Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2017. 04. 26. 13:36
Előzmény: #4815  pomperj
#4820
A piac mindig előre tud minden pletykát,legalább is beáraz. Az MNB-hajthatatlan a kamatmarzs letörésében. Most egy lefele tartó rövidtávú trend figyelhető meg 8400-8000 forint között.
Kontraindikator
Kontraindikator 2017. 04. 25. 19:49
Előzmény: #4815  pomperj
#4819
Pomperj olyan, mint a hipohonder, aki egész életében azt gondolja, hogy beteg és meg fog halni... aztán 90 évesen feldobja a talpát, mert elviszi a benőtt körme, ami elfertőződött..., de odafent egy lazát csettint, és csak ennyit mond: "Na ugye, hogy megmondtam" ;-) Egyrészről tényleg nem értem, hogy mi a célod, a folyamatos "leszakad a support, jön a világvége, azonnal el kell adni, mert 10 perc múlva beszakad mert" hozzászólásaiddal... mindig van indokod... és ne menjünk messzebb (pedig lehetne) de cca 6k óta... hány kisbüfit ültettél eddig hintába ezekkel a rizsákkal? Ha ezt foglalkozás szerűen űzöd azért sajnállak... ha tényleg így látod a helyzetet akkor meg azért... nem lehet így boldogan, felszabadultan élni... persze, majd most jön, hogy hazug vagyok, meg személyeskedek... de nem ez a célom... inkább féltem a kicsiket akik még hisznek neked... az ő figyelmüket szeretném felhívni, hogy óvatosan... én úgy is megyek a saját fejem után...nem vagyok befolyásolható, de tudom, hogy itt sokan mások azok...Sokat gondolkoztam, hogy ezt a hozzászólást publikáljam e... de lenyomtam az entert... ;-)
wgaspar 2017. 04. 25. 19:49
Előzmény: #4817  egy_kezdo
#4818
Ne nekik írd le. A többség nagyon is kíváncsi a hozzászólásaidra, és figyelmen kívül hagyja a plusz-mínusz játékot.
egy_kezdo 2017. 04. 25. 19:22
Előzmény: #4763  Törölt felhasználó
#4817
Továbbra is értelmetlen a pf fórumába szakmai dolgokat írni, amíg a pszichopaták és/vagy a pf moderátorai manipulálják a történéseket. Eléggé nehezen tudná azt a pf jogi kérdések esetén megmagyarázni, hogy például a "Mennyit ér az OTP" topicban berlini és egy_kezdo bejegyzéseit 2017 január végétől, hirtelen 30,50 és több mínuszoló kezdte "üdvözölni", majd mára ezek a szavazatok (a citi, mnb, kdnp és groupama "big short" után 9400->8000) a plusz 20,30,40-el együtt eltűntek, holott 10-nél több szavazat sem volt az évek hosszú során, és csak a pszichopaták és/vagy moderátorok által kialakított negatív különbözetet hagyták meg a mai naptól. Vajon kinek van ilyen tömegben technikai lehetősége szavazni és főleg ezeket törölni? Viszont a pszichopaták és/vagy a manipuláló moderátorok nem voltak eléggé figyelmesek, hiszen pj főkóklernél ottfelejtették 2017 január 20-tól a +50 és a -49 a +80,+90 és a -89 stb eredményeket! Nyilván minden írástudó számára egyértelmű, hogy ezek a számok valótlanok és manipuláltak! Tisztelt (volt) pf-es barátaink, amennyiben ezt továbbra is megtűritek, szégyelljétek magatokat, ha pedig bizonyítható lesz, hogy esetleg bármi közötök volt a valótlan +-90 szavazathoz és az egyidőben megjelenő 2017 januári júzerek azonnali 3-as tapasztalatú és 5-ös népszerűségű létrehozásához, és ezen júzerek által, a cikkeitekben hangoztatott részvény-értékelések (ány,otp,rg stb) és a piaci (certi)volatilitás erőteljes megtámogatásában, akkor nagyon de nagyon gondolkodjatok el a cselekedeteitek jogi következményein, mert előbb-utóbb jól faron lesztek billentve. (Nem állítjuk, hogy a dortmundi robbantó szintjén lenne nálatok valaki pszichopata, de a piaci manipulációt Mo-n is tiltja a törvény.) Tisztelettel:
egy_kezdo 2017. 04. 25. 19:16
Előzmény: #4815  pomperj
#4816
Jó reggelt drága baba! Így jár egy újszülött ki rögtön az otp fundamentumainak könyvét olvasná, de sajnos a betűket még nem ismeri. Szóval, drága fundás csecsemőcske, ezen otp-t érintő fundamentális változás az árazási modellekbe, mint (opcionális) eredménycsökkentő kockázat, február 24-én, 27-én és 28-án került beárazásra egy átlagáron (legalább is nálunk, de a piac 99%-nál is)). Hogy ezen fogalmak mit is jelentenek, majd kiderül számodra a fundamentális oviban, amikor már nem bámulsz tágra nyílt szemekkel egy éppen ma két hónapos hírre, mint az a bizonyos háziállat az új kapura.Egyébként pedig a kóklerkedésedben használt Graham és más hivatkozások alapján az OTP árfolyamából legalább maradna valami, ugyanezt a kóklerkedést kivetítve az USA és EU bankokra 2-3 év múlva 0 lesz az árfolyamuk, jaj mi lesz így a világgal??? További sikeres kóklerkedést és manipulálást. (Gyógyszereit ne feledje...)
pomperj
pomperj 2017. 04. 25. 18:58
Előzmény: #4814  gyula1971
#4815
1)Ha valoban kamatmarge letoreset akarja az MNB, az okos es hosszutavra eppen idoszeru is. Most jol megy a bankoknak: van szep nyereseguk, a toke-vesztesegeket tuleltek, visszatoltottek. Eltehettek par konzervet rossz idokre, OTP is betartalekolt. De egy dolog kovetkezik ebbol. Az, hogy az operativ profit csokkenni fog, a netto kamatres akar evi 27Mrd-al csokkenthet. Lasd korabbi szamolas. Es csak ugy lehet potolni a kiesest, ha kisebb kamatressel hitelezve, de tobb hitelt tudnak kihelyezni. Az egyreszt nem konnyu. Masreszt, ehhez sokkal jobb riziko menedzsment is kell, kulonben a gyengebb hitel-adosok elvihetnek tobb bebukast, tehat megnohetnek a kockazati koltsegek is. 2)Igen erdekes dolgot mondott ma Varga minister. Hogy tavaly ugyan tavaly csak 1.6-2.0% volt az inflacio, de 2017-re lesz az 3% is. Es azzal nepszerusitette az ideat, hogy egybol megigerte, hogy a nyugdijasok majd tobb nyugdijemelest kapnak mint iden. Nade. Ha az inflacio megy fel 1.0-1.4% mertekben 1 ev alatt, akkor a kamatok is mennek am annyit. Szoval, ujabb megerositest kap az elobbi undok szamolasom. Most a 10y kamat 3.4%, es ha Varga jol mondja, akkor jovore 4.4%--4.8% lehet belole. Vagyis ennyi kamatemeles, az ismert Graham keplet szerint eppen 3.4/4.4, illetve 3.4/4.8 aranyban NYOMJA le a reszveny arakat. Es official megerositest kapott az elozo szamolas: egy even belul, ceteris paribus, a reszvenyek ara ilyen aranyban fog esni. Mi a lenyeg? Eddig is felteteleztem, hogy a piac sokkal okosabb mindenkinel, es jobban szamol. Nos, most megerkezett az is, hogy miert van OTP araban eses, februar ota, es fundasan is jol ertelmezhetoen meg van okolva. Ezt mar akkor ki lehetett olvasni a piacbol TA alapon, amikor meg Varga sem tudta, amit most mondott.
gyula1971
gyula1971 2017. 04. 25. 16:31
Előzmény: #4813  pomperj
#4814
Hát a magas kamatmarzs letörését akarja az MNB. Nálunk a kamatfelár a legmagasabb a régióban. Jól teljesít az OTP,csak a 1998-2007-ig tartó növekedési ütemet nem fogja ezek után tudni tartani,a sok változó szabályozói környezet miatt.
pomperj
pomperj 2017. 04. 25. 10:40
Előzmény: #4810  pomperj
#4813
A mai NagyMarton cikk, " Nagy Márton: Európa legdrágábban működő bankrendszere a magyar 2017. április 25. 09:20 Rendkívül hatékonytalanul működik a magyar bankrendszer, és ez jelentősen megdrágítja az ügyfelek számára a bankolást. A bankrendszer hatékonyságának növelése és az árverseny élénkítése ezért most az egyik legfontosabb feladat a bankszektor számára - mondta az MNB alelnöke a Portfolio mai Hitelezés 2017 konferenciájának nyitóelőadásában. Két ábrából kiderült: Európa legnagyobb költségszinttel, egyúttal legmagasabb kamatjövedelemmel működő bankrendszere a magyar. " es a benne levo 2 chart, tokeletesen ugyanazt mondja, mint az a linearis interpolacio itt lejjebb. A Magyar bankrrendszer mai kamatrese oriasi, es nem tarthato fenn sokaig; a trend a csokkenesre mar folyamatban van, es meg sokaig tart. Ha az OTP kamatrese cask a mai Horvat-cseh.sloven szintre esik, vagyis 3.4->2.4 szintre, az a nyeresegben sokkal nagyobb relativ esest fog produkalni, par even belul. link A fundas optimizmusba erdemes bele epiteni ezt a kilatast is.
herlas 2017. 04. 24. 15:16
Előzmény: #4811  herlas
#4812
"Az OTP horvát leánybankján keresztül hitelezi az Agrokor csoportot. A banktól azt az információt kaptuk, hogy mint a horvát gazdaság egyik legnagyobb szereplőjét minden pénzintézet hitelezte a céget, így az OTP horvát leánybankja, az OBH is. Konkrét ügyfélkitettséget nem kívántak megjelölni, de azt elárulták, hogy a sajtóban megjelent több milliárd eurós Agrokor-tartozáshoz képest az OTP horvát leányának kitettsége piaci részarányának töredéke."link ott van az új szerzemény esetleges kitettsége, amiről ennyi infó sincs, de remélhetőleg úgy veszik meg, hogy a vételárban kalkulálnak már vele.
herlas 2017. 04. 23. 19:39
Előzmény: #4810  pomperj
#4811
Az egyes pontra reagálva:Maradjunk a 2017-re általam várt minimum 230Md-os profitnál. A korábban belinkelt ábrádról link egy negyedik trend, igaz ez csak három éves: az adózott eredmény és a működési eredmény különbségének trendszerű csökkenése. ("Nem hinnem, hogy egy 3 eves trend hirtelen megfordulna, ahogy reméled":)(Ez a különbség a fizetendő adókat és a céltartalékképzést takarja) Feltéve (de nem megengedve::), hogy a működési eredmény lecsökken 309Md-ra, ahogy írtad, kisebb adófizetés (bejelentve) és céltartalékképzés mellett/miatt 2017-ben még így is lehetne 230Md a profit. Arányában pedig nem lenne több, mint 2006-ban, 75%-a a működési eredménynek.Dehát majd meglátjuk. A 2008-as rekordprofit mellett zuhant az árfolyam 2000Ft alá, önmagában ez nem garancia semmire.
pomperj
pomperj 2017. 04. 23. 18:34
Előzmény: #4809  herlas
#4810
Hadd tegyek hozza 3 gondolatot. 1)Miert ne jatszanank el elso kozeliteskent egy sima linearis extrapolacioval 2017re? Sokkal jobb lehet, mint a 300--400Mrd-os profit-almok ismetelgetese. Nos. Az eves mukodesi-eredmeny csokkenes (a netto kamatmarzs csokkenes miatt OTP-ra az utolso 2 ev alapjan 363-336=) -27 Mrd, tehat 2017-re a mukodesi eredmeny bizony kb. 309Mrd-ae csokkenne le. Lasd az abran a szamok. Tegyuk fel, hogy ceteris paribus minden ugyanaz marad; akkor 2017ben marad a (Mukodesi koltseg-Profit) kulonbseg is. A varhato profit 202-27=175Mrd. Ez 625Ft/reszveny, es PE=10 eseten az OTP ara 6250Ft volna. Hogy ez pesszimista? Hat, lehet...de nem hinnem, hogy egy 4 eves trend hirtelen megfordulna, ahogy remeled. Az OTP meg mindig igen nagy netto kamatressel dolgozik a tobbi EU bankhoz kepest; bar a res evek ota csokken, meg mindig nagy, es tovabbra is ugyfel-lerablo magatartas jellemzo ra. Nem marad igy orokre. Ha marad a versenyhelyzet, ugy erosodik az online tranzakcios vilag, es a kamatres tovabbra is csokkenni fog. 2)Osztalek alapon, a 192 Ft plusz a novekmeny alapon, mar bearaztam a reszvenyt. Lasd #4774. Pusztan osztalek alapon szamolva es projektalva a novekedest, az erteke diszkontalva 6400 Ft korul jon ki. Nem a pontos keplettel, hanem a szokasos 72-es sarokszammal visszaosztva csinaltam. Ha akarsz pontos szamot, szamold ki. 3)Igen, lehetne egyszeri rendkivuli osztalekot fizetni. De a 2000Ft tul nagy; viszont 1000Ft korul szerintem is lehetne fizetni. Csak ez nem okos, mert egyszeri a hatasa, es masnap elmulik. Ennel sokkal okosabb volna reszvenyt visszavasarolni; az sok evig jol hatna a reszvenyenkenti nyereseg novekedesre. De ennel is okosabb az, amit Csanyi csinal:: tartja a cegben a puskaport. Errol is leirtam reszletesen a velemenyem a mult heten.
herlas 2017. 04. 23. 16:02
Előzmény: #4801  pomperj
#4809
Két nem túl komolyan veendő felvetés, szándékosan a Te korábbi számaidból kiindulva, ami szerint 120-135Md lehet az OTP hosszútávú profittermelő képessége. A kerek számok kedvéért (mondjuk a horvát akvizíciót hozzátéve) legyen ez 140Md, ebből 500-as EPS adódik. Most kedvező időszakban vagyunk, ez 765Ft volt tavaly. Adottság emellé egy túltőkésített helyzet. Ekkor az OTP elméletileg dönthetne úgy, hogy mostantól ezt az 500Ft-ot osztalékként ki is fizeti közép-hosszútávon, bármi történik is, akvizíció csak akkor jöhet, ha az osztalék mellett is belefér. A tőketartalék elég biztosítés arra, hogy a következő válságban se kelljen osztalékot csökkenteni.Osztalék alapon hova árazódna ekkor a részvény? (A Telekom 25Ft osztaléknál 490Ft körül van) A portfolio a Richter elemzéseknél szokott hozni egy ábrát, ahol a cég készpénz állománya látszik. Néha költenek belőle akvizícióra, akkor lecsökken, de alapvetően emelkedik, mert az éves profit 25%-át fizetik ki osztalékként. Miért nincs ilyen ábra az OTP-re? Mert egy banknál az alaptevékenység a pénz forgatása, a kettő így egybemosódik. Ha becsülni próbáljuk, hogy mennyi így félretett pénz lehet az OTP-ben, amit akár egyben ki is lehetne fizetni, lemondva minden további akvizícióról, akkor 2017 végére szerintem elérheti a részvényenkénti 2000Ft-ot. A saját tőke lemenne 1000Md fölé, már nem Európa legbiztonságosabb bankja lenne, csak olyan átlagos, a profittermelési képesség ettől nem változna. Oda akarok kilyukadni, hogy az általad reálisnak tartott 6000 körüli részvényár + ez a 2000Ft együtt már nincs is messze a jelenlegi piaci ártól.
herlas 2017. 04. 23. 15:08
Előzmény: #4801  pomperj
#4808
Nagyon jó ez az ábra! De 2017 utáni profitról még nincs sok értelme beszélni. 2017 viszont ismert tények alapján elég jól becsülhető: adócsökkentés, kockázati költségek moderáltak, horvát akvizíció. Szabad-e a 2012-13-ban tetőző bevételi és működési eredmény csökkenő trendjét bármeddig extrapolálni? A csökkenést okozó tényezőkben (kamatszint és infláció csökkenése, válság miatt bedőlő hitelek, stb) fordulat látszik, ebből következően az OTP bevételeiben is várható egy trendforduló, de minimum a csökkenés megállása.2016-os adatokat nem találtam, de 2015-ben az akvirált horvát bank kerekítve 50Md bevételt hozott évente, 5Md profit mellett. Mivel 2017 félévtől konszolidálják, önmagában ez az egy tétel +25Md bevételt jelent 2017-re, majd újabb +25Md-ot 2018-ra.link
gyula1971
gyula1971 2017. 04. 23. 13:15
Előzmény: #4794  berlini
#4807
Na ezt nem gondoltam volna,legalább a 10-hely közelébe vártam az OTP-t.
berlini
berlini 2017. 04. 23. 12:30
Előzmény: #4805  berlini
#4806
...és abban hiszek, hogy 2020 után már nem a hagyományos bank modellé lesz a monopólium. Addigra az OTP-nek fel kell készülnie arra, hogy a touchbank, smartbank alkalmazásokkal a bank a régió vezető internetes bankjává váljon. Ekkor már nem fog annyira számitani, hogy egy bank a fiókjaival mennyire tudja lefedni az országot. Addigra nem feltétlenül az akvizicióké lesz a fő szerep a növekedésben.
berlini
berlini 2017. 04. 23. 12:20
Előzmény: #4804  Törölt felhasználó
#4805
Kell az akvirálás kétségtelenül, de éppen a hitelezés felfutása és a jövőre a legtöbb OTP-s relációban ujra növekedésnek induló kamatok miatt várhatóan döntő mértékben organikusan fejlődik majd a bank. Én ez alapján még 2019-20-től sem számitok komoly ROE csökkenésre, de arra viszont igen, hogy 2020 körül a bank a nyereségének már nem egy negyedét, hanem akár több mint a felét is kifizetheti osztalék formájában. Ez akkorra akár 160 milliárd ft osztalék alapot is jelenthet, azaz részvényenként több mint 580ft-ot. Ha ez igy alakul (konszenzusos várakozások ezen a szinten mozognak), akkor már csak az osztalékból is levezethető egy minimum 12-14 ezer ft-os árfolyam pár éven belül.
Törölt felhasználó 2017. 04. 23. 11:52
Előzmény: #4801  pomperj
#4804
Igaz, de a hitelezési fordulat csak tavaly kezdődött, ezért 70 % a hitel-betét mutató. 100 %-ig viszont van tér felfele, tehát - figyelembe véve a következő két évre a gdp-növekedési várakozásokat is - én növekvő bevételekre számítok. Viszont az egyértelmű, hogy a tavalyi és idei nyereségnövekedés volt-lesz talán a csúcs, ha nem akvirál, akkor jövőre már nem lesz ekkora és a hozam is 15 % alá fog menni (már csak a saját tőke növekedése miatt is).
berlini
berlini 2017. 04. 23. 11:50
Előzmény: #4802  berlini
#4803
Nem akarom megismételni ezért csak megjelölöm azokat a hozzászólásaimat amelyekben a belinkelt grafikon által feltételezett, tartós tendenciáit fogalmaztam meg: 4736, 4738, 4739 (április 9.) Ezen véleményem azóta sem változott, illetőleg a közgyülésen elhangzott kijelentések ezeket a várakozásokat megerősitették.
berlini
berlini 2017. 04. 23. 11:41
Előzmény: #4801  pomperj
#4802
Az állitás igaz: nem lehet alapvető (bevételi és operativ nyereség alakulási ) trendek ellenében nyereség növekedést elvárni (remélni.) A portfolió grafikonja szerint 2013 óta csökkennek a bevételek és az operativ nyereség. Az hogy ennek ellenére a nyereség miért nőtt 2014-től 2016-i, annak az a fő okai: - egyszeri tételek lehuzták 2014-ben a nyereséget és - 2015-2016-ban a grafikonból hiányzik még egy alapvető trend a nemfizető hitelesek arányának alakulása. De miután a nemfizető hitelek arányában (ha marad is a jó trend) már nem várhatunk hasonló jelentős javulást, ezért azt nem tartom hibának, hogy a portfolio azzal nem számol, marad a 3 trend, ahol a korrigálatlan nyereséggel érdemes számolni. Ha ezt vesszük akkor a nyereség alakulása a következő: - 2014: 118 milliárd - 2015: 120 milliárdot - 2016: 202 milliárd (csakis a nemteljesitő hitelek javuló tendenciája miatt.) Ha ezeket a számsorokat nézzük, akkor ebből bizony nem szabad trendet számolni! Ebből bizony lazán kijöhet az elemzői konszenzus szerinti szerény nyereségnövekedés vagy akár a Citibankos nyereségcsökkenés is (180 milliárd ft-ra.) De akkor mi a fenének irogatok már pár hónapja ennél optimistább verziókat? A válasz a 2017 április 9.-én feltett táblázatomban és az abból készült grafikonban van. link Miközben az éves trend (lásd portfolio) ami ha a nyereség alakulását illeti hibásan is, de az alapvetően jól mutatja a bank folyamatos "zsugorodását", a negyedéves számokból eléggé stabilan kiolvasható, hogy mind a teljes bankcsoportra mind a legfontosabb leányoknál megfordult a csökkenő trend és az elmúlt negyedévek javuló számai alapján reális elvárás az 1. negyedévre már egy az egész évre ROE=15-ös nyereség.
pomperj
pomperj 2017. 04. 23. 10:20
Előzmény: #4800  Törölt felhasználó
#4801
Lehet. Jo extrapolalasi elkepzeles, a tavalyi profit trendek alapjan. De. Azert nezd meg ezt a chartot.Az OTP nem egy, hanem 3 basic fundamentalis trendje van rajta. Nem csak a profit.En nehezen hiszem, hogy a barna es sarga vonal extrapolacioja alapjan, nos, az a fekete vonal ott folytatodhat tovabb sokaig. ;-) link Meg egyszerubben: az operativ bevetel trendje nem engedi meg a profit trend linearis extrapolaciojat. Ahogy itt a topicban olyan divatos mostanaban. De nem akarlak meggyozni.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek