Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2017. 02. 25. 13:46
Előzmény: #4557  Cipolla22
#4560
Minden tiszteletem ellenere csak hogy tisztan lass pbr-t 10 usdnel kezdte ajanlani lac-t meg 1 usdnel.

Otp-shortra ajanlotta 3600nal oriasi tovabbi esest uj atl-t vizionalva, molt 10500nal ugyszinten.

Osszessegeben nem teved sem kevesebbszer sem tobbszor mint az atlag guruk. Tevedni csak az nem teved aki nem mond semmit. A problema a korabbi kijelentesek letagadasaval van
Cipolla22 2017. 02. 25. 13:16
Előzmény: #4558  berlini
#4559
Rendben, igazad van ez egy OTP fórum. (Csak gondoltam, hogy ha már egy_kezdo felhozott más részvényeket is, akkor 1 komment erejéig én is megengedem magamnak)
berlini
berlini 2017. 02. 24. 23:02
Előzmény: #4557  Cipolla22
#4558
Ne haragudj, de engem totál hidegen hagy, hogy mit művel más fórumon. Itt ezen trollkodik.
Olvasd vissza, hogy miket ir!
Cipolla22 2017. 02. 24. 20:04
Előzmény: #4555  egy_kezdo
#4557
Egy_kezdo ugye ez most nem komoly? Akkor beírom az eddigi ajánlásait, hogy legyen egy kis kontraszt, mert fontos dolog a kritika, de ilyenkor az érdemeket is meg kell említeni:
- DB-t 11 EUR-tól kezdte ajánlani, kb 70-80% plusz azóta. Sajnálom, hogy nem szálltam be akkor, később már igen, de +15% után dobtam.
- Nézd meg Teslat mikor mire ajánlotta, elég jól bejött neki. Igen közben változott a vétel és eladási ajánlás, ahogy a hullámok tették a dolgukat, nagyon jó a találati aránya. TSLA-m nincs.
- LAC-on 130% pluszom van..
- SDRL-t úgy emlékszem pont, hogy nem nagyon ajánlotta, ellentétben RIG, WLL, nálam kb 50% plusz eddig.
- Emellett PBR, olyan 4x-eztem a tavaly befektetett pénzt.
- SQM +50%; Gazprom (még régebbi ajánlás) +30%
- Idei ajánlása TUR nekem eddig +7%
- ICICI Bank, nekem nincs rupia óta ismét ajánlotta, 10-20%-ot lehetett hozni vele.
- GM-et 31 dollárnál tartotta bullra érdekesnek, de 15%-om lenne rajta ha akkor veszek, amikor mondja, nem vettem sajnos.
- OTP ajánlásánál még is mi az ami nem jött be? Azt mondta, hogy eufória állapotban van, bármeddig mehet, de necces belevenni.

Írt közben kevésbé jókat is, sőt olyat is amiken bukni lehetett? Biztosan. De átlagban azért elég jók a meglátásai.
berlini
berlini 2017. 02. 24. 19:15
Előzmény: #4553  egy_kezdo
#4556
A kiszivárogtatás gyanúja bennem is felmerült.
De kinek lehetett ez érdeke?
Eddig úgy gondoltam, hogy a végső számokst csak páran ismerhetik a banknál.
egy_kezdo 2017. 02. 24. 19:08
Előzmény: #4548  berlini
#4555
Aprópó DB, az -6,7%-ot esett a lokális csúcsról (évek alatt pedig -90%-ot, biztosan jó cég).

Lokálisról a TSLA -11,6%-ot a LAC -13%-ot, otp -7%-ot esett. SDRL pedig egy év alatt esett kb -75%-ot, míg az S&P ment +25%-ot, OTP +51%-ot stb stb. Hiába, aki tud, az mindenhol mindenben tud…
berlini
berlini 2017. 02. 24. 19:06
Előzmény: #4549  pomperj
#4554
Egyébként, normális ember meg tud különböztetni egy szimpla kérdést egy választól.
egy_kezdo 2017. 02. 24. 19:06
Előzmény: #4545  berlini
#4553
Azt láttuk, hogy a ma reggeli setup nagyon elromlott és ismét a lefelé irányba állította a market makereket. Ilyenkor a fundás is igyekszik egyensúlyozni a lefele menetben, ez sokat nem hoz, de kevésbé veszteséges.

Reggeli setup: citi hatása még kicsit érződött. Plusz, és ez lett a lényeg, adni indultak kora reggel az egész bankszektort (még USA-ban is jpm, gs és a többit is) a két brit bank jelentési betlije miatt, ez így együtt túl sok és megfordulni nem lehetett (ilyen napokon felesleges erőlködni az algoritmusok ellen, melléjük kell állni ha lehet). +GS nekiment MTEL-nek a JPM pedig RG-nek, ezért az egész magyar piac is zakózott. (Nagyon tudnak időzíteni az amcsi fiúk, nem nyugodt felfele napokon, hanem romló hangulatban + eltolcsy szólamai és olimpiai bukta idején veszik elő a fiókból az „elemzéseket”. Így kell ezt csinálni, ha pozícióban vagy és megteheted). Már rettentően kívánta mindenki a lefele köröket, a broki cégek és a nagyfiúk leginkább...

Hogy mi lesz a hétfő reggeli setup, még senki sem tudja, de jövőhétre várjuk a korrekciót, ha nem is az egész -7%-ot, mivel lefele is lehetett nyerni valamicskét a napokban. Kivétel ez alól, ha szivárogtatták a visszafogott számokat a Citinek, mert túlzónak tartották a feladatot (ROE stb) a következő évekre, vagy más globális pánikot kreálnak valamiből valakik...
berlini
berlini 2017. 02. 24. 19:00
Előzmény: #4551  berlini
#4552
Persze ezek után joggal felmerülhet a kérdés, hogyha ilyen ember nincsen akkor te mi vagy.
berlini
berlini 2017. 02. 24. 18:56
Előzmény: #4548  berlini
#4551
Amúgy még nem találkoztam olyan emberrel, aki állitólag érti a "nem érdekel" jelentése és mégis éjjel nappal egy számára érdektelen témával foglalkozik
berlini
berlini 2017. 02. 24. 18:53
Előzmény: #4549  pomperj
#4550
Akkor jó lenne ha nem irnál ebbe a topicba. Én sem mászkálok a DB topicba (mert nem érdekel a DB) fikázni a részvényeseket, akik (gondolom ) ott is megpróbálnak eszmét cserélni, elbeszélgetni, ami egészen addig jól mehet amig nem jelensz meg.
pomperj
pomperj 2017. 02. 24. 18:37
Előzmény: #4548  berlini
#4549
Nincs meglepi.
Tovabbra sem erted a szavakat: "nem erdekel", azt jelenti, hogy ezen az aron jozan investort nem erdekelheti OTP.

Es tovabb ontod a hazugsag-aradatot is. Az itteni hazugsag cafolata a DB topicban:
#795
#819

berlini
berlini 2017. 02. 24. 18:06
Előzmény: #4547  pomperj
#4548
A Deutsche Bank 2%-os esésének is ennyire örülsz?
pomperj
pomperj 2017. 02. 24. 17:39
Előzmény: #4546  gyula1971
#4547
Meg mindig neutral vagyok, kivarom a korrekcios (2) hullam topot a shortolassal.

A bull protagonista baratoknal meg tele a pelus.
A bőségesen áradó funda-hazugsaggal megtoltott merészség elapadt.
Pukkan a hólyag.

gyula1971
gyula1971 2017. 02. 24. 14:56
Előzmény: #4542  Cipolla22
#4546
Ezt nem tudom,én a Richternél figyeltem erre az MSCI-átsúlyozásra régen,a Richtert árfolyamban 20%-al elmozdította lefelé az átsúlyozás.

OTP-részvényei tovább shortolva jó pár kontraktussal.
25 k azaz 5000 db-ig.
berlini
berlini 2017. 02. 24. 13:19
Előzmény: #4543  egy_kezdo
#4545
Ez esik tovább....
Nem jött be közös tippünk a mai korrekciós emelkedésről.
Jó lenne tudni, hogy hol lesz az alja.
Gondolom ott, ahol a korábban kiszállük ujra beszállnának.
Törölt felhasználó 2017. 02. 24. 07:06
Előzmény: #4543  egy_kezdo
#4544
Nem tudom már melyik elemző (valamelyik nagy) 2017-re 212 milliárdos eredményt várt (pár hete volt itt a cikk).
egy_kezdo 2017. 02. 23. 18:50
Előzmény: #4541  berlini
#4543
Egyértelmű, hogy megalapozott véleményt jövőhét pénteken lehetne mondani.

Amit ma valószínűsítünk azok a következők:
1. Mi is úgy tudjuk, hogy Q4-ben nagyobb céltartalékolás lesz, de csak a Q3, Q2-höz viszonyítva (30M? a 40M és a fölötti már nem tetszene). És nem azért lesz, mert erre a banknak szüksége lenne, hanem (mi így gondoljuk) mert így könnyebb tartani a 2017-re beígért 15-20%-os ROE-t, amelyet szerintünk a menedzsment továbbra is szeretne biztosítani a részvényeseknek. Ezekből következik, hogy legrosszabb esetben egy 1400 milliárdos 2016-os BV mellett, a minimum 15% roe minimum 210M profitot eredményez 2017-re. Szerintünk ezt a bank akkor is eléri, ha a menedzsment tagjai egész évben be sem néznek a munkahelyükre :) A céltartalékolt összeg pedig csak ideiglenesen kerül ki a profitból, megfelelő időben vissza lesz írva a részvényeseknek ;)

2. OTP-nél általában nem a Citi „az a fecske”, sőt a GS és az MS sem az, de befolyásolni tudják az árfolyamot. Szeretjük, követjük amit írnak és brutálisan nagyokat nyertünk 2015-ben és 2016-ban is azon, hogy állandó jelleggel ellenük vettünk fel pozíciókat.

3. A mai napról: Sokkal jobban szeretjük trend szempontjából, ha a negatív írások-árfolyammozgások a gyorsjelentések előtt történnek meg, így a jelentésben már sokkal kevesebb meglepetés lehet és a trend folytatódik, vagy épp fordul a pár napos irány. Ezért örömmel fogadtuk a Citi mostani véleményét.
Ugyanis túl nagy volt a háttérben a konszenzus a nagyok köreiben az OTP jövőbeli mozgását illetően (márciusban 9500), ebből most a Citi nyilvánosan kilépett a sell ajánlásával, ez mindenkinek jó. Egy eszközben legyen ellenvélemény a nagyok között. Ezen pozíciók hátán lehet trendszerű mozgást kiváltani, amikor bebizonyosodik, hogy valakiknek fundamentális okok miatt nem lett igaza. Természetesen azt, hogy kinek lesz igaza és az irányt, előre nem lehet tudni. A napi mozgást pedig, egy global player sell ajánlására, a market maker algoritmusainak kutya kötelessége megjátszani. Ez történt ma. Hogy holnap (vagy a napokban) ne legyen ennek korrekciója? 1:9.
Cipolla22 2017. 02. 23. 18:27
Előzmény: #4538  gyula1971
#4542
Nekem még egy régi emlékeztető van a naptáramban, nem mostanában van az msci átsúlyozás?
berlini
berlini 2017. 02. 23. 17:23
Előzmény: #4540  berlini
#4541
Egy-kezdő, mi a véleményetek?

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek