhassunk végre ujra azzal, hogy Mennyit ér az OTP?
gyula1971
gyula1971 2017. 04. 12. 14:59
Előzmény: #4767  berlini
#4768
ez a többes szám első személyben irt hozzászólásod-nem tudom ez mit jelent,véletlenül így írtam. Nem tudom mit számít a topic esetében mely jogszabályt sértettem ezzel meg,ha így van akkor töröljenek innen. Moderációra kell adni,és a portfolió töröl. Ilyennel még nem támadtak le.
berlini
berlini 2017. 04. 11. 19:19
Előzmény: #4766  gyula1971
#4767
Visszanéztem, de ez a többes szám első személyben irt hozzászólásod nem lehetett véletlen. Minden mondatban ügyeltél arra, hogy igy legyen. Erre kérdeztem rá, hogy ez miért volt? (Éveken keresztül több ezer hozzászólásodban egyszer sem fordult elő.) Nem csak engem érdekelne.
gyula1971
gyula1971 2017. 04. 11. 19:10
Előzmény: #4765  berlini
#4766
Ja te ezen akadtál ki,régen jártunk erre.... Igen ez többes szám. Ezen kiakadni?? nem értem. Van ismerősöm is,aki otp-s de ide nem igen néz be csak a másik topicba otp részvényesekbe. Van pár nap szünet néha itt is.
berlini
berlini 2017. 04. 11. 18:48
Előzmény: #4764  gyula1971
#4765
Nem hiszem el, hogy nem tudod (tegnap céloztam rá). Többes számban fogalmaztál a 4746 sz. hozzászólásodban. Megkérdezhetem, hogy miért?
gyula1971
gyula1971 2017. 04. 11. 16:32
Előzmény: #4752  pomperj
#4764
Nem tudom mivel idegesítettem fel pomperj kollegát.... Én eddig semmi rosszat nem írtam róla,de valamivel vagy valakivel összekever szerintem.
Törölt felhasználó 2017. 04. 11. 07:36
Előzmény: #4756  egy_kezdo
#4763
Kedves egy_kezdő, én és szerintem még többen szeretnénk ha továbbra is írnál néha ide. A gyagyás és egomán topik rombolók olvasását a többségünk szerintem hatékonyan tudja negligálni. Igen, a portfolió manipulatív, pl. volt idő amikor megpróbáltam +-al jutalmazni hozzászólásokat, de nagyon hamar világossá vált hogy egy + adása sokszor -1 - -7 hatással jelent meg!!! A hír címeik röhejesen szenzációhajhászak, szakad a tözsde -0.2% esésnél, sok a pontatlanság is... De ne ezekkel foglakozzatok. Különösen kiváncsi lennék mit gondoltok az OTP nagy készpénzállományának jövőjéről, az opus kötvények sorsáról és a Csányi S által belengetett várható döntésről, miszerint a jelenlegi 18,5%-ról 12,5%-ra csökkentenék az OTP Tier 1 tőkerátáját.Köszönöm előre is
tberki 2017. 04. 11. 05:32
Előzmény: #4761  berlini
#4762
Le van valahova irva ez az evi 15%? Egyebkent a jelenlegi arazassal alig 2.3% az oszti, elonye hogy adomentes. 15% fix dgr-tel elkezdenek szamolgatni megint..
berlini
berlini 2017. 04. 10. 23:58
Előzmény: #4760  tberki
#4761
Igen, a TA az OTP-nél pont amiatt mond csődöt, mert az alapvetően a tömegpszichózisról szól. Itt pedig sokszor egy-két szereplő határozza meg az aznapi, vagy heti irányt. ---------------------------------------------------------------------------------------- Igen, a nyugat-európai bankok eléggé le vannak amortizálva. A kamatemelés + gyorsabb eurózónás gazdasági fejlődés + oldódó restrikció az államok költségvetésében (kivéve görög-olasz) mind segitenek abban, hogy a bankok komolyabb nyereségre tegyenek szert. Azt viszont nem hiszem, hogy nagyon emelni fogják az osztalékokat. Ha igen, akkor nem lesz miből növekedni és átadják a terepet a konkurenciának. Az OTP fő előnyét éppen abban látom, hogy komoly tőkéje van a növekedésre (akvizició ahol a piaci részesedés túl alacsony + organikus ahol úgy is működik.) Nem véletlen, hogy valaki már azt is kiszámitotta, hogy a bank akár 1000ft-ot is ki tudna osztani rendkivüli osztalékként anélkül, hogy a banki fejlődést érdemben vissza kellene fogni.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Az viszont igaz, hogy az OTP-nek (miután van rá pénz) több osztalékot kell fizetnie. Erre van is egy terv. Évi 15%-kal növelik az osztalékot.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek